Aleträffen 6 april 2008fr 2008-04-04 19:29
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Nr. lapp Rank     Bricka Namn                      Klubb                           Start 


H80  (4)        3150 m            Startplats 1                 

                   14008 Bengt Borg                Göteborg-Majorna OK             10:33 
                   14256 Arne Sandström            IK Stern                        10:37 
                   11019 Hugo Krause               Tolered-Utby Ol-klubb           10:41 
                   19556 Stig Engström             OK Skogshjortarna               10:45 



H75  (9)        3150 m            Startplats 1                 

                   41802 Bertil Pettersson         OK Tyr                          10:04 
                   11002 Jonny Blomqvist           Göteborg-Majorna OK             10:07 
                   11052 Åke Hermansson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:10 
                   14328 Carl-Henrik Hallberg      IK Uven                         10:13 
                   11004 Björn Broman              Göteborg-Majorna OK             10:16 
                   26534 Gunnar Larsson            Uddevalla IS                    10:19 
                   19987 Åke Johansson             Trollhättans SOK                10:22 
                   11003 Ture Gunnarsson           Göteborg-Majorna OK             10:25 
                   11055 Rolf Forsman              Tolered-Utby Ol-klubb           10:28 



H70  (20)       3580 m            Startplats 1                 

                   30552 Leif Johansson            Trollhättans SOK                10:13 
                  247966 Gert Emanuelsson          FK Herkules                     10:16 
                  260914 Lennart Bernhed           Tolered-Utby Ol-klubb           10:19 
                   14574 Per-Hugo Lundgren         Lerums SOK                      10:22 
                   14443 Åke Hogedal               Kungälvs OK                     10:25 
                   14333 Ingemar Alfredsson        IK Uven                         10:28 
                   19232 Kurt Johansson            Fjärås AIK                      10:31 
                   26539 Kurt Johansson            Uddevalla IS                    10:34 
                   11099 Leif Hjertqvist           IK Stern                        10:37 
                   30690 Ingemar Holmberg          IF Hagen                        10:40 
                   11085 Arne Fredholm             Frölunda OL                     10:43 
                   19271 Tord Lööv                 Stångenäs AIS                   10:46 
                   19231 Karl-Erik Holmberg        Fjärås AIK                      10:49 
                   15861 Bengt Hallén              Trollhättans SOK                10:52 
                  260920 Gösta Cederin             Göteborg-Majorna OK             10:55 
                   11016 Agne Östensson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:58 
                   14582 Alban Carlbom             Lerums SOK                      11:01 
                   26606 Gunnar Johansson          OK Gipen                        11:04 
                   14311 Roland Aasa               IK Uven                         11:07 
                   36470 Göran Olofsson            Fjärås AIK                      11:10 



H65  (22)       4100 m            Startplats 1                 

                   26384 Bakken Svein              Stigsökarna                      9:56 
                   26326 Matts Mattsson            OK Gipen                         9:58 
                   14023 Mats Jodal                Göteborg-Majorna OK             10:00 
                   11583 Lars Fredriksson          Frölunda OL                     10:02 
                   14264 Hans Johansson            IK Stern                        10:04 
                   19555 Kurt Fredrixon            OK Skogshjortarna               10:06 
                   26185 Magne Hagström            Frölunda OL                     10:08 
                   19115 Hans Carlsson             OK Orinto                       10:10 
                   28492 Lennart Karlsson          Främmestads IK                  10:12 
                   15015 Lennart Höije             OK Ravinen                      10:14 
                  717445 Lars Ljungberg            Trollhättans SOK                10:16 
                   15821 Ronny Andersson           OK Skogshjortarna               10:18 
                   15883 Ingemar Wiklund           OK Skogsvargarna                10:20 
                   25111 Bo Westerberg             Vänersborgs SK                  10:22 
                   14309 Karl-Axel Johansson       IK Uven                         10:24 
                   14728 Per-Olof Eckerlid         Sävedalens AIK                  10:26 
                   14250 Henrik Hvoslef            IK Stern                        10:28 
                   19508 Kjell-Åke Isaksson        OK Skogshjortarna               10:30 
                   26328 Tore Pettersson           OK Gipen                        10:32 
                   28925 Runo Johansson            Kristinehamns OK                10:34 
                   14028 Ingvar Ottosson           Göteborg-Majorna OK             10:36 
                   14207 Christer Westberg         IFK Göteborg                    10:38 



H60  (35)       4450 m            Startplats 1                 

                   27754 Lennart Hermansson        Stenungsunds OK                 10:05 
                   16830 Lars-Olof Rönnqvist       OK Löftan                       10:07 
                   26260 Torbjörn Karldén          Kvillebyns SK                   10:09 
                   14647 Lars Österberg            Sävedalens AIK                  10:11 
                   25113 Bror Palgrim              Vänersborgs SK                  10:13 
                   33629 Lars Tuvesson             Ulricehamns OK                  10:15 
                   30510 Bengt Mattsson            OK Orinto                       10:17 
                   14267 Lennart Almström          IK Stern                        10:19 
                   14150 Bertil Hermansson         Stenungsunds OK                 10:21 
                   14122 Kenneth Rosén             Göteborg-Majorna OK             10:23 
                   11354 Jukka Rankanen            Sjövalla FK                     10:25 
                   14209 Ingemar Lindblom          IFK Göteborg                    10:27 
                   26419 Bengt-Olof Johansson      Stångenäs AIS                   10:29 
                   15217 Kent Olausson             OK Orinto                       10:31 
                   14332 Bengt-Rune Wallström      IK Uven                         10:33 
                  501513 Dag Lorén                 OK Frisene                      10:35 
                   14062 Björn Ahlnér              Göteborg-Majorna OK             10:37 
                  242277 Gunnar Vallin             OK Landehof                     10:39 
                   14746 Anders Axelsson           Sävedalens AIK                  10:41 
                   11032 Thomas Åberg              Tolered-Utby Ol-klubb           10:43 
                  570818 Per-Arne Källén           Uddevalla OK                    10:45 
                   25275 Torbjörn Wikström         OK Orinto                       10:47 
                   11006 Lars Mathiasson           IK Stern                        10:49 
                  540323 Hans Persson              OK Älgen                        10:51 
                   14065 Lars-Erik Gadde           Göteborg-Majorna OK             10:53 
                  302450 Sören Svensson            Sjövalla FK                     10:55 
                   14206 Hans Carlsson             IFK Göteborg                    10:57 
                  407267 Anders Björnberg          Frölunda OL                     10:59 
                  727645 Stefan Larsson            OK Njudung                      11:01 
                  840301 Carl-Henry Andersson      OK Orinto                       11:03 
                   14329 Lennart Gustavsson        IK Uven                         11:05 
                  610001 Kalle Johansson           OK Skogshjortarna               11:07 
                   14010 Claes-Göran Strand        Göteborg-Majorna OK             11:09 
                   30120 Lars-Olov Dahlberg        OK Landehof                     11:11 
                   13296 Svein Syversen            Indre Östfold OK                11:13 



