Aleträffen090926fr 2009-09-25 20:29
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

tartnr   Bricka Rank   Namn                        År  Dst Klubb                              Start 


H80  (7)    2250 m            Startplats 1               

     1    11003        Ture Gunnarsson             28    6 Göteborg-Majorna OK             12:05:00 
     2    11063        Sven Åke Pettersson         28    6 Kungälvs OK                     12:07:00 
     3    19556        Stig Engström               26   20 OK Skogshjortarna               12:09:00 
     4    14008        Bengt Borg                  26    6 Göteborg-Majorna OK             12:11:00 
     5   302653        Ingvar Johansson            27    2 Stenungsunds OK                 12:13:00 
     6    15878        Karleric Fransson           28   20 Trollhättans SOK                12:15:00 
     7    14256        Arne Sandström              21    6 IK Stern                        12:17:00 



H75  (6)    2250 m            Startplats 1               

     8    11004        Björn Broman                31    6 Göteborg-Majorna OK             12:06:00 
     9    14328        Carl-Henrik Hallberg        32    6 IK Uven                         12:08:00 
    10    11099        Leif Hjertqvist             34    6 IK Stern                        12:10:00 
    11    11069        Rolf Osbeck                 33    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:12:00 
    12    36178        Nils Jansson                34   18 Skattkärrs IF                   12:14:00 
    13    11578        Rolf Blom                   32    6 Frölunda OL                     12:16:00 



H70  (12)   2570 m            Startplats 1               

   712   260914        Lennart Bernhed             37    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:14:00 
   675    26326        Matts Mattsson              39    2 OK Gipen                        12:16:00 
    14    14311        Roland Aasa                 37    6 IK Uven                         12:18:00 
    15    11016        Agne Östensson              36    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:20:00 
    16   306506        Gunnar Waern                38   20 Trollhättans SOK                12:22:00 
    17    14727        Roland Brandshage           38    6 Sävedalens AIK                  12:24:00 
    18    14574        Per-Hugo Lundgren           38    6 Lerums SOK                      12:26:00 
    19    14333        Ingemar Alfredsson          37    6 IK Uven                         12:28:00 
    20    14504        Andre Alexandersson         38    6 Kungälvs OK                     12:30:00 
    21    30552        Leif Johansson              37   20 Trollhättans SOK                12:32:00 
    22    14730        Gösta Grahn                 37    6 Sävedalens AIK                  12:34:00 
    23   264610        Rolf Stenström              37   20 Vänersborgs SK                  12:36:00 



H65  (15)   2570 m            Startplats 1               

    24   427829        Kjell Månsson               42    1 Ronneby OK                      11:35:00 
    25    14264        Hans Johansson              42    6 IK Stern                        11:37:00 
    26   355805        Lars Johansson              40   20 OK Skogshjortarna               11:39:00 
    27    13910        Waste Byström               43   14 OK Virdarna                     11:41:00 
    28    14030        Sune Mentor                 43    6 Göteborg-Majorna OK             11:43:00 
    29    14207        Christer Westberg           43    6 IFK Göteborg                    11:45:00 
    30    14266        Stig-Ove Toll               42    6 IK Stern                        11:47:00 
    31    26328        Tore Pettersson             40    2 OK Gipen                        11:49:00 
    32    18893        Leif Samor                  44   23 Tjällmo-Godegårds OK            11:51:00 
    33    14023        Mats Jodal                  41    6 Göteborg-Majorna OK             11:53:00 
    34    33629        Lars Tuvesson               44   20 Ulricehamns OK                  11:55:00 
    35    14250        Henrik Hvoslef              42    6 IK Stern                        11:57:00 
    36   610001        Kalle Johansson             44   20 OK Skogshjortarna               11:59:00 
    37    19115        Hans Karlsson               41   20 OK Orinto                       12:01:00 
    38    14028        Ingvar Ottosson             40    6 Göteborg-Majorna OK             12:03:00 



H60  (12)   2560 m            Startplats 1               

   632    11307        Arne Bigsten                47    6 FK Herkules                     11:38:00 
    39   840301        Carl-Henry Andersson        48   20 OK Orinto                       11:40:00 
    40   247929        Sten Helmertz               49    6 FK Herkules                     11:42:00 
    41   407267        Anders Björnberg            45    6 Frölunda OL                     11:44:00 
    42    30120        Lars-Olov Dahlberg          48    6 OK Landehof                     11:46:00 
    43    16830        Lars-Olof Rönnqvist         48    7 OK Löftan                       11:48:00 
    44    11354        Jukka Rankanen              45    6 Sjövalla FK                     11:50:00 
    45    14332        Bengt-Rune Wallström        45    6 IK Uven                         11:52:00 
    46    11032        Thomas Åberg                45    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:54:00 
    47    14267        Lennart Almström            46    6 IK Stern                        11:56:00 
    48    14408        Jan Larsson                 45    6 Sävedalens AIK                  11:58:00 
    49    17205        Stefan G Larsson            45   14 OK Njudung                      12:00:00 



H55  (14)   3140 m            Startplats 1               

   192   214316        Thore Jansson               53    6 Kungälvs OK                     12:09:00 
   193   500009        Jan-Åke Sörliklev           54   20 Trollhättans SOK                12:11:00 
   194   362508        Lennart Vamling             54    6 Frölunda OL                     12:13:00 
   195    14543        Ingemar Gunnarsson          53    6 Lerums SOK                      12:15:00 
   196    14771        Stefan Janslätt             53    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:17:00 
   197    14031        Torbjörn Olsson             53    6 Göteborg-Majorna OK             12:19:00 
   198    14201        Kjell Olof Ehrencrona       53    6 IFK Göteborg                    12:21:00 
   199   263937        Reine Spetz                 54    2 Stenungsunds OK                 12:23:00 
   200    14225        Kent Eriksson               51    6 Lerums SOK                      12:25:00 
   201    14440        Ulf Peterson                54    6 Kungälvs OK                     12:27:00 
   202    14270        Sten Blomström              51    6 IK Stern                        12:29:00 
   203    11318        Yngve Norell                52    6 Frölunda OL                     12:31:00 
   204   302380        Jörgen Estving              52    6 Lerums SOK                      12:33:00 
   205   500514        Lars Hogedal                50   20 Vänersborgs SK                  12:35:00 



H55 MOTION  2530 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   206    11584        Roger Jacobson              43    6 Frölunda OL                     11:00:00 
   207    25112        Erling Andersson            45   20 Vänersborgs SK                  11:00:00 



