Alehof Öppna Ultra lång KM 2006lö 2006-11-18 15:59
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke



1H  (14)       21100 m                    

    1          Dalberg Klas              69    16 Södertälje-Nykvar          2:07:56 S
    2          Nilsson Mattias           88     6 OK Alehof                  2:08:36 S
    3          Hederskog Joakim          83    14 IK Hakarpspojkarna         2:15:47 S
    4          Persson Truls             81     6 OK Alehof                  2:17:24 S
    5          Ullman Magnus             62     6 OK Alehof                  2:25:15 S
    6          Karlsson Mattias          80     6 OK Alehof                  2:32:11 S
    7          Tobias Bryntesson                6 Frölunda OL                2:33:11 S
    8          Dahl Stefan               76     6 OK Alehof                  2:34:52 S
    9          Jonsson Lars              74     6 OK Alehof                  2:35:15 S
   10          Olsson Tobias             82     6 OK Alehof                  2:36:18 S
   11          Bengtsson Lennart         69     7 Falkenbergs OK             2:46:48 S
   12          Lövgärd Anders            74     6 OK Alehof                  3:19:28
   13          Rådbo Martin              77     6 IF Marin Väst              4:07:36

               Olsson Jonas              80     6 Lerums SOK                ej start



2H  (38)       15400 m                    

    1          Börjesson Rickard         90    20 Hestra IF                  1:47:28 S
    2          Persson John              91     6 OK Alehof                  1:55:48 S
    3          Börjesson Jonatan         66    20 Hestra IF                  1:56:09 S
    4          Hedberg Anders            90     6 Lerums SOK                 1:57:36 S
    5          Karlsson Magnus           63     6 OK Landehof                1:57:51 S
    6          Kjellberg Anders          59    20 OK Flundrehof              1:58:09 S
    7          Bergagård Johan           91     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:00:44 S
    8          Per-Erik Johansson                 Ale 90 IK Ale              2:03:51 S
    9          Asplund Staffan           62     6 Kungälvs OK                2:03:54 S
   10          Näslund Per               65     6 OK Landehof                2:04:28 S
   11          Modig David               88     6 OK Alehof                  2:05:03 S
   12          Karlsson Ulf              65     6 OK Alehof                  2:05:28 S
   13          Björklund Anders          57     6 Sävedalens AIK             2:09:30 S
   14          Edvardsen Asgeir          58     6 Göteborg-Majorna OK        2:09:38 S
   15          Johansson Nicke           66     6 OK Landehof                2:11:17 S
   16          Buskqvist Anders          58     2 Stenungsunds OK            2:12:54 S
   17          Gunnarsson Ingemar        53     6 Lerums SOK                 2:12:57 S
   18          Ståhl Niclas              90     6 FK Herkules                2:15:40 S
   19          Olesund Hampus            89     6 OK Landehof                2:17:34 S
   20          Strand Krister            53     6 OK Landehof                2:18:16 S
   21          Gustafsson Stefan                6 IFK Göteborg               2:18:55 S
   22          Hemlin Anton              88     6 IK Uven                    2:20:57 S
   23          Hammar Stefan             63     6 FK Herkules                2:22:48 S
   24          Hugoh Emil                92     6 OK Landehof                2:33:07 B
   25          Engström Carl                    6 OK Landehof                2:33:08 B
   26          Modig Thomas              61     6 OK Alehof                  2:34:04 B
   27          Engström Johan                   6 OK Landehof                2:36:47 B
   28          Hugoh Hans                59     6 OK Landehof                2:36:48 B
   29          Pettersson Torbjörn       60    16 Strängnäs-Malmby OL        2:37:50 B
   30          Bergagård Christer        58     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:38:14 B
   31          Larsson Lennart           57    20 OK Flundrehof              2:45:28

               Sparrevik Johan           91     6 Lerums SOK                  Felst.
               Kvarnström Jens           89     6 OK Landehof                 Felst.
               Granlund Fredrik          66     6 FK Herkules               ej start
               Sundin Ulf                58     6 Göteborg-Majorna OK       ej start
               Andersson Lars-Erik       58     6 Lerums SOK                ej start
               Gunnarsson Jacob          88     6 Lerums SOK                ej start
               Pehrsson Björn            89     6 OK Alehof                 ej start