H55  (18)       5190 m            Startplats 1                 

                   14618 Krister Strand            OK Landehof                      9:58 
                  878421 Bo Håkansson              IFK Göteborg                    10:00 
                   14771 Stefan Janslätt           Tolered-Utby Ol-klubb           10:02 
                   26500 Dan Widercrantz           OK Skärmen                      10:04 
                   25359 Toivo Pentonen            Hestra IF                       10:06 
                   26233 Roalh Kleveland           Kvillebyns SK                   10:08 
                  500514 Lasse Hogedal             Vänersborgs SK                  10:10 
                   26268 Gunnar Bejbom             Uddevalla OK                    10:12 
                   26571 Bo Karlsson               Ljungskile FK                   10:14 
                  345011 Björn Engström            Lerums SOK                      10:16 
                   14225 Kent Eriksson             IFK Göteborg                    10:18 
                   15811 Kent Ivarsson             OK Skogshjortarna               10:20 
                   28490 Robert Jessen             Främmestads IK                  10:22 
                  402893 Mats Karlsson             Stenungsunds OK                 10:24 
                   14270 Sten Blomström            IK Stern                        10:26 
                   11318 Yngve Norell              Frölunda OL                     10:28 
                   26575 Mats Blom                 Ljungskile FK                   10:30 
                  501109 Per Ivarsson              Trollhättans SOK                10:32 



H55 MOTION  (3) 3510 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                  247929 Sten Helmertz             FK Herkules                     10:00 
                  302380 Jörgen Estving            Lerums SOK                      10:00 
                   29985 Ulf Lofterud              OK Kullingshof                  10:00 



H50  (39)       5460 m            Startplats 1                 

                   30158 Stefan Jansson            Lerums SOK                       9:43 
                   19989 Thomas Lundgren           Trollhättans SOK                 9:45 
                   15867 Gunnar Johansson          Trollhättans SOK                 9:47 
                   15869 Stefan Johansson          Trollhättans SOK                 9:49 
                  239863 Bengt Ottosson            Sjövalla FK                      9:51 
                   14343 Gunnar Håkansson          IK Uven                          9:53 
                   30178 Henrik Carlsson           IK Uven                          9:55 
                   28493 Bengt-Åke Jansson         Främmestads IK                   9:57 
                   11331 Kjell Andersson           FK Herkules                      9:59 
                   25769 Bengt Klasson             Ulricehamns OK                  10:01 
                  217293 Bo Hermansson             Göteborg-Majorna OK             10:03 
                  262619 Arne Klevedal             Kvillebyns SK                   10:05 
                   18418 Lennart Karlsson          Markbygdens OK                  10:07 
                  344914 Anders Björklund          Sävedalens AIK                  10:09 
                  331728 Per-Anders Enenge         Bredareds IF                    10:11 
                   26625 Peter Larsson             OK Gipen                        10:13 
                   14107 Mats Strandhagen          Göteborg-Majorna OK             10:15 
                   26501 Lars Blom                 OK Skärmen                      10:17 
                  500009 Jan-Åke Sörliklev         Trollhättans SOK                10:19 
                   14440 Ulf Pettersson            Kungälvs OK                     10:21 
                   14773 Christer Bergagård        Tolered-Utby Ol-klubb           10:23 
                  263937 Reine Spetz               Stenungsunds OK                 10:25 
                   14056 Ulf Sundin                Göteborg-Majorna OK             10:27 
                  362518 Stefan Sjöblom            Frölunda OL                     10:29 
                   30501 Per Andersson             OK Orinto                       10:31 
                   14659 Anders Spånér             Sävedalens AIK                  10:33 
                   19510 Tomas Karlsson            OK Skogshjortarna               10:35 
                   29368 Kenneth Andersoon         Nässjö OK                       10:37 
                   10040 Asgeir Edvardsen          Göteborg-Majorna OK             10:39 
                   26491 Peo Johansson             OK Skärmen                      10:41 
                  256679 Anders Johansson          Trollhättans SOK                10:43 
                  570205 Claes Nilsson             Kungälvs OK                     10:45 
                  202458 Bror Widen                Uddevalla OK                    10:47 
                  264512 Ingemar Bertilsson        FK Herkules                     10:49 
                   14143 Ingemar Björkman          Göteborg-Majorna OK             10:51 
                   46740 Jörgen Ivarsson           Hestra IF                       10:53 
                   18416 Mikael Bodén              Markbygdens OK                  10:55 
                  405538 Johan Wedlin              Sävedalens AIK                  10:57 
                  352243 Bertil Thomas             Lerums SOK                      10:59 



H45  (41)       6070 m            Startplats 1                 

                   30547 Bengt Grewin              Frölunda OL                      9:51 
                  258639 Björn Lindau              Tolered-Utby Ol-klubb            9:53 
                  306198 Jan Hansson               Stenungsunds OK                  9:55 
                  208141 Peter Karlsson            Stenungsunds OK                  9:57 
                  354390 Roger Hallgren            IFK Göteborg                     9:59 
                  610807 Andrew Lago               Göteborg-Majorna OK             10:01 
                   14660 Thomas Attfors            Tolered-Utby Ol-klubb           10:03 
                  242212 Göran Stuhlhofer          OK Landehof                     10:05 
                  721000 Pär Claesson              Sävedalens AIK                  10:07 
                   26162 Magnus Wide               FK Herkules                     10:09 
                  302451 Per-Arne Wahlgren         Sjövalla FK                     10:11 
                  340218 Staffan Asplund           Kungälvs OK                     10:13 
                   26191 Sven Börjeson             Göteborg-Majorna OK             10:15 
                   13955 Per Flakberg              IFK Göteborg                    10:17 
                   42101 Bengt Classon             OK Orinto                       10:19 
                  403126 Mats Lindström            OK Skärmen                      10:21 
                  306492 Stefan Hornebrant         Trollhättans SOK                10:23 
                  362061 Hans Lindgren             OK Skogshjortarna               10:25 
                  258688 Torbjörn Almgren          Göteborgs Skidklubb             10:27 
                  247988 Björn Östman              Göteborg-Majorna OK             10:29 
                   11015 Bengt Mattsson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:31 
                  331796 Leif Hagman               IK Uven                         10:33 
                   18412 Bo Herdersson             Markbygdens OK                  10:35 
                   33407 Nils-Olof Larsson         Vänersborgs SK                  10:37 
                  243717 Stefan Hammar             FK Herkules                     10:39 
                  260940 Ulf Wallin                Sjövalla FK                     10:41 
                   17274 Anders Sjögren            OK Kullingshof                  10:43 
                  302414 Christer Borg             Göteborg-Majorna OK             10:45 
                  354399 Stefan Gustafsson         IFK Göteborg                    10:47 
                  620717 Stefan Lund               OK Orinto                       10:49 
                  941218 Magnus Joelsson           SOK 68                          10:51 
                  306490 Jörgen Hallén             Trollhättans SOK                10:53 
                   15814 Andres Laas               OK Skogshjortarna               10:55 
                  262197 Lars-Johan Våg            Lerums SOK                      10:57 
                   14059 Ulf Andersson             Göteborg-Majorna OK             10:59 
                  611228 Maths Carlsson            Tolered-Utby Ol-klubb           11:01 
                  405560 Lars Magnusson            OK Landehof                     11:03 
                  343488 Pål Schmidt               Strängnäs-Malmby OL             11:05 
                   26167 Magnus Uppström           FK Herkules                     11:07 
                   11362 Hans Wedberg              Sjövalla FK                     11:09 
                  239875 Håkan Wåhlander           Frölunda OL                     11:11 



