Aleträffen090926lö 2009-09-26 20:18
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl tartnr    Rank Namn                         År  Dst Klubb                               Tid 



H80  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1      1         Ture Gunnarsson              28    6 Göteborg-Majorna OK               54:01 
    2      6         Karleric Fransson            28   20 Trollhättans SOK                  59:52 
    3      2         Sven Åke Pettersson          28    6 Kungälvs OK                     1:13:08 

           7         Arne Sandström               21    6 IK Stern                       Ej godk. 
           4         Bengt Borg                   26    6 Göteborg-Majorna OK            Ej godk. 
           3         Stig Engström                26   20 OK Skogshjortarna              ej start 
           5         Ingvar Johansson             27    2 Stenungsunds OK                ej start 



H75  (6/6)     Preliminär resultatlista  2 

    1     11         Rolf Osbeck                  33    6 Tolered-Utby Ol-klubb             46:16 
    2      8         Björn Broman                 31    6 Göteborg-Majorna OK               53:30 

          13         Rolf Blom                    32    6 Frölunda OL                    Ej godk. 
           9         Carl-Henrik Hallberg         32    6 IK Uven                        Ej godk. 
          10         Leif Hjertqvist              34    6 IK Stern                       ej start 
          12         Nils Jansson                 34   18 Skattkärrs IF                  ej start 



H70  (12/12)   Preliminär resultatlista  2 

    1     20         Andre Alexandersson          38    6 Kungälvs OK                       36:52 
    2    712         Lennart Bernhed              37    6 Tolered-Utby Ol-klubb             38:30 
    3     15         Agne Östensson               36    6 Tolered-Utby Ol-klubb             39:23 
    4    675         Matts Mattsson               39    2 OK Gipen                          43:49 
    5     21         Leif Johansson               37   20 Trollhättans SOK                  44:46 
    6     19         Ingemar Alfredsson           37    6 IK Uven                           48:30 
    7     14         Roland Aasa                  37    6 IK Uven                           49:40 
    8     18         Per-Hugo Lundgren            38    6 Lerums SOK                        50:39 
    9     22         Gösta Grahn                  37    6 Sävedalens AIK                    56:13 
   10     16         Gunnar Waern                 38   20 Trollhättans SOK                1:00:52 

          23         Rolf Stenström               37   20 Vänersborgs SK                 Ej godk. 
          17         Roland Brandshage            38    6 Sävedalens AIK                 ej start 



H65  (15/15)   Preliminär resultatlista  2 

    1     36         Kalle Johansson              44   20 OK Skogshjortarna                 28:52 
    2     34         Lars Tuvesson                44   20 Ulricehamns OK                    34:47 
    3     35         Henrik Hvoslef               42    6 IK Stern                          34:49 
    4     26         Lars Johansson               40   20 OK Skogshjortarna                 37:06 
    5     27         Waste Byström                43   14 OK Virdarna                       37:15 
    6     30         Stig-Ove Toll                42    6 IK Stern                          37:41 
    7     25         Hans Johansson               42    6 IK Stern                          42:48 
    8     38         Ingvar Ottosson              40    6 Göteborg-Majorna OK               45:23 
    9     37         Hans Karlsson                41   20 OK Orinto                         47:20 
   10     31         Tore Pettersson              40    2 OK Gipen                          49:12 
   11     28         Sune Mentor                  43    6 Göteborg-Majorna OK               49:44 
   12     32         Leif Samor                   44   23 Tjällmo-Godegårds OK              51:51 

          24         Kjell Månsson                42    1 Ronneby OK                     Ej godk. 
          29         Christer Westberg            43    6 IFK Göteborg                   ej start 
          33         Mats Jodal                   41    6 Göteborg-Majorna OK            ej start 



H60  (12/12)   Preliminär resultatlista  2 

    1     39         Carl-Henry Andersson         48   20 OK Orinto                         24:32 
    2     49         Stefan G Larsson             45   14 OK Njudung                        30:26 
    3     46         Thomas Åberg                 45    6 Tolered-Utby Ol-klubb             35:41 
    4     41         Anders Björnberg             45    6 Frölunda OL                       35:45 
    5     45         Bengt-Rune Wallström         45    6 IK Uven                           40:22 
    6     42         Lars-Olov Dahlberg           48    6 OK Landehof                       44:50 
    7     40         Sten Helmertz                49    6 FK Herkules                       58:36 
    8    632         Arne Bigsten                 47    6 FK Herkules                     1:04:06 

          43         Lars-Olof Rönnqvist          48    7 OK Löftan                      Ej godk. 
          44         Jukka Rankanen               45    6 Sjövalla FK                    Ej godk. 
          48         Jan Larsson                  45    6 Sävedalens AIK                 Ej godk. 
          47         Lennart Almström             46    6 IK Stern                       ej start 



H55  (14/14)   Preliminär resultatlista  2 

    1    203         Yngve Norell                 52    6 Frölunda OL                       32:59 
    2    193         Jan-Åke Sörliklev            54   20 Trollhättans SOK                  33:51 
    3    205         Lars Hogedal                 50   20 Vänersborgs SK                    35:19 
    4    192         Thore Jansson                53    6 Kungälvs OK                       36:02 
    5    201         Ulf Peterson                 54    6 Kungälvs OK                       36:30 
    6    200         Kent Eriksson                51    6 Lerums SOK                        38:29 
    7    196         Stefan Janslätt              53    6 Tolered-Utby Ol-klubb             39:21 
    8    202         Sten Blomström               51    6 IK Stern                          41:20 
    9    198         Kjell Olof Ehrencrona        53    6 IFK Göteborg                      44:44 
   10    199         Reine Spetz                  54    2 Stenungsunds OK                   47:34 
   11    194         Lennart Vamling              54    6 Frölunda OL                     1:22:47 

         197         Torbjörn Olsson              53    6 Göteborg-Majorna OK            ej start 
         204         Jörgen Estving               52    6 Lerums SOK                     ej start 
         195         Ingemar Gunnarsson           53    6 Lerums SOK                     ej start 



H55 MOTION  (2 Preliminär resultatlista  2 

    1    207         Erling Andersson             45   20 Vänersborgs SK                    41:52 
    2    206         Roger Jacobson               43    6 Frölunda OL                     1:14:50 



H50  (25/25)   Preliminär resultatlista  2 

    1    519         Anders Björklund             57    6 Sävedalens AIK                    30:12 
    2    511         Asgeir Edvardsen             58    6 Göteborg-Majorna OK               32:02 
    3    520         Mats Strandhagen             55    6 Göteborg-Majorna OK               32:17 
    4    527         Lars Blom                    56    2 OK Skärmen                        34:33 
    5    524         Bertil Thomas                58    6 Lerums SOK                        34:34 
    6    513         Stefan Sjöblom               58    6 Frölunda OL                       34:36 
    7    516         Björn Borg                   57    6 Göteborg-Majorna OK               34:53 
    8    510         Mats Lindqvist               58    6 Sävedalens AIK                    36:46 
    8    526         Christer Bergagård           58    6 Tolered-Utby Ol-klubb             36:46 
   10    525         Bengt Nilsson                57    6 Göteborg-Majorna OK               38:47 
   11    523         Conny Sahlin                 55   20 Vänersborgs SK                    39:40 
   12    528         Martin Eickhoff              58    6 Sävedalens AIK                    39:47 
   13    518         Ulf Björkdahl                58    2 Herrestads AIF                    41:52 
   14    515         Erik Sparrevik               57    6 Lerums SOK                        43:39 
   15    507         Bo Hermansson                56    6 Göteborg-Majorna OK               43:54 
   16    512         Gunnar Johansson             58   20 Trollhättans SOK                  44:54 
   17    658         Mats Nyberg                  55    6 Lerums SOK                        48:30 
   18    687         Peter Ramle                  58    6 Sjövalla FK                       48:40 
   19    521         Peter Larsson                55   20 Trollhättans SOK                  49:35 
   20    635         Hans Garmer                  59    6 Göteborg-Majorna OK               49:57 
   21    517         Jan Arvidsson                55   20 OK Skogshjortarna                 51:34 
   22    509         Magnus Uppström              59    6 FK Herkules                       51:46 
   23    508         Lars Magnusson               59    6 Tolered-Utby Ol-klubb             53:59 
   24    522         Jonas Jerlin                 59    6 Frölunda OL                       58:19 

