Aleträffenlö 2007-04-07 16:17
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

Bricka Rank  Namn                 År Dst Klubb                    Start 


H80  (10)   3150 m            Startplats 1            

302593       Erik Sillerström     19  20 OK Skogshjortarna     10:00:00 
302653       Ingvar Johansson     27   2 Stenungsunds OK       10:03:00 
 11019       Hugo Krause          25   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:06:00 
 24897       Yngve Hederström     24  20 OK Skogshjortarna     10:09:00 
400344       Bengt Olausson       25  20 OK Orinto             10:12:00 
 18404       Gunnar Johansson     22  20 Markbygdens OK        10:15:00 
 14256       Arne Sandström       21   6 IK Stern              10:18:00 
 19556       Stig Engström        26  20 OK Skogshjortarna     10:21:00 
 14008       Bengt Borg           26   6 Göteborg-Majorna OK   10:24:00 
 14000       Gustav Elvmyr             6 Göteborgs Spårvägars  10:27:00 



H75  (12)   3170 m            Startplats 1            

 11055       Rolf Forsman         31   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:36:00 
 13999       Erik Johansson            6 Göteborgs Spårvägars  10:39:00 
 11004       Björn Broman         31   6 Göteborg-Majorna OK   10:42:00 
 19987       Åke Johansson        31  20 Trollhättans SOK      10:45:00 
 11578       Rolf Blom            32   6 Frölunda OL           10:48:00 
 26195       Bengt Franck         32   6 Göteborg-Majorna OK   10:51:00 
 11052       Åke Hermansson       31   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:54:00 
 14328       Carl-Henrik Hallber  32   6 IK Uven               10:57:00 
 11003       Ture Gunnarsson      28   6 Göteborg-Majorna OK   11:00:00 
 15878       Karlerik Fransson    28  20 Trollhättans SOK      11:03:00 
 14403       Nils Johansson       30   6 Kungälvs OK           11:06:00 
 11002       Jonny Blomqvist      31   6 Göteborg-Majorna OK   11:09:00 



H70  (15)   3890 m            Startplats 1            

 14730       Gösta Grahn          37   6 Sävedalens AIK        10:02:00 
 11099       Leif Hjertqvist      34   6 IK Stern              10:05:00 
260920       Gösta Cederin        34   6 Göteborg-Majorna OK   10:08:00 
 15861       Bengt Hallén         36  20 Trollhättans SOK      10:11:00 
 14333       Ingemar Alfredsson   37   6 IK Uven               10:14:00 
 14723       Leif Edsand          34   6 Sävedalens AIK        10:17:00 
 11085       Arne Fredholm        37   6 Frölunda OL           10:20:00 
 26620       Atte Heikkilä        35   2 OK Gipen              10:23:00 
 14582       Alban Carlbom        35   6 Lerums SOK            10:26:00 
 11016       Agne Östensson       36   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:29:00 
 14732       Nils-Olof Thorsell   37   6 Sävedalens AIK        10:32:00 
 17091       Håkan Skogum         37  20 Markbygdens OK        10:35:00 
 14086       Leif Berg            34   6 Göteborg-Majorna OK   10:38:00 
 36470       Göran Olofsson       37   7 Fjärås AIK            10:41:00 
 14311       Roland Aasa          37   6 IK Uven               10:44:00 



H65  (20)   4110 m            Startplats 1            

 38675       Olle Hermansson      42  20 IK Ymer               10:00:00 
 14594       Lars Finbom          42   6 OK Landehof           10:03:00 
 14504       Andre Alexandersson  38   6 Kungälvs OK           10:06:00 
 16822       Harry Lundström      42   7 OK Löftan             10:09:00 
 11583       Lars Fredriksson     41   6 Frölunda OL           10:12:00 
 14104       Rune Wall            38   6 Göteborg-Majorna OK   10:15:00 
 26328       Tore Pettersson      40   2 OK Gipen              10:18:00 
 15821       Ronny Andersson      42  20 OK Skogshjortarna     10:21:00 
 14727       Roland Brandshage    38   6 Sävedalens AIK        10:24:00 
 14309       Karl-Axel Johansson  42   6 IK Uven               10:27:00 
 26185       Magne Hagström       40   6 Frölunda OL           10:30:00 
243127       Percy Carlsson            6 Göteborgs Spårvägars  10:33:00 
 26606       Gunnar Johansson     38   2 OK Gipen              10:36:00 
 14230       Roland Dahl          38   6 IFK Göteborg          10:39:00 
202441       Ragnar Bewert        38   6 OK Landehof           10:42:00 
244996       Rune Arvidsson       40  20 Markbygdens OK        10:45:00 
 27052       JB Larsson           38   7 OK Löftan             10:48:00 
 11582       Olle Petersson       39   6 Frölunda OL           10:51:00 
 14028       Ingvar Ottosson      40   6 Göteborg-Majorna OK   10:54:00 
 26326       Matts Mattsson       39   2 OK Gipen              10:57:00 