H45 MOTION  (5) 4550 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                  630415 Anders Petrén             Kungälvs OK                     10:00 
                  214368 Sven-Olof Pålsson         Kungälvs OK                     10:00 
                  340238 Claes-Göran Norlin        Kungälvs OK                     10:00 
                   40940 Björn Winberg             Stenungsunds OK                 10:00 
                  214250 Torbjörn Salomonsson      Vänersborgs SK                  10:00 



H40  (26)       6570 m            Startplats 1                 

                  355784 Johan Wettergren          IK Uven                          9:55 
                  407268 Ulf Almehed               Frölunda OL                      9:58 
                  306493 Martin Mandinger          Trollhättans SOK                10:01 
                   25116 Mikael Palgrim            Vänersborgs SK                  10:04 
                   11313 Ragnar Uppström           FK Herkules                     10:07 
                   29052 Anders Lamm               Frölunda OL                     10:10 
                  409724 Roine Pettersson          IFK Göteborg                    10:13 
                   14677 Jim Axmalm                Sävedalens AIK                  10:16 
                  680706 Andreas Rangert           IK Hakarpspojkarna              10:19 
                   13833 Olof Olofsson             Hagaby GoIF                     10:22 
                  264977 Janne Mattsson            Trollhättans SOK                10:25 
                  885577 Lars G Johansson          Vänersborgs SK                  10:28 
                  640124 Kjell Einarsson           OK Skogshjortarna               10:31 
                  248204 Torbjörn Kjörk            Frölunda OL                     10:34 
                   14774 Jan Hinder                Tolered-Utby Ol-klubb           10:37 
                   30184 Anders Wadsten            OK Landehof                     10:40 
                  214319 Leif Einarsson            Kungälvs OK                     10:43 
                   14167 Mikael Jungbjer           Göteborgs Skidklubb             10:46 
                  306499 Bengt Norrman             Trollhättans SOK                10:49 
                  203847 Kent Skärberg             Vänersborgs SK                  10:52 
                   11327 Magnus Bernhed            FK Herkules                     10:55 
                  344579 Håkan Berndtsson          Frölunda OL                     10:58 
                  202305 Nils Gustavsson           IFK Göteborg                    11:01 
                   14676 Mattias Bååth             Sävedalens AIK                  11:04 
                   18835 Mats Söderberg            Kalmar OK                       11:07 
                  345103 Patrick Djerf             Lerums SOK                      11:10 



H35  (11)       7270 m            Startplats 1                 

                   14585 Stefan Tisell             IK Stern                        10:18 
                   25370 Peter Grahn               Hestra IF                       10:22 
                   10992 Anders Arfwedson          Frölunda OL                     10:26 
                  720606 Lars Ohlsson              OK Skogshjortarna               10:30 
                  345037 Klas Åström               FK Herkules                     10:34 
                   30208 Tommy Johansson           Västvärmlands OK                10:38 
                   11593 Anders Hellgren           Frölunda OL                     10:42 
                   19542 Max Tholén                OK Skogshjortarna               10:46 
                  417596 Per Holmberg              Ulricehamns OK                  10:50 
                  331688 Johan Lingsten            FK Herkules                     10:54 
                   11363 Thomas Karlsson           Sjövalla FK                     10:58 



H35 MOTION  (3) 5780 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                   14424 Mats Hermansson           Kungälvs OK                     10:00 
                  354933 Mikael Svensson           FK Herkules                     10:00 
                  340210 Lars Zachrisson           Kungälvs OK                     10:00 



H21 LÅNG  (38)  10920 m           Startplats 1                 

                   26435 Andreas Wikström          Uddevalla OK                     9:54 
         (0319)   850809 Johan Levin               Sävedalens AIK                   9:56 
                   12634 Gabriel Bengtsson         Stigmännen Karlshamns OK         9:58 
         (0740)   260691 Johannes Svensson         OK Tyr                          10:00 
         (0794)   860306 David Runemalm            Nybro OK                        10:02 
         (0168)   760810 Martin Ivarsson           IFK Göteborg                    10:04 
         (0295)   403663 Rickard Holmqvist         Hestra IF                       10:06 
         (0066)   791020 Magnus Palm               Göteborg-Majorna OK             10:08 
         (0229)   800121 Anders Höije              Göteborg-Majorna OK             10:10 
         (0165)   524287 Mikael Andersson          IK Hakarpspojkarna              10:12 
         (0246)   871119 Markus Johansson          IFK Göteborg                    10:14 
         (0520)   740002 Jonas Lundberg            Göteborg-Majorna OK             10:16 
                  501480 Dmitry Mihalkin           Sävedalens AIK                  10:18 
         (0257)   810222 Per-Anders Eggertsen      IFK Göteborg                    10:20 
                   17903 Magnus Axelsson           Göteborg-Majorna OK             10:22 
         (0193)   760901 Joakim Karlsson           IK Hakarpspojkarna              10:24 
                   30150 Robert Johansson          IK Stern                        10:26 
         (0658)   202297 Simon Lindberg            Västerås SOK                    10:28 
         (0352)    30409 Tobias Bengtsson          Göteborg-Majorna OK             10:30 
         (0634)   599699 Andreas Holmqvist         Hestra IF                       10:32 
         (0038)   989898 Thomas Asp                IFK Göteborg                    10:34 
         (0172)   760224 Anders Axenborg           Göteborg-Majorna OK             10:36 
         (0027)   969996 Mattias Karlsson          IK Hakarpspojkarna              10:38 
         (0019)   730514 Tobias Noborn             IFK Göteborg                    10:40 
         (0039)   800130 Andreas J Johansson       Göteborg-Majorna OK             10:42 
         (0235)   720116 Lars-Håkan Bengtsson      Gävle OK                        10:44 
                   14071 Björn Karlsson            OK Orinto                       10:46 
         (0164)   810217 Fredrik Persson           OK Pan-Kristianstad             10:48 
         (0155)   870101 Johan Strand              Göteborg-Majorna OK             10:50 
         (0115)   831006 Joakim Hederskog          IK Hakarpspojkarna              10:52 
         (0054)   811222 Erik Engstrand            IFK Göteborg                    10:54 
                  780224 Andreas Melin             Göteborg-Majorna OK             10:56 
         (0173)    25358 Rikard Pentonen           Hestra IF                       10:58 
         (0065)   830000 Henrik Eliasson           IFK Göteborg                    11:00 
                 1006144 David Shepherd            Göteborg-Majorna OK             11:02 
         (0350)   720407 Peter Nilsson             IK Hakarpspojkarna              11:04 
                   13997 Fredrik Eliasson          IK Stern                        11:06 
         (0570)    17369 Lennart Bengtsson         Falkenbergs OK                  11:08 