         514         Rudolf Brogren               56    6 Kungälvs OK                    ej start 



H45  (26/26)   Preliminär resultatlista  2 

    1    542         Bengt Grewin                 63    6 Frölunda OL                       40:33 
    2    532         Thomas Attfors               61    6 Tolered-Utby Ol-klubb             40:59 
    3    547         Per-Arne Wahlgren            62    6 Sjövalla FK                       41:06 
    4    548         Pär Claesson                 62    6 Sävedalens AIK                    42:00 
    5    540         Mikael Jungbjer              64    6 Göteborgs Skidklubb               42:54 
    6    531         Ulf Wallin                   60    6 Sjövalla FK                       43:07 
    7    709         Björn Lindau                 61    6 Tolered-Utby Ol-klubb             45:22 
    8    544         Bengt Norrman                64   20 Trollhättans SOK                  47:35 
    9    534         Ulf Almehed                  64    6 Frölunda OL                       49:20 
   10    530         Stefan Hammar                63    6 FK Herkules                       51:18 
   11    539         Peter Karlsson               61    2 Stenungsunds OK                   56:01 
   12    538         Leif Hagman                  63    6 IK Uven                         1:00:53 
   13    541         Patrick Djerf                64    6 Lerums SOK                      1:08:33 
   14    549         Ulf Larsson                  64    6 Lerums SOK                      1:25:43 

         552         Stefan Gustafsson            62    6 IFK Göteborg                   Ej godk. 
         535         Lars Magnusson               63    6 OK Landehof                    Ej godk. 
         683         Hans Wedberg                 62    6 Sjövalla FK                    Ej godk. 
         688         Magnus Ohlsson               64    6 Sjövalla FK                    Ej godk. 
         546         Ragnar Uppström              64    6 FK Herkules                    ej start 
         550         Anders Lindén                61    6 Frölunda OL                    ej start 
         529         Anders Petrén                63    6 Kungälvs OK                    ej start 
         533         Lars-Johan Våg               61    6 Lerums SOK                     ej start 
         537         Kjell Einarsson              64   20 OK Skogshjortarna              ej start 
         543         Anders Johansson             64    6 OK Landehof                    ej start 
         536         Nils-Olof Larsson            60   20 Vänersborgs SK                 ej start 
         656         Klas Nilsson                 60    6 Kungälvs OK                    ej start 



H45 MOTION  (1 Preliminär resultatlista  2 

    1    545         Sven-Olof Pålsson            60    6 Kungälvs OK                       55:51 



H40  (23/23)   Preliminär resultatlista  2 

    1    569         Anders Yngström              66    6 Göteborg-Majorna OK               35:02 
    2    716         Mats Christiansson           69    2 Uddevalla OK                      36:16 
    3    565         Max Tholén                   69   20 OK Skogshjortarna                 37:14 
    4    554         Henrik Nordholm              67    6 Sävedalens AIK                    37:28 
    5    559         Jim Axmalm                   67    6 Sävedalens AIK                    38:31 
    6    567         Leif Einarsson               65    6 Kungälvs OK                       39:03 
    7    561         Tommy Johansson              67    2 Stångenäs AIS                     39:09 
    8    556         Anders Wadsten               66    6 OK Landehof                       39:23 
    9    553         Bjarne Bäcklund              68    6 IFK Göteborg                      40:26 
   10    566         Anders Lamm                  66    6 Frölunda OL                       41:11 
   11    568         Erik Agrell                  65    6 Sävedalens AIK                    43:55 
   12    555         Stefan Jansson               66    6 Lerums SOK                        49:11 
   13    551         Göran Stuhlhofer             63    6 OK Landehof                       52:30 
   14    649         Mats Dahlrot                 65    6 IK Uven                           56:13 
   15    558         Lars Zachrisson              69    6 Kungälvs OK                       57:35 
   16    685         Thomas Rempling              65    6 Sjövalla FK                     1:01:43 
   17    560         Jonas Norrman                69    6 Göteborg-Majorna OK             1:03:16 
   18    570         Torbjörn Kjörk               65    6 Frölunda OL                     1:04:40 
   19    557         Bernt Berndtsson             65    6 Frölunda OL                     1:11:14 
   20    682         Owe Pipkorn                  67   10 Selånger SOK                    1:15:32 

         562         Nils Gustavsson              67    6 IFK Göteborg                   Ej godk. 
         563         David Gabrielsson            66    6 Sävedalens AIK                 ej start 
         564         Ulf Danielsson               66    2 Åmåls OK                       ej start 



H35  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1    130         Thomas Karlsson              70    6 Sjövalla FK                       42:00 
    2    132         Erik Lauri                   72    6 FK Herkules                       48:54 
    3    133         Erik Aderstedt               73    6 Kungälvs OK                       55:12 
    4    667         Martin Aamot                 72   20 OK Skogshjortarna                 59:07 
    5    641         Thomas Westerlund            71   20 Herrljunga SK Skid o OL         1:00:43 

         631         Klas Åström                  70    6 FK Herkules                    Ej godk. 
         131         Mats Hermansson              70    6 Kungälvs OK                    ej start 



H35 MOTION  (5 Preliminär resultatlista  2 

    1    137         Sven Arne Karlsson           71   20 Trollhättans SOK                  33:27 
    2    134         Christer Henriksson          66    6 Sävedalens AIK                    51:34 
    3    135         Torbjörn Saetre              67    6 OK Landehof                       53:51 
    4    136         Lars Ljungberg               66    6 Sjövalla FK                       59:18 
    5    138         Urban Thorsson                     6 Kungälvs OK                     1:08:05 



H21  (55/55)   Preliminär resultatlista  2 

    1    650         Jonas Pilblad                77    6 IFK Göteborg                      33:27 
    2    576         Klas Dalberg                 69    6 Göteborg-Majorna OK               33:37 
    3    590         Tommy Andersson              73   20 Vänersborgs SK                    35:16 
    4    694         Yury Tambasov                89    6 Sävedalens AIK                    35:30 
    5    594         Mikael Eliasson              87    6 Göteborg-Majorna OK               36:07 
    6    584         Joel Nilsson                 92    6 IFK Göteborg                      36:29 
    7    657         Fredrik Norman               75    3 Leksands OK                       36:36 
    8    604         Jesper Stenström             70   20 Vänersborgs SK                    36:44 
    9    602         Andréas Thern                78    6 IFK Göteborg                      36:48 
   10    605         Magnus Carlstedt             85    6 Sävedalens AIK                    37:03 
   10    581         Emil Tengvall                88   20 Vänersborgs SK                    37:03 
   12    574         Fredrik Weihard              80    6 Sävedalens AIK                    37:04 
   13    589         Anders Hedberg               90    6 Göteborg-Majorna OK               37:23 
   14    572         David Bejbom                 86   20 Vänersborgs SK                    37:51 
   15    593         Gunnar Elveljung             70    6 IFK Göteborg                      38:06 
   16    606         Johan Greger Larsson         76    6 IFK Göteborg                      38:23 
   17    583         Johan Levin                  85    6 Sävedalens AIK                    38:30 
   18    587         Erik Classon                 93   20 OK Orinto                         38:57 
   19    601         Kalle Wrane                  69    6 Sävedalens AIK                    39:07 
   20    588         Karl Levin                   87   18 OK Tyr                            39:23 
   21    579         Jonas Martner                75    6 Tolered-Utby Ol-klubb             39:41 
   22    578         Christoffer Ohlsson          91    2 Uddevalla OK                      40:02 
   23    575         Per-Anders Eggertsen         81    6 IFK Göteborg                      40:03 
   24    633         András Szabó                 88    6 Göteborg-Majorna OK               40:13 
   25    596         Jonatan Larsson              80    2 Uddevalla OK                      40:17 
   26    585         Emil Bengtsson               80    6 Göteborg-Majorna OK               41:06 
   27    717         Andreas Wikström             74    2 Uddevalla OK                      42:21 
   28    666         Martin Ivarsson              76   20 OK Skogshjortarna                 42:38 
   29    573         Jon Petersson                81   14 IK Hakarpspojkarna                43:56 
   30    600         Lennart Bengtsson            69    7 Falkenbergs OK                    45:04 
   31    665         Max Karle                    77   20 OK Skogshjortarna                 45:10 
   32    695         Fredrik Johansson            72    6 Sävedalens AIK                    45:24 
   33    696         Sven Granfors                76    6 Sävedalens AIK                    47:05 
   34    592         Vidar Faxén                  84    6 Sävedalens AIK                    47:06 
   35    718         Victor Flingmark             94    2 Uddevalla OK                      48:36 
   36    681         Johan Lidström               84    6 OK Landehof                       49:01 
   37    664         Anton Karlsson               94   20 OK Kullingshof                    50:35 
   38    591         Kristoffer Edshage           81   15 Centrum OK                        51:24 
   39    597         Per-Åke Bastestad            76    6 Tolered-Utby Ol-klubb             51:49 
   39    577         Magnus Homann                70    6 Frölunda OL                       51:49 
   41    731         Johan Berglund               56    6 Sävedalens AIK                    53:27 
   42    663         David Runemalm               86   14 Nybro OK                          54:57 
   43    652         Daniel Hägerstrand           76    6 Kungälvs OK                       55:15 
   44    703         Erik Bernérus                90    6 Sävedalens AIK                    58:35 
   45    719         Joakim Berglund              85    6 Sävedalens AIK                  1:00:59 