H50  (25)   3140 m            Startplats 1               

   687   302352        Peter Ramle                 58    6 Sjövalla FK                     11:18:00 
   658    14584        Mats Nyberg                 55    6 Lerums SOK                      11:20:00 
   635   234493        Hans Garmer                 59    6 Göteborg-Majorna OK             11:22:00 
   507   217293        Bo Hermansson               56    6 Göteborg-Majorna OK             11:24:00 
   508    26163        Lars Magnusson              59    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:26:00 
   509    26167        Magnus Uppström             59    6 FK Herkules                     11:28:00 
   510   580101        Mats Lindqvist              58    6 Sävedalens AIK                  11:30:00 
   511    10040        Asgeir Edvardsen            58    6 Göteborg-Majorna OK             11:32:00 
   512   342827        Gunnar Johansson            58   20 Trollhättans SOK                11:34:00 
   513   362518        Stefan Sjöblom              58    6 Frölunda OL                     11:36:00 
   514   340283        Rudolf Brogren              56    6 Kungälvs OK                     11:38:00 
   515   247997        Erik Sparrevik              57    6 Lerums SOK                      11:40:00 
   516   247914        Björn Borg                  57    6 Göteborg-Majorna OK             11:42:00 
   517   435785        Jan Arvidsson               55   20 OK Skogshjortarna               11:44:00 
   518   408183        Ulf Björkdahl               58    2 Herrestads AIF                  11:46:00 
   519   344914        Anders Björklund            57    6 Sävedalens AIK                  11:48:00 
   520    14107        Mats Strandhagen            55    6 Göteborg-Majorna OK             11:50:00 
   521    26625        Peter Larsson               55   20 Trollhättans SOK                11:52:00 
   522   407270        Jonas Jerlin                59    6 Frölunda OL                     11:54:00 
   523    15886        Conny Sahlin                55   20 Vänersborgs SK                  11:56:00 
   524   352243        Bertil Thomas               58    6 Lerums SOK                      11:58:00 
   525    14044        Bengt Nilsson               57    6 Göteborg-Majorna OK             12:00:00 
   526    14780        Christer Bergagård          58    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:02:00 
   527    26501        Lars Blom                   56    2 OK Skärmen                      12:04:00 
   528   405542        Martin Eickhoff             58    6 Sävedalens AIK                  12:06:00 



H45  (26)   3890 m            Startplats 1               

   709   258639        Björn Lindau                61    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:58:00 
   688    11021        Magnus Ohlsson              64    6 Sjövalla FK                     12:00:00 
   683    11362        Hans Wedberg                62    6 Sjövalla FK                     12:02:00 
   656   340231        Klas Nilsson                60    6 Kungälvs OK                     12:04:00 
   529   630415        Anders Petrén               63    6 Kungälvs OK                     12:06:00 
   530   243717        Stefan Hammar               63    6 FK Herkules                     12:08:00 
   531   260940        Ulf Wallin                  60    6 Sjövalla FK                     12:10:00 
   532   610307        Thomas Attfors              61    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:12:00 
   533   262197        Lars-Johan Våg              61    6 Lerums SOK                      12:14:00 
   534   407268        Ulf Almehed                 64    6 Frölunda OL                     12:16:00 
   535   405560        Lars Magnusson              63    6 OK Landehof                     12:18:00 
   536    33407        Nils-Olof Larsson           60   20 Vänersborgs SK                  12:20:00 
   537   640124        Kjell Einarsson             64   20 OK Skogshjortarna               12:22:00 
   538   331796        Leif Hagman                 63    6 IK Uven                         12:24:00 
   539   208141        Peter Karlsson              61    2 Stenungsunds OK                 12:26:00 
   540    14167        Mikael Jungbjer             64    6 Göteborgs Skidklubb             12:28:00 
   541   345103        Patrick Djerf               64    6 Lerums SOK                      12:30:00 
   542    30547        Bengt Grewin                63    6 Frölunda OL                     12:32:00 
   543   433641        Anders Johansson            64    6 OK Landehof                     12:34:00 
   544   306499        Bengt Norrman               64   20 Trollhättans SOK                12:36:00 
   546    11313        Ragnar Uppström             64    6 FK Herkules                     12:40:00 
   547   302451        Per-Arne Wahlgren           62    6 Sjövalla FK                     12:42:00 
   548   721000        Pär Claesson                62    6 Sävedalens AIK                  12:44:00 
   549   234867        Ulf Larsson                 64    6 Lerums SOK                      12:46:00 
   550   229783        Anders Lindén               61    6 Frölunda OL                     12:48:00 
   552   354399        Stefan Gustafsson           62    6 IFK Göteborg                    12:52:00 



H45 MOTION  2980 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   545   214368        Sven-Olof Pålsson           60    6 Kungälvs OK                     11:00:00 



H40  (23)   3890 m            Startplats 1               

   716    14401        Mats Christiansson          69    2 Uddevalla OK                    11:05:00 
   685   258629        Thomas Rempling             65    6 Sjövalla FK                     11:07:00 
   682    13212        Owe Pipkorn                 67   10 Selånger SOK                    11:09:00 
   649   264571        Mats Dahlrot                65    6 IK Uven                         11:11:00 
   551   242212        Göran Stuhlhofer            63    6 OK Landehof                     11:13:00 
   553    13960        Bjarne Bäcklund             68    6 IFK Göteborg                    11:15:00 
   554    14691        Henrik Nordholm             67    6 Sävedalens AIK                  11:17:00 
   555   429803        Stefan Jansson              66    6 Lerums SOK                      11:19:00 
   556    30184        Anders Wadsten              66    6 OK Landehof                     11:21:00 
   557    11589        Bernt Berndtsson            65    6 Frölunda OL                     11:23:00 
   558   340210        Lars Zachrisson             69    6 Kungälvs OK                     11:25:00 
   559   671206        Jim Axmalm                  67    6 Sävedalens AIK                  11:27:00 
   560    27989        Jonas Norrman               69    6 Göteborg-Majorna OK             11:29:00 
   561   670219        Tommy Johansson             67    2 Stångenäs AIS                   11:31:00 
   562   202305        Nils Gustavsson             67    6 IFK Göteborg                    11:33:00 
   563   331125        David Gabrielsson           66    6 Sävedalens AIK                  11:35:00 
   564    25671        Ulf Danielsson              66    2 Åmåls OK                        11:37:00 
   565    19542        Max Tholén                  69   20 OK Skogshjortarna               11:39:00 
   566    29052        Anders Lamm                 66    6 Frölunda OL                     11:41:00 
   567   651215        Leif Einarsson              65    6 Kungälvs OK                     11:43:00 
   568   400022        Erik Agrell                 65    6 Sävedalens AIK                  11:45:00 
   569    11061        Anders Yngström             66    6 Göteborg-Majorna OK             11:47:00 
   570   248204        Torbjörn Kjörk              65    6 Frölunda OL                     11:49:00 



