DM Långlö 2005-09-03 19:18
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

tartnr   Bricka Rank   Namn                        År  Dst Klubb                              Start 


H80  (8)    2620 m            Startplats 1               

   774    14766        Gunnar Aronsson             25    6 Tolered-Utby Ol-klubb            9:43:00 
   715    14569        Börge Djerf                 25    6 Lerums SOK                       9:49:00 
   686    14257        Joel Slättmyr               19    6 IK Stern                         9:55:00 
   200    11019        Hugo Krause                 25    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:01:00 
   201    13951        Åke Andersson               21    6 IFK Göteborg                    10:07:00 
   202    11577        Gunnar Nilsson              22    6 Frölunda OL                     10:13:00 
   203    14256        Arne Sandström              21    6 IK Stern                        10:19:00 
   204    14539        Bertil Malmborg             25    6 Lerums SOK                      10:25:00 



H75  (5)    2790 m            Startplats 1               

   205    14403        Nils Johansson              30    6 Kungälvs OK                     10:02:00 
   206    11003        Ture Gunnarsson             28    6 Göteborg-Majorna OK             10:05:00 
   207    14313        Gösta Pettersson            29    6 IK Uven                         10:08:00 
   208    14008        Bengt Borg                  26    6 Göteborg-Majorna OK             10:11:00 
   209    11300        Göte Höglund                29    6 FK Herkules                     10:14:00 



H70  (15)   3880 m            Startplats 1               

   677    11004        Björn Broman                31    6 Göteborg-Majorna OK              9:59:00 
   210    11055        Rolf Forsman                31    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:01:00 
   211    14443        Åke Hogedal                 35    6 Kungälvs OK                     10:03:00 
   212    14723        Leif Edsand                 34    6 Sävedalens AIK                  10:05:00 
   213    11002        Jonny Blomqvist             31    6 Göteborg-Majorna OK             10:07:00 
   214    11578        Rolf Blom                   32    6 Frölunda OL                     10:09:00 
   215    14582        Alban Carlbom               35    6 Lerums SOK                      10:11:00 
   216    14435        Roland Wentzel              35    6 Kungälvs OK                     10:13:00 
   217    11099        Leif Hjertqvist             34    6 IK Stern                        10:15:00 
   218    13999        Erik Johansson                    6 Göteborgs Spårvägars GIF        10:17:00 
   219    11052        Åke Hermansson              31    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:19:00 
   220    14434        Lennart Olsson              34    6 Kungälvs OK                     10:21:00 
   221    14722        Sten Carlsson               32    6 Sävedalens AIK                  10:23:00 
   222   260920        Gösta Cederin               34    6 Göteborg-Majorna OK             10:25:00 
   223    14328        Carl-Henrik Hallberg        32    6 IK Uven                         10:27:00 



H65  (18)   4380 m            Startplats 1               

   224    14574        Per-Hugo Lundgren           38    6 Lerums SOK                      10:02:00 
   225    11016        Agne Östensson              36    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:05:00 
   226    14504        Andre Alexandersson         38    6 Kungälvs OK                     10:08:00 
   227    14028        Ingvar Ottosson             40    6 Göteborg-Majorna OK             10:11:00 
   228    11085        Arne Fredholm               37    6 Frölunda OL                     10:14:00 
   229    14727        Roland Brandshage           38    6 Sävedalens AIK                  10:17:00 
   230   239803        Stig Wallin                 40    6 Lerums SOK                      10:20:00 
   231   202441        Ragnar Bewert               38    6 OK Landehof                     10:23:00 
   232    11348        Lars Lagerstedt             39    6 FK Herkules                     10:26:00 
   233    14333        Ingemar Alfredsson          37    6 IK Uven                         10:29:00 
   234    11581        Jan Kjellström              39    6 Frölunda OL                     10:32:00 
   235    11360        Bernt Fredriksson           39    6 Sjövalla FK                     10:35:00 
   236    14541        Laszlo Vörös                37    6 Lerums SOK                      10:38:00 
   237   260914        Lennart Bernhed             37    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:41:00 
   238    14498        Algot Hansson               40    6 Kungälvs OK                     10:44:00 
   239   302408        Sune Erikers                40    6 Göteborg-Majorna OK             10:47:00 
   240    26185        Magne Hagström              40    6 Frölunda OL                     10:50:00 
   241    14732        Nils-Olof Thorsell          37    6 Sävedalens AIK                  10:53:00 



