Närnattcup Etapp 2fr 2008-11-07 20:00
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                      Dst Klubb                          Tid 



H16  (3)       3850 m                      

      Max Coxner                  6 Lerums SOK                Ej godk. 
      Henrik Dahlrot              6 IK Uven                   ej start 
      Patrik Hedenström           6 Lerums SOK                ej start 



H14  (2)       3260 m                      

    1 Albin Petrén                6 Kungälvs OK                  50:43 
    2 Rickard Norlin              6 Kungälvs OK                  52:42 



H12  (8)       2290 m                      

    1 Filip Wadsten               6 OK Landehof                  19:03 
    2 Rasmus Arfwedson            6 Frölunda OL                  32:29 
    3 Jacob Bergman               6 Tolered-Utby Ol-klubb        40:38 
    4 Albin Pålsson               6 Kungälvs OK                  43:59 

      Otto Stuhlhofer             6 OK Landehof               Ej godk. 
      Erik Larsson                6 Lerums SOK                ej start 
      Arvid Hammar                6 FK Herkules               ej start 
      Dennis Karström             6 FK Herkules               ej start 



H10  (3)       1670 m                      

    1 Anders Magnusson            6 OK Landehof                  12:49 
    2 Lukas Wadsten               6 OK Landehof                  15:13 
    3 Carl Agrell                 6 Sävedalens AIK               26:32 



D16  (4)       3430 m                      

    1 Felicia Stuhlhofer          6 OK Landehof                  56:58 
    2 Klara Åhsberg-Ottosson      6 Sjövalla FK                1:13:58 
    3 Hanna Wadsten               6 OK Landehof                1:15:53 
    4 Madeleine Attfors           6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:17:55 



D14  (3)       2910 m                      

    1 Lovisa Leman                6 Göteborgs Skidklubb          55:12 
    2 Stina Gustafsson            6 Tolered-Utby Ol-klubb        59:22 

      Sara Magnusson              6 OK Landehof               Ej godk. 



D10  (6)       1670 m                      

    1 Klara Djerf                 6 Lerums SOK                   14:13 
    2 Emma Djerf                  6 Lerums SOK                   16:45 
    3 Martina Kylebäck-Wenner     6 Sävedalens AIK               21:23 
    4 Clara Cox                   6 Lerums SOK                   33:37 
    5 Emelie Roos                 6 OK Landehof                  38:22 

      Madeleine Söderlund         6 Lerums SOK                ej start 



U4  (1)        3480 m                      

      Lina Henriksson             6 Sävedalens AIK            Ej godk. 



U3  (9)        2830 m                      

    1 Sara Almehed                6 Frölunda OL                  43:38 
    2 Clara Wallin                6 Sjövalla FK                  44:10 
    3 Fredrik Burman              6 Tolered-Utby Ol-klubb        44:11 
    4 Elin Wahlgren               6 Sjövalla FK                  44:13 
    5 Cherie Sjöblom              6 Frölunda OL                  45:14 
    6 Anna Henriksson             6 Sävedalens AIK               54:04 

      Susanne Farg                6 Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk. 
      Therese Berg                6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 
      Julia L Engström            6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 



U2  (3)        2290 m                      

    1 Karl Zimmerman              6 Sjövalla FK                  49:16 
    2 Albin Berntsson             6 Sjövalla FK                  49:17 

      Jesper Malmberg             6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start 



U1  (5)        1670 m                      

    1 Gustav Lahti                6 Tolered-Utby Ol-klubb        24:27 
    2 Alexander Roos              6 OK Landehof                  33:34 
    3 Kajsa Magnsuson             6 Tolered-Utby Ol-klubb        36:48 
    4 Anton Börås                 6 IK Uven                      37:53 
    5 Tuva Börås                  6 IK Uven                      39:00