H35  (7)    4150 m            Startplats 1               

   667    19534        Martin Aamot                72   20 OK Skogshjortarna               11:10:00 
   641    44566        Thomas Westerlund           71   20 Herrljunga SK Skid o OL         11:12:00 
   631   345037        Klas Åström                 70    6 FK Herkules                     11:14:00 
   130    11363        Thomas Karlsson             70    6 Sjövalla FK                     11:16:00 
   131    14424        Mats Hermansson             70    6 Kungälvs OK                     11:18:00 
   132   226998        Erik Lauri                  72    6 FK Herkules                     11:20:00 
   133   340272        Erik Aderstedt              73    6 Kungälvs OK                     11:22:00 



H35 MOTION  3320 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   134   247952        Christer Henriksson         66    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   135   234978        Torbjörn Saetre             67    6 OK Landehof                     11:00:00 
   136   345071        Lars Ljungberg              66    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   137   231237        Sven Arne Karlsson          71   20 Trollhättans SOK                11:00:00 
   138    13208        Urban Thorsson                    6 Kungälvs OK                     11:00:00 



H21  (55)   4680 m            Startplats 1               

   731   860609        Johan Berglund              56    6 Sävedalens AIK                  10:23:00 
   719   850227        Joakim Berglund             85    6 Sävedalens AIK                  10:25:00 
   718   940501        Victor Flingmark            94    2 Uddevalla OK                    10:27:00 
   717    26435        Andreas Wikström            74    2 Uddevalla OK                    10:29:00 
   703   723000        Erik Bernérus               90    6 Sävedalens AIK                  10:31:00 
   696    41395        Sven Granfors               76    6 Sävedalens AIK                  10:33:00 
   695   720000        Fredrik Johansson           72    6 Sävedalens AIK                  10:35:00 
   694   224996        Yury Tambasov               89    6 Sävedalens AIK                  10:37:00 
   681    14601        Johan Lidström              84    6 OK Landehof                     10:39:00 
   666   760810        Martin Ivarsson             76   20 OK Skogshjortarna               10:41:00 
   665   239715        Max Karle                   77   20 OK Skogshjortarna               10:43:00 
   664   902933        Anton Karlsson              94   20 OK Kullingshof                  10:45:00 
   663   860306        David Runemalm              86   14 Nybro OK                        10:47:00 
   662   722008        Joel Sanderi                83   20 Lidköpings VSK                  10:49:00 
   657   808888        Fredrik Norman              75    3 Leksands OK                     10:51:00 
   652   234504        Daniel Hägerstrand          76    6 Kungälvs OK                     10:53:00 
   650   770831        Jonas Pilblad               77    6 IFK Göteborg                    10:55:00 
   637   800130        Andreas J Johansson         80    6 Göteborg-Majorna OK             10:57:00 
   633   502912        András Szabó                88    6 Göteborg-Majorna OK             10:59:00 
   571   921030        Egil Edvardsen              92    6 Göteborg-Majorna OK             11:01:00 
   572   864892        David Bejbom                86   20 Vänersborgs SK                  11:03:00 
   573   246165        Jon Petersson               81   14 IK Hakarpspojkarna              11:05:00 
   574   800810        Fredrik Weihard             80    6 Sävedalens AIK                  11:07:00 
   575   810222        Per-Anders Eggertsen        81    6 IFK Göteborg                    11:09:00 
   576   979798        Klas Dalberg                69    6 Göteborg-Majorna OK             11:11:00 
   577   344578        Magnus Homann               70    6 Frölunda OL                     11:13:00 
   578   914571        Christoffer Ohlsson         91    2 Uddevalla OK                    11:15:00 
   579   511048        Jonas Martner               75    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:17:00 
   580    30150        Robert Johansson            77    6 Göteborg-Majorna OK             11:19:00 
   581   880607        Emil Tengvall               88   20 Vänersborgs SK                  11:21:00 
   582   439441        Lasse Janson                77   14 Eksjö SOK                       11:23:00 
   583   850809        Johan Levin                 85    6 Sävedalens AIK                  11:25:00 
   584   920505        Joel Nilsson                92    6 IFK Göteborg                    11:27:00 
   585    27559        Emil Bengtsson              80    6 Göteborg-Majorna OK             11:29:00 
   586    11593        Anders Hellgren             70    6 Frölunda OL                     11:31:00 
   587   930814        Erik Classon                93   20 OK Orinto                       11:33:00 
   588   870620        Karl Levin                  87   18 OK Tyr                          11:35:00 
   589   900813        Anders Hedberg              90    6 Göteborg-Majorna OK             11:37:00 
   590   730227        Tommy Andersson             73   20 Vänersborgs SK                  11:39:00 
   591   887878        Kristoffer Edshage          81   15 Centrum OK                      11:41:00 
   592   840601        Vidar Faxén                 84    6 Sävedalens AIK                  11:43:00 
   593   435995        Gunnar Elveljung            70    6 IFK Göteborg                    11:45:00 
   594   870229        Mikael Eliasson             87    6 Göteborg-Majorna OK             11:47:00 
   595    16392        Fredrik Bartholdsson        74    6 Frölunda OL                     11:49:00 
   596    26474        Jonatan Larsson             80    2 Uddevalla OK                    11:51:00 
   597    11012        Per-Åke Bastestad           76    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:53:00 
   598   740002        Jonas Lundberg              74    6 Göteborg-Majorna OK             11:55:00 
   599   880207        Daniel Larsson              88   20 Vänersborgs SK                  11:57:00 
   600    17369        Lennart Bengtsson           69    7 Falkenbergs OK                  11:59:00 
   601   690714        Kalle Wrane                 69    6 Sävedalens AIK                  12:01:00 
   602   781002        Andréas Thern               78    6 IFK Göteborg                    12:03:00 
   603   870101        Johan Strand                87    6 Göteborg-Majorna OK             12:05:00 
   604   707172        Jesper Stenström            70   20 Vänersborgs SK                  12:07:00 
   605   850122        Magnus Carlstedt            85    6 Sävedalens AIK                  12:09:00 
   606   866866        Johan Greger Larsson        76    6 IFK Göteborg                    12:11:00 



H21 MOTION  4460 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   607   207528        Håkan B Samor               78    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 



H20  (1)    4150 m            Startplats 1               

   701    14675        Joel Vigren                 90    6 Sävedalens AIK                  10:58:00 



H18  (2)    3890 m            Startplats 1               

   608   340239        Simon Asplund               92    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   609   260906        Johan Attfors               91    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:02:00 