H21  (20)       7240 m            Startplats 1                 

                  306140 Björn Lindkvist           Sjövalla FK                      9:51 
                   14605 Oskar Strand              OK Landehof                      9:54 
         (0825)    17300 Marcus Johnsson           OK Kullingshof                   9:57 
                  678678 Jari Williamsson          Tolered-Utby Ol-klubb           10:00 
         (0650)   840601 Vidar Faxén               Sävedalens AIK                  10:03 
                   17676 Martin Schagerlind        OK Bävern                       10:06 
                  750410 Patrick McGrail           OK Pan Århus                    10:09 
                   17842 Martin Oldaeus            Göteborg-Majorna OK             10:12 
                   29377 Simon Lennermo            Nässjö OK                       10:15 
         (0923)   260826 Joakim Axelsson           OK Skogsmunken                  10:18 
                   14704 Nichlas Wallström         Sävedalens AIK                  10:21 
                   11588 Martin Ahlqvist           Frölunda OL                     10:24 
                   19241 Roger Ivarsson            Fjärås AIK                      10:27 
         (0587)   404206 Lars Hanning              OK Löftan                       10:30 
                  870705 Henrik Bagge Johansson    OK Skärmen                      10:33 
                   33882 Henrik Sandén             Sävedalens AIK                  10:36 
                   17655 Johan Schagerlind         OK Bävern                       10:39 
                   14418 Jan Granäng               Kungälvs OK                     10:42 
                   14007 Andreas Persson           Göteborg-Majorna OK             10:45 
         (0845)    29373 Måns Lennermo             Nässjö OK                       10:48 



H20 LÅNG  (9)   9380 m            Startplats 1                 

         (0731)   880314 Niclas Sahlin             Vänersborgs SK                  10:08 
         (0542)   890328 Alexander Westberg        OK Tranan                       10:11 
         (0371)   880408 Johan Goth                Kvarnsvedens GOIF OK            10:14 
         (0494)   880829 Emil Kalered              Skogspojkarnas OK               10:17 
                  224996 Yury Tambasov             Sävedalens AIK                  10:20 
         (0220)   880623 Erik Holmberg             IK Hakarpspojkarna              10:23 
         (0697)    19550 Calle Stenberg            OK Skogshjortarna               10:26 
         (0496)   880922 Oskar Eklöf               IK Ymer                         10:29 
         (0819)    11320 Fredrik Norell            FK Herkules                     10:32 



H20  (1)        6370 m            Startplats 1                 

                   14345 Erik Håkansson            IK Uven                         10:26 



H18 LÅNG  (18)  7240 m            Startplats 1                 

         (0762)   900928 Torbjörn Almegius         Stenungsunds OK                  9:55 
         (0737)   910328 Alexander Moberg          OK Tyr                           9:58 
         (0566)   900228 Erik Nyström              OK Tyr                          10:01 
         (1031)    33560 Dennis Nyqvist            OK Gipen                        10:04 
         (1350)    14139 Daniel Martinsson         OK Kroppefjäll                  10:07 
         (0868)    14372 Jonas Hemlin              IK Uven                         10:10 
         (0585)   535251 Simon Andersson           OK Kullingshof                  10:13 
                  400008 Mattias Eliasson          IK Stern                        10:16 
         (1137)   900226 Mikael Johansson          OK Skärmen                      10:19 
         (0871)   900822 Marcus Hansson            Herrestads AIF                  10:22 
         (0456)   900720 Rickard Börjesson         Hestra IF                       10:25 
         (0895)   910524 Gustav Stenberg           OK Skogshjortarna               10:28 
         (1235)   914571 Christoffer Ohlsson       Uddevalla OK                    10:31 
         (0596)   900813 Anders Hedberg            Lerums SOK                      10:34 
         (0231)   900303 Olle Kalered              Skogspojkarnas OK               10:37 
         (0644)    41945 Gustav Eklöf              IK Ymer                         10:40 
         (0874)   723000 Erik Bernérus             Sävedalens AIK                  10:43 
                  404382 Erik Johansson            OK Tranan                       10:46 



H18  (2)        6370 m            Startplats 1                 

         (1023)   247903 Birger Andersson          IK Uven                          9:56 
                  900203 Marcus Westberg           OK Älgen                        10:00 



H16  (30)       4840 m            Startplats 1                 

                  258638 Carl Lindau               Tolered-Utby Ol-klubb            9:52 
                  921337 Johan Sandström           OK Gipen                         9:54 
                  626746 Jens Wängdahl             OK Gipen                         9:56 
                  842659 Piotr Parfianowicz        UNTS Warszawa                    9:58 
         (0734)   921030 Egil Edvardsen            Göteborg-Majorna OK             10:00 
                  930630 Kristian Narbro-Porath    Tolered-Utby Ol-klubb           10:02 
                  352237 Max Coxner                Lerums SOK                      10:04 
                  340239 Simon Asplund             Kungälvs OK                     10:06 
                  930611 Robin Höglund             FK Herkules                     10:08 
                  351447 Pontus Johansson          OK Kullingshof                  10:10 
                  930116 Johan Gunnarsson          Lerums SOK                      10:12 
                  263503 Patrik Eickhoff           Sävedalens AIK                  10:14 
         (0683)   921209 Karl-Johan Westberg       OK Tranan                       10:16 
                  930619 Måns Östman               Göteborg-Majorna OK             10:18 
         (0889)   920901 Johan Salomonsson         Vänersborgs SK                  10:20 
                  247989 Albin Casparsson          Lerums SOK                      10:22 
                  355804 Jakob Lund                OK Orinto                       10:24 
                  931023 Lucas Persson             FK Herkules                     10:26 
                   44406 Jesper Sjögren            OK Kullingshof                  10:28 
                  263519 Gustav Glansén            Lerums SOK                      10:30 
                  938016 Anders Ohlsson            Uddevalla OK                    10:32 
                  239846 Viktor Runnby             Göteborg-Majorna OK             10:34 
                  352264 Johan Hinder              Tolered-Utby Ol-klubb           10:36 
                  239869 Patrik Hedenström         Lerums SOK                      10:38 
                  264980 Tobias Mattsson           Trollhättans SOK                10:40 
                  362516 Martin Ljungqvist         Frölunda OL                     10:42 
                  930321 Niklas Helmertz           FK Herkules                     10:44 
                   44416 Emil Andersson            OK Kullingshof                  10:46 
                  920505 Joel Nilsson              Lerums SOK                      10:48 
                  930814 Erik Classon              OK Orinto                       10:50 



