OK Alehof Ultra lång KMlö 2008-11-15 14:12
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H1  (23)       18000 m                     

    1          Erik Baljeu                      6 Frölunda OL                1:57:23 S        
    2          Mattias Nilsson           88     6 OK Alehof                  2:01:18 S        
    3          Jonas Nyberg              84    13 OK Pan-Kristianstad        2:01:53 S        
    4          Robert Westman            75     6 OK Alehof                  2:02:59 S        
    5          Stefan Dahl               76     6 OK Alehof                  2:04:21 S        
    6          Magnus Ullman             62     6 OK Alehof                  2:05:02 S        
    7          Lars Kullman              74     6 OK Alehof                  2:05:11 S        
    8          Mattias Karlsson          80     6 OK Alehof                  2:07:31 S        
    9          Tobias Olsson             82     6 OK Alehof                  2:07:46 S        
   10          Johnny Hålsjö             83     6 OK Alehof                  2:09:44 S        
   11          Anders H Johansson        74     6 Göteborg-Majorna OK        2:15:06 S        
   12          Henrik Eliasson           83     6 IFK Göteborg               2:15:07 S        
   13          Oscar Svalin              82     6 OK Alehof                  2:15:08 S        
   14          Tobias Bryntesson                6 Frölunda OL                2:15:48 S        
   15          Fredrik Karlsson          72     6 Göteborg-Majorna OK        2:19:51 S        
   16          Lennart Bengtsson         69     7 Falkenbergs OK             2:33:55 S        
   17          Anders Lövgärd            74     6 OK Alehof                  2:36:05 S        
   18          Sven Boge                 74     6 OK Alehof                  2:40:18 S        
   19          Fredrik Holmquist                  Klubblös                   2:40:21 S        
   20          Magnus Homann             70     6 Frölunda OL                2:41:37 S        
   21          Johan Uneman              76     6 OK Alehof                  2:47:05 B        
   22          Zoltan Raffai                      Klubblös                   3:31:33          

               Christer Casselsjö        72     6 IFK Göteborg              ej start          



H2  (35)       13500 m                     

    1          John Persson              91     6 OK Alehof                  1:30:35 S        
    2          Egil Edvardsen            92     6 Göteborg-Majorna OK        1:33:36 S        
    3          Anders Yngström           66     6 Göteborg-Majorna OK        1:35:04 S        
    4          Anders Wadsten            66     6 OK Landehof                1:35:11 S        
    5          Albin Thunberg            92     6 OK Alehof                  1:39:39 S        
    6          Ulf Karlsson              65     6 OK Alehof                  1:40:09 S        
    7          Stig Larsson              61     6 Göteborg-Majorna OK        1:41:47 S        
    8          Emil Hugoh                92     6 OK Landehof                1:47:38 S        
    9          Johan Hinder              93     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:47:48 S        
   10          Joakim Eliasson           93     6 OK Alehof                  1:49:51 S        
   11          Stefan Sjöblom            58     6 Frölunda OL                1:49:59 S        
   12          Niclas Ståhl              90     6 FK Herkules                1:51:24 S        
   13          Lars Larsson              65     6 OK Alehof                  1:51:48 S        
   14          Mikael Jungbjer           64     6 Göteborgs Skidklubb        1:52:08 S        
   15          Hans Hugoh                59     6 OK Landehof                1:52:13 S        
   16          Asgeir Edvardsen          58     6 Göteborg-Majorna OK        1:52:29 S        
   17          Jan Hansson               60     2 Stenungsunds OK            1:56:21 S        
   18          Dan Johansson             68     6 OK Alehof                  1:56:23 S        
   19          Stefan Gustafsson         62     6 IFK Göteborg               1:56:35 S        
   20          Erik Sparrevik            57     6 Lerums SOK                 2:04:00 S        
   21          Lars-Johan Våg            61     6 Lerums SOK                 2:05:16 S        
   22          Göran Karlsson            44     6 IK Stern                   2:05:44 S        
   23          Ulf Sundin                58     6 Göteborg-Majorna OK        2:06:14 S        
   24          Christer Bergagård        58     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:09:41 B        
   25          Thomas Modig              61     6 OK Alehof                  2:11:19 B        
   26          Lars-Erik Andersson       58     6 Lerums SOK                 2:12:11 B        
   27          Arne Olsson               59     6 Kungälvs OK                2:12:21 B        
   28          Simon Olsson              91     6 Kungälvs OK                2:12:23 B        
   29          Per-Anders Enenge         55    20 Bredareds IF               2:14:28 B        
   30          Lennart Hålsjö            54     6 OK Alehof                  2:23:23          

               Anders Björklund          57     6 Sävedalens AIK            Ej godk.          
               Måns Östman               93     6 Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Staffan Asplund           62     6 Kungälvs OK               ej start          
               Simon Asplund             92     6 Kungälvs OK               ej start          
               Jan Hinder                65     6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



D2  (4)        13500 m                     

    1          Tiina Laas                86    20 OK Skogshjortarna          1:54:01 S        
    2          Kristin Olsson            73     6 OK Alehof                  2:12:14 S        
    3          Ida Engström              89     6 Lerums SOK                 2:37:10 S        

