Närnattcup Etapp 2fr 2008-11-07 20:04
Sträcktiderskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

    Pl Namn                               Tid                                                                                                                           



H16  (1)                 3850 m                                         
                                                 1(46)    2(53)    3(55)    4(47)   5(50)   6(39)    7(31)    8(32)    9(35)  10(58)        M                           

       Max Coxner                    Ej godk.     2:19     6:05     8:51    -----   -----   -----    -----    -----    -----   -----    46:27                           
       Lerums SOK                                 2:19     3:46     2:46                                                                37:36                           



H14  (2)                 3260 m                                         
                                                 1(46)    2(53)    3(55)    4(57)   5(49)   6(50)    7(38)    8(33)    9(34)  10(58)        M                           

     1 Albin Petrén                     50:43     2:48     9:46    14:56    18:56   23:45   30:54    36:53    43:26    48:00   50:22    50:43                           
       Kungälvs OK                                2:48     6:58     5:10     4:00    4:49    7:09     5:59     6:33     4:34    2:22     0:21                           
     2 Rickard Norlin                   52:42     5:06    11:27    16:50    20:39   25:39   32:52    38:52    45:28    49:58   52:19    52:42                           
       Kungälvs OK                                5:06     6:21     5:23     3:49    5:00    7:13     6:00     6:36     4:30    2:21     0:23                           



H12  (5)                 2290 m                                         
                                                 1(48)    2(51)    3(52)    4(44)   5(43)   6(41)    7(50)    8(40)    9(36)  10(58)        M                           

     1 Filip Wadsten                    19:03     2:28     4:22     6:29     8:52    9:55   11:57    13:14    15:08    17:10   18:45    19:03                           
       OK Landehof                                2:28     1:54     2:07     2:23    1:03    2:02     1:17     1:54     2:02    1:35     0:18                           
     2 Rasmus Arfwedson                 32:29     4:46     7:30    10:21    14:06   15:18   19:34    21:05    24:46    30:08   32:07    32:29                           
       Frölunda OL                                4:46     2:44     2:51     3:45    1:12    4:16     1:31     3:41     5:22    1:59     0:22                           
     3 Jacob Bergman                    40:38     4:37     7:12     8:44    13:44   14:58   20:09    21:46    32:49    38:14   40:15    40:38                           
       Tolered-Utby Ol-klubb                      4:37     2:35     1:32     5:00    1:14    5:11     1:37    11:03     5:25    2:01     0:23                           
     4 Albin Pålsson                    43:59     9:39    12:14    16:25    19:38   21:02   24:46    26:16    35:01    41:36   43:39    43:59                           
       Kungälvs OK                                9:39     2:35     4:11     3:13    1:24    3:44     1:30     8:45     6:35    2:03     0:20                           

       Otto Stuhlhofer               Ej godk.     6:50    10:01    12:29    16:12   17:43   20:54    22:23    26:44    32:34   -----    38:22            23:30          
       OK Landehof                                6:50     3:11     2:28     3:43    1:31    3:11     1:29     4:21     5:50             5:48              *58          



H10  (3)                 1670 m                                         
                                                 1(56)    2(54)    3(51)    4(43)   5(42)   6(50)    7(58)        M                                                     

     1 Anders Magnusson                 12:49     3:27     4:09     5:04     8:19    9:53   11:56    12:42    12:49                                                     
       OK Landehof                                3:27     0:42     0:55     3:15    1:34    2:03     0:46     0:07                                                     
     2 Lukas Wadsten                    15:13     5:40     6:27     7:17    10:23   12:02   14:09    15:01    15:13                                                     
       OK Landehof                                5:40     0:47     0:50     3:06    1:39    2:07     0:52     0:12                                                     
     3 Carl Agrell                      26:32     5:59     7:34     9:14    19:17   22:26   25:01    26:07    26:32                                                     
       Sävedalens AIK                             5:59     1:35     1:40    10:03    3:09    2:35     1:06     0:25                                                     



D16  (4)                 3430 m                                         
                                                 1(49)    2(57)    3(53)    4(52)   5(47)   6(50)    7(38)    8(32)    9(36)  10(58)        M                           