H14  (15)       3910 m            Startplats 1                 

212               214233 Samuel Sandgren           Vänersborgs SK                   9:48 
213               940501 Viktor Flingmark          Uddevalla OK                     9:51 
214               242281 Tobias Karlsson           OK Landehof                      9:54 
215               214326 Daniel Zachrisson         Kungälvs OK                      9:57 
201               258658 Gustav Boquist            IK Uven                         10:00 
202               208297 Jesper Mattsson           Göteborg-Majorna OK             10:03 
203               340226 Albin Petrén              Kungälvs OK                     10:06 
204               247968 Rasmus Lygner             Lerums SOK                      10:09 
205               219974 Fredrik Kjörk             Frölunda OL                     10:12 
206               258662 Anton Blom                IK Uven                         10:15 
207               950405 Petter Östman             Göteborg-Majorna OK             10:18 
208               340237 Rickard Norlin            Kungälvs OK                     10:21 
209               218245 Erik Skärberg             Vänersborgs SK                  10:24 
210               352265 Gustav Hinder             Tolered-Utby Ol-klubb           10:27 
211               405524 Oskar Stenberg            OK Skogshjortarna               10:30 



H12  (18)       2520 m            Startplats 2                 

                  348320 Adam Johansson            Trollhättans SOK                 9:38 
                         Walter Brännvall          OK Alehof                        9:42 
                  247947 Erik Larsson              Lerums SOK                       9:46 
                  214327 Filip Zachrisson          Kungälvs OK                      9:50 
                  407281 Rasmus Arfwedson          Frölunda OL                      9:54 
                   13974 Oscar Renberg             FK Herkules                      9:58 
                  345051 Dennis Karström           FK Herkules                     10:02 
                   44972 Tobias Pentonen           Hestra IF                       10:06 
                  234886 Fredrik Lind              FK Herkules                     10:10 
                  340221 Albin Pålsson             Kungälvs OK                     10:14 
                  226988 Jacob Lövstedt            Sjövalla FK                     10:18 
                  355748 Jonatan Bernhed           FK Herkules                     10:22 
                  212503 Filip Wadsten             OK Landehof                     10:26 
                  243465 Arvid Hammar              FK Herkules                     10:30 
                  218223 Alfred Jansson            Vänersborgs SK                  10:34 
                  345073 Heino Ollin               Sävedalens AIK                  10:38 
                  263547 Johan Höglund             FK Herkules                     10:42 
                  344477 Alfred Steindahl          Stenungsunds OK                 10:46 



H10  (10)       2040 m            Startplats 2                 

                  345112 Hjalmar Ljungberg         Sjövalla FK                      9:52 
                  214350 Benjamin Gabrielsson      Kungälvs OK                      9:56 
                  409722 Rasmus Bäcklund           IFK Göteborg                    10:00 
                  340261 Oliver Fransson-Lee       OK Alehof                       10:04 
                  242255 Anders Magnusson          OK Landehof                     10:08 
                   19536 Linus Sundberg            OK Skogshjortarna               10:12 
                  229500 Otto Stuhlhofer           OK Landehof                     10:16 
                  344489 Joel Flakberg             IFK Göteborg                    10:20 
                  248908 Douglas Fransson-Lee      OK Alehof                       10:24 
                  226326 Lukas Wadsten             OK Landehof                     10:28 



D75  (4)        2370 m            Startplats 1                 

                   14729 Anna-Lisa Berglund        Sävedalens AIK                  10:20 
                   17067 Inga-Lisa Hedström        OK Pan-Kristianstad             10:23 
                   11308 Marianne Höglund          FK Herkules                     10:26 
                   14284 Eva Falk                  IK Stern                        10:29 



D70  (8)        2370 m            Startplats 1                 

                   26387 Bakken Gro                Stigsökarna                     10:41 
                   26576 Kerstin Fredriksson       Ljungskile FK                   10:44 
                  403079 Ingrid Borgliden          Vänersborgs SK                  10:47 
                   14327 Inger Hallberg            IK Uven                         10:50 
                   14437 Eivor Steen-Olsson        Kungälvs OK                     10:53 
                   14285 Ingvor Hjertqvist         IK Stern                        10:56 
                   15602 Margareta Holmberg        IF Hagen                        10:59 
                   14326 Gunnel Börjesson          IK Uven                         11:02 



D65  (12)       3050 m            Startplats 1                 

                   25119 Gunnel Palgrim            Vänersborgs SK                  10:32 
                  214392 Ann-Britt Björkman        Kungälvs OK                     10:35 
                   25599 Britt Rangert             Växjö AIS                       10:38 
                   30143 Lisbeth Bernhed           Tolered-Utby Ol-klubb           10:41 
                  344991 Margareta Emanuelsson     FK Herkules                     10:44 
                   14448 Barbro Vallin             Kungälvs OK                     10:47 
                   14287 Ulla Lindhe               IK Stern                        10:50 
                   11979 Gudrun Broman             Göteborg-Majorna OK             10:53 
                   25120 Birgitta Stenström        Vänersborgs SK                  10:56 
                   14439 Gull-Britt Grönberg       Kungälvs OK                     10:59 
                   30546 Margareta Johansson       Trollhättans SOK                11:02 
                   28926 Birgitta Johansson        Kristinehamns OK                11:05 



D60  (16)       3300 m            Startplats 1                 

                   14421 Lilian Samuelsson         Kungälvs OK                     10:03 
                   15820 Barbro Andersson          OK Skogshjortarna               10:06 
                  331248 Inga Gustavsson           IK Uven                         10:09 
                   14289 Ann-Britt Johansson       IK Stern                        10:12 
                   13991 Marianne Faxén            Sävedalens AIK                  10:15 
                   14043 Elisabeth Rosén           Göteborg-Majorna OK             10:18 
                   14635 Lizzie Hansen             OK Landehof                     10:21 
                   15828 Anita Andersson           OK Skogshjortarna               10:24 
                   11311 Ingrid Rex Wallström      IK Uven                         10:27 
                  226999 Christina Schedwin        FK Herkules                     10:30 
                   17229 Margareta Larsson         OK Njudung                      10:33 
                   15039 Eva Höije                 OK Ravinen                      10:36 
                   19509 Eva Isaksson              OK Skogshjortarna               10:39 
                   14373 Rosa Johansson            IK Uven                         10:42 
                   14570 Birgit Tisell             IK Stern                        10:45 
                   14738 Lotta Börjesson           Sävedalens AIK                  10:48 