H60  (23)   4430 m            Startplats 1            

 14329       Lennart Gustavsson   45   6 IK Uven               10:01:00 
 42842       Arne Lorén           43  20 OK Frisene            10:04:00 
 14122       Kenneth Rosén        44   6 Göteborg-Majorna OK   10:07:00 
 33629       Lars Tuvesson        44  20 Ulricehamns OK        10:10:00 
 14593       Lennart Carlström    43   6 OK Landehof           10:13:00 
550523       Rune Sandberg        45   2 Uddevalla OK          10:16:00 
 11356       Olle Ljungblom       47   6 Sjövalla FK           10:19:00 
407267       Anders Björnberg     45   6 Frölunda OL           10:22:00 
 19235       Benny Ivarsson       47   7 Fjärås AIK            10:25:00 
 30548       Leif Boström         45  20 Trollhättans SOK      10:28:00 
 14030       Sune Mentor          43   6 Göteborg-Majorna OK   10:31:00 
 14267       Lennart Almström     46   6 IK Stern              10:34:00 
 18409       Per Knubbe           46  20 Markbygdens OK        10:37:00 
 15883       Ingemar Wiklund      43  20 OK Skogsvargarna      10:40:00 
 11354       Jukka Rankanen       45   6 Sjövalla FK           10:43:00 
 14741       Lars-Göran Axmalm    46   6 Sävedalens AIK        10:46:00 
501513       Dag Lorén            44  20 OK Frisene            10:49:00 
260919       Acke Wåhlander       45   6 Göteborg-Majorna OK   10:52:00 
 30895       Tommy Pedersen       46  20 OK Orinto             10:55:00 
242277       Gunnar Vallin        44   6 OK Landehof           10:58:00 
 26403       Mårten Svensson      44   2 Stångenäs AIS         11:01:00 
 11367       Kurt-Åke Karlsson    45   6 Sjövalla FK           11:04:00 
 15819       Lars-Olof Lannfelt   43  20 OK Skogshjortarna     11:07:00 



H55  (16)   5030 m            Startplats 1            

302450       Sören Svensson       48   6 Sjövalla FK           10:00:00 
345011       Björn Engström       50   6 Lerums SOK            10:03:00 
 14225       Kent Eriksson        51   6 IFK Göteborg          10:06:00 
 13752       Håkan Winnberg       49   7 IK Trenne Ullared     10:09:00 
 16830       Lars-Olof Rönnqvist  48   7 OK Löftan             10:12:00 
 14560       Olle Adolfsson       47   6 Lerums SOK            10:15:00 
 14270       Sten Blomström       51   6 IK Stern              10:18:00 
501109       Per Ivarsson         50  20 Trollhättans SOK      10:21:00 
 11023       Jan Vulcan           48   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:24:00 
 14553       Mats Kågeson         48   6 Lerums SOK            10:27:00 
264508       Staffan Broberg      48   6 IF Marin Väst         10:30:00 
226366       Inge Hultman         50  10 Midälva OK            10:33:00 
 11318       Yngve Norell         52   6 FK Herkules           10:36:00 
302380       Jörgen Estving       52   6 Lerums SOK            10:39:00 
 19114       Carl-Henry Andersso  48  20 OK Orinto             10:42:00 
 28490       Robert Jessen        52  20 Främmestads IK        10:45:00 



H55 MOTION  4450 m            Startplats 1   Start: 1 

247929       Sten Helmertz        49   6 FK Herkules           10:00:00 



H50  (21)   5730 m            Startplats 1            

 14440       Ulf Pettersson       54   6 Kungälvs OK           10:02:00 
331728       Per-Anders Enenge    55  20 Bredareds IF          10:05:00 
 18418       Lennart Karlsson     57  20 Markbygdens OK        10:08:00 
 25400       Jan Holmqvist        54  20 Hestra IF             10:11:00 
 14656       Anders Björklund     57   6 Sävedalens AIK        10:14:00 
 14044       Bengt Nilsson        57   6 Göteborg-Majorna OK   10:17:00 
 30501       Per Andersson        57  20 OK Orinto             10:20:00 
500009       Jan-Åke Sörliklev    54  20 Trollhättans SOK      10:23:00 
264512       Ingemar Bertilsson   57   6 FK Herkules           10:26:00 
570615       Torbjörn Halvarsson  57   7 Fjärås AIK            10:29:00 
263509       Ulf Gustafson        56   6 Sävedalens AIK        10:32:00 
 14463       Claes Nilsson        57   6 Kungälvs OK           10:35:00 
 14630       Bertil Axbom         56   6 OK Landehof           10:38:00 
 18416       Mikael Bodén         55  20 Markbygdens OK        10:41:00 
 14334       Göran Håkansson      57   6 IK Uven               10:44:00 
 14659       Anders Spånér        57   6 Sävedalens AIK        10:47:00 
217293       Bo Hermansson        56   6 Göteborg-Majorna OK   10:50:00 
 30545       Johan Carlsson       55  20 Trollhättans SOK      10:53:00 
 11331       Kjell Andersson      56   6 FK Herkules           10:56:00 
 26625       Peter Larsson        55   2 OK Gipen              10:59:00 
405538       Johan Wedlin         55   6 Sävedalens AIK        11:02:00 