         595         Fredrik Bartholdsson         74    6 Frölunda OL                    Ej godk. 
         580         Robert Johansson             77    6 Göteborg-Majorna OK            Ej godk. 
         571         Egil Edvardsen               92    6 Göteborg-Majorna OK            Ej godk. 
         599         Daniel Larsson               88   20 Vänersborgs SK                 Ej godk. 
         637         Andreas J Johansson          80    6 Göteborg-Majorna OK            Ej godk. 
         662         Joel Sanderi                 83   20 Lidköpings VSK                 Ej godk. 
         582         Lasse Janson                 77   14 Eksjö SOK                      ej start 
         586         Anders Hellgren              70    6 Frölunda OL                    ej start 
         598         Jonas Lundberg               74    6 Göteborg-Majorna OK            ej start 
         603         Johan Strand                 87    6 Göteborg-Majorna OK            ej start 



H21 MOTION  (1 Preliminär resultatlista  2 

    1    607         Håkan B Samor                78    6 Sävedalens AIK                  1:03:22 



H20  (1/1)     Preliminär resultatlista  2 

    1    701         Joel Vigren                  90    6 Sävedalens AIK                  1:09:11 



H18  (2/2)     Preliminär resultatlista  2 

    1    609         Johan Attfors                91    6 Tolered-Utby Ol-klubb             52:09 
    2    608         Simon Asplund                92    6 Kungälvs OK                     1:17:59 



H16  (16/16)   Preliminär resultatlista  2 

    1    612         Viktor Runnby                93    6 Göteborg-Majorna OK               34:28 
    2    618         Anders Ohlsson               93    2 Uddevalla OK                      38:26 
    3    623         Johan Gunnarsson             93    6 Lerums SOK                        38:27 
    4    613         Albin Petrén                 94    6 Kungälvs OK                       43:54 
    5    648         Anton Blom                   94    6 IK Uven                           44:16 
    6    677         Jakob Perleroth              94    6 OK Landehof                       44:44 
    7    620         Niklas Helmertz              93    6 FK Herkules                       44:54 
    8    611         Lukas Samuelsson             93    6 FK Herkules                       49:14 
    9    615         Kristian Narbro-Porath       93    6 Tolered-Utby Ol-klubb             49:49 
   10    614         Mathias Carlsson             93    6 Sävedalens AIK                    58:03 
   11    619         Vidar Eriksson               93    6 IF Marin Väst                   1:01:29 
   12    617         Pontus Jansson               94    6 Kungälvs OK                     1:04:56 
   13    610         Fredrik Kjörk                94    6 Frölunda OL                     1:14:03 
   14    622         Daniel Zachrisson            94    6 Kungälvs OK                     1:32:16 

         616         Måns Östman                  93    6 Göteborg-Majorna OK            Ej godk. 
         621         Arvid Lindh                  93    6 Göteborg-Majorna OK            ej start 



H14  (32/32)   Preliminär resultatlista  2 

    1     67         Gustav Boquist               95    6 IK Uven                           27:45 
    2     71         Mattias Johansson            96    2 Stångenäs AIS                     29:14 
    3     66         Heino Ollin                  96    6 Sävedalens AIK                    29:44 
    4     69         Gustaf Sparrevik             95    6 Lerums SOK                        31:24 
    5     72         Filip Wadsten                96    6 OK Landehof                       32:49 
    6     76         Arvid Våg                    95    6 Lerums SOK                        33:51 
    7     86         John Gabrielsson             96    6 Sävedalens AIK                    34:07 
    8     64         Petter Östman                95    6 Göteborg-Majorna OK               34:58 
    9     79         Oskar Lindqvist              96    6 Sävedalens AIK                    37:12 
   10     61         Viktor Yngström              95    6 Frölunda OL                       39:47 
   11     84         Felix Garmer                 96    6 Göteborg-Majorna OK               42:51 
   12     88         Jonas Thunberg               95    6 OK Alehof                         42:58 
   13     62         Johan Höglund                96    6 FK Herkules                       45:23 
   14     75         Fredrik Lind                 96    6 FK Herkules                       45:31 
   15     80         Colin Fransson-Lee           95    6 OK Alehof                         46:22 
   16     82         Arvid Hammar                 96    6 FK Herkules                       46:53 
   17     60         Karl Modig                   95    6 OK Alehof                         49:18 
   18     63         Erik Larsson                 96    6 Lerums SOK                        51:11 
   19     85         Axel Andersson               95    6 Sjövalla FK                       51:27 
   20     91         Fredrik Cahlin               96    6 IF Marin Väst                     51:39 
   21     78         Nils Holthoff                95    6 Sjövalla FK                       52:12 
   22     73         Jesper Jansson               96    6 Kungälvs OK                       53:48 
   23     83         Magnus Blide                 95    6 Lerums SOK                        55:47 
   24     81         Tim Jonasson                 95    6 Frölunda OL                       59:29 
   25     74         Oskar Vamling                96    6 Frölunda OL                     1:03:23 
   26     89         Magnus Trouvé Raa            95    6 Lerums SOK                      1:05:18 
   27     65         Fredrik Öckerstedt           96    6 Sjövalla FK                     1:10:13 
   28     68         Dennis Karström              96    6 FK Herkules                     1:15:20 
   29     87         Oskar Vigren                 95    6 Sävedalens AIK                  1:15:58 
   30     77         Jesper Mattsson              01    6 Göteborg-Majorna OK             1:16:21 
   31     90         Carl Kylin                   96    6 IF Marin Väst                   1:19:02 