     1 Felicia Stuhlhofer               56:58     4:19    11:36    16:22    18:00   28:41   39:23    44:26    50:16    53:09   56:40    56:58                           
       OK Landehof                                4:19     7:17     4:46     1:38   10:41   10:42     5:03     5:50     2:53    3:31     0:18                           
     2 Klara Åhsberg-Ottosson         1:13:58     8:36    18:21    24:49    26:52   37:49   47:41    55:59  1:07:07  1:10:20 1:13:31  1:13:58                           
       Sjövalla FK                                8:36     9:45     6:28     2:03   10:57    9:52     8:18    11:08     3:13    3:11     0:27                           
     3 Hanna Wadsten                  1:15:53     3:53    10:04    14:30    16:14   39:41   49:27    58:08  1:09:05  1:12:16 1:15:28  1:15:53                           
       OK Landehof                                3:53     6:11     4:26     1:44   23:27    9:46     8:41    10:57     3:11    3:12     0:25                           
     4 Madeleine Attfors              1:17:55     5:21    12:02    16:35    18:26   41:44   51:29  1:00:13  1:11:03  1:14:13 1:17:30  1:17:55                           
       Tolered-Utby Ol-klubb                      5:21     6:41     4:33     1:51   23:18    9:45     8:44    10:50     3:10    3:17     0:25                           



D14  (3)                 2910 m                                         
                                                 1(44)    2(52)    3(57)    4(49)   5(50)   6(38)    7(32)    8(35)    9(58)       M                                    

     1 Lovisa Leman                     55:12     1:27     5:46    10:39    23:03   30:49   39:36    46:18    53:06    54:55   55:12                                    
       Göteborgs Skidklubb                        1:27     4:19     4:53    12:24    7:46    8:47     6:42     6:48     1:49    0:17                                    
     2 Stina Gustafsson                 59:22     0:58    11:49    16:48    24:33   36:23   43:52    50:25    57:08    59:00   59:22                                    
       Tolered-Utby Ol-klubb                      0:58    10:51     4:59     7:45   11:50    7:29     6:33     6:43     1:52    0:22                                    

       Sara Magnusson                Ej godk.     1:20     4:30     9:39    -----   23:58   41:41    48:23    55:17    56:51   57:10                                    
       OK Landehof                                1:20     3:10     5:09            14:19   17:43     6:42     6:54     1:34    0:19                                    



D10  (5)                 1670 m                                         
                                                 1(56)    2(54)    3(51)    4(43)   5(42)   6(50)    7(58)        M                                                     

     1 Klara Djerf                      14:13     4:32     5:29     6:26     9:17   11:04   13:11    14:02    14:13                                                     
       Lerums SOK                                 4:32     0:57     0:57     2:51    1:47    2:07     0:51     0:11                                                     
     2 Emma Djerf                       16:45     3:52     5:15     6:14     9:11   11:23   15:32    16:25    16:45                                                     
       Lerums SOK                                 3:52     1:23     0:59     2:57    2:12    4:09     0:53     0:20                                                     
     3 Martina Kylebäck-Wennerlö        21:23     8:17     9:32    10:34    13:58   17:19   19:51    20:59    21:23                                                     
       Sävedalens AIK                             8:17     1:15     1:02     3:24    3:21    2:32     1:08     0:24                                                     
     4 Clara Cox                        33:37     7:57    11:37    13:49    20:30   24:46   30:01    32:42    33:37                                                     
       Lerums SOK                                 7:57     3:40     2:12     6:41    4:16    5:15     2:41     0:55                                                     
     5 Emelie Roos                      38:22    17:44    19:49    20:44    27:05   34:16   36:47    37:56    38:22                                                     
       OK Landehof                               17:44     2:05     0:55     6:21    7:11    2:31     1:09     0:26                                                     



U4  (1)                  3480 m                                         
                                                 1(44)    2(52)    3(55)    4(49)   5(50)   6(39)    7(31)    8(35)    9(58)       M                                    

       Lina Henriksson               Ej godk.     4:13     9:00    15:43    -----   42:53   -----    -----    -----    43:55   44:23                                    
       Sävedalens AIK                             4:13     4:47     6:43            27:10                               1:02    0:28                                    



U3  (7)                  2830 m                                         
                                                 1(48)    2(54)    3(43)    4(41)   5(50)   6(39)    7(33)    8(34)    9(58)       M                                    