H45  (23)   6010 m            Startplats 1            

208141       Peter Karlsson       61   2 Stenungsunds OK       10:01:00 
 13955       Per Flakberg         62   6 IFK Göteborg          10:04:00 
405542       Martin Eickhoff      58   6 Sävedalens AIK        10:07:00 
239875       Håkan Wåhlander      61   6 Sjövalla FK           10:10:00 
 11015       Bengt Mattsson       62   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:13:00 
 26167       Magnus Uppström      59   6 FK Herkules           10:16:00 
352243       Bertil Thomas        58   6 Lerums SOK            10:19:00 
 15867       Gunnar Johansson     58  20 Trollhättans SOK      10:22:00 
 18412       Bo Herdersson        51  20 Markbygdens OK        10:25:00 
 26163       Lars Magnusson       59   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:28:00 
340218       Staffan Asplund      62   6 Kungälvs OK           10:31:00 
             Hans Lindgren        62  20 OK Skogshjortarna     10:34:00 
354399       Stefan Gustafsson    62   6 IFK Göteborg          10:37:00 
 14662       Pär Claesson         62   6 Sävedalens AIK        10:40:00 
260940       Ulf Wallin           60   6 Sjövalla FK           10:43:00 
 14660       Thomas Attfors       61   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:46:00 
 26162       Magnus Wide          62   6 FK Herkules           10:49:00 
 25362       Lennart Larsson      58  20 Hestra IF             10:52:00 
354390       Roger Hallgren       62   6 IFK Göteborg          10:55:00 
342832       Anders Axelsson      59  20 Trollhättans SOK      10:58:00 
 28530       Lars Eriksson        59  20 Markbygdens OK        11:01:00 
 14773       Christer Bergagård   58   6 Tolered-Utby Ol-klubb 11:04:00 
 11346       Johan Magnusson      58   6 FK Herkules           11:07:00 



H45 MOTION  5140 m            Startplats 1   Start: 1 

407270       Jonas Jerlin         59   6 Frölunda OL           10:00:00 
214389       Arne Olsson          59   6 Kungälvs OK           10:00:00 
214368       Sven-Olof Pålsson    60   6 Kungälvs OK           10:00:00 
209705       Jan Rydén            59   6 Sjövalla FK           10:00:00 



H40  (19)   6820 m            Startplats 1            

 11313       Ragnar Uppström      64   6 FK Herkules           10:19:00 
 11061       Anders Yngström      66   6 Göteborg-Majorna OK   10:22:00 
407268       Ulf Almehed          64   6 Frölunda OL           10:25:00 
 14774       Jan Hinder           65   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:28:00 
 15804       Lars Björking        66  20 OK Skogshjortarna     10:31:00 
 30547       Bengt Grewin         63   6 Frölunda OL           10:34:00 
 30184       Anders Wadsten       66   6 OK Landehof           10:37:00 
214319       Leif Einarsson       65   6 Kungälvs OK           10:40:00 
306490       Jörgen Hallén        63  20 Trollhättans SOK      10:43:00 
 11596       Stefan Mårtensson    67   6 Frölunda OL           10:46:00 
345103       Patrick Djerf        64   6 Lerums SOK            10:49:00 
258629       Thomas Rempling      65   6 Sjövalla FK           10:52:00 
248204       Torbjörn Kjörk       65   6 Frölunda OL           10:55:00 
 11060       Owe Andersson        65   7 OK Löftan             10:58:00 
341957       Roland Hästö         67  20 OK Skogshjortarna     11:01:00 
 29052       Anders Lamm          66   6 Frölunda OL           11:04:00 
 28678       Stefan Pettersson    63   7 Fjärås AIK            11:07:00 
217423       Hans Kööhler         63  20 Trollhättans SOK      11:10:00 
344579       Håkan Berndtsson     66   6 Frölunda OL           11:13:00 



H35  (5)    7080 m            Startplats 1            

 14026       Mats Ljungblom       72   6 Göteborg-Majorna OK   10:21:00 
 11593       Anders Hellgren      70   6 Frölunda OL           10:24:00 
247936       Martin Wildheim      71   6 FK Herkules           10:27:00 
 36440       Mattias Biörs        70  20 IK Ymer               10:30:00 
 11363       Thomas Karlsson      70   6 Sjövalla FK           10:33:00 



H35 MOTION  6600 m            Startplats 1   Start: 1 

234880       Göran Karestrand     64   6 FK Herkules           10:00:00 
340210       Lars Zachrisson      69   6 Kungälvs OK           10:00:00 
             Lars Ljungberg       66   6 Sjövalla FK           10:00:00 



H21 LÅNG  ( 12780 m           Startplats 1            

 13997       Fredrik Eliasson     82   6 IK Stern              10:01:00 
740325       Martin Pettersson    74   6 Sävedalens AIK        10:04:00 
780101       Håkan Petersson      78   6 IFK Göteborg          10:07:00 
700112       Jimmy Birklin        70   3 Malungs OK Skogsmårda 10:10:00 
 11033       Niklas Åberg         75   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:13:00 
 14277       Vidar Faxén          84   6 Sävedalens AIK        10:16:00 
 14631       Victor Axbom         86   6 OK Landehof           10:19:00 
989898       Thomas Asp           66   6 IFK Göteborg          10:22:00 
780224       Andreas Melin        78  14 OK Gisle              10:25:00 
  4957       Joost Talloen        83  20 OK Skogshjortarna     10:28:00 
402966       Henrik Eriksson      81   6 Sävedalens AIK        10:31:00 
721027       Martin Claesson      72   6 IFK Göteborg          10:34:00 
204606       Stefan Ring          79   7 OK Löftan             10:37:00 