H16  (16)   3790 m            Startplats 1               

   677   405565        Jakob Perleroth             94    6 OK Landehof                     10:56:00 
   648   258662        Anton Blom                  94    6 IK Uven                         10:58:00 
   610   219974        Fredrik Kjörk               94    6 Frölunda OL                     11:00:00 
   611   247943        Lukas Samuelsson            93    6 FK Herkules                     11:02:00 
   612   930613        Viktor Runnby               93    6 Göteborg-Majorna OK             11:04:00 
   613   922030        Albin Petrén                94    6 Kungälvs OK                     11:06:00 
   614   234421        Mathias Carlsson            93    6 Sävedalens AIK                  11:08:00 
   615   930630        Kristian Narbro-Porath      93    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:10:00 
   616   930619        Måns Östman                 93    6 Göteborg-Majorna OK             11:12:00 
   617    14510        Pontus Jansson              94    6 Kungälvs OK                     11:14:00 
   618   938016        Anders Ohlsson              93    2 Uddevalla OK                    11:16:00 
   619    13977        Vidar Eriksson              93    6 IF Marin Väst                   11:18:00 
   620   930321        Niklas Helmertz             93    6 FK Herkules                     11:20:00 
   621   247949        Arvid Lindh                 93    6 Göteborg-Majorna OK             11:22:00 
   622   214326        Daniel Zachrisson           94    6 Kungälvs OK                     11:24:00 
   623   930116        Johan Gunnarsson            93    6 Lerums SOK                      11:26:00 



H14  (32)   3280 m            Startplats 2               

    87   226969        Oskar Vigren                95    6 Sävedalens AIK                  10:51:00 
    88   241514        Jonas Thunberg              95    6 OK Alehof                       10:53:00 
    89   247960        Magnus Trouvé Raa           95    6 Lerums SOK                      10:55:00 
    90    14188        Carl Kylin                  96    6 IF Marin Väst                   10:57:00 
    91   302386        Fredrik Cahlin              96    6 IF Marin Väst                   10:59:00 
    60   264344        Karl Modig                  95    6 OK Alehof                       11:01:00 
    61   247935        Viktor Yngström             95    6 Frölunda OL                     11:03:00 
    62   873880        Johan Höglund               96    6 FK Herkules                     11:05:00 
    63   247947        Erik Larsson                96    6 Lerums SOK                      11:07:00 
    64   950405        Petter Östman               95    6 Göteborg-Majorna OK             11:09:00 
    65   345056        Fredrik Öckerstedt          96    6 Sjövalla FK                     11:11:00 
    66   345073        Heino Ollin                 96    6 Sävedalens AIK                  11:13:00 
    67   258658        Gustav Boquist              95    6 IK Uven                         11:15:00 
    68   400038        Dennis Karström             96    6 FK Herkules                     11:17:00 
    69   951106        Gustaf Sparrevik            95    6 Lerums SOK                      11:19:00 
    70   362065        Eric Brattåsen              96   20 OK Skogshjortarna               11:21:00 
    71   660307        Mattias Johansson           96    2 Stångenäs AIS                   11:23:00 
    72   961130        Filip Wadsten               96    6 OK Landehof                     11:25:00 
    73    14517        Jesper Jansson              96    6 Kungälvs OK                     11:27:00 
    74   231210        Oskar Vamling               96    6 Frölunda OL                     11:29:00 
    75   234886        Fredrik Lind                96    6 FK Herkules                     11:31:00 
    76   950331        Arvid Våg                   95    6 Lerums SOK                      11:33:00 
    77   208297        Jesper Mattsson             01    6 Göteborg-Majorna OK             11:35:00 
    78     2902        Nils Holthoff               95    6 Sjövalla FK                     11:37:00 
    79   966626        Oskar Lindqvist             96    6 Sävedalens AIK                  11:39:00 
    80   244824        Colin Fransson-Lee          95    6 OK Alehof                       11:41:00 
    81   227876        Tim Jonasson                95    6 Frölunda OL                     11:43:00 
    82   424712        Arvid Hammar                96    6 FK Herkules                     11:45:00 
    83   400048        Magnus Blide                95    6 Lerums SOK                      11:47:00 
    84   910325        Felix Garmer                96    6 Göteborg-Majorna OK             11:49:00 
    85   424734        Axel Andersson              95    6 Sjövalla FK                     11:51:00 
    86   344951        John Gabrielsson            96    6 Sävedalens AIK                  11:53:00 



H12  (33)   2550 m            Startplats 2               

   690   424732        Fabian Sivengård            98    6 Sjövalla FK                     10:52:00 
   674   246062        Erik Blick                  98    6 OK Alehof                       10:54:00 
   670   209741        Hugo Thunberg               98    6 OK Alehof                       10:56:00 
   647   429830        Joel Amb                    98    6 IK Uven                         10:58:00 
   219   331693        Karl Norrman                97    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   220   424721        Lucas Jansson               98    6 Lerums SOK                      11:02:00 
   221   341998        Fredrik Lundgren            98    6 IK Uven                         11:04:00 
   222   226930        Gustav Yngström             98    6 Frölunda OL                     11:06:00 
   223   209722        Marcus Braun                97    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:08:00 
   224   209887        Anders Logren               98    6 Sjövalla FK                     11:10:00 
   225    13205        Mikael Lind                 98    6 FK Herkules                     11:12:00 
   226   340280        Albin Åström                98    6 Kungälvs OK                     11:14:00 
   227   400003        Fredrik Grönberg            98    6 Sävedalens AIK                  11:16:00 
   228   428817        Anton Andrén                98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:18:00 
   229   400028        Joel Leander                98    6 OK Landehof                     11:20:00 
   230   331358        Johan Olson                 98    6 IK Uven                         11:22:00 
   231   407281        Rasmus Arfwedson            97    6 Frölunda OL                     11:24:00 
   232   234447        Jesper Lundmark             97    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:26:00 
   233   345060        Jakob Karlsson              97    6 Göteborg-Majorna OK             11:28:00 
   234    19536        Linus Sundberg              98   20 OK Skogshjortarna               11:30:00 
   235   340221        Albin Pålsson               97    6 Kungälvs OK                     11:32:00 
   236   234496        Albin Claesson              98    6 Sävedalens AIK                  11:34:00 
   237   428811        Simon Wulfsberg             98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:36:00 
   238   345112        Hjalmar Ljungberg           98    6 Sjövalla FK                     11:38:00 
   239   248908        Douglas Fransson-Lee        98    6 OK Alehof                       11:40:00 
   240   343212        Simon Carlhammar            98    6 IK Uven                         11:42:00 
   241   219956        Johan Lamm                  98    6 Frölunda OL                     11:44:00 
   242   234676        Gustav Lahti                97    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:46:00 
   243   242255        Anders Magnusson            98    6 OK Landehof                     11:48:00 
   244   409722        Rasmus Bäcklund             98    6 IFK Göteborg                    11:50:00 
   245   214327        Filip Zachrisson            97    6 Kungälvs OK                     11:52:00 
   246   234545        Carl Agrell                 98    6 Sävedalens AIK                  11:54:00 
   247   424748        Simon Fransson              98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:56:00 



