GÄM 2006lö 2006-09-16 16:42
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid 



H70  (6)       3180 m                      

    1          Atte Heikkilä             35     2 OK Gipen                     43:57 
    2          Bengt Fagrell             36     6 OK Alehof                    55:25 
    3          Lennart Olsson            34     6 Kungälvs OK                  64:06 
    4          Bengt Hallén              36    20 Trollhättans SOK             68:16 
    5          Åke Johansson             31    20 Trollhättans SOK             68:48 

               Ulf Smedberg              32    20 Trollhättans SOK          ej start 



H65  (5)       3180 m                      

    1          Leif Johansson            37    20 Trollhättans SOK             42:04 
    2          Matts Mattsson            39     2 OK Gipen                     46:52 
    3          Bo Westerberg             40    20 Vänersborgs SK               50:51 
    4          Göran Nordh               37    20 Trollhättans SK              59:41 
    5          Gunnar Waern              38    20 Trollhättans SOK             61:23 



H60  (5)       4050 m                      

    1          Lars Ljungberg            42    20 Trollhättans SOK             48:48 
    2          Jukka Rankanen            45     6 Sjövalla FK                  52:48 
    3          Bengt Börjesson           44     6 OK Alehof                    54:30 
    4          Per-Arne Johansson        44     2 OK Gipen                     55:12 

               Erling Andersson          45    20 Vänersborgs SK              Felst. 



H55  (3)       4050 m                      

    1          Lasse Hogedal             50    20 Vänersborgs SK               40:01 
    2          Sten Olsson               48     6 OK Alehof                    58:13 

               Per Ivarsson              50    20 Trollhättans SOK          ej start 



H50  (2)       4320 m                      

    1          Johan Carlsson            55    20 Trollhättans SOK             43:31 
    2          Peter Larsson             55     2 OK Gipen                     51:04 



H45  (3)       4320 m                      

    1          Jerker Netz               57    20 Trollhättans SOK             41:40 
    2          Tomas Nilsson             59     2 OK Gipen                     65:47 
    3          Lennart Larsson           57    20 OK Flundrehof               102:13 



H40  (2)       5400 m                      

    1          Peter Strömdahl           65    20 OK Skogsvargarna             63:44 
    2          Joakim Ström              64    20 OK Skogsvargarna             69:42 



H21  (4)       6870 m                      

    1          Robert Enbom              76    20 Vänersborgs SK               70:36 
    2          Robert Westman            75     6 OK Alehof                    71:21 
    3          Mads Mikkelsen            70     6 IFK Göteborg                 94:42 

               Fredrik Englund           69    20 Trollhättans SOK            Felst. 



H20  (1)       5400 m                      

               Henrik Carlsson           86    20 Trollhättans SOK          ej start 



H18  (2)       5400 m                      

    1          Björn Svensson            89    20 Trollhättans SOK             66:47 
    2          Pontus Carlsson           89    20 Trollhättans SOK             86:02 



H16  (2)       4320 m                      

    1          Albin Thunberg            92     6 OK Alehof                    57:20 
    2          Fredrik Wessmark          91    20 OK Flundrehof                62:53 



H12  (4)       2390 m                      

    1          Colin Fransson-Lee        95     6 OK Alehof                    26:07 
    2          Karl Modig                95     6 OK Alehof                    29:00 
    3          Jonas Thunberg            95     6 OK Alehof                    32:15 

               Sofia Johansson           95     6 OK Alehof                   Felst. 



H10  (3)       2010 m                      

    1          Olof Lennartsson          96    20 OK Flundrehof                30:30 
    2          Douglas Fransson-Lee      98     6 OK Alehof                    33:39 
    3          Henrik Andersson          96    20 OK Flundrehof                36:34 



D65  (3)       2890 m                      

    1          Eivor Steen-Olsson        37     6 Kungälvs OK                  45:47 
    2          Margareta Johansson       41    20 Trollhättans SOK             63:49 
    3          Gull-Britt Grönberg       39     6 Kungälvs OK                  72:29 



D45  (7)       3180 m                      

    1          Gunilla Hogedal           53    20 Vänersborgs SK               44:53 
    2          Catharina Carlsson        58    20 Trollhättans SOK             60:51 
    3          Kerstin Svensson          53    20 Trollhättans SOK             63:42 
    4          Lena Waern                43    20 Trollhättans SOK             66:07 
    5          Margareta Netz            57    20 Trollhättans SOK             75:12 
    6          Agneta Lennartsson        61    20 OK Flundrehof               136:45 

               Kristina Johansson        47     2 OK Gipen                    Felst. 



D35  (1)       4050 m                      

    1          Bodil Ahlström            68    20 Trollhättans SOK             66:03 



D21  (3)       4320 m                      

    1          Katarina Andersson        76    20 Vänersborgs SK               57:11 
    2          Kristin Olsson            73     6 OK Alehof                    78:09 

               Maria Svensson            85    20 Trollhättans SOK          ej start 



D18  (1)       4050 m                      

               Malin Börjesson           89     6 OK Alehof                   Felst. 



D14  (2)       3000 m                      

    1          Sofia Andersson           93    20 OK Flundrehof                52:51 
    2          Sofia Klasson             92    20 OK Flundrehof                54:05 



Öppen 1  (1)   2010 m                      

               hans thorberntsson               6 OK Alehof                   Felst. 



Öppen 2  (1)   2390 m                      

    1          Bergbacka Alexander       94       Surte                        56:14 



Öppen 4  (4)   3000 m                      

    1          Annsofie Andersson        68       Surte                        58:25 
    2          Per-Håkan Anderrsson      63    20 OK Flundrehof               235:48 

               Sigurt Larsen                    6 OK Alehof                   Felst. 
               Isabelle Ryden                   6 OK Alehof                   Felst. 



Öppen 7  (3)   3180 m                      

    1          Anders Källberg                 20 OK Flundrehof                52:13 
    2          Annika Hermansson                  Surte                        60:02 
    3          Ida Mikkelsen                      Danmark                      64:04 



Öppen 8  (3)   4320 m                      

    1          Preben Jörgensen                 6 IFK Göteborg                 49:47 
    2          Åsa Jellvert              67     6 Göteborg-Majorna OK          59:46 
    3          Stefan Olsson                      Surte                        69:13