          70         Eric Brattåsen               96   20 OK Skogshjortarna              ej start 



H12  (33/33)   Preliminär resultatlista  2 

    1    243         Anders Magnusson             98    6 OK Landehof                       20:02 
    2    231         Rasmus Arfwedson             97    6 Frölunda OL                       21:10 
    3    235         Albin Pålsson                97    6 Kungälvs OK                       21:35 
    4    241         Johan Lamm                   98    6 Frölunda OL                       22:00 
    5    239         Douglas Fransson-Lee         98    6 OK Alehof                         25:44 
    6    230         Johan Olson                  98    6 IK Uven                           25:59 
    7    238         Hjalmar Ljungberg            98    6 Sjövalla FK                       26:39 
    8    245         Filip Zachrisson             97    6 Kungälvs OK                       27:07 
    9    222         Gustav Yngström              98    6 Frölunda OL                       27:27 
   10    228         Anton Andrén                 98    6 Tolered-Utby Ol-klubb             29:56 
   11    236         Albin Claesson               98    6 Sävedalens AIK                    30:52 
   12    233         Jakob Karlsson               97    6 Göteborg-Majorna OK               31:00 
   13    219         Karl Norrman                 97    6 Göteborg-Majorna OK               34:14 
   14    234         Linus Sundberg               98   20 OK Skogshjortarna                 34:53 
   15    690         Fabian Sivengård             98    6 Sjövalla FK                       35:55 
   16    225         Mikael Lind                  98    6 FK Herkules                       35:59 
   17    647         Joel Amb                     98    6 IK Uven                           37:24 
   18    674         Erik Blick                   98    6 OK Alehof                         39:24 
   19    223         Marcus Braun                 97    6 Tolered-Utby Ol-klubb             40:00 
   20    232         Jesper Lundmark              97    6 Tolered-Utby Ol-klubb             40:44 
   21    246         Carl Agrell                  98    6 Sävedalens AIK                    41:04 
   22    224         Anders Logren                98    6 Sjövalla FK                       41:18 
   23    220         Lucas Jansson                98    6 Lerums SOK                        43:23 
   24    670         Hugo Thunberg                98    6 OK Alehof                         44:48 
   25    227         Fredrik Grönberg             98    6 Sävedalens AIK                    50:51 
   26    244         Rasmus Bäcklund              98    6 IFK Göteborg                      55:04 
   27    240         Simon Carlhammar             98    6 IK Uven                         1:04:32 
   28    237         Simon Wulfsberg              98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:42:29 

         242         Gustav Lahti                 97    6 Tolered-Utby Ol-klubb          Ej godk. 
         226         Albin Åström                 98    6 Kungälvs OK                    Ej godk. 
         247         Simon Fransson               98    6 Tolered-Utby Ol-klubb          Ej godk. 
         221         Fredrik Lundgren             98    6 IK Uven                        ej start 
         229         Joel Leander                 98    6 OK Landehof                    ej start 



H10  (19/19)   Preliminär resultatlista  2 

    1    252         Jonatan Wedberg-Kilnäs       99    6 Sjövalla FK                       16:44 
    2    265         Jonas Lauri                  99    6 FK Herkules                       21:54 
    3    710         Jesper Malmberg              99    6 Tolered-Utby Ol-klubb             22:24 
    4    248         Anders Björklund             00   20 Trollhättans SOK                  25:50 
    5    263         Hannes Skoog                 00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             27:28 
    6    258         Axel Forsberg                00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             28:20 
    7    261         Edvin Ljungberg              99    6 Sjövalla FK                       28:27 
    8    254         Oscar Hök                    99    6 Tolered-Utby Ol-klubb             28:59 
    9    264         Martin Lamm                  00    6 Frölunda OL                       29:20 
   10    262         Oscar Karlsson               00   20 Trollhättans SOK                  29:25 
   11    257         Carl Larsson                 01   20 Trollhättans SOK                  30:15 
   12    259         Benjamin Gabrielsson         99    6 Kungälvs OK                       30:45 
   13    253         Hannes Norrman               00    6 Göteborg-Majorna OK               32:48 
   14    250         Oliver Fransson-Lee          00    6 OK Alehof                         35:17 
   15    249         Olof Mattsson                00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             36:57 
   16    260         Olof Blide                   99    6 Lerums SOK                        44:56 
   17    255         Joakim Lindén                00    6 Frölunda OL                       55:02 

         256         Nils Hammar                  00    6 FK Herkules                    Ej godk. 
         251         Ville Grahn                  99    6 IK Uven                        ej start 



D75  (4/4)     Preliminär resultatlista  2 

    1    268         Anna-Lisa Berglund           32    6 Sävedalens AIK                  1:07:48 
    2    266         Vera Lång                    32    6 Göteborg-Majorna OK             1:20:55 
    3    269         Evelyn Margareta Alexander   32    6 Lerums SOK                      1:22:46 

         267         Eva Falk                     32    6 IK Stern                       Ej godk. 



D70  (5/5)     Preliminär resultatlista  2 

    1    273         Gunnel Börjesson             38    6 IK Uven                           52:43 
    2    272         Marianne Grahn               37    6 Sävedalens AIK                    53:47 
    3    274         Lisbeth Johansson            38   20 OK Skogshjortarna                 54:12 
    4    271         Barbro Blom                  38    6 Frölunda OL                       57:30 
    5    270         Inger Hallberg               37    6 IK Uven                         1:17:08 



D65  (9/9)     Preliminär resultatlista  2 

    1    278         Ulla Lindhe                  42    6 IK Stern                          31:38 
    2    276         Christina Schedwin           44    6 FK Herkules                       39:38 
    3    711         Lisbeth Bernhed              41    6 Tolered-Utby Ol-klubb             43:46 
    4    281         Margareta Johansson          41   20 Trollhättans SOK                  50:25 
    5    277         Lena Waern                   43   20 Trollhättans SOK                  51:01 
    6    280         Birgitta Carlsson            44   20 OK Orinto                         53:50 
    7    275         Birgitta Stenström           42   20 Vänersborgs SK                    55:32 
    8    279         Berit Byström                43   14 OK Virdarna                     1:04:19 
    9    282         Inga Persson                 40    6 OK Landehof                     1:24:47 



D60  (8/8)     Preliminär resultatlista  2 

    1    285         Ingrid Rex Wallström         46    6 IK Uven                           40:19 
    2    290         Ann-Britt Johansson          46    6 IK Stern                          41:26 
    3    283         Ann-Christine Borg           46    6 Frölunda OL                       51:44 
    4    284         Maud Nilsson                 46    3 HJS-Vansbro OK                    52:38 
    5    288         Gunnel Steen                 48    6 Kungälvs OK                       54:37 
    6    289         Lotta Börjesson              48    6 Sävedalens AIK                    57:05 

         286         Anita Andersson              48   20 OK Skogshjortarna              Ej godk. 
         287         Margareta Larsson            45   14 OK Njudung                     ej start 



D55  (10/10)   Preliminär resultatlista  2 

    1    297         Maria Norell                 51    6 FK Herkules                       34:22 
    2    295         Eva Blomström                50    6 IK Stern                          35:05 
    3    294         Gunilla Hogedal              53   20 Vänersborgs SK                    36:45 
    4    293         Ann-Kristin Lindegårdh       50    6 Tolered-Utby Ol-klubb             39:08 
    5    292         Ulla Carlstedt               49    6 Sävedalens AIK                    41:14 
    6    298         Eva Thörnblom                51    6 Sjövalla FK                       42:32 
    7    720         Susanne Berglund             54    6 Sävedalens AIK                    43:09 
    8    713         Kerstin Svensson             53   20 Trollhättans SOK                  46:04 
    9    296         Karin Axelsson               51    6 IK Uven                           46:27 
   10    291         Ditti Arvidsson              54   20 OK Skogshjortarna               1:38:18 



D55 MOTION  (1 Preliminär resultatlista  2 

    1    299         Britt-Marie Jacobson         44    6 Frölunda OL                     1:02:47 



D50  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1    302         Anna-Karin Granath           56    6 Tolered-Utby Ol-klubb             41:02 
    2    301         Lena Bergstrand              57    6 Kungälvs OK                       45:28 
    3    304         Gunilla Carlsson             59    6 FK Herkules                       45:47 
    4    303         Christina Nilsson            59    6 Lerums SOK                        48:25 
    5    305         Gunilla Holmberg             57    2 Herrestads AIF                  1:03:50 

         300         Maria Olsson                 59    6 Lerums SOK                     Ej godk. 
         646         Silke Klick                  59    6 IK Stern                       Ej godk. 



