Aleträffen 6 april 2008fr 2008-04-04 19:29
Efteranmälanskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Nr. lapp Rank     Bricka Namn                      Klubb                           Start 


H65  (4)        4100 m            Startplats 1                 

                   26384 Bakken Svein              Stigsökarna                      9:56 
                   26326 Matts Mattsson            OK Gipen                         9:58 
                   14023 Mats Jodal                Göteborg-Majorna OK             10:00 
                   11583 Lars Fredriksson          Frölunda OL                     10:02 



H60  (4)        4450 m            Startplats 1                 

                   27754 Lennart Hermansson        Stenungsunds OK                 10:05 
                   16830 Lars-Olof Rönnqvist       OK Löftan                       10:07 
                   26260 Torbjörn Karldén          Kvillebyns SK                   10:09 
                   13296 Svein Syversen            Indre Östfold OK                11:13 



H55  (2)        5190 m            Startplats 1                 

                   14618 Krister Strand            OK Landehof                      9:58 
                  878421 Bo Håkansson              IFK Göteborg                    10:00 



H55 MOTION  (1) 3510 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                   29985 Ulf Lofterud              OK Kullingshof                  10:00 



H50  (9)        5460 m            Startplats 1                 

                   30158 Stefan Jansson            Lerums SOK                       9:43 
                   19989 Thomas Lundgren           Trollhättans SOK                 9:45 
                   15867 Gunnar Johansson          Trollhättans SOK                 9:47 
                   15869 Stefan Johansson          Trollhättans SOK                 9:49 
                  239863 Bengt Ottosson            Sjövalla FK                      9:51 
                   14343 Gunnar Håkansson          IK Uven                          9:53 
                   30178 Henrik Carlsson           IK Uven                          9:55 
                   28493 Bengt-Åke Jansson         Främmestads IK                   9:57 
                   11331 Kjell Andersson           FK Herkules                      9:59 



H45  (5)        6070 m            Startplats 1                 

                   30547 Bengt Grewin              Frölunda OL                      9:51 
                  258639 Björn Lindau              Tolered-Utby Ol-klubb            9:53 
                  306198 Jan Hansson               Stenungsunds OK                  9:55 
                  208141 Peter Karlsson            Stenungsunds OK                  9:57 
                  354390 Roger Hallgren            IFK Göteborg                     9:59 



H40  (2)        6570 m            Startplats 1                 

                  355784 Johan Wettergren          IK Uven                          9:55 
                  407268 Ulf Almehed               Frölunda OL                      9:58 



H35  (3)        7270 m            Startplats 1                 

                   14585 Stefan Tisell             IK Stern                        10:18 
                   25370 Peter Grahn               Hestra IF                       10:22 
                   10992 Anders Arfwedson          Frölunda OL                     10:26 



H35 MOTION  (2) 5780 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                  354933 Mikael Svensson           FK Herkules                     10:00 
                  340210 Lars Zachrisson           Kungälvs OK                     10:00 



H21 LÅNG  (8)   10920 m           Startplats 1                 

                   26435 Andreas Wikström          Uddevalla OK                     9:54 
         (0319)   850809 Johan Levin               Sävedalens AIK                   9:56 
                   12634 Gabriel Bengtsson         Stigmännen Karlshamns OK         9:58 
         (0740)   260691 Johannes Svensson         OK Tyr                          10:00 
         (0794)   860306 David Runemalm            Nybro OK                        10:02 
         (0168)   760810 Martin Ivarsson           IFK Göteborg                    10:04 
         (0295)   403663 Rickard Holmqvist         Hestra IF                       10:06 
         (0066)   791020 Magnus Palm               Göteborg-Majorna OK             10:08 



H21  (3)        7240 m            Startplats 1                 

                  306140 Björn Lindkvist           Sjövalla FK                      9:51 
                   14605 Oskar Strand              OK Landehof                      9:54 
         (0825)    17300 Marcus Johnsson           OK Kullingshof                   9:57 



H20 LÅNG  (1)   9380 m            Startplats 1                 

         (0731)   880314 Niclas Sahlin             Vänersborgs SK                  10:08 



H20  (1)        6370 m            Startplats 1                 

                   14345 Erik Håkansson            IK Uven                         10:26 



H18 LÅNG  (6)   7240 m            Startplats 1                 

         (0762)   900928 Torbjörn Almegius         Stenungsunds OK                  9:55 
         (0737)   910328 Alexander Moberg          OK Tyr                           9:58 
         (0566)   900228 Erik Nyström              OK Tyr                          10:01 
         (1031)    33560 Dennis Nyqvist            OK Gipen                        10:04 
         (1350)    14139 Daniel Martinsson         OK Kroppefjäll                  10:07 
         (0868)    14372 Jonas Hemlin              IK Uven                         10:10 