H21  (19)   7980 m            Startplats 1            

234858       Roger Lundin         71   6 FK Herkules           10:02:00 
 36495       Markus Hermansson    74  20 IK Ymer               10:05:00 
 25420       Marcus Josefsson     79   6 Göteborg-Majorna OK   10:08:00 
 14220       Peter Claesson       71   6 IFK Göteborg          10:11:00 
 17319       Björn Carlsson       80   6 Sävedalens AIK        10:14:00 
 27138       Tommy Jonsson               Berga SOK             10:17:00 
 16945       Magnus Höijer        66  23 Linköpings OK         10:20:00 
306498       Henrik Carlsson      86  20 Trollhättans SOK      10:23:00 
 41395       Sven Granfors        76   6 Sävedalens AIK        10:26:00 
 16944       Jonas Höijer         69   6 FK Herkules           10:29:00 
304958       Nils Robertsson      86  20 Markbygdens OK        10:32:00 
641122       Odd Wallum           64   6 Göteborg-Majorna OK   10:35:00 
 17284       Thomas Ljung         73  20 OK Kullingshof        10:38:00 
 14704       Nichlas Wallström    68   6 Sävedalens AIK        10:41:00 
331688       Johan Lingsten       73   6 FK Herkules           10:44:00 
900813       Anders Hedberg       90   6 Lerums SOK            10:47:00 
 17842       Martin Oldaeus       78   6 Göteborg-Majorna OK   10:50:00 
 14418       Jan Granäng          75   6 Kungälvs OK           10:53:00 
850227       Joakim Berglund      85   6 Sävedalens AIK        10:56:00 



H21 MOTION  7470 m            Startplats 1   Start: 1 

 11325       Mikael Bengtsson     82   6 FK Herkules           10:00:00 



H18  (4)    6760 m            Startplats 1            

260926       Mattias Eliasson     90   6 IK Stern              10:00:00 
 29035       Erik Bernérus        90   6 Sävedalens AIK        10:03:00 
 11320       Fredrik Norell       89   6 FK Herkules           10:06:00 
 14725       Arvid Wedlin         89   6 Sävedalens AIK        10:09:00 



H16  (17)   5220 m            Startplats 1            

208102       Anton Kööhler        91  20 Trollhättans SOK      10:01:00 
246276       Albin Thunberg       92   6 OK Alehof             10:04:00 
920505       Joel Nilsson         92   6 Lerums SOK            10:07:00 
260906       Johan Attfors        91   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:10:00 
263503       Patrik Eickhoff      92   6 Sävedalens AIK        10:13:00 
 14523       Simon Asplund        92   6 Kungälvs OK           10:16:00 
352239       Hugo Engström        91   6 Lerums SOK            10:19:00 
248265       Johannes Waldenströ  91   6 Frölunda OL           10:22:00 
741615       John Persson         91   6 OK Alehof             10:25:00 
239841       Leo Pettersson       91   6 Lerums SOK            10:28:00 
352261       Johan Bergagård      91   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:31:00 
217418       Martin Frisk         92  20 Markbygdens OK        10:34:00 
214387       Simon Olsson         91   6 Kungälvs OK           10:37:00 
 30162       Johan Sparrevik      91   6 Lerums SOK            10:40:00 
405551       Oskar Arvidsson      92   6 FK Herkules           10:43:00 
408885       Johan Blick          92   6 OK Alehof             10:46:00 
352237       Max Coxner           92   6 Lerums SOK            10:49:00 



H14  (20)   3930 m            Startplats 1            

239827       Johan Gunnarsson     93   6 Lerums SOK            10:01:00 
258694       Mattias Kuosku       93   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:03:00 
405546       Niklas Helmertz      93   6 FK Herkules           10:05:00 
405567       Jakob Perleroth      94   6 OK Landehof           10:07:00 
209805       Jonathan Söderqvist  94   6 Sjövalla FK           10:09:00 
247968       Rasmus Lygner        94   6 Lerums SOK            10:11:00 
302376       David Hjelmström     94   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:13:00 
247974       Leo Karestrand       94   6 FK Herkules           10:15:00 
248222       Hampus Hammersberg   94   6 Frölunda OL           10:17:00 
214326       Daniel Zachrisson    94   6 Kungälvs OK           10:19:00 
239847       Rickard Pettersson   93   6 Lerums SOK            10:21:00 
 11386       Bjarne Gelotte       93   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:23:00 
234865       Lucas Persson        93   6 FK Herkules           10:25:00 
930220       Simon Skogman        93  20 Markbygdens OK        10:27:00 
258631       Rickard Rempling     93   6 Sjövalla FK           10:29:00 
344949       Gustav Blide         93   6 Lerums SOK            10:31:00 
930630       Kristian Narbro-Por  93   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:33:00 
302449       Simon Vogel          93   6 FK Herkules           10:35:00 
219974       Fredrik Kjörk        94   6 Frölunda OL           10:37:00 
             Albin Petrén         94   6 Kungälvs OK           10:39:00 



H12  (19)   2380 m            Startplats 2            

263547       Johan Höglund        96   6 FK Herkules           10:01:00 
239835       Gustaf Sparrevik     95   6 Lerums SOK            10:03:00 
             Martin Ankel         96   6 OK Alehof             10:05:00 
226988       Jacob Lövstedt       96   6 Sjövalla FK           10:07:00 
242281       Tobias Karlsson      95   6 OK Landehof           10:09:00 
258642       Sven Magnusson       95   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:11:00 
244824       Colin Fransson-Lee   95   6 OK Alehof             10:13:00 
258658       Gustav Boqvist       95   6 IK Uven               10:15:00 
247935       Viktor Yngström      95   6 Frölunda OL           10:17:00 
355748       Jonatan Bernhed      96   6 FK Herkules           10:19:00 
234888       Staffan Strandell    95   6 Göteborgs Skidklubb   10:21:00 
264344       Karl Modig           95   6 OK Alehof             10:23:00 
             Karl Rydén           95   6 Sjövalla FK           10:25:00 
212503       Filip Wadsten        96   6 OK Landehof           10:27:00 
234886       Fredrik Lind         96   6 FK Herkules           10:29:00 
247947       Erik Larsson         96   6 Lerums SOK            10:31:00 
241514       Jonas Thunberg       95   6 OK Alehof             10:33:00 
258654       Fredrik Malmberg     95   6 IK Uven               10:35:00 
231281       Per Johansson        96   6 Frölunda OL           10:37:00 