D45  (17/17)   Preliminär resultatlista  2 

    1    307         Britta Sahlin                61   20 Vänersborgs SK                    28:13 
    2    317         Ing-Marie Brander-Strand     52    6 Göteborg-Majorna OK               30:46 
    3    318         Kristin Back                 64   20 Vänersborgs SK                    33:40 
    4    315         Eva Pedersen                 64   20 OK Skogshjortarna                 34:28 
    5    308         Annika Aasa                  63    6 IK Uven                           36:21 
    6    311         Annette Falck-Larsson        61   20 Vänersborgs SK                    37:39 
    7    705         Yvonne Janslätt              61    6 Tolered-Utby Ol-klubb             38:52 
    8    312         Karin Gelotte                60    6 Tolered-Utby Ol-klubb             39:04 
    9    310         Monica Knutsson              52    6 Sävedalens AIK                    39:42 
   10    313         Gudrun Wadman                60    6 Göteborg-Majorna OK               43:42 
   11    309         Jenny Homann                 64    6 Frölunda OL                       50:24 
   12    320         Lisbeth Bergagård            60    6 Tolered-Utby Ol-klubb             52:50 
   13    640         Birgit Hansson               60    2 Herrestads AIF                    53:51 
   14    314         Katarina Haase               63   20 Vänersborgs SK                    54:31 
   15    316         Annika Paulsson              64    2 Herrestads AIF                    56:27 
   16    319         Karin Helmertz               61    6 FK Herkules                     1:07:50 

         306         Lena Larsson                 60    6 Göteborg-Majorna OK            Ej godk. 



D45 MOTION  (4 Preliminär resultatlista  2 

    1    322         Marina Sundberg              63   20 OK Skogshjortarna                 42:44 
    2    324         Maria Vamling                57    6 Frölunda OL                     1:04:57 
    3    323         Maria Björklund              60   20 Trollhättans SOK                1:22:36 

         321         Yvonne Jungbjer              63    6 Göteborgs Skidklubb            ej start 



D40  (12/12)   Preliminär resultatlista  2 

    1    326         Anna Eriksson                68    6 OK Landehof                       36:07 
    2    325         Agneta Nordholm              66    6 Sävedalens AIK                    38:18 
    3    629         Lena Carlsson                65    6 Göteborg-Majorna OK               40:30 
    4    330         Anna Asplund                 65    6 Kungälvs OK                       43:00 
    5    630         Helena Bengtsson             67    6 Göteborg-Majorna OK               43:37 
    6    331         Nina Djerf                   65    6 Lerums SOK                        55:28 
    7    329         Marie Karlsson               65    2 Stenungsunds OK                   56:29 
    8    653         Annelie Gustavsson           67    6 Kungälvs OK                       56:43 

         332         Ann-Charlotte Johansson      64    6 IFK Göteborg                   Ej godk. 
         328         Suzy Larsson                 66   20 OK Skogshjortarna              ej start 
         327         Katarina Hedberg             65    6 Lerums SOK                     ej start 
         628         Heli Marjomaa                65    2 Stigsökarna                    ej start 



D35  (4/4)     Preliminär resultatlista  2 

    1    337         Susanne Friman               72    6 Tolered-Utby Ol-klubb             36:25 
    2    336         Ann-Sofi Hermansson          72    6 Kungälvs OK                       42:58 

         333         Maria Lundgren               70    6 IK Uven                        ej start 
         334         Hanna Axmalm                 70    6 Sävedalens AIK                 ej start 



D35 MOTION  (4 Preliminär resultatlista  2 

    1    340         Katarina Rydén Markinhuhta   68    6 Göteborgs Skidklubb               53:42 
    2    339         Christina Pettersson         66    6 Sjövalla FK                       59:48 
    3    341         Anneli Gabrielsson           73    6 Kungälvs OK                     1:03:02 
    4    338         Teres Zachrisson             73    6 Kungälvs OK                     1:03:22 



D21  (30/30)   Preliminär resultatlista  2 

    1    350         Karin A Thern                77    6 IFK Göteborg                      34:16 
    2    698         Johanna Berggren             85    6 Sävedalens AIK                    34:17 
    3    697         Camilla Berglund             81    6 Sävedalens AIK                    34:35 
    4    360         Lotta Saetre                 74    6 OK Landehof                       36:34 
    5    359         Lina Samor                   81    6 Sävedalens AIK                    36:38 
    6    346         Laila B Höglund              62    6 FK Herkules                       37:56 
    7    704         Lisa Palm                    85    6 Sävedalens AIK                    40:04 
    8    345         Sara Svensson                82    6 Göteborg-Majorna OK               40:09 
    9    348         Lisa Pedersen                92   20 OK Skogshjortarna                 40:41 
   10    357         Sofia Malmqvist              76    6 Göteborg-Majorna OK               41:02 
   11    358         Stina Strömstedt             78    6 IFK Göteborg                      41:06 
   12    343         Maria Gustafsson             85    6 Sävedalens AIK                    41:51 
   13    355         Yvonne Fjordside             70    6 Sävedalens AIK                    42:12 
   14    366         Lovisa Nilsson               90    6 Lerums SOK                        42:55 
   15    676         Linnea Lidström              86   23 OK Kolmården                      43:58 
   16    714         Elin Svensson                87   20 Trollhättans SOK                  44:52 
   17    354         Anna Martner                 79    6 FK Herkules                       45:01 
   18    634         Rachel Engeler               88    6 Göteborg-Majorna OK               45:38 
   19    367         Josefin Bertilsson           89    6 FK Herkules                       46:35 
   20    715         Maria Svensson               85   20 Trollhättans SOK                  47:10 
   21    349         Karolina Källstrand          82    6 Göteborg-Majorna OK               48:02 
   22    344         Åsa Cliffordson              76    5 Gävle OK                          50:59 
   23    351         Hanna Weimann                85    6 IK Uven                           56:40 
   24    356         Karin Fägerlind              79   15 Centrum OK                      1:02:02 
   25    352         Ann Sundberg                 78   10 Selånger SOK                    1:05:01 

         361         Maria Arvidsson              87    6 Göteborg-Majorna OK            Ej godk. 
         651         Johanna Sjons                80    3 IFK Hedemora OK                Ej godk. 
         342         Ida Hördegård                77    6 IFK Göteborg                   ej start 
         347         Sofia Tabod                  81    6 Sävedalens AIK                 ej start 
         353         Louise Göthfors              73    6 Göteborg-Majorna OK            ej start 



D21 MOTION  (4 Preliminär resultatlista  2 

    1    365         Maria Göthfors               78    6 Göteborg-Majorna OK               46:10 
    2    363         Malin Olsson                 78    6 Kungälvs OK                       52:40 
    3    364         Jenny Johansson              76   20 Vänersborgs SK                    54:50 
    4    362         Emma Axelsson                80    6 Göteborg-Majorna OK             1:20:37 



D18  (4/4)     Preliminär resultatlista  2 

    1    368         Malin Hedberg                92    6 Lerums SOK                        42:14 
    2    369         Elin Strandhagen             91    6 Göteborg-Majorna OK               42:34 

         370         Frida Strandberg             92    6 Sävedalens AIK                 ej start 
         678         Louise Perleroth             92    6 OK Landehof                    ej start 



D16  (23/23)   Preliminär resultatlista  2 

    1    374         Amilia Björklund             93    6 Sävedalens AIK                    30:50 
    2    372         Frida Brogren                94    6 Kungälvs OK                       32:18 
    3    371         Erika Lindqvist              93    6 Sävedalens AIK                    35:00 
    4    375         Linnea Wahlgren              94    6 Sjövalla FK                       36:37 
    5    381         Anna Wallin                  94    6 Sjövalla FK                       36:42 
    6    383         Filippa Spånér               94    6 Sävedalens AIK                    37:07 
    7    388         Julia Ohlsson                94    2 Uddevalla OK                      37:53 
    8    378         Felicia Stuhlhofer           95    6 OK Landehof                       40:51 
    9    389         Amanda Claesson              94    6 Sävedalens AIK                    41:29 
   10    376         Elin Classon                 95   20 OK Orinto                         42:29 
   11    387         Klara Åhsberg-Ottosson       93    6 Sjövalla FK                       44:32 
   12    673         Elin Blick                   94    6 OK Alehof                         45:44 
   13    385         Paula Jungbjer               94    6 FK Herkules                       49:07 
   14    384         Julia Asplund                94    6 Kungälvs OK                       50:34 
   15    377         Madeleine Attfors            93    6 Sävedalens AIK                    51:03 
   16    382         Emma Almehed                 93    6 Frölunda OL                       55:44 
   17    379         Marianne Wadman              94    6 Göteborg-Majorna OK             1:04:27 
   18    373         Karin Haase                  93   20 Vänersborgs SK                  1:05:16 
   19    391         Stina Gustafsson             94    6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:12:43 