H10  (19)   2010 m            Startplats 2               

   710   428808        Jesper Malmberg             99    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:58:00 
   248   256672        Anders Björklund            00   20 Trollhättans SOK                11:00:00 
   249   258635        Olof Mattsson               00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:02:00 
   250   340261        Oliver Fransson-Lee         00    6 OK Alehof                       11:04:00 
   251   429833        Ville Grahn                 99    6 IK Uven                         11:06:00 
   252   424747        Jonatan Wedberg-Kilnäs      99    6 Sjövalla FK                     11:08:00 
   253   344189        Hannes Norrman              00    6 Göteborg-Majorna OK             11:10:00 
   254   229505        Oscar Hök                   99    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:12:00 
   255   344573        Joakim Lindén               00    6 Frölunda OL                     11:14:00 
   256   243465        Nils Hammar                 00    6 FK Herkules                     11:16:00 
   257    26339        Carl Larsson                01   20 Trollhättans SOK                11:18:00 
   258   231238        Axel Forsberg               00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:20:00 
   259   214350        Benjamin Gabrielsson        99    6 Kungälvs OK                     11:22:00 
   260    13203        Olof Blide                  99    6 Lerums SOK                      11:24:00 
   261   424740        Edvin Ljungberg             99    6 Sjövalla FK                     11:26:00 
   262   348330        Oscar Karlsson              00   20 Trollhättans SOK                11:28:00 
   263   234996        Hannes Skoog                00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:30:00 
   264   231331        Martin Lamm                 00    6 Frölunda OL                     11:32:00 
   265   400040        Jonas Lauri                 99    6 FK Herkules                     11:34:00 



D75  (4)    2250 m            Startplats 1               

   266    14037        Vera Lång                   32    6 Göteborg-Majorna OK             11:40:00 
   267    14284        Eva Falk                    32    6 IK Stern                        11:42:00 
   268    14729        Anna-Lisa Berglund          32    6 Sävedalens AIK                  11:44:00 
   269    14579        Evelyn Margareta Alexande   32    6 Lerums SOK                      11:46:00 



D70  (5)    2250 m            Startplats 1               

   270    14327        Inger Hallberg              37    6 IK Uven                         11:21:00 
   271    11072        Barbro Blom                 38    6 Frölunda OL                     11:23:00 
   272    14734        Marianne Grahn              37    6 Sävedalens AIK                  11:25:00 
   273    14326        Gunnel Börjesson            38    6 IK Uven                         11:27:00 
   274    28476        Lisbeth Johansson           38   20 OK Skogshjortarna               11:29:00 



D65  (9)    2250 m            Startplats 1               

   711    30143        Lisbeth Bernhed             41    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:18:00 
   275    25120        Birgitta Stenström          42   20 Vänersborgs SK                  11:20:00 
   276   226999        Christina Schedwin          44    6 FK Herkules                     11:22:00 
   277   306505        Lena Waern                  43   20 Trollhättans SOK                11:24:00 
   278    14287        Ulla Lindhe                 42    6 IK Stern                        11:26:00 
   279    13911        Berit Byström               43   14 OK Virdarna                     11:28:00 
   280    19116        Birgitta Carlsson           44   20 OK Orinto                       11:30:00 
   281    30546        Margareta Johansson         41   20 Trollhättans SOK                11:32:00 
   282    14612        Inga Persson                40    6 OK Landehof                     11:34:00 



D60  (8)    2250 m            Startplats 1               

   283    11075        Ann-Christine Borg          46    6 Frölunda OL                     11:01:00 
   284    42763        Maud Nilsson                46    3 HJS-Vansbro OK                  11:03:00 
   285    11311        Ingrid Rex Wallström        46    6 IK Uven                         11:05:00 
   286    15828        Anita Andersson             48   20 OK Skogshjortarna               11:07:00 
   287   727645        Margareta Larsson           45   14 OK Njudung                      11:09:00 
   288    14453        Gunnel Steen                48    6 Kungälvs OK                     11:11:00 
   289    14738        Lotta Börjesson             48    6 Sävedalens AIK                  11:13:00 
   290    14289        Ann-Britt Johansson         46    6 IK Stern                        11:15:00 



D55  (10)   2250 m            Startplats 1               

   720    30695        Susanne Berglund            54    6 Sävedalens AIK                  10:56:00 
   713    15879        Kerstin Svensson            53   20 Trollhättans SOK                10:58:00 
   291   435786        Ditti Arvidsson             54   20 OK Skogshjortarna               11:00:00 
   292    14652        Ulla Carlstedt              49    6 Sävedalens AIK                  11:02:00 
   293    11029        Ann-Kristin Lindegårdh      50    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:04:00 
   294   530312        Gunilla Hogedal             53   20 Vänersborgs SK                  11:06:00 
   295   247961        Eva Blomström               50    6 IK Stern                        11:08:00 
   296    14380        Karin Axelsson              51    6 IK Uven                         11:10:00 
   297    11319        Maria Norell                51    6 FK Herkules                     11:12:00 
   298    11373        Eva Thörnblom               51    6 Sjövalla FK                     11:14:00 



D55 MOTION  2020 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   299    26189        Britt-Marie Jacobson        44    6 Frölunda OL                     11:00:00 



D50  (7)    2570 m            Startplats 1               

   646   247946        Silke Klick                 59    6 IK Stern                        11:52:00 
   300   239830        Maria Olsson                59    6 Lerums SOK                      11:54:00 
   301   340214        Lena Bergstrand             57    6 Kungälvs OK                     11:56:00 
   302   263540        Anna-Karin Granath          56    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:58:00 
   303   405581        Christina Nilsson           59    6 Lerums SOK                      12:00:00 
   304   247908        Gunilla Carlsson            59    6 FK Herkules                     12:02:00 
   305   260810        Gunilla Holmberg            57    2 Herrestads AIF                  12:04:00 



