Resultat – Närnatt cup etapp 3

2012-11-15
H16 (2/3) Tid Efter Bomtid
1. Rasmus Arfwedson Frölunda OL 54:23 00:00
2. Mattis Hallberg IK Uven 54:32 +0:09 00:00
H14 (13/14) Tid Efter Bomtid
1. Johan Olson IK Uven 44:15 04:20
2. Otto Stuhlhofer OK Landehof 47:22 +3:07 07:59
3. Hugo Thunberg OK Alehof 53:36 +9:21 12:09
4. Axel Forsman FK Herkules 1:10:35 +26:20 12:09
  Albin Claesson Sävedalens AIK Felst.
  Carl Agrell Sävedalens AIK Felst.
  Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb Felst.
  Douglas Fransson Lee OK Alehof Felst.
  Emil Dahlström FK Herkules Felst.
  Johan Lamm Frölunda OL Ej start
  Jonas Lauri FK Herkules Ej start
  Lucas Fosse Tolered-Utby Ol-klubb Ej start
  Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK Ej start
H12 (16/17) Tid Efter Bomtid
1. Martin Lamm Frölunda OL 23:49 01:43
2. Samuel Pihlström OK Landehof 26:26 +2:37 01:06
3. Johan Grahn IK Uven 28:33 +4:44 03:40
4. Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 30:09 +6:20 01:25
5. Hugo Söderberg Tolered-Utby Ol-klubb 31:58 +8:09 02:39
6. Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 32:35 +8:46 05:31
7. Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 34:04 +10:15 03:27
8. Carl Josefsson Sävedalens AIK 44:35 +20:46 10:49
9. Anton Magnusson Tolered-Utby Ol-klubb 44:47 +20:58 05:40
10. Emil Axelsson Lerums SOK 46:31 +22:42 06:20
11. Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 48:59 +25:10 03:24
12. Adam Sandström Tolered-Utby Ol-klubb 54:59 +31:10 06:41
  Martin Gruvesäter Tolered-Utby Ol-klubb Felst.
  Viktor Le Claire FK Herkules Felst.
  Felix Falk Göteborg-Majorna OK Ej start
  Nils Hammar Frölunda OL Ej start
H10 (5/6) Tid Efter Bomtid
1. Felix Drejmo OK Landehof 11:11 01:32
2. Jakob L Gunnarsson Lerums SOK 12:11 +1:00 01:15
3. Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 18:47 +7:36 04:41
4. Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 27:12 +16:01 12:48
  Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK Felst.
D16 (1/2) Tid Efter Bomtid
1. Hanna Åberg OK Landehof 1:05:25 00:00
D14 (11/12) Tid Efter Bomtid
1. Klara Djerf Lerums SOK 34:00 01:19
2. Emma Djerf Lerums SOK 42:29 +8:29 11:17
3. Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 45:04 +11:04 10:13
4. Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 45:32 +11:32 10:47
5. Clara Cox Lerums SOK 49:14 +15:14 12:14
6. Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 1:01:05 +27:05 12:09
7. Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 1:06:34 +32:34 07:26
  Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK Felst.
  Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK Felst.
  Sanna Eriksson OK Alehof Felst.
  Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK Ej start
D12 (8/9) Tid Efter Bomtid
1. Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 30:03 01:16
2. Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 30:55 +0:52 04:25
3. Johanna Wallberg OK Alehof 40:56 +10:53 07:19
4. Lisa Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 42:12 +12:09 09:34
5. Tove Johansson OK Alehof 1:10:10 +40:07 14:57
  Kajsa Rask Kungälvs OK Felst.
  Robyn Terning Tolered-Utby Ol-klubb Felst.
  Matilda Hagstrand Lerums SOK Ej start
D10 (5/6) Tid Efter Bomtid
1. Olivia Asp IFK Göteborg 16:33 00:15
2. Lovisa Moqvist Lerums SOK 17:47 +1:14 00:35
3. Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 32:47 +16:14 14:10
4. Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 37:15 +20:42 05:49
5. Julia Wallberg OK Alehof 41:34 +25:01 11:08
U2 (12/15) Tid Efter Bomtid
1. Eline Gjaerum Göteborg-Majorna OK 27:14 00:22
2. Elina Reinholdsson OK Alehof 30:50 +3:36 02:11
2. Ida Bengtsson OK Alehof 30:50 +3:36 02:12
4. Johanna Runby Göteborg-Majorna OK 31:55 +4:41 03:02
5. Linnea Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 33:31 +6:17 05:18
6. Elvira Amolegbe Göteborg-Majorna OK 33:44 +6:30 03:01
7. Elias Brattberg OK Landehof 34:33 +7:19 04:30
8. Johan Berg Kungälvs OK 40:32 +13:18 04:32
9. Elina Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 41:29 +14:15 08:03
10. Alfred Johansson OK Alehof 58:20 +31:06 06:52
11. Amos Mattsson Göteborg-Majorna OK 1:08:06 +40:52 05:49
12. Vendela Stefansson Sjövalla FK 1:21:44 +54:30 28:42
U1 (6/9) Tid Efter Bomtid
1. Ebba Näsman Lerums SOK 20:19 01:10
2. Fabian Alinder Sjövalla FK 28:19 +8:00 06:27
3. LInus Alinder Sjövalla FK 32:34 +12:15 07:11
4. Therese Dahlström OK Alehof 37:02 +16:43 07:52
5. Sara Bengtsson OK Alehof 37:08 +16:49 05:24
  Karl Palm Lerums SOK Felst.
ÖM2 (6/8) Tid Efter Bomtid
1. Ronny Eriksson IFK Göteborg 46:04 05:19
2. Gabriel Sturesson Lerums SOK 47:23 +1:19 02:59
3. Sören Sturesson Lerums SOK 47:48 +1:44 03:31
4. Agnetha le Claire FK Herkules 1:05:54 +19:50 13:12
5. Edvin Nilsson Kungälvs OK 1:18:27 +32:23 21:44
  Simon Björklund Tolered-Utby Ol-klubb Felst.
ÖM4 (10/11) Tid Efter Bomtid
1. Magnus Josefsson Sävedalens AIK 45:40 01:31
2. Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 50:34 +4:54 03:18
3. Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 52:29 +6:49 05:39
4. Anders Lamm Frölunda OL 53:46 +8:06 01:51
  Anders Spånér Göteborg-Majorna OK Felst.
  Göran Stuhlhofer OK Landehof Felst.
  Helén Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb Felst.
  Rolf Eckermark Göteborg-Majorna OK Felst.
  Stig Larsson Göteborg-Majorna OK Felst.
  Viola Eckermark Göteborg-Majorna OK Felst.

Skapad av MeOS 3.0.292 (RC2): 2012-11-15 21:21:07