         390         Hanna Wadsten                93    6 OK Landehof                    Ej godk. 
         380         Emmeli Axmalm                94    6 Sävedalens AIK                 Ej godk. 
         699         Lovisa Bernérus              94    6 Sävedalens AIK                 Ej godk. 
         386         Lina Henriksson              94    6 Sävedalens AIK                 ej start 



D14  (25/25)   Preliminär resultatlista  2 

    1    157         Erica Pettersson             95    6 Sjövalla FK                       29:55 
    2    148         Klara Pålsson                95    6 Kungälvs OK                       31:10 
    3    167         Lovisa Leman                 95    6 Göteborgs Skidklubb               31:47 
    4    151         Sofia Johansson              95    6 OK Alehof                         34:21 
    5    149         Sara Magnusson               96    6 OK Landehof                       36:32 
    6    161         Lisa Wassén                  96   20 Vänersborgs SK                    36:43 
    7    150         Clara Kampe                  95    6 Sjövalla FK                       37:15 
    8    155         Danielle Fröstad             95    6 Kungälvs OK                       38:35 
    9    160         Jennifer Hallel              95    6 Sjövalla FK                       38:41 
   10    159         Hanna Djerf                  95    6 Lerums SOK                        40:34 
   11    162         Sofia Helmertz               95    6 FK Herkules                       41:45 
   12    158         Linnea Bergstrand            95    6 Kungälvs OK                       42:58 
   13    144         Helena Martinsson            95    6 Sjövalla FK                       46:32 
   14    152         Cherie Sjöblom               95    6 Frölunda OL                       46:53 
   15    146         Amanda Jansson               96    6 Lerums SOK                        49:10 
   16    143         Ylva Mattsson                96    6 Tolered-Utby Ol-klubb             55:18 
   17    156         Elin Andrén                  96    6 Tolered-Utby Ol-klubb             55:48 
   18    154         Elin Wahlgren                96    6 Sjövalla FK                       56:16 
   19    166         Daniela Nilsson              95    6 Kungälvs OK                       59:12 
   20    163         Louisa Lavebäck              96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:08:02 

         153         Johanna Anderson             95    6 Lerums SOK                     ej start 
         164         Klara Bååth                  96    6 Sjövalla FK                    ej start 
         147         Clara Wallin                 96    6 Sjövalla FK                    ej start 
         145         Minda Langmoen               95    6 Kungälvs OK                    ej start 
         165         Klara Brogren                96    6 Kungälvs OK                    ej start 



D12  (18/18)   Preliminär resultatlista  2 

    1    417         Kerstin Wadman               98    6 Göteborg-Majorna OK               20:46 
    2    422         Hanna Åberg                  97    6 OK Landehof                       23:26 
    3    416         Elin Pettersson              97    6 Sjövalla FK                       24:48 
    4    426         Emma Djerf                   98    6 Lerums SOK                        25:03 
    5    421         Agnes Spånér                 98    6 Sävedalens AIK                    25:26 
    6    424         Elvira Björklund             97   20 Trollhättans SOK                  26:26 
    7    428         Anna Henriksson              98    6 Sävedalens AIK                    29:59 
    8    419         Clara Cox                    98    6 Lerums SOK                        31:43 
    9    431         Lina Pålsson                 97    6 Kungälvs OK                       31:59 
   10    418         Martina Kylebäck-Wennerlöf   98    6 Sävedalens AIK                    32:12 
   11    423         Kajsa Jungbjer               98    6 FK Herkules                       32:46 
   12    432         Jasmine Axmalm               97    6 Sävedalens AIK                    34:54 
   13    420         Sara Almehed                 97    6 Frölunda OL                       37:40 
   14    430         Ellen Granath                98    6 Tolered-Utby Ol-klubb             46:30 
   15    429         Molly Rundström              97    6 OK Landehof                       48:36 
   16    415         Emelie Roos                  98    6 OK Landehof                       49:23 
   17    427         Frida Jerlin                 98    6 Frölunda OL                     1:01:02 

         425         Camilla Carlsson             97    6 Sävedalens AIK                 ej start 



D10  (16/16)   Preliminär resultatlista  2 

    1    438         Emelie Lorén                 99    6 OK Landehof                       18:03 
    2    441         Malva Nyström                99    6 Tolered-Utby Ol-klubb             20:24 
    3    436         Siri Björklund               99   20 Trollhättans SOK                  20:32 
    4    439         Maja Gunnarsson              99    6 Lerums SOK                        21:28 
    5    437         Karin Wulfsberg              99    6 Tolered-Utby Ol-klubb             22:04 
    6    440         Hanna Boquist                99    6 IK Uven                           23:32 
    7    433         Ida Friman                   99    6 Tolered-Utby Ol-klubb             26:34 
    8    447         Märta Blide                  99    6 Lerums SOK                        27:09 
    9    442         Matilda Johansson            99    2 Stångenäs AIS                     27:36 
   10    448         Janneke Snijder              99    6 IK Uven                           27:38 
   11    443         Kyra Jonsson                 00    6 OK Alehof                         38:00 
   12    446         Elin Hermansson              99    6 Kungälvs OK                       39:02 
   13    445         Lisa Börnstedt               00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             41:04 
   14    435         Tove Johansson               00    6 OK Alehof                       1:02:18 
   15    434         Sara Karlsson                99    6 Göteborg-Majorna OK             1:04:13 

         444         Sofia Larsson                99   20 Trollhättans SOK               Ej godk. 



U4  (4/4)      Preliminär resultatlista  2 

    1    449         Joakim Logren                96    6 Sjövalla FK                       37:20 
    2    686         Rickard Rempling             93    6 Sjövalla FK                       47:32 
    3    450         Tommy Gelotte                95    6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:11:25 

         642         Johan Kollén                 96    6 IF Marin Väst                  ej start 



U3  (17/17)    Preliminär resultatlista  2 

    1  11845         Emelie Borglin                     6 Sävedalens AIK                    29:11 
    2    627         Tuva Carlsson Wallum         99    6 Sävedalens AIK                    34:49 
    3    457         Jakob Westerdahl             98    6 Tolered-Utby Ol-klubb             36:38 
    4    451         Linnéa Bengtsson Creaser     98    6 Sävedalens AIK                    37:22 
    5    660         Karl Pettersson-Palm         98    6 Lerums SOK                        40:36 
    6    458         Hilma Markinhuhta            98    6 OK Landehof                       41:24 
    7    684         Marcus Pikkarainen           99    6 Sjövalla FK                       42:42 
    8    456         Ossian Forsberg              98    6 Tolered-Utby Ol-klubb             44:46 
    9    452         Anna Nordholm                99    6 Sävedalens AIK                    49:17 
   10    459         Fredrik Johansson            97    6 Tolered-Utby Ol-klubb             49:28 
   11    455         Susanne Farg                 95    6 Tolered-Utby Ol-klubb             49:54 
   12    460         Kajsa Magnusson              97    6 Tolered-Utby Ol-klubb             50:11 
   13    639         Filip Leman                  96    6 Göteborgs Skidklubb             1:01:47 
   14    453         Filip Sverlinger             96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:07:25 

         454         David Olsson                 94    6 Tolered-Utby Ol-klubb          ej start 
         461         Fredrik Burman               94    6 Tolered-Utby Ol-klubb          ej start 
         659         Alma Pettersson-Palm         95    6 Lerums SOK                     ej start 