D45  (17)   2560 m            Startplats 1               

   705    14785        Yvonne Janslätt             61    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:56:00 
   640    26221        Birgit Hansson              60    2 Herrestads AIF                  10:58:00 
   306    30107        Lena Larsson                60    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   307    15887        Britta Sahlin               61   20 Vänersborgs SK                  11:02:00 
   308    14367        Annika Aasa                 63    6 IK Uven                         11:04:00 
   309    11077        Jenny Homann                64    6 Frölunda OL                     11:06:00 
   310    14646        Monica Knutsson             52    6 Sävedalens AIK                  11:08:00 
   311    33406        Annette Falck-Larsson       61   20 Vänersborgs SK                  11:10:00 
   312    14784        Karin Gelotte               60    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:12:00 
   313   264524        Gudrun Wadman               60    6 Göteborg-Majorna OK             11:14:00 
   314   264609        Katarina Haase              63   20 Vänersborgs SK                  11:16:00 
   315    19537        Eva Pedersen                64   20 OK Skogshjortarna               11:18:00 
   316   260833        Annika Paulsson             64    2 Herrestads AIF                  11:20:00 
   317    14001        Ing-Marie Brander-Strand    52    6 Göteborg-Majorna OK             11:22:00 
   318   264607        Kristin Back                64   20 Vänersborgs SK                  11:24:00 
   319   352277        Karin Helmertz              61    6 FK Herkules                     11:26:00 
   320    14783        Lisbeth Bergagård           60    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:28:00 



D45 MOTION  2530 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   321    14172        Yvonne Jungbjer             63    6 Göteborgs Skidklubb             11:00:00 
   322   342624        Marina Sundberg             63   20 OK Skogshjortarna               11:00:00 
   323   256638        Maria Björklund             60   20 Trollhättans SOK                11:00:00 
   324   362507        Maria Vamling               57    6 Frölunda OL                     11:00:00 



D40  (12)   3140 m            Startplats 1               

   653   340228        Annelie Gustavsson          67    6 Kungälvs OK                     10:52:00 
   630   355741        Helena Bengtsson            67    6 Göteborg-Majorna OK             10:54:00 
   629   260924        Lena Carlsson               65    6 Göteborg-Majorna OK             10:56:00 
   628    26385        Heli Marjomaa               65    2 Stigsökarna                     10:58:00 
   325    14714        Agneta Nordholm             66    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   326    30117        Anna Eriksson               68    6 OK Landehof                     11:02:00 
   327   405578        Katarina Hedberg            65    6 Lerums SOK                      11:04:00 
   328   660628        Suzy Larsson                66   20 OK Skogshjortarna               11:06:00 
   329   240981        Marie Karlsson              65    2 Stenungsunds OK                 11:08:00 
   330    14521        Anna Asplund                65    6 Kungälvs OK                     11:10:00 
   331   345008        Nina Djerf                  65    6 Lerums SOK                      11:12:00 
   332   426242        Ann-Charlotte Johansson     64    6 IFK Göteborg                    11:14:00 



D35  (5)    3140 m            Startplats 1               

   333    14360        Maria Lundgren              70    6 IK Uven                         12:41:00 
   334    14649        Hanna Axmalm                70    6 Sävedalens AIK                  12:43:00 
   335    27995        Anna-Karin Norrman          70    6 Göteborg-Majorna OK             12:45:00 
   336    14520        Ann-Sofi Hermansson         72    6 Kungälvs OK                     12:47:00 
   337    11385        Susanne Friman              72    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:49:00 



D35 MOTION  2980 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   338   214348        Teres Zachrisson            73    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   339   239858        Christina Pettersson        66    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   340   352268        Katarina Rydén Markinhuht   68    6 Göteborgs Skidklubb             11:00:00 
   341   340203        Anneli Gabrielsson          73    6 Kungälvs OK                     11:00:00 



D21  (30)   3830 m            Startplats 1               

   715   348316        Maria Svensson              85   20 Trollhättans SOK                10:40:00 
   714   245813        Elin Svensson               87   20 Trollhättans SOK                10:42:00 
   704    17548        Lisa Palm                   85    6 Sävedalens AIK                  10:44:00 
   698   501883        Johanna Berggren            85    6 Sävedalens AIK                  10:46:00 
   697   810423        Camilla Berglund            81    6 Sävedalens AIK                  10:48:00 
   676   900800        Linnea Lidström             86   23 OK Kolmården                    10:50:00 
   651    43442        Johanna Sjons               80    3 IFK Hedemora OK                 10:52:00 
   634  2003156        Rachel Engeler              88    6 Göteborg-Majorna OK             10:54:00 
   366   900628        Lovisa Nilsson              90    6 Lerums SOK                      10:56:00 
   367   263544        Josefin Bertilsson          89    6 FK Herkules                     10:58:00 
   342   354392        Ida Hördegård               77    6 IFK Göteborg                    11:00:00 
   343   851111        Maria Gustafsson            85    6 Sävedalens AIK                  11:02:00 
   344    29016        Åsa Cliffordson             76    5 Gävle OK                        11:04:00 
   345   821121        Sara Svensson               82    6 Göteborg-Majorna OK             11:06:00 
   346   930917        Laila B Höglund             62    6 FK Herkules                     11:08:00 
   347   547200        Sofia Tabod                 81    6 Sävedalens AIK                  11:10:00 
   348   263738        Lisa Pedersen               92   20 OK Skogshjortarna               11:12:00 
   349   262527        Karolina Källstrand         82    6 Göteborg-Majorna OK             11:14:00 
   350   263739        Karin A Thern               77    6 IFK Göteborg                    11:16:00 
   351    14340        Hanna Weimann               85    6 IK Uven                         11:18:00 
   352    13206        Ann Sundberg                78   10 Selånger SOK                    11:20:00 
   353   717171        Louise Göthfors             73    6 Göteborg-Majorna OK             11:22:00 
   354    11302        Anna Martner                79    6 FK Herkules                     11:24:00 
   355   700417        Yvonne Fjordside            70    6 Sävedalens AIK                  11:26:00 
   356   422440        Karin Fägerlind             79   15 Centrum OK                      11:28:00 
   357   760520        Sofia Malmqvist             76    6 Göteborg-Majorna OK             11:30:00 
   358   262907        Stina Strömstedt            78    6 IFK Göteborg                    11:32:00 
   359   722000        Lina Samor                  81    6 Sävedalens AIK                  11:34:00 
   360   234937        Lotta Saetre                74    6 OK Landehof                     11:36:00 
   361   870317        Maria Arvidsson             87    6 Göteborg-Majorna OK             11:38:00 



D21 MOTION  3320 m            Startplats 1   Start: 11:0 

   362    13201        Emma Axelsson               80    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   363    33892        Malin Olsson                78    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   364   941976        Jenny Johansson             76   20 Vänersborgs SK                  11:00:00 
   365   930005        Maria Göthfors              78    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 