H10  (11)   1960 m            Startplats 2            

226930       Gustav Yngström      98   6 Frölunda OL           10:00:00 
242255       Anders Magnusson     98   6 OK Landehof           10:02:00 
214327       Filip Zachrisson     97   6 Kungälvs OK           10:04:00 
246062       Erik Blick           98   6 OK Alehof             10:06:00 
248223       Karl Hammersberg     97   6 Frölunda OL           10:08:00 
258514       Daniel Andersson     97   7 OK Löftan             10:10:00 
248908       Douglas Fransson-Le  98   6 OK Alehof             10:12:00 
219956       Johan Lamm           98   6 Frölunda OL           10:14:00 
             Hjalmar Ljungberg    98   6 Sjövalla FK           10:16:00 
340221       Albin Pålsson        97   6 Kungälvs OK           10:18:00 
209741       Hugo Thunberg        98   6 OK Alehof             10:20:00 



D75  (2)    3150 m            Startplats 1            

 14037       Vera Lång            32   6 Göteborg-Majorna OK   10:01:00 
 14284       Eva Falk             32   6 IK Stern              10:04:00 



D70  (7)    3150 m            Startplats 1            

 14734       Marianne Grahn       37   6 Sävedalens AIK        10:21:00 
 11308       Marianne Höglund     33   6 FK Herkules           10:24:00 
 10272       Anita Andersson      36   7 Fjärås AIK            10:27:00 
 14327       Inger Hallberg       37   6 IK Uven               10:30:00 
 14285       Ingvor Hjertqvist    37   6 IK Stern              10:33:00 
 11073       Marianne Petersson   35   6 Frölunda OL           10:36:00 
 28677       Inga-Lisa Johansson  33   7 Fjärås AIK            10:39:00 



D65  (9)    3170 m            Startplats 1            

 10266       Ann-Catrine Ahlströ  41   7 Fjärås AIK            10:02:00 
 11072       Barbro Blom          38   6 Frölunda OL           10:05:00 
 14448       Barbro Vallin        38   6 Kungälvs OK           10:08:00 
 14612       Inga Persson         40   6 OK Landehof           10:11:00 
204609       Ing-Mari Larsson     42   7 OK Löftan             10:14:00 
 11979       Gudrun Broman        39   6 Göteborg-Majorna OK   10:17:00 
 14326       Gunnel Börjesson     38   6 IK Uven               10:20:00 
 14439       Gull-Britt Grönberg  39   6 Kungälvs OK           10:23:00 
 14614       Lillemor Hallin      40   6 OK Landehof           10:26:00 



D60  (16)   3540 m            Startplats 1            

 25798       Eva Alsin            47  20 IK Ymer               10:02:00 
 16823       Marie-Louise Lundst  43   7 OK Löftan             10:05:00 
 11311       Ingrid Rex Wallströ  46   6 IK Uven               10:08:00 
 14015       Inga-Lisa Axenborg   47   6 Göteborg-Majorna OK   10:11:00 
 14421       Lilian Samuelsson    44   6 Kungälvs OK           10:14:00 
 42851       Lillemor Lorén       43  20 OK Frisene            10:17:00 
 11075       Ann-Christine Borg   46   6 Frölunda OL           10:20:00 
 15820       Barbro Andersson     46  20 OK Skogshjortarna     10:23:00 
 14373       Rosa Johansson       47   6 IK Uven               10:26:00 
226999       Christina Schedwin   44   6 FK Herkules           10:29:00 
214392       Ann-Britt Björkman   42   6 Kungälvs OK           10:32:00 
 38808       Ingrid Hermansson    43  20 IK Ymer               10:35:00 
 14595       Birgitta Parkner     43   6 OK Landehof           10:38:00 
331248       Inga Gustavsson      46   6 IK Uven               10:41:00 
 14043       Elisabeth Rosén      47   6 Göteborg-Majorna OK   10:44:00 
 14493       Ulla-Britt Ordasi    47   6 Kungälvs OK           10:47:00 



D55  (7)    3710 m            Startplats 1            

 14635       Lizzie Hansen        48   6 OK Landehof           10:31:00 
247961       Eva Blomström        50   6 IK Stern              10:34:00 
 11373       Eva Thörnblom        51   6 Sjövalla FK           10:37:00 
 13991       Marianne Faxén       48   6 Sävedalens AIK        10:40:00 
 14380       Karin Axelsson       51   6 IK Uven               10:43:00 
 11319       Maria Norell         51   6 FK Herkules           10:46:00 
 15828       Anita Andersson      48  20 OK Skogshjortarna     10:49:00 



D55 MOTION  3350 m            Startplats 1   Start: 1 

 26308       Birgit Ljung         45   2 OK Gipen              10:00:00 
243721       Monica Swärd              6 Göteborgs Spårvägars  10:00:00 



D50  (6)    3630 m            Startplats 1            

 13753       Ann-Britt Winnberg   54   7 IK Trenne Ullared     10:01:00 
240909       Radka Kühnel         56  20 Trollhättans SOK      10:04:00 
 30160       My Engström          56   6 Lerums SOK            10:07:00 
 11005       Solveig Hedenblom    53   6 Sjövalla FK           10:10:00 
260810       Gunilla Holmberg     57   2 Herrestads AIF        10:13:00 
 14081       Anneli Brander       56   2 Stenungsunds OK       10:16:00 