               Linda Martinsson          78     6 IF Marin Väst             ej start          



H3  (21)       10400 m                     

    1          Rasmus Lygner             94     6 Lerums SOK                 1:11:47 S        
    2          Per Ivarsson              50    20 Trollhättans SOK           1:12:03 S        
    3          Anders Björnberg          45     6 Frölunda OL                1:12:08 S        
    4          Gustav Hinder             95     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:12:16 S        
    5          Filip Wadsten             96     6 OK Landehof                1:18:06 S        
    6          Jack Grönroos             46     6 OK Alehof                  1:18:18 S        
    7          Gustaf Sparrevik          95     6 Lerums SOK                 1:24:32 S        
    8          Karl Modig                95     6 OK Alehof                  1:24:33 S        
    9          Kent Eriksson             51     6 IFK Göteborg               1:26:15 S        
   10          Hans Ekberg               53    20 Trollhättans SOK           1:26:44 S        
   11          Arvid Våg                 95     6 Lerums SOK                 1:31:16 S        
   12          Björn Engström            50     6 Lerums SOK                 1:33:00 S        
   13          Leif Nilsson              43     6 Göteborgs Skidklubb        1:33:14 S        
   14          Hans Carlstedt            46     6 Sävedalens AIK             1:33:30 S        
   15          Albin Petrén              94     6 Kungälvs OK                1:39:11 S        
   16          Kjell Bengtsson           44     6 Sävedalens AIK             1:39:14 S        
   17          Karl-Axel Johansson       42     6 IK Uven                    1:45:33 B        
   18          Colin Fransson-Lee        95     6 OK Alehof                  1:49:22          
   19          Jonas Thunberg            95     6 OK Alehof                  1:49:25          
   20          Acke Wåhlander            44     6 Göteborg-Majorna OK        2:01:21          

               Rasmus Larsson            94     6 OK Alehof                 ej start          



D3  (8)        10400 m                     

    1          Laila B Höglund           62     6 FK Herkules                1:10:37 S        
    2          Amilia Björklund          93     6 Sävedalens AIK             1:14:05 S        
    3          Therese Enenge            93    20 Bredareds IF               1:25:18 S        
    4          Christina Birath          60     2 Stenungsunds OK            1:31:15 S        
    5          Therese Modig             90     6 OK Alehof                  1:43:15 B        
    6          Hanna Wadsten             93     6 OK Landehof                1:43:17 B        
    7          Lisbeth Bergagård         60     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:01:31          

               Lisa Pedersen             92    20 OK Skogshjortarna         ej start          



H4  (1)        6300 m                      

    1          Sigurd Larsen             35     6 OK Alehof                  1:33:35 S        



D4  (15)       6300 m                      

    1          Tilda Karlsson            95     6 OK Alehof                    58:35 S        
    2          Emmeli Axmalm             94     6 Sävedalens AIK               58:37 S        
    3          Sofia Johansson           95     6 OK Alehof                    59:28 S        
    4          Paula Jungbjer            94     6 FK Herkules                  59:35 S        
    5          My Engström               56     6 Lerums SOK                 1:06:04 S        
    6          Eva Blomström             50     6 IK Stern                   1:08:47 S        
    7          Britt-Marie Grönroos      49     6 OK Alehof                  1:12:12 S        
    8          Kerstin Wadman            98     6 Göteborg-Majorna OK        1:12:55 S        
    9          Marianne Wadman           94     6 Göteborg-Majorna OK        1:13:08 S        
   10          Rosa Johansson            47     6 IK Uven                    1:21:16 S        
   11          Ann-Britt Björkman        42     6 Kungälvs OK                1:22:16 S        
   12          Lilian Samuelsson         44     6 Kungälvs OK                1:22:18 S        
   13          Ulla-Britt Ordasi         47     6 Kungälvs OK                1:36:44          
   14          Barbro Vallin             38     6 Kungälvs OK                1:37:20          

               Susanne Hålsjö            58     6 OK Alehof                 ej start          



UT2  (2)       13500 m                     

    1          Daniel Hägerstrand        76     6 IFK Göteborg               1:46:25 S        

               Fredrik Englund           69    20 Trollhättans SOK          ej start          



UT3  (4)       10400 m                     

    1          Pierre Karlsson           55     6 OK Alehof                  1:23:46 S        
    2          Hugo Engström             91     6 Lerums SOK                 1:42:32 B        
    3          Ingrid Wadman             91     6 Göteborg-Majorna OK        1:53:18 B        
    3          Hunter Cornish                     Delaware Valley Orienteer  1:53:18 B        



UT4  (7)       6300 m                      

    1          Staffan Strandell         95     6 Göteborgs Skidklubb        1:00:05 S        
    2          Josefin Bergagård         90     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:00:43 S        
    3          Hanna Axmalm              70     6 Sävedalens AIK             1:00:56 S        
    4          Svante Johansson          77     6 Göteborgs Skidklubb        1:05:32 S        
    5          Ingemar Strandell         55     6 Göteborgs Skidklubb        1:05:45 S        
    6          Joakim Lundqvist          65     6 Göteborg-Majorna OK        1:14:36 B        
    7          Lars Torstensson          60     6 Göteborgs Skidklubb        1:18:10 B