U2  (31/31)    Preliminär resultatlista  2 

    1    463         Alexander Roos               01    6 OK Landehof                       18:14 
    2    471         Per Nordholm                 01    6 Sävedalens AIK                    19:56 
    3    464         Klara Åberg                  00    6 OK Landehof                       20:16 
    4    467         Adam Olsson                  01    6 Sjövalla FK                       21:25 
    5    474         Albin Söderberg              98    6 Tolered-Utby Ol-klubb             26:13 
    6    477         Gustav Friman                01    6 Tolered-Utby Ol-klubb             26:19 
    7    479         Fanny Svalin                 00   20 Vänersborgs SK                    26:35 
    8    478         Elias Ljungqvist             00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             27:03 
    9    473         Martin Gruvesäter            01    6 Tolered-Utby Ol-klubb             27:24 
   10    481         Frida Lund                   96    6 Sävedalens AIK                    29:53 
   11    475         Ida Lundmark                 99    6 Tolered-Utby Ol-klubb             30:39 
   12    668         Filip Klingberg              02    6 OK Alehof                         31:35 
   13    644         Johan Cahlin                 00    6 IF Marin Väst                     33:17 
   14    476         Jonathan Westerdahl          00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             33:35 
   15    483         Linus Fransson               96    6 Tolered-Utby Ol-klubb             34:52 
   16  11832         Simon Johansson              98    6 Tolered-Utby Ol-klubb             34:59 
   17    469         Filippa Sandberg             00    6 Sjövalla FK                       36:11 
   18    692         Hanna Fuxborg                01    6 Sjövalla FK                       36:28 
   19    462         Axel Hermansson              01    6 Kungälvs OK                       37:32 
   20    702         Carl Kylebäck-Wennerlöf      00    6 Sävedalens AIK                    37:47 
   21    472         Sofie Gruvesäter             99    6 Tolered-Utby Ol-klubb             40:34 
   22    480         Märta Ljungberg              02    6 Sjövalla FK                       41:08 
   23    468         Maria Logren                 02    6 Sjövalla FK                       41:09 
   24    636         Adam Udén                    01    6 Göteborg-Majorna OK               41:28 
   25  11855         Tarik Alispahic                    6 Göteborg-Majorna OK             1:11:20 
   26  88889         Saif Elrifai                       6 Göteborg-Majorna OK             1:11:21 

         625         Martin So                          6 Göteborgs Skidklubb            Ej godk. 
         465         Fanny Leander                00    6 OK Landehof                    ej start 
         466         Alicia Leander               00    6 OK Landehof                    ej start 
         470         Oskar Bengtsson Creaser      01    6 Sävedalens AIK                 ej start 
         626         Kajsa Carlsson Wallum        01    6 Sävedalens AIK                 ej start 



U1  (37/37)    Preliminär resultatlista  2 

    1    490         Ida Eriksson                 00    6 OK Landehof                       15:11 
    2    732         Samuel Pihlström                   6 OK Landehof                       17:04 
    3    493         Rasmus Fjordside             02    6 Sävedalens AIK                    17:19 
    4    485         Oscar Olson                  01    6 IK Uven                           17:36 
    5    501         Jakob L Gunnarsson           02    6 Lerums SOK                        18:04 
    6    488         Linnea Pihl                  01    6 Lerums SOK                        18:09 
    7    496         Johanna Lahti                00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             18:28 
    8    502         Paulina Lund                 98    6 Sävedalens AIK                    18:58 
    9    489         Erik Johansson               02    6 OK Alehof                         19:48 
   10    492         Linnea Wedberg-Kilnäs        02    6 Sjövalla FK                       19:49 
   11    671         Daniel Adolfsson             02    6 OK Alehof                         19:52 
   12    505         Albin Thorsson                     6 Kungälvs OK                       20:59 
   13    495         Hugo Söderberg               00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             21:05 
   14    790         Tilda Erixon                       6 IFK Göteborg                      21:48 
   15    500         Hanna Gabrielsson            02    6 Kungälvs OK                       22:39 
   16    708         Simon Andreasson             01    6 Tolered-Utby Ol-klubb             22:58 
   17    491         Sanna Möller                 99    6 OK Landehof                       23:08 
   18    497         Gustav Hök                   02    6 Tolered-Utby Ol-klubb             23:40 
   18   2029         Lana Muhammedaziz                  6 Göteborg-Majorna OK               23:40 
   20  11843         Gabriel Öhgren               02    6 Sävedalens AIK                    24:00 
   21  11836         Jakob Pihel                        6 Sjövalla FK                       24:04 
   22    499         Alice Svalin                 02   20 Vänersborgs SK                    24:11 
   23    791         Carl Erixon                        6 IFK Göteborg                      24:30 
   24    707         Hanna Lundgren               02    6 Tolered-Utby Ol-klubb             25:18 
   25    494         Gustav Sverlinger            00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             25:33 
   26    706         Sofia Lundgren               00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             25:35 
   27    680         Arvid Brännman               01    6 OK Landehof                       25:51 
   28    679         Karolina Brännman            97    6 OK Landehof                       26:21 
   29    691         Klara Sivengård              02    6 Sjövalla FK                       26:53 
   30    486         Marie Asplund                02    6 Kungälvs OK                       27:25 
   31    484         Jakob Östman                 02    6 Göteborg-Majorna OK               29:15 
   32    498         Moa Friman                   03    6 Tolered-Utby Ol-klubb             32:14 
   33    487         Elsa Aderstedt Althoff       01    6 Kungälvs OK                       32:15 
   34    503         Lovisa Magnusson             00    6 Tolered-Utby Ol-klubb             35:38 
   35    672         Maya Johnsson                01    6 OK Alehof                         42:14 

         504         Pontus Fransson              00    6 Tolered-Utby Ol-klubb          ej start 
         693         Oliver Hallel                02    6 Sjövalla FK                    ej start 



INSKOLNING  (1 Preliminär resultatlista  2 

        2032         Linus Thorsson                     6 Kungälvs OK                       Godk. 
       11839         Erica Abrahamsson            01    6 FK Herkules                       Godk. 
         506         Katrin Asplund               03    6 Kungälvs OK                       Godk. 
        2016         Anna Carlhammar                    6 IK Uven                           Godk. 
       88898         Erik Wettergren              96    6 IK Uven                           Godk. 
        2005         Samuel Ljungqvist                  6 Tolered-Utby Ol-klubb             Godk. 
        2001         Ludvig Fuxborg                     6 Sjövalla FK                       Godk. 
       88900         Alfred Johansson             04    6 OK Alehof                         Godk. 
         789         Svea Elonsson                        Klubblös                          Godk. 
         786         rebecka lundahl                      Klubblös                          Godk. 



Öppen 1  (8/8) Preliminär resultatlista  2 

    1    744         Vanessa Saetre-Hagström      95   20 OK Orinto                         29:17 
    2    752         Oliver Hallel                      6 Sjövalla FK                       31:01 
    3    764         Karin Eriksson               65    6 Sävedalens AIK                    33:07 
    4    747         William Bergalder                  6 Kungälvs OK                       34:32 
    5    765         Mika Pezersson                    14 IK Hakarpspojkarna                34:53 
    6    773         Klara Säfsten                74    6 FK Herkules                       51:49 
    7    775         Ture Säfsten                       6 FK Herkules                       52:18 