D45  (17)   3990 m            Startplats 1            

 14529       Gry Bergman          60   6 Kungälvs OK           10:00:00 
247908       Gunilla Carlsson     59   6 FK Herkules           10:03:00 
590620       Maria Halvarsson     59   7 Fjärås AIK            10:06:00 
302390       Lena From            58   6 IK Stern              10:09:00 
 14106       Elisabeth Strandhag  60   6 Göteborg-Majorna OK   10:12:00 
302384       Christina Nilsson    59   6 Lerums SOK            10:15:00 
 25363       Helena Larsson       60  20 Hestra IF             10:18:00 
 14783       Lisbeth Bergagård    60   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:21:00 
 14461       Marina Nilsson       61   6 Kungälvs OK           10:24:00 
263524       Lisa Larsson         59   6 Sjövalla FK           10:27:00 
 30542       Catharina Carlsson   58  20 Trollhättans SOK      10:30:00 
405541       Susanne Eickhoff     59   6 Sävedalens AIK        10:33:00 
 14294       Silke Klick          59   6 IK Stern              10:36:00 
 30107       Lena Larsson         60   6 Göteborg-Majorna OK   10:39:00 
239830       Maria Olsson         59   6 Lerums SOK            10:42:00 
 14337       Lena Håkansson       58   6 IK Uven               10:45:00 
 14784       Karin Gelotte        60   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:48:00 



D45 MOTION  3550 m            Startplats 1   Start: 1 

247901       Carina Wiström       57   6 FK Herkules           10:00:00 
352277       Karin Helmertz       61   6 FK Herkules           10:00:00 
 28491       Ingrid Jessen        54  20 Främmestads IK        10:00:00 
340214       Lena Bergstrand      57   6 Kungälvs OK           10:00:00 



D40  (9)    3990 m            Startplats 1            

 28679       Susanne Johansson    64   7 Fjärås AIK            10:17:00 
260924       Lena Carlsson        65   6 Göteborg-Majorna OK   10:20:00 
 14521       Anna Asplund         65   6 Kungälvs OK           10:23:00 
 14367       Annika Aasa          63   6 IK Uven               10:26:00 
405578       Katarina Hedberg     65   6 Lerums SOK            10:29:00 
240981       Marie Karlsson       65   2 Stenungsunds OK       10:32:00 
 13968       Britt Flakberg       64   6 IFK Göteborg          10:35:00 
306497       Anna-Karin Mattson   67  20 Trollhättans SOK      10:38:00 
 11349       Anna Abrahamsson     67   6 FK Herkules           10:41:00 



D35  (3)    4560 m            Startplats 1            

 11385       Susanne Friman       72   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:13:00 
 42989       Izabell Grälls       69   3 OK Kåre               10:16:00 
             Malin Lamm           68   6 Frölunda OL           10:19:00 



D35 MOTION  4000 m            Startplats 1   Start: 1 

247983       Christel Andersson   66   6 FK Herkules           10:00:00 
248224       Katarina Almehed     66   6 Frölunda OL           10:00:00 
352268       Katarina Markinhuht  68   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
247956       Ann Strandfors       69   6 IK Uven               10:00:00 
214342       Marie Fröstad        66   6 Kungälvs OK           10:00:00 
 17282       Irené Andersson      63  20 OK Kullingshof        10:00:00 



D21 LÅNG  ( 6850 m            Startplats 1            

810414       Karolina Norin       81   6 IFK Göteborg          10:00:00 
 11333       Frida Wallström      76   6 Sävedalens AIK        10:03:00 
 13988       Linda Martinsson     78   6 IF Marin Väst         10:06:00 
 17371       Kristina Kull Öster  74   6 Sävedalens AIK        10:09:00 
930917       Laila B Höglund      62   6 FK Herkules           10:12:00 
 28465       Agnes Svensson       75   6 Sävedalens AIK        10:15:00 
790301       Anna-Karin Bondesso  79  13 Frosta OK             10:18:00 
751202       Annika Östman        75   6 Sävedalens AIK        10:21:00 
 13713       Therese Larsson      86   2 OK Kroppefjäll        10:24:00 
 18894       Lina Samor           81   6 Sävedalens AIK        10:27:00 
239872       Karolina Söderberg   74   6 FK Herkules           10:30:00 
 10440       Annica Clevnert Lei  75   6 Sävedalens AIK        10:33:00 



D21  (9)    5020 m            Startplats 1            

 30119       Elin Hamrefors       87   6 OK Landehof           10:02:00 
501614       Anna Nilsson         86  13 FK Snapphanarna       10:05:00 
 14322       Hanna Mattsson       84   6 IK Uven               10:08:00 
821121       Sara Svensson        82   6 Göteborg-Majorna OK   10:11:00 
 14714       Agneta Nordholm      66   6 Sävedalens AIK        10:14:00 
 30167       Jonna Engström       87   6 Lerums SOK            10:17:00 
 11326       Anette Bernhed       65   6 FK Herkules           10:20:00 
 26184       Karin Andersson      82   6 Frölunda OL           10:23:00 
 17799       Charlotte Karlsson   79   6 Göteborg-Majorna OK   10:26:00 



D21 MOTION  4770 m            Startplats 1   Start: 1 

214348       Teres Zachrisson     73   6 Kungälvs OK           10:00:00 



D20  (3)    4550 m            Startplats 1            

 14565       Jenny Adolfsson      88   6 Lerums SOK            10:01:00 
407276       Ann-Christine Trobe  88   6 Frölunda OL           10:04:00 
880501       Sofia Larsson        88  20 Hestra IF             10:07:00 