D18  (4)    3140 m            Startplats 1               

   678   405566        Louise Perleroth            92    6 OK Landehof                     11:49:00 
   368   815815        Malin Hedberg               92    6 Lerums SOK                      11:51:00 
   369   910521        Elin Strandhagen            91    6 Göteborg-Majorna OK             11:53:00 
   370   405545        Frida Strandberg            92    6 Sävedalens AIK                  11:55:00 



D16  (23)   3340 m            Startplats 1               

   699   263505        Lovisa Bernérus             94    6 Sävedalens AIK                  10:57:00 
   673   940630        Elin Blick                  94    6 OK Alehof                       10:59:00 
   371   931220        Erika Lindqvist             93    6 Sävedalens AIK                  11:01:00 
   372   340244        Frida Brogren               94    6 Kungälvs OK                     11:03:00 
   373   214284        Karin Haase                 93   20 Vänersborgs SK                  11:05:00 
   374   930819        Amilia Björklund            93    6 Sävedalens AIK                  11:07:00 
   375   226957        Linnea Wahlgren             94    6 Sjövalla FK                     11:09:00 
   376    42114        Elin Classon                95   20 OK Orinto                       11:11:00 
   377   932604        Madeleine Attfors           93    6 Sävedalens AIK                  11:13:00 
   378   242225        Felicia Stuhlhofer          95    6 OK Landehof                     11:15:00 
   379   302397        Marianne Wadman             94    6 Göteborg-Majorna OK             11:17:00 
   380    14677        Emmeli Axmalm               94    6 Sävedalens AIK                  11:19:00 
   381   302411        Anna Wallin                 94    6 Sjövalla FK                     11:21:00 
   382   930815        Emma Almehed                93    6 Frölunda OL                     11:23:00 
   383   302426        Filippa Spånér              94    6 Sävedalens AIK                  11:25:00 
   384    14526        Julia Asplund               94    6 Kungälvs OK                     11:27:00 
   385   352266        Paula Jungbjer              94    6 FK Herkules                     11:29:00 
   386   247938        Lina Henriksson             94    6 Sävedalens AIK                  11:31:00 
   387   239816        Klara Åhsberg-Ottosson      93    6 Sjövalla FK                     11:33:00 
   388   941206        Julia Ohlsson               94    2 Uddevalla OK                    11:35:00 
   389   212586        Amanda Claesson             94    6 Sävedalens AIK                  11:37:00 
   390   405543        Hanna Wadsten               93    6 OK Landehof                     11:39:00 
   391   226901        Stina Gustafsson            94    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:41:00 



D14  (25)   2860 m            Startplats 2               

   166   214358        Daniela Nilsson             95    6 Kungälvs OK                     10:56:00 
   167    14175        Lovisa Leman                95    6 Göteborgs Skidklubb             10:58:00 
   143   226942        Ylva Mattsson               96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   144   345066        Helena Martinsson           95    6 Sjövalla FK                     11:02:00 
   145   247950        Minda Langmoen              95    6 Kungälvs OK                     11:04:00 
   146   424728        Amanda Jansson              96    6 Lerums SOK                      11:06:00 
   147   302353        Clara Wallin                96    6 Sjövalla FK                     11:08:00 
   148   214367        Klara Pålsson               95    6 Kungälvs OK                     11:10:00 
   149   242257        Sara Magnusson              96    6 OK Landehof                     11:12:00 
   150   345120        Clara Kampe                 95    6 Sjövalla FK                     11:14:00 
   151   354182        Sofia Johansson             95    6 OK Alehof                       11:16:00 
   152   362515        Cherie Sjöblom              95    6 Frölunda OL                     11:18:00 
   153   331198        Johanna Anderson            95    6 Lerums SOK                      11:20:00 
   154   226987        Elin Wahlgren               96    6 Sjövalla FK                     11:22:00 
   155   950907        Danielle Fröstad            95    6 Kungälvs OK                     11:24:00 
   156   234617        Elin Andrén                 96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:26:00 
   157   302357        Erica Pettersson            95    6 Sjövalla FK                     11:28:00 
   158   214364        Linnea Bergstrand           95    6 Kungälvs OK                     11:30:00 
   159   344921        Hanna Djerf                 95    6 Lerums SOK                      11:32:00 
   160   345099        Jennifer Hallel             95    6 Sjövalla FK                     11:34:00 
   161   341382        Lisa Wassén                 96   20 Vänersborgs SK                  11:36:00 
   162   258677        Sofia Helmertz              95    6 FK Herkules                     11:38:00 
   163   264534        Louisa Lavebäck             96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:40:00 
   164   424733        Klara Bååth                 96    6 Sjövalla FK                     11:42:00 
   165   340263        Klara Brogren               96    6 Kungälvs OK                     11:44:00 



D12  (18)   2550 m            Startplats 2               

   415   433647        Emelie Roos                 98    6 OK Landehof                     11:01:00 
   416   302359        Elin Pettersson             97    6 Sjövalla FK                     11:03:00 
   417   239891        Kerstin Wadman              98    6 Göteborg-Majorna OK             11:05:00 
   418   234417        Martina Kylebäck-Wennerlö   98    6 Sävedalens AIK                  11:07:00 
   419   302404        Clara Cox                   98    6 Lerums SOK                      11:09:00 
   420   208728        Sara Almehed                97    6 Frölunda OL                     11:11:00 
   421   302425        Agnes Spånér                98    6 Sävedalens AIK                  11:13:00 
   422   345117        Hanna Åberg                 97    6 OK Landehof                     11:15:00 
   423    14171        Kajsa Jungbjer              98    6 FK Herkules                     11:17:00 
   424   217452        Elvira Björklund            97   20 Trollhättans SOK                11:19:00 
   425   234482        Camilla Carlsson            97    6 Sävedalens AIK                  11:21:00 
   426   344918        Emma Djerf                  98    6 Lerums SOK                      11:23:00 
   427   253827        Frida Jerlin                98    6 Frölunda OL                     11:25:00 
   428   247957        Anna Henriksson             98    6 Sävedalens AIK                  11:27:00 
   429   212504        Molly Rundström             97    6 OK Landehof                     11:29:00 
   430   352262        Ellen Granath               98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:31:00 
   431   340230        Lina Pålsson                97    6 Kungälvs OK                     11:33:00 
   432   247942        Jasmine Axmalm              97    6 Sävedalens AIK                  11:35:00 