     1 Sara Almehed                     43:38     6:00     8:14    12:09    15:28   17:11   27:47    34:11    39:38    43:10   43:38                                    
       Frölunda OL                                6:00     2:14     3:55     3:19    1:43   10:36     6:24     5:27     3:32    0:28                                    
     2 Clara Wallin                     44:10     6:34     9:06    14:03    17:15   19:07   27:50    34:56    40:51    43:45   44:10                                    
       Sjövalla FK                                6:34     2:32     4:57     3:12    1:52    8:43     7:06     5:55     2:54    0:25                                    
     3 Fredrik Burman                   44:11     3:25     5:25     9:39    13:56   15:48   23:48    29:19    38:59    43:53   44:11                                    
       Tolered-Utby Ol-klubb                      3:25     2:00     4:14     4:17    1:52    8:00     5:31     9:40     4:54    0:18                                    
     4 Elin Wahlgren                    44:13     6:37     9:05    14:06    17:17   19:09   27:56    35:03    40:57    43:50   44:13                                    
       Sjövalla FK                                6:37     2:28     5:01     3:11    1:52    8:47     7:07     5:54     2:53    0:23                                    
     5 Cherie Sjöblom                   45:14     3:25     5:41    11:08    14:11   15:59   28:33    34:45    40:15    44:52   45:14                                    
       Frölunda OL                                3:25     2:16     5:27     3:03    1:48   12:34     6:12     5:30     4:37    0:22                                    
     6 Anna Henriksson                  54:04     5:00     7:21    12:32    17:25   19:23   33:27    40:37    49:12    53:37   54:04                                    
       Sävedalens AIK                             5:00     2:21     5:11     4:53    1:58   14:04     7:10     8:35     4:25    0:27                                    

       Susanne Farg                  Ej godk. 11:13:14 11:15:43 11:22:30 11:27:54 1:30:06   -----    -----    -----    -----    8:23                                    
       Tolered-Utby Ol-klubb                  11:13:14     2:29     6:47     5:24    2:12                                                                               



U2  (2)                  2290 m                                         
                                                 1(45)    2(56)    3(54)    4(52)   5(44)   6(43)    7(41)    8(50)    9(37)  10(40)   11(58)       M                   

     1 Karl Zimmerman                   49:16     1:49     6:16     7:39    14:02   27:10   29:24    34:44    36:53    40:30   47:29    48:51   49:16                   
       Sjövalla FK                                1:49     4:27     1:23     6:23   13:08    2:14     5:20     2:09     3:37    6:59     1:22    0:25                   
     2 Albin Berntsson                  49:17     1:53     6:15     7:36    13:52   27:09   29:20    34:46    36:41    40:32   47:27    48:52   49:17                   
       Sjövalla FK                                1:53     4:22     1:21     6:16   13:17    2:11     5:26     1:55     3:51    6:55     1:25    0:25                   



U1  (5)                  1670 m                                         
                                                 1(56)    2(54)    3(51)    4(43)   5(42)   6(50)    7(58)        M                                                     

     1 Gustav Lahti                     24:27     6:09     7:58     9:32    13:23   16:36   20:22    23:58    24:27                                                     
       Tolered-Utby Ol-klubb                      6:09     1:49     1:34     3:51    3:13    3:46     3:36     0:29                                                     
     2 Alexander Roos                   33:34    13:02    15:16    20:43    25:11   27:25   31:53    32:58    33:34                                                     
       OK Landehof                               13:02     2:14     5:27     4:28    2:14    4:28     1:05     0:36                                                     
     3 Kajsa Magnsuson                  36:48    12:41    15:04    18:16    23:39   29:15   34:36    36:11    36:48                                                     
       Tolered-Utby Ol-klubb                     12:41     2:23     3:12     5:23    5:36    5:21     1:35     0:37                                                     
     4 Anton Börås                      37:53    11:20    14:20    16:26    25:27   30:24   34:44    37:17    37:53                                                     
       IK Uven                                   11:20     3:00     2:06     9:01    4:57    4:20     2:33     0:36                                                     
     5 Tuva Börås                       39:00    11:23    14:14    18:16    25:32   29:51   35:05    37:54    39:00                                                     
       IK Uven                                   11:23     2:51     4:02     7:16    4:19    5:14     2:49     1:06