D18  (9)    4550 m            Startplats 1            

263544       Josefin Bertilsson   89   6 FK Herkules           10:20:00 
900628       Lovisa Nilsson       90   6 Lerums SOK            10:23:00 
263525       Anna Larsson         90   6 OK Landehof           10:26:00 
 11377       Rebecka Höglund      90   6 FK Herkules           10:29:00 
302401       Johanna Estving      89   6 Lerums SOK            10:32:00 
 14792       Josefin Bergagård    90   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:35:00 
502006       Lina Lindqvist       89   6 FK Herkules           10:38:00 
 30168       Ida Engström         89   6 Lerums SOK            10:41:00 
258646       Lisa Weimann         89   6 IK Uven               10:44:00 



D16  (8)    4090 m            Startplats 1            

302362       Lina Magnusson       92   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
405566       Louise Perleroth     92   6 OK Landehof           10:03:00 
258655       Emelie Malmberg      92   6 IK Uven               10:06:00 
910623       Mia Gustafsson       91   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:09:00 
 26161       Sofia Wide           91   6 FK Herkules           10:12:00 
260905       Sandra Eliasson      91   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:15:00 
302402       Malin Hedberg        92   6 Lerums SOK            10:18:00 
306491       Amanda Hallén        91  20 Trollhättans SOK      10:21:00 



D14  (27)   3530 m            Startplats 1            

212586       Amanda Claesson      94   6 Sävedalens AIK        10:00:00 
940616       Elin Högstrand       94  20 Markbygdens OK        10:02:00 
             Veronica Lindgren    94  20 OK Skogshjortarna     10:04:00 
239884       Sara Abrahamsson     93   6 FK Herkules           10:06:00 
302411       Anna Wallin          94   6 Sjövalla FK           10:08:00 
244812       Elsa Pedersen        94   6 OK Alehof             10:10:00 
 10579       Pernilla Karlsson    93  20 Markbygdens OK        10:12:00 
264535       Madeleine Attfors    93   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:14:00 
407269       Emma Almehed         93   6 Frölunda OL           10:16:00 
409563       Sara Schmidt         94  20 Trollhättans SOK      10:18:00 
355774       Helena Hedberg       94   6 Lerums SOK            10:20:00 
405539       Amilia Björklund     93   6 Sävedalens AIK        10:22:00 
 10568       Lisa Wallin          94  20 Markbygdens OK        10:24:00 
351236       Elin Johansson       94   7 Fjärås AIK            10:26:00 
 22696       Hanna Magnusson      94   6 FK Herkules           10:28:00 
239816       Klara Åhsberg-Ottos  93   6 Sjövalla FK           10:30:00 
405197       Elin Blick           94   6 OK Alehof             10:32:00 
504277       Anne Hansson         93  20 Markbygdens OK        10:34:00 
242008       Therese Enenge       93  20 Bredareds IF          10:36:00 
 14526       Julia Asplund        94   6 Kungälvs OK           10:38:00 
306496       Julia Mattsson       94  20 Trollhättans SOK      10:40:00 
355754       Mina Coxner          94   6 Lerums SOK            10:42:00 
302426       Filippa Spånér       94   6 Sävedalens AIK        10:44:00 
940714       Josefin Andersson    94  20 Markbygdens OK        10:46:00 
405543       Hanna Wadsten        93   6 OK Landehof           10:48:00 
352266       Paula Jungbjer       94   6 FK Herkules           10:50:00 
226984       Caroline Lövstedt    94   6 Sjövalla FK           10:52:00 



D12  (26)   2370 m            Startplats 2            

             Helena Martinsson    95   6 Sjövalla FK           10:02:00 
345047       Lina Hedström        95   6 Lerums SOK            10:04:00 
227000       Frida Arvidsson      95   6 FK Herkules           10:06:00 
247985       Cornelia Strandfors  95   6 IK Uven               10:08:00 
 14531       Sofia Andreasson     95   6 Kungälvs OK           10:10:00 
331149       Christina Härd       95   6 Göteborgs Skidklubb   10:12:00 
405565       Erika Perleroth      96   6 OK Landehof           10:14:00 
258677       Sofia Helmertz       95   6 FK Herkules           10:16:00 
229962       Saga Jansson Mattss  95   6 Frölunda OL           10:18:00 
247950       Minda Langmoen       95   6 Kungälvs OK           10:20:00 
 14193       Frida Thorsson       95   6 IF Marin Väst         10:22:00 
302353       Clara Wallin         96   6 Sjövalla FK           10:24:00 
331198       Johanna Anderson     95   6 Lerums SOK            10:26:00 
247965       Johanna Persson      96   6 FK Herkules           10:28:00 
354182       Sofia Johansson      95   6 OK Alehof             10:30:00 
214367       Klara Pålsson        95   6 Kungälvs OK           10:32:00 
 14175       Lovisa Leman         95   6 Göteborgs Skidklubb   10:34:00 
242257       Sara Magnusson       96   6 OK Landehof           10:36:00 
247907       Natalie Kadir        96   6 FK Herkules           10:38:00 
248202       Freja Björnberg      95   6 Frölunda OL           10:40:00 
214328       Danielle Fröstad     95   6 Kungälvs OK           10:42:00 
             Clara Kampe          95   6 Sjövalla FK           10:44:00 
344921       Hanna Djerf          95   6 Lerums SOK            10:46:00 
247994       Ella Samuelsson      95   6 FK Herkules           10:48:00 
226942       Ylva Mattsson        96   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:50:00 
214364       Linnea Bergstrand    95   6 Kungälvs OK           10:52:00 