         753         Albin Karlsson                     6 OK Alehof                      Ej godk. 



Öppen 2  (13/1 Preliminär resultatlista  2 

    1   2000         Jenny Janslätt Axelsson      92    6 Tolered-Utby Ol-klubb             38:57 
    2   2028         Karin Åkesdotter                     Klubblös                          45:57 
    3   1001         Katarina Johansson           71    2 Stångenäs AIS                     48:15 
    4   2011         Cecilia Roos                       6 OK Landehof                       48:32 
    5    735         Karin Grönberg                     6 Sävedalens AIK                    51:13 
    6    774         Pontus Nellgård                    6 IF Marin Väst                     51:45 
    7    771         Birgitta Johansson Calin           6 IF Marin Väst                     51:48 
    8   2013         Cecilia Karlsson                   6 Göteborgs Skidklubb               53:07 
    9    734         Hans Grönberg                      6 Sävedalens AIK                    53:16 
   10    736         Mona Grönberg                      6 Sävedalens AIK                    53:33 
   11   2004         Anna Wiklander               66    6 Göteborg-Majorna OK               54:35 
   12  11847         Lena Carlström-Larsson       52    6 Sävedalens AIK                    57:48 
   13   2010         Susanne Andersson                    Klubblös                        1:00:40 



Öppen 4  (20/2 Preliminär resultatlista  2 

    1  88896         Mattias Ljungqvist                 6 Tolered-Utby Ol-klubb             40:38 
    2   2019         Arjan Snijder                71    6 IK Uven                           40:52 
    3    788         Barbro Andersson                  20 OK Skogshjortarna                 56:13 
    4  11841         Tina Holthoff                      6 Sjövalla FK                       57:06 
    5  11846         Lars Torstensson             60    6 Göteborgs Skidklubb               57:43 
    6   2015         Jenny Krönström                      Klubblös                        1:00:31 
    7    751         Lotta Leman                  59    6 Göteborgs Skidklubb             1:00:58 
    8  88892         Bo Gustafson                 55    6 OK Landehof                     1:01:18 
    9  88893         Gunilla Lind                       6 OK Landehof                     1:01:23 
   10   2020         Göran Granath                      6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:07:53 
   11   2022         Hedvig Anne Soph Stridh      51    2 Stenungsunds OK                 1:08:25 
   12   2003         Sara Johansson               73   20 Vänersborgs SK                  1:12:23 
   13   2008         Karin Magnusson                    6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:14:28 
   14   2025         Eva-Li Saarväli                      Klubblös                        1:20:38 
   15    739         Lillemor Hallin              40    6 OK Landehof                     1:24:13 
   16   2021         Ann-Christin Augustsson      55    2 Stenungsunds OK                 1:32:28 
   17    770         Eva Anna-Clara Åhsberg       56    6 Sjövalla FK                     1:43:15 

         769         Sara Lindgren                      6 IFK Göteborg                   Ej godk. 
        2002         Roland Olsson                43    6 Sävedalens AIK                 Ej godk. 
        2031         Gunnar Eriksson              35    3 Avesta OK                      Ej godk. 



Öppen 5  (18/1 Preliminär resultatlista  2 

    1   2012         Gunnar Markinhuhta                 6 Göteborgs Skidklubb               38:08 
    2    782         Christer Borg                63    6 Göteborg-Majorna OK               39:46 
    3    740         Eva Britta Lidström          55    6 OK Landehof                       47:04 
    4    776         Peter Roos                         6 OK Landehof                       47:52 
    5  88888         Linus Lundström                    8 Söderhamns OK                     47:54 
    6  11853         Viktor Johansson                   6 Tolered-Utby Ol-klubb             49:29 
    7  88894         Fredrik Reinholdsson         68    5 Hofors OK                         51:25 
    8    766         Ulf Gabrielsson              68    6 Kungälvs OK                       51:37 
    9  11849         Maria Nymark                      15 Söders SOL Tyresö                 51:44 
   10   2023         Albin Svensson               81    6 Göteborg-Majorna OK               57:01 
   11    737         Mikaela Löfgren              80   15 Söders SOL Tyresö               1:01:07 
   12  11844         Algot Hansson                40    6 Kungälvs OK                     1:01:10 
   13   2024         Johan Lindström                      Klubblös                        1:04:31 
   14   2017         Rikard Andreasson                    Klubblös                        1:09:06 
   15    754         Tina Ledelius                65    6 IK Uven                         1:16:41 
   16  11833         Jan Edshage                          Klubblös                        1:26:20 
   17   2007         Jenny Paulinder                      Klubblös                        1:43:21 

        2030         Mihael Nömm                          Klubblös                       Ej godk. 



Öppen 7  (28/2 Preliminär resultatlista  2 

    1  88899         Niklas Grahn                 78    6 IFK Göteborg                      28:16 
    2  11838         Joakim Ekedahl                     6 Tolered-Utby Ol-klubb             38:29 
    3   2026         Sara Lorén                   70   20 OK Kullingshof                    38:59 
    4  88897         Camilla Öhgren               69    6 Sävedalens AIK                    39:17 
    5    761         Rolf Eckermark               57    6 Göteborg-Majorna OK               40:08 
    6    768         Lars-Göran Davidsson         65    6 Göteborg-Majorna OK               42:42 
    7    759         Anna Broberg                 88    6 IF Marin Väst                     43:04 
    8    767         Sune Vikström                53    6 IK Uven                           44:03 
    9    758         Henrik Dahlrot               93    6 IK Uven                           45:23 
   10    793         Ronny Andersson              42   20 OK Skogshjortarna                 47:57 
   11    778         Anders Ådahl                         Klubblös                          48:24 
   12  11854         Malin Christiansson          73    2 Uddevalla OK                      51:55 
   13   2027         Graham Kamp                          Klubblös                          52:25 
   14    785         Johanna Rönnqvist            78    7 OK Löftan                         56:27 
   15    742         Anna Granfors                78    6 Sävedalens AIK                    56:53 
   16    738         Lars-Erik Gadde              45    6 Göteborg-Majorna OK               59:27 
   17  11837         Sven-Erik Ekedal                   6 Tolered-Utby Ol-klubb           1:00:50 
   18    762         Malin Theander               75    2 Stenungsunds OK                 1:02:31 
   19   2014         Katarina Östling             57   20 OK Skogshjortarna               1:05:33 
   20   2018         Anna Johannesson             84    6 Göteborg-Majorna OK             1:08:48 
   21    783         Åke Hogedal                  35    6 Kungälvs OK                     1:18:20 
   22    743         Michael Öckerstedt           69    6 Sjövalla FK                     1:18:55 
   23    777         Lena Hörberg                 69    6 IK Stern                        1:22:23 
   24   1000         Anna-Karin Norrman           70    6 Göteborg-Majorna OK             1:31:18 
   25   1003         Ingrid Gillberg                      Klubblös                        2:53:42 

         787         Evelina Eriksson             65    6 IF Marin Väst                  Ej godk. 
        1002         Christina Hogedal            38    6 Kungälvs OK                    Ej godk. 
       88895         Linda Gunnarsson             71    6 Lerums SOK                     Ej godk. 



Öppen 8  (27/2 Preliminär resultatlista  2 

    1    772         Erik Tengvall                84   20 Vänersborgs SK                    41:53 
    2  88890         Rikard Peutonen                    6 IFK Göteborg                      42:50 
    3  11851         Martin Hogedal               80    1 OK Orion                          44:13 
    4    781         Gustav Östling               85   20 OK Skogshjortarna                 47:39 
    5  11848         N N                                  Klubblös                          48:37 
    6    763         Erik Aamot                   75   20 OK Skogshjortarna                 49:09 
    7  88891         Daniel Netz                  83   20 Vänersborgs SK                    51:47 
    8   2006         Jonas Brånalt                      6 AstraZeneca IF Mölndal            59:13 
    9  11835         Therése Ivarsson             79   20 OK Skogshjortarna               1:00:35 
   10  11842         Fredrik Martinsson                19 Umeå OK                         1:00:37 
   11   2009         Emelie Svalin                80   20 Vänersborgs SK                  1:01:42 
   12    746         Franz Wallebäck                    2 Uddevalla OK                    1:01:55 
   13  11852         Stefan Johansson                   6 Kungälvs OK                     1:03:51 
   14  11840         Anna Abrahamsson             67    6 FK Herkules                     1:08:21 
   15    780         Anders Frelek                80   13 FK Åsen                         1:10:51 
   16    784         Fredrik Persson              78   13 FK Åsen                         1:11:36 
   17    757         Andreas Skymberg             84    6 Sävedalens AIK