D10  (16)   2010 m            Startplats 2               

   433   352257        Ida Friman                  99    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:45:00 
   434   344137        Sara Karlsson               99    6 Göteborg-Majorna OK             11:47:00 
   435   341708        Tove Johansson              00    6 OK Alehof                       11:49:00 
   436   256651        Siri Björklund              99   20 Trollhättans SOK                11:51:00 
   437   428806        Karin Wulfsberg             99    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:53:00 
   438   342389        Emelie Lorén                99    6 OK Landehof                     11:55:00 
   439   344974        Maja Gunnarsson             99    6 Lerums SOK                      11:57:00 
   440    14310        Hanna Boquist               99    6 IK Uven                         11:59:00 
   441   234796        Malva Nyström               99    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:01:00 
   442   246508        Matilda Johansson           99    2 Stångenäs AIS                   12:03:00 
   443   436030        Kyra Jonsson                00    6 OK Alehof                       12:05:00 
   444    33574        Sofia Larsson               99   20 Trollhättans SOK                12:07:00 
   445   234639        Lisa Börnstedt              00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           12:09:00 
   446   340255        Elin Hermansson             99    6 Kungälvs OK                     12:11:00 
   447    13202        Märta Blide                 99    6 Lerums SOK                      12:13:00 
   448   345107        Janneke Snijder             99    6 IK Uven                         12:15:00 



U4  (4)     2570 m            Startplats 2   Start: 11:0 

   449   424744        Joakim Logren               96    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   450   264504        Tommy Gelotte               95    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   642    30137        Johan Kollén                96    6 IF Marin Väst                   11:00:00 
   686   258631        Rickard Rempling            93    6 Sjövalla FK                     11:00:00 



U3  (16)    2550 m            Startplats 2   Start: 11:0 

   451   400004        Linnéa Bengtsson Creaser    98    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   452   234403        Anna Nordholm               99    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   453   234531        Filip Sverlinger            96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   454   234634        David Olsson                94    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   455   234636        Susanne Farg                95    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   456   229677        Ossian Forsberg             98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   457   302361        Jakob Westerdahl            98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   458   247941        Hilma Markinhuhta           98    6 OK Landehof                     11:00:00 
   459   234408        Fredrik Johansson           97    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   460   428814        Kajsa Magnusson             97    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   461   209822        Fredrik Burman              94    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   627   260921        Tuva Carlsson Wallum        99    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   639    14176        Filip Leman                 96    6 Göteborgs Skidklubb             11:00:00 
   659   258675        Alma Pettersson-Palm        95    6 Lerums SOK                      11:00:00 
   660   258670        Karl Pettersson-Palm        98    6 Lerums SOK                      11:00:00 
   684   345291        Marcus Pikkarainen          99    6 Sjövalla FK                     11:00:00 



U2  (29)    2010 m            Startplats 2   Start: 11:0 

   462   340257        Axel Hermansson             01    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   463   433649        Alexander Roos              01    6 OK Landehof                     11:00:00 
   464    23118        Klara Åberg                 00    6 OK Landehof                     11:00:00 
   465   400029        Fanny Leander               00    6 OK Landehof                     11:00:00 
   466   351446        Alicia Leander              00    6 OK Landehof                     11:00:00 
   467   424745        Adam Olsson                 01    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   468   345038        Maria Logren                02    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   469   429825        Filippa Sandberg            00    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   470    13204        Oskar Bengtsson Creaser     01    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   471   345027        Per Nordholm                01    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   472   264529        Sofie Gruvesäter            99    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   473   302362        Martin Gruvesäter           01    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   474   247991        Albin Söderberg             98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   475   229708        Ida Lundmark                99    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   476    11042        Jonathan Westerdahl         00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   477   247992        Gustav Friman               01    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   478   229989        Elias Ljungqvist            00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   479    11556        Fanny Svalin                00   20 Vänersborgs SK                  11:00:00 
   480   429816        Märta Ljungberg             02    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   481   400042        Frida Lund                  96    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   482   428820        Simon Johansson             98    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   483   424750        Linus Fransson              96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   625   331041        Martin So                         6 Göteborgs Skidklubb             11:00:00 
   626    37325        Kajsa Carlsson Wallum       01    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   636   429834        Adam Udén                   01    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   644   302385        Johan Cahlin                00    6 IF Marin Väst                   11:00:00 
   668   429777        Filip Klingberg             02    6 OK Alehof                       11:00:00 
   692   424741        Hanna Fuxborg               01    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   702   424749        Carl Kylebäck-Wennerlöf     00    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 



U1  (33)    1840 m            Startplats 2   Start: 11:0 

   484   331546        Jakob Östman                02    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   485   438405        Oscar Olson                 01    6 IK Uven                         11:00:00 
   486   340265        Marie Asplund               02    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   487   340275        Elsa Aderstedt Althoff      01    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   488   429808        Linnea Pihl                 01    6 Lerums SOK                      11:00:00 
   489   341779        Erik Johansson              02    6 OK Alehof                       11:00:00 
   490    14587        Ida Eriksson                00    6 OK Landehof                     11:00:00 
   491   438670        Sanna Möller                99    6 OK Landehof                     11:00:00 
   492   424746        Linnea Wedberg-Kilnäs       02    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   493   263502        Rasmus Fjordside            02    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   494   260909        Gustav Sverlinger           00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   495   247977        Hugo Söderberg              00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   496   234935        Johanna Lahti               00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   497   258637        Gustav Hök                  02    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   498   258691        Moa Friman                  03    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   499   405196        Alice Svalin                02   20 Vänersborgs SK                  11:00:00 
   500   340222        Hanna Gabrielsson           02    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   501   400045        Jakob L Gunnarsson          02    6 Lerums SOK                      11:00:00 
   502   424730        Paulina Lund                98    6 Sävedalens AIK                  11:00:00 
   503   428815        Lovisa Magnusson            00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   504   400046        Pontus Fransson             00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   505    13207        Albin Thorsson                    6 Kungälvs OK                     11:00:00 
   671    13210        Daniel Adolfsson            02    6 OK Alehof                       11:00:00 
   672    13211        Maya Johnsson               01    6 OK Alehof                       11:00:00 
   679   342603        Karolina Brännman           97    6 OK Landehof                     11:00:00 
   680   343406        Arvid Brännman              01    6 OK Landehof                     11:00:00 
   689    13213        Jacob Pihel                 03    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   691    13214        Klara Sivengård             02    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   693    13215        Oliver Hallel               02    6 Sjövalla FK                     11:00:00 
   706   260902        Sofia Lundgren              00    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   707   231165        Hanna Lundgren              02    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   708   424716        Simon Andreasson            01    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   732    13227        Samuel Pihlström                  6 OK Landehof                     11:00:00 



INSKOLNING  1840 m            Startplats 2   Start: 11:0 

   506   340218        Katrin Asplund              03    6 Kungälvs OK                     11:00:00