D55  (10)       3680 m            Startplats 1                 

                   11005 Solveig Hedenblom         Sjövalla FK                     10:33 
                  247961 Eva Blomström             IK Stern                        10:36 
                   14387 Eva Johansson             Kungälvs OK                     10:39 
                  530312 Gunilla Hogedal           Vänersborgs SK                  10:42 
                   15812 Monica Ivarsson           OK Skogshjortarna               10:45 
                   11373 Eva Thörnblom             Sjövalla FK                     10:48 
                   14652 Ulla Carlstedt            Sävedalens AIK                  10:51 
                   14380 Karin Axelsson            IK Uven                         10:54 
                   11319 Maria Norell              FK Herkules                     10:57 
                  253761 Birgitta Wiklund          OK Skogsvargarna                11:00 



D55 MOTION  (3) 2790 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                   14212 Inger Eismark             IFK Göteborg                    10:00 
                   26574 Britt Blom                Ljungskile FK                   10:00 
                   25130 Görel Nordin              Vänersborgs SK                  10:00 



D50  (10)       3680 m            Startplats 1                 

                  263540 Anna-Karin Granath        Tolered-Utby Ol-klubb            9:51 
                  571127 Ann-Christin Nero         Ronneby OK                       9:54 
                  247901 Carina Wiström            FK Herkules                      9:57 
                   36976 Gunilla Larsson           Bredareds IF                    10:00 
                   25771 Marianne Klasson          Ulricehamns OK                  10:03 
                   30160 My Engström               Lerums SOK                      10:06 
                   26547 Britt Karlsson            Stenungsunds OK                 10:09 
                   26246 Kerstin Burman            Kvillebyns SK                   10:12 
                  260810 Gunilla Holmberg          Herrestads AIF                  10:15 
                   14747 Gunilla Axelsson          Sävedalens AIK                  10:18 



D45  (24)       3910 m            Startplats 1                 

                   17282 Irené Andersson           OK Kullingshof                   9:53 
                   26540 Anita Davallius           Uddevalla IS                     9:56 
                  258584 Christina Birath          Stenungsunds OK                  9:59 
                   14786 Pia Hermansson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:02 
                   14001 Ing-Marie Brander-Strand  Göteborg-Majorna OK             10:05 
                   26221 Birgit Hansson            Herrestads AIF                  10:08 
                   14294 Silke Klick               IK Stern                        10:11 
                  239830 Maria Olsson              Lerums SOK                      10:14 
                   14106 Elisabeth Strandhagen     Göteborg-Majorna OK             10:17 
                  202444 Marie Hermansson          OK Kullingshof                  10:20 
                   15887 Britta Sahlin             Vänersborgs SK                  10:23 
                  244138 Elisabeth Jonasson        OK Orinto                       10:26 
                   14367 Annika Aasa               IK Uven                         10:29 
                   14080 Annie Edvardsen           Göteborg-Majorna OK             10:32 
                   14461 Marina Nilsson            Kungälvs OK                     10:35 
                  226458 Margareta Almqvist        Trollhättans SOK                10:38 
                  302384 Christina Nilsson         Lerums SOK                      10:41 
                   30107 Lena Larsson              Göteborg-Majorna OK             10:44 
                   25363 Helena Larsson            Hestra IF                       10:47 
                   33406 Annette Falck-Larsson     Vänersborgs SK                  10:50 
                   14783 Lisbeth Bergagård         Tolered-Utby Ol-klubb           10:53 
                  264524 Gudrun Wadman             Göteborg-Majorna OK             10:56 
                   26266 Nina Bejbom               Uddevalla OK                    10:59 
                   44445 Marianne Hansson          Bredareds IF                    11:02 



D45 MOTION  (4) 3680 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                  352277 Karin Helmertz            FK Herkules                     10:00 
                   28491 Ingrid Jessen             Främmestads IK                  10:00 
                  351098 Marita Salomonsson        Vänersborgs SK                  10:00 
                   14344 Ingela Skarin Håkansson   IK Uven                         10:00 



D40  (14)       4070 m            Startplats 1                 

                  240981 Marie Karlsson            Stenungsunds OK                 10:22 
                   14014 Christina Halvarsson      OK Kroppefjäll                  10:25 
                   13961 Ann-Charlotte Johansson   IFK Göteborg                    10:28 
                   11349 Anna Abrahamsson          FK Herkules                     10:31 
                  260915 Malin Årebäck             Göteborg-Majorna OK             10:34 
                  260802 Maria Wallin              OK Roto                         10:37 
                   30117 Anna Eriksson             OK Landehof                     10:40 
                  306497 Anna-Karin Mattson        Trollhättans SOK                10:43 
                  660628 Suzy Larsson              OK Skogshjortarna               10:46 
                   14521 Anna Asplund              Kungälvs OK                     10:49 
                  260939 Åsa Jellvert              Göteborg-Majorna OK             10:52 
                  264607 Kristin Back              Vänersborgs SK                  10:55 
                   47274 Jeanette Carlsson         OK Älgen                        10:58 
                  217459 Gunilla Edgren            Trollhättans SOK                11:01 



D35  (3)        4200 m            Startplats 1                 

                   38609 Marie-Louise Persson      FK Herkules                     10:36 
                   14649 Hanna Axmalm              Sävedalens AIK                  10:40 
                   44640 Åsa Carlström             IK Hakarpspojkarna              10:44 



D35 MOTION  (10 3510 m            Startplats 1     Start: 10:0 

                  343287 Lena Hörberg              IK Stern                        10:00 
                  340228 Annelie Gustavsson        Kungälvs OK                     10:00 
                   14520 Ann-Sofi Hermansson       Kungälvs OK                     10:00 
                  345008 Nina Djerf                Lerums SOK                      10:00 
                  239858 Christina Pettersson      Sjövalla FK                     10:00 
                  400039 Maare Ollin               Sävedalens AIK                  10:00 
                  348318 Helena Kortered           Trollhättans SOK                10:00 
                  217420 Annika Hallén             Trollhättans SOK                10:00 
                   19459 Anna-Märta Johansson      Västvärmlands OK                10:00 
                   14357 Anna-Karin Andersson      IK Uven                         10:00 