D10  (10)   1960 m            Startplats 2            

302425       Agnes Spånér         98   6 Sävedalens AIK        10:35:00 
260932       Aina Hüls            97   6 Frölunda OL           10:37:00 
330555       Klara Djerf          98   6 Lerums SOK            10:39:00 
247976       Josephine Strandfor  98   6 IK Uven               10:41:00 
208728       Sara Almehed         97   6 Frölunda OL           10:43:00 
247925       Josefin Bernhed      97   6 FK Herkules           10:45:00 
209739       Emma Himmelmann      97   6 Sjövalla FK           10:47:00 
258515       Pernilla Andersson   97   7 OK Löftan             10:49:00 
253827       Frida Jerlin         98   6 Frölunda OL           10:51:00 
344918       Emma Djerf           98   6 Lerums SOK            10:53:00 



U4  (5)     3590 m            Startplats 1   Start: 1 

258683       Josefin Selén        92   6 FK Herkules           10:00:00 
407282       Daniel Vedin         92   6 Frölunda OL           10:00:00 
214209       Hanna Zetterberg     94  20 Markbygdens OK        10:00:00 
             Björn Kristensson    94   6 Sjövalla FK           10:00:00 
209891       Joel Åhsberg-Ottoss  94   6 Sjövalla FK           10:00:00 



U3  (10)    2420 m            Startplats 2   Start: 1 

231080       Henrik Möller        94   7 Fjärås AIK            10:00:00 
258686       Marcus Vogel         96   6 FK Herkules           10:00:00 
344582       Theodor Waldenström  93   6 Frölunda OL           10:00:00 
 14174       Marcus Söderström    94   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
330549       Andreas Söderlund    96   6 Lerums SOK            10:00:00 
209817       Joakim Logren        96   6 Sjövalla FK           10:00:00 
253883       Mattias Steisner     93   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
226901       Stina Gustafsson     94   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
264504       Tommy Gelotte        95   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
247911       Emil Leeman          96   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 



U2  (26)    1960 m            Startplats 2   Start: 1 

             Mikael Lind          98   6 FK Herkules           10:00:00 
247962       Tobias Fridén        94   6 FK Herkules           10:00:00 
             Jonas Fridén         65   6 FK Herkules           10:00:00 
 14171       Kajsa Jungbjer       98   6 FK Herkules           10:00:00 
231353       Åke Andersson        96   6 Frölunda OL           10:00:00 
248209       Olle Hammersberg     99   6 Frölunda OL           10:00:00 
331495       Amalia Setterstig    94   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
331176       Viktor Lindström     95   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
209963       Matilda Söderström   96   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
345115       Felix Larsson        95   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
247951       Emma Thölin          97   6 IK Stern              10:00:00 
247917       Elvira Erixon        96   6 IK Stern              10:00:00 
247959       Anna Erixon          96   6 IK Stern              10:00:00 
344489       Joel Flakberg        98   6 IFK Göteborg          10:00:00 
214350       Benjamin Gabrielsso  99   6 Kungälvs OK           10:00:00 
247940       Martin Langmoen      98   6 Kungälvs OK           10:00:00 
             Clara Cox            98   6 Lerums SOK            10:00:00 
345142       Madeleine Söderlund  99   6 Lerums SOK            10:00:00 
234545       Carl Agrell          98   6 Sävedalens AIK        10:00:00 
264563       Elias Yacoub         96   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
234636       Susanne Farg         95   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
234639       Sofia Larsson        95   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
352262       Ellen Granath        98   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
352257       Ida Friman           99   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
247972       Max Ardarve          95   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
264534       Erik Karlsson        94   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 



U1  (21)    1940 m            Startplats 2   Start: 1 

 11317       Viktor Le Claire     01   6 FK Herkules           10:00:00 
231157       Niklas Fredholm      97   6 Frölunda OL           10:00:00 
344590       Axel Johansson       99   6 Frölunda OL           10:00:00 
231331       Martin Lamm          00   6 Frölunda OL           10:00:00 
 14176       Filip Leman          96   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
247941       Hilma Markinhuhta    98   6 Göteborgs Skidklubb   10:00:00 
             Oliver Hästö         98  20 OK Skogshjortarna     10:00:00 
340261       Oliver Fransson-Lee  00   6 OK Alehof             10:00:00 
341708       Tove Johansson       00   6 OK Alehof             10:00:00 
341779       Erik Johansson       02   6 OK Alehof             10:00:00 
226326       Lukas Wadsten        99   6 OK Landehof           10:00:00 
231299       Emelie Karlsson      99   6 OK Landehof           10:00:00 
234496       Albin Claesson       98   6 Sävedalens AIK        10:00:00 
234996       Sofie Olsson         94   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
247930       Petter Hinder        00   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
247992       Gustav Friman        01   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
247969       Joel Ardarve         98   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
234796       Malva Nyström        99   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
234634       Ida Berggren         96   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
234617       Carl Berggren        94   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00 
             Johansson Felicia         6 OK Alehof             10:00:00 



Öppen 4  (1 3350 m            Startplats 1   Start: 1 

234867       Ulf Larsson          64   6 Lerums SOK            10:00:00 



Öppen 5  (1 4000 m            Startplats 1   Start: 1 

550517       Jan-Erik Porath      55   6 Tolered-Utby Ol-klubb 10:00:00