H18  (1)        6370 m            Startplats 1                 

         (1023)   247903 Birger Andersson          IK Uven                          9:56 



H16  (3)        4840 m            Startplats 1                 

                  258638 Carl Lindau               Tolered-Utby Ol-klubb            9:52 
                  921337 Johan Sandström           OK Gipen                         9:54 
                  626746 Jens Wängdahl             OK Gipen                         9:56 



H14  (4)        3910 m            Startplats 1                 

212               214233 Samuel Sandgren           Vänersborgs SK                   9:48 
213               940501 Viktor Flingmark          Uddevalla OK                     9:51 
214               242281 Tobias Karlsson           OK Landehof                      9:54 
215               214326 Daniel Zachrisson         Kungälvs OK                      9:57 



H12  (6)        2520 m            Startplats 2                 

                  348320 Adam Johansson            Trollhättans SOK                 9:38 
                         Walter Brännvall          OK Alehof                        9:42 
                  247947 Erik Larsson              Lerums SOK                       9:46 
                  214327 Filip Zachrisson          Kungälvs OK                      9:50 
                  407281 Rasmus Arfwedson          Frölunda OL                      9:54 
                   13974 Oscar Renberg             FK Herkules                      9:58 



H10  (3)        2040 m            Startplats 2                 

                  345112 Hjalmar Ljungberg         Sjövalla FK                      9:52 
                  214350 Benjamin Gabrielsson      Kungälvs OK                      9:56 
                  409722 Rasmus Bäcklund           IFK Göteborg                    10:00 



D70  (1)        2370 m            Startplats 1                 

                   26387 Bakken Gro                Stigsökarna                     10:41 



D50  (3)        3680 m            Startplats 1                 

                  263540 Anna-Karin Granath        Tolered-Utby Ol-klubb            9:51 
                  571127 Ann-Christin Nero         Ronneby OK                       9:54 
                  247901 Carina Wiström            FK Herkules                      9:57 



D45  (3)        3910 m            Startplats 1                 

                   17282 Irené Andersson           OK Kullingshof                   9:53 
                   26540 Anita Davallius           Uddevalla IS                     9:56 
                  258584 Christina Birath          Stenungsunds OK                  9:59 



D45 MOTION  (1) 3680 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                   14344 Ingela Skarin Håkansson   IK Uven                         10:00 



D40  (3)        4070 m            Startplats 1                 

                  240981 Marie Karlsson            Stenungsunds OK                 10:22 
                   14014 Christina Halvarsson      OK Kroppefjäll                  10:25 
                   13961 Ann-Charlotte Johansson   IFK Göteborg                    10:28 



D35  (1)        4200 m            Startplats 1                 

                   38609 Marie-Louise Persson      FK Herkules                     10:36 



D35 MOTION  (1) 3510 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                   14357 Anna-Karin Andersson      IK Uven                         10:00 



D21 LÅNG  (3)   6370 m            Startplats 1                 

         (0088)   850408 Karin Elgh                Sävedalens AIK                  10:03 
         (0783)   239814 Jenny Larsson             Sol Tranås                      10:05 
         (0198)   821208 Elisabet Larsson          Göteborg-Majorna OK             10:07 



D20 LÅNG  (1)   5240 m            Startplats 1                 

         (0080)   776656 Elsa Jansson              Främmestads IK                   9:59 



D20  (1)        4200 m            Startplats 1                 

         (0700)    14565 Jenny Adolfsson           Lerums SOK                      10:00 



D18  (1)        4200 m            Startplats 1                 

                  258633 Julia Engström            Tolered-Utby Ol-klubb            9:58 



D16  (3)        3980 m            Startplats 1                 

                  239816 Klara Åhsberg-Ottosson    Sjövalla FK                      9:51 
                  247913 Frida Björklund           Sjövalla FK                      9:54 
                  403665 Karin Hoof                Hestra IF                        9:57 



D14  (3)        3650 m            Startplats 1                 

126               409563 Sara Schmidt              Trollhättans SOK                 9:54 
127               214364 Linnea Bergstrand         Kungälvs OK                      9:56 
128                14531 Sofia Andreasson          Kungälvs OK                      9:58 



D12  (1)        2520 m            Startplats 2                 

                  214217 Svea Hagrydh              Vänersborgs SK                   9:59 



U3  (1)         2200 m            Startplats 2     Start: 10:0 

                  239817 Erik Björklund            Sjövalla FK                     10:00 



U2  (6)         2130 m            Startplats 2     Start: 10:0 

                   13973 Emma Renberg              FK Herkules                     10:00 
                   13960 Tim Bäcklund              IFK Göteborg                    10:00 
                  362456 Axel Halvarsson           OK Kroppefjäll                  10:00 
                  231299 Emelie Karlsson           OK Landehof                     10:00 
                  352262 Ellen Granath             Tolered-Utby Ol-klubb           10:00 
                  229989 Jakob Westerdahl          Tolered-Utby Ol-klubb           10:00 



U1  (2)         2070 m            Startplats 2     Start: 10:0 

                  340222 Hanna Gabrielsson         Kungälvs OK                     10:00 
                  234590 Filip Johansson           Trollhättans SOK                10:00