D21 LÅNG  (32)  6370 m            Startplats 1                 

         (0088)   850408 Karin Elgh                Sävedalens AIK                  10:03 
         (0783)   239814 Jenny Larsson             Sol Tranås                      10:05 
         (0198)   821208 Elisabet Larsson          Göteborg-Majorna OK             10:07 
         (0927)   504409 Monika Gajda              Kalmar OK                       10:09 
         (0211)    11333 Frida Wallström           Sävedalens AIK                  10:11 
         (0265)    16805 Josefin Antonsson         OK Löftan                       10:13 
         (0151)    13988 Linda Martinsson          IF Marin Väst                   10:15 
         (0180)   770406 Marie-Louise Johansson    Göteborg-Majorna OK             10:17 
         (0193)   722000 Lina Samor                Sävedalens AIK                  10:19 
                  640625 Lottie Lindh              OK Älgen                        10:21 
                  343804 Linda Ljungberg           OK Skärmen                      10:23 
         (0238)    42264 Åsa Hagnestål             Göteborg-Majorna OK             10:25 
         (0134)   888866 Frida Nero                Ronneby OK                      10:27 
                   14481 Josefina Norin            IFK Göteborg                    10:29 
         (0366)   262527 Karolina Källstrand       Åmåls OK                        10:31 
         (0143)   870317 Maria Arvidsson           Göteborg-Majorna OK             10:33 
         (0119)   740322 Kristina Kull Österlin    Sävedalens AIK                  10:35 
         (0053)   930917 Laila B Höglund           FK Herkules                     10:37 
         (0170)    28927 Sara Johansson            Kristinehamns OK                10:39 
         (0444)    13713 Therese Larsson           OK Kroppefjäll                  10:41 
         (0343)   821121 Sara Svensson             Göteborg-Majorna OK             10:43 
         (0019)   750915 Emma Andersson            Sävedalens AIK                  10:45 
                  760301 Annika Björk              Helsingin Suunnistajat          10:47 
                  405561 Anne Magnusson            OK Landehof                     10:49 
         (0440)   707018 Marie Johansson           Göteborg-Majorna OK             10:51 
         (0371)    12483 Teres Gustavsson          Ronneby OK                      10:53 
         (0157)   810414 Karolina Norin            IFK Göteborg                    10:55 
         (0219)   760520 Sofia Malmqvist           Göteborg-Majorna OK             10:59 
         (0099)   751202 Annika Östman             Sävedalens AIK                  11:01 
         (0073)   234937 Lotta Saetre              OK Orinto                       11:03 
         (0030)   820909 Maria Magnusson           FK Friskus Varberg              11:05 
         (0064)   717171 Louise Göthfors           Göteborg-Majorna OK             11:07 



D21  (7)        4920 m            Startplats 1                 

                   41434 Elin Gustafsson           IK Hakarpspojkarna              10:31 
                  258624 Karin Lindkvist           Sjövalla FK                     10:35 
                  345033 Anna Säfsten              FK Herkules                     10:39 
         (0948)    28624 Hanna Rangert             Sävedalens AIK                  10:43 
         (0457)   861130 Carolina Klasson          Ulricehamns OK                  10:47 
         (0191)   850000 Tiina Laas                OK Skogshjortarna               10:51 
         (0559)    26505 Therese Ljungberg         OK Skärmen                      10:55 



D20 LÅNG  (16)  5240 m            Startplats 1                 

         (0080)   776656 Elsa Jansson              Främmestads IK                   9:59 
         (0194)   891100 Sofia Salomonsson         Vänersborgs SK                  10:02 
         (0094)    38862 Lina Sundqvist            OK Kåre                         10:05 
         (0078)   881223 Lina Strand               Göteborg-Majorna OK             10:08 
         (0127)   880109 Martina Karlsson          IK Hakarpspojkarna              10:11 
         (0387)   246709 Camilla Lundgren          Kils OK                         10:14 
         (0395)   263544 Josefin Bertilsson        FK Herkules                     10:17 
         (0109)   880401 Karin Persson             Hagaby GoIF                     10:20 
                 2003156 Rachel Engeler            Göteborg-Majorna OK             10:23 
         (0397)    33565 Terese Wängdahl           OK Gipen                        10:26 
         (0438)   302401 Johanna Estving           Lerums SOK                      10:29 
         (0427)   880501 Sofia Larsson             Hestra IF                       10:32 
         (0187)   202296 Alva Olsson               Västerås SOK                    10:35 
         (0384)   814047 Annika Blomberg           Göteborg-Majorna OK             10:38 
         (0647)   258646 Lisa Weimann              IK Uven                         10:41 
         (0149)   722004 Ida-Maria Svensson        Lidköpings VSK                  10:44 



D20  (2)        4200 m            Startplats 1                 

         (0700)    14565 Jenny Adolfsson           Lerums SOK                      10:00 
                   26549 Hanna Karlsson            Stenungsunds OK                 10:04 



D18 LÅNG  (11)  5000 m            Startplats 1                 

         (0418)   900628 Lovisa Nilsson            Lerums SOK                      10:15 
         (0089)   259404 Anna Forsberg             OK Kolmården                    10:18 
         (0523)   910521 Elin Strandhagen          Göteborg-Majorna OK             10:21 
         (0306)   900202 Lilian Forsgren           OK Tisaren                      10:24 
         (0350)    14082 Kristin Edvardsen         Göteborg-Majorna OK             10:27 
         (0291)   900120 Lina Larsson              Vänersborgs SK                  10:30 
         (0743)   920509 Maria Johansson           OK Skärmen                      10:33 
         (0628)   910721 Johanna Blomberg          Göteborg-Majorna OK             10:36 
         (0468)   910107 Rebecca Bejbom            Uddevalla OK                    10:39 
         (0467)   209054 Louise Carlsson           Boxholm-Mjölby OL               10:42 
         (0473)   234480 Hanna Westerberg          Göteborg-Majorna OK             10:45 



D18  (6)        4200 m            Startplats 1                 

                  258633 Julia Engström            Tolered-Utby Ol-klubb            9:58 
                  351095 Sara Öberg                Vänersborgs SK                  10:01 
         (0661)   306491 Amanda Hallén             Trollhättans SOK                10:04 
                   26161 Sofia Wide                FK Herkules                     10:07 
                  259346 Kajsa Winberg             Stenungsunds OK                 10:10 
         (0637)   264525 Ingrid Wadman             Göteborg-Majorna OK             10:13 