2D  (8)        15400 m                    

    1          Höglund Laila B           62     6 FK Herkules                2:03:38 S
    2          Andersson Sofia           84    16 OK Hällen                  2:12:26 S
    3          Larsson Elisabet          00     6 Göteborg-Majorna OK        2:12:37 S
    4          Dahl Eva                  77     6 OK Alehof                  2:14:15 S
    5          Martinsson Linda          78     6 IF Marin Väst              2:14:39 S
    6          Sunesson Ylva             82    15 Haninge SOK                2:28:52 S
    7          Olsson Kristin            73     6 OK Alehof                  2:33:46 S
    8          Suzanne Eriksson                 6 OK Landehof                2:37:52 S



3H  (27)       11200 m                    

    1          Edvardsen Egil            92     6 Göteborg-Majorna OK        1:28:23 S
    2          Coxner Max                92     6 Lerums SOK                 1:28:26 S
    3          Thunberg Albin            92     6 OK Alehof                  1:28:29 S
    4          Eliasson Joakim           93     6 OK Alehof                  1:28:48 S
    5          Grönroos Jack             46     6 OK Alehof                  1:35:40 S
    6          Hogedal Lasse             50    20 Vänersborgs SK             1:40:12 S
    7          Eickhoff Patrik           92     6 Sävedalens AIK             1:41:46 S
    8          Asplund Simon             92     6 Kungälvs OK                1:43:15 S
    9          Karlsson Emil             92     6 OK Alehof                  1:47:36 S
   10          Narbro-Porath Kristian    93     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:53:42 S
   11          Leif Nilsson                       Skidklubb Göteborg         1:54:08 S
   12          Rosén Kenneth             44     6 Göteborg-Majorna OK        1:54:24 S
   13          Blick Johan               92     6 OK Alehof                  1:54:30 S
   14          Berglund Anders           45    20 OK Skogshjortarna          1:58:03 S
   15          Westberg Christer         43     6 IFK Göteborg               2:02:25 S
   16          Börjesson Dan             92    20 Hestra IF                  2:09:18 B
   17          Wåhlander Acke            45     6 Göteborg-Majorna OK        2:17:23
   18          Börjesson John            92    20 Hestra IF                  2:31:45
   19          Göran Karlsson                   6 IK Stern                   2:35:46

               Nilsson Joel              92     6 Lerums SOK                Ej godk.
               Svensson Mårten           44     2 Stångenäs AIS             Ej godk.
               Hvoslef Henrik            42     6 IK Stern                  ej start
               Eriksson Kent             51     6 IFK Göteborg              ej start
               Engström Björn            50     6 Lerums SOK                ej start
               Frisk Martin              92    20 Markbygden                ej start
               Molander Sven-Erik        50     6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start
               Björnberg Anders          45     6 Frölunda OL               ej start



3D  (16)       11200 m                    

    1          Garmer Emma               91     6 Göteborg-Majorna OK        1:43:37 S
    2          Westerberg Hanna          91     6 Göteborg-Majorna OK        1:43:39 S
    3          Isaksson Helena           89     7 OK Löftan                  1:44:32 S
    4          Blomberg Annika           89     6 Göteborg-Majorna OK        1:47:19 S
    5          Rundström Tina            65     6 OK Landehof                1:52:19 S
    6          Edvardsen Kristin         90     6 Göteborg-Majorna OK        1:53:26 S
    7          Estving Johanna           89     6 Lerums SOK                 1:53:47 S
    8          Coxner Britt-Marie        61     6 Lerums SOK                 1:54:11 S
    9          Nilsson Lovisa            90     6 Lerums SOK                 1:56:31 S
   10          Carlsson Gunilla          59     6 FK Herkules                2:10:09 S
   11          Modig Therese             90     6 OK Alehof                  2:28:27 B
   12          Weimann Lisa              89     6 IK Uven                    2:29:21 B
   13          Bergagård Lisbeth         60     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:33:04 B
   14          Blomberg Johanna          91     6 Göteborg-Majorna OK        2:33:21 B
   15          Olesund Julia             91     6 OK Landehof                2:33:22 B
   16          Näslund Caroline          64     6 OK Landehof                2:41:31