D16  (17)       3980 m            Startplats 1                 

                  239816 Klara Åhsberg-Ottosson    Sjövalla FK                      9:51 
                  247913 Frida Björklund           Sjövalla FK                      9:54 
                  403665 Karin Hoof                Hestra IF                        9:57 
                  405543 Hanna Wadsten             OK Landehof                     10:00 
                   26258 Charlotta Klevedal        Kvillebyns SK                   10:03 
                  302402 Malin Hedberg             Lerums SOK                      10:06 
                  264535 Madeleine Attfors         Tolered-Utby Ol-klubb           10:09 
                  930819 Amilia Björklund          Sävedalens AIK                  10:12 
                  353177 Lovisa Hansson            Bredareds IF                    10:15 
                  341741 Emma Westerberg           Göteborg-Majorna OK             10:18 
                  263738 Lisa Pedersen             OK Skogshjortarna               10:21 
                  209048 Lisa Winberg              Stenungsunds OK                 10:24 
                  930406 Linnea Gustavsson         Uddevalla OK                    10:27 
                  409560 Sofia Johansson           Trollhättans SOK                10:30 
                  405545 Frida Strandberg          Sävedalens AIK                  10:33 
                  242008 Therese Enenge            Bredareds IF                    10:36 
                  234566 Clara Garmer              Göteborg-Majorna OK             10:39 



D14  (28)       3650 m            Startplats 1                 

126               409563 Sara Schmidt              Trollhättans SOK                 9:54 
127               214364 Linnea Bergstrand         Kungälvs OK                      9:56 
128                14531 Sofia Andreasson          Kungälvs OK                      9:58 
101               306496 Julia Mattsson            Trollhättans SOK                10:00 
102               226957 Linnea Wahlgren           Sjövalla FK                     10:02 
103               953804 Malin Widén               Uddevalla OK                    10:04 
104               950907 Danielle Fröstad          Kungälvs OK                     10:06 
105               302397 Marianne Wadman           Göteborg-Majorna OK             10:08 
106               302426 Filippa Spånér            Sävedalens AIK                  10:10 
107                42114 Elin Classon              OK Orinto                       10:12 
108               344921 Hanna Djerf               Lerums SOK                      10:14 
109               302357 Erica Pettersson          Sjövalla FK                     10:16 
110               258677 Sofia Helmertz            FK Herkules                     10:18 
111                14526 Julia Asplund             Kungälvs OK                     10:20 
112               248202 Freja Björnberg           Frölunda OL                     10:22 
113               242225 Felicia Stuhlhofer        OK Landehof                     10:24 
114               245885 Aina Edgren               Trollhättans SOK                10:26 
115               302411 Anna Wallin               Sjövalla FK                     10:28 
116               941206 Julia Ohlsson             Uddevalla OK                    10:30 
117               340201 Lisa Wulfsberg            Kungälvs OK                     10:32 
118               226901 Stina Gustafsson          Tolered-Utby Ol-klubb           10:34 
119               352252 Emmeli Axmalm             Sävedalens AIK                  10:36 
120               331198 Johanna Anderson          Lerums SOK                      10:38 
121               226984 Caroline Lövstedt         Sjövalla FK                     10:40 
122               352266 Paula Jungbjer            FK Herkules                     10:42 
123               214367 Klara Pålsson             Kungälvs OK                     10:44 
124               209064 Elin Winberg              Stenungsunds OK                 10:46 
125               212586 Amanda Claesson           Sävedalens AIK                  10:48 



D12  (10)       2520 m            Startplats 2                 

                  214217 Svea Hagrydh              Vänersborgs SK                   9:59 
                  226942 Ylva Mattsson             Tolered-Utby Ol-klubb           10:03 
                  302353 Clara Wallin              Sjövalla FK                     10:07 
                  209811 Jenny Edgren              Trollhättans SOK                10:11 
                  340230 Lina Pålsson              Kungälvs OK                     10:15 
                  226987 Elin Wahlgren             Sjövalla FK                     10:19 
                  242257 Sara Magnusson            OK Landehof                     10:23 
                  247965 Johanna Persson           FK Herkules                     10:27 
                  302359 Elin Pettersson           Sjövalla FK                     10:31 
                  217452 Elvira Björklund          Trollhättans SOK                10:35 



D10  (9)        2110 m            Startplats 2                 

                  302425 Agnes Spånér              Sävedalens AIK                  10:05 
                  344918 Emma Djerf                Lerums SOK                      10:09 
                  247925 Josefin Bernhed           FK Herkules                     10:13 
                  222259 Signe Steindahl           Stenungsunds OK                 10:17 
                  330555 Klara Djerf               Lerums SOK                      10:21 
                  246194 Amanda Rangert            IK Hakarpspojkarna              10:25 
                  218253 Wilma Jansson             Vänersborgs SK                  10:29 
                  302404 Clara Cox                 Lerums SOK                      10:33 
                  239891 Kerstin Wadman            Göteborg-Majorna OK             10:37 



U3  (6)         2200 m            Startplats 2     Start: 10:0 

                   14145 David Udén                Göteborg-Majorna OK             10:00 
                  247959 Anna Erixon               IK Stern                        10:00 
                  247917 Elvira Erixon             IK Stern                        10:00 
                  222269 Amanda Steindahl          Stenungsunds OK                 10:00 
                  202472 Robin Widén               Uddevalla OK                    10:00 
                  239817 Erik Björklund            Sjövalla FK                     10:00 



U2  (12)        2130 m            Startplats 2     Start: 10:0 

                   14171 Kajsa Jungbjer            FK Herkules                     10:00 
                   14146 Mattias Udén              Göteborg-Majorna OK             10:00 
                  243274 Martin Jellvert Börjeson  Göteborg-Majorna OK             10:00 
                  343212 Simon Carlhammar          IK Uven                         10:00 
                   14310 Hanna Boquist             IK Uven                         10:00 
                  234851 Sebastian Hjortmarker     Lerums SOK                      10:00 
                   13973 Emma Renberg              FK Herkules                     10:00 
                   13960 Tim Bäcklund              IFK Göteborg                    10:00 
                  362456 Axel Halvarsson           OK Kroppefjäll                  10:00 
                  231299 Emelie Karlsson           OK Landehof                     10:00 
                  352262 Ellen Granath             Tolered-Utby Ol-klubb           10:00 
                  229989 Jakob Westerdahl          Tolered-Utby Ol-klubb           10:00 



U1  (6)         2070 m            Startplats 2     Start: 10:0 

                  231331 Martin Lamm               Frölunda OL                     10:00 
                  341708 Tove Johansson            OK Alehof                       10:00 
                  341779 Erik Johansson            OK Alehof                       10:00 
                  222263 Ronja Steindahl           Stenungsunds OK                 10:00 
                  340222 Hanna Gabrielsson         Kungälvs OK                     10:00 
                  234590 Filip Johansson           Trollhättans SOK                10:00 



INSKOLNING  (3) 2070 m            Startplats 2     Start: 10:0 

                  247981 Erica Abrahamsson         FK Herkules                     10:00 
                  362460 Arvid Aronsson            OK Kroppefjäll                  10:00 
                         Evita Brännvall           OK Alehof                       10:00 



D80  (2)        2370 m            Startplats 1                 

                   26541 Signe Nyman               Uddevalla IS                    10:00 
                   17851 Karin Rehn                Jönköpings OK                   10:04