4H  (12)       6300 m                     

    1          Lygner Rasmus             94     6 Lerums SOK                   58:29 S
    2          Hjelmström David          94     6 Tolered-Utby Ol-klubb        59:20 S
    3          Buskqvist Abel            94     2 Stenungsunds OK              59:33 S
    4          Modig Karl                95     6 OK Alehof                    59:55 S
    5          Larsson Rasmus            94     6 OK Alehof                  1:01:13 S
    6          Sparrevik Gustaf          95     6 Lerums SOK                 1:06:04 S
    7          Fransson-Lee Colin        95     6 OK Alehof                  1:13:19 S
    8          Holm Totte                35    20 Markbygden                 1:41:26
    9          Larsen Sigurd                    6 OK Alehof                  2:40:24

               Hugoh Linus               94     6 OK Landehof               ej start
               Perleroth Jakob           94     6 OK Landehof               ej start
               Hermansson Åke            31     6 Tolered-Utby Ol-klubb     ej start



4D  (19)       6300 m                     

    1          Björklund Amilia          93     6 Sävedalens AIK               52:34 S
    2          Brander-Strand Ing-Mari   52     6 Göteborg-Majorna OK          54:40 S
    3          Blick Elin                94     6 OK Alehof                    59:10 S
    4          Pedersen Elsa             94     6 OK Alehof                  1:00:07 S
    5          Alsin Eva                 47    20 IK Ymer                    1:00:11 S
    6          Axmalm Emmeli             94     6 Sävedalens AIK             1:01:46 S
    7          Holmström Ann-Marie       49    20 IK Gandvik                 1:01:54 S
    8          Hogedal Gunilla           53    20 Vänersborgs SK             1:02:46 S
    9          Axelsson Karin            51     6 IK Uven                    1:11:49 S
   10          Grönroos Britt-Marie      49     6 OK Alehof                  1:14:28 S
   11          Johansson Sofia           95     6 OK Alehof                  1:15:29 B
   12          Ordasi Ulla-Britt         47     6 Kungälvs OK                1:16:28 B
   13          Engström My               56     6 Lerums SOK                 1:18:13 B
   14          Asplund Julia             94     6 Kungälvs OK                1:19:17 B
   15          Andersson Johanna         94     6 FK Herkules                1:19:20 B
   16          Wulfsberg Lisa            94     6 Kungälvs OK                1:23:55
   17          Andreasson Sofia          95     6 Kungälvs OK                1:23:56
   18          Rosén Elisabeth           47     6 Göteborg-Majorna OK        1:43:18

               Björkman Ann-Britt        42     6 Kungälvs OK               ej start



2UT  (7)       15400 m                    

    1          Jonsson Anders            77     6 IF Marin Väst              2:13:38 S
    2          Johansson Anders H        74     6 Göteborg-Majorna OK        2:15:08 S
    3          Englund Fredrik           69    20 Trollhättans SOK           2:15:35 S
    4          Lidström Johan            84     6 OK Landehof                2:22:13 S
    5          Hålsjö Johnny             83     6 OK Alehof                  2:23:24 S
    6          Bregell Evert             55     6 Lerums SOK                 3:10:47 B

               Uneman Johan              76     6 OK Alehof                   Felst.



3UT  (9)       11200 m                    

    1          Wienna Rufus              91     2 OK Skärmen                 1:28:21 S
    2          Dan-Olof Johansson               6 OK Alehof                  1:46:13 S
    3          Östman Måns               93     6 Göteborg-Majorna OK        1:49:55 S
    4          Östman Björn              62     6 Göteborg-Majorna OK        1:49:56 S
    5          Söderlund Örjan           67     6 Lerums SOK                 2:09:03 B
    6          Söderlund Elisabeth       72     6 Lerums SOK                 2:09:09 B
    7          Porath Jan-Erik           55     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:20:06
    8          Estving Jörgen            52     6 Lerums SOK                 2:40:02

               Eickhoff Martin           58     6 Sävedalens AIK            ej start



4UT  (5)       6300 m                     

    1          Axmalm Jim                67     6 Sävedalens AIK               59:25 S
    2          Andersson Kristina        86    14 Jönköpings OK              1:01:06 S
    3          Lundqvist Joakim          65     6 Göteborg-Majorna OK        1:06:03 S
    4          Engström Ida              89     6 Lerums SOK                 1:21:27 S
    5          Lundqvist Lars Anders     38     6 Göteborg-Majorna OK        1:41:00