H60  (21)   4610 m            Startplats 1               

   697    14394        Björn Holmer                43    6 Kungälvs OK                      9:57:00 
   689    14361        Lennart Olsson              43    6 IK Uven                          9:59:00 
   242    11508        Bengt Börjesson             44    6 OK Alehof                       10:01:00 
   243    14065        Lars-Erik Gadde             45    6 Göteborg-Majorna OK             10:03:00 
   244    14309        Karl-Axel Johansson         42    6 IK Uven                         10:05:00 
   245    14735        Bengt Johansson             41    6 Sävedalens AIK                  10:07:00 
   246   242277        Gunnar Vallin               44    6 OK Landehof                     10:09:00 
   247   407267        Anders Björnberg            45    6 Frölunda OL                     10:11:00 
   248    14264        Hans Johansson              42    6 IK Stern                        10:13:00 
   249   260919        Acke Wåhlander              45    6 Göteborg-Majorna OK             10:15:00 
   250    11032        Thomas Åberg                45    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:17:00 
   251   243127        Percy Carlsson                    6 Göteborgs Spårvägars GIF        10:19:00 
   252    14594        Lars Finbom                 42    6 OK Landehof                     10:21:00 
   253    14559        Conny Tisell                43    6 Lerums SOK                      10:23:00 
   254    11354        Jukka Rankanen              45    6 Sjövalla FK                     10:25:00 
   255    14209        Ingemar Lindblom            44    6 IFK Göteborg                    10:27:00 
   256    14024        Kenneth Rosén               44    6 Göteborg-Majorna OK             10:29:00 
   257    14332        Bengt-Rune Wallström        45    6 IK Uven                         10:31:00 
   258    14746        Anders Axelsson             45    6 Sävedalens AIK                  10:33:00 
   259    14593        Lennart Carlström           43    6 OK Landehof                     10:35:00 
   260    11583        Lars Fredriksson            41    6 Frölunda OL                     10:37:00 



H55  (17)   4830 m            Startplats 1               

   780    11045        Claes Lindegårdh            48    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:24:00 
   713    14560        Olle Adolfsson              47    6 Lerums SOK                      10:27:00 
   261    14054        Bo Holmberg                 49    6 Göteborg-Majorna OK             10:30:00 
   262    11024        Roland Larsson              49    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:33:00 
   263   302383        Lars Leijon                 48    6 Lerums SOK                      10:36:00 
   264    14742        Hans Carlstedt              46    6 Sävedalens AIK                  10:39:00 
   265    14624        Jan-Olof Johansson          47    6 OK Landehof                     10:42:00 
   266    14320        Stanley Mattsson            50    6 IK Uven                         10:45:00 
   267   214223        Olle Olofsson               49    6 Kungälvs OK                     10:48:00 
   268    11006        Lars Mathiasson             47    6 IK Stern                        10:51:00 
   269    14741        Lars-Göran Axmalm           46    6 Sävedalens AIK                  10:54:00 
   270    11307        Arne Bigsten                47    6 FK Herkules                     10:57:00 
   271    14010        Claes-Göran Strand          48    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   272    11018        Sven-Erik Molander          50    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:03:00 
   273    14553        Mats Kågeson                48    6 Lerums SOK                      11:06:00 
   274    14647        Lars Österberg              48    6 Sävedalens AIK                  11:09:00 
   275    30120        Lars-Olof Dahlberg          48    6 OK Landehof                     11:12:00 



H50  (16)   5350 m            Startplats 1               

   758    29033        Christer Bernérus           55    6 Sävedalens AIK                  10:18:00 
   744    14618        Krister Strand              53    6 OK Landehof                     10:21:00 
   740    30125        Anders Larsson              55    6 OK Landehof                     10:24:00 
   698    14440        Ulf Pettersson              54    6 Kungälvs OK                     10:27:00 
   276    11318        Yngve Norell                52    6 FK Herkules                     10:30:00 
   277    14771        Stefan Janslätt             53    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:33:00 
   278   878421        Bo Håkansson                53    6 IFK Göteborg                    10:36:00 
   279   263517        Tor Ask                     54    6 Lerums SOK                      10:39:00 
   280    14107        Mats Strandhagen            55    6 Göteborg-Majorna OK             10:42:00 
   281   405538        Johan Wedlin                55    6 Sävedalens AIK                  10:45:00 
   282    14225        Kent Eriksson               51    6 IFK Göteborg                    10:48:00 
   283   302380        Jörgen Estving              52    6 Lerums SOK                      10:51:00 
   284   260931        Anders Mohlin               51    6 IK Stern                        10:54:00 
   285    14770        Jan Kuchler                 51    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:57:00 
   286   259022        Henrik Undeland             54    6 IFK Göteborg                    11:00:00 
   287    14543        Ingemar Gunnarsson          53    6 Lerums SOK                      11:03:00 



H45  (38)   5800 m            Startplats 1               

   773   352258        Martin Carlsson             60    6 Tolered-Utby Ol-klubb            9:34:00 
   768   405577        Mats Lindqvist              58    6 Sävedalens AIK                   9:37:00 
   762   352251        Johan Berglund              56    6 Sävedalens AIK                   9:40:00 
   755   260940        Ulf Wallin                  60    6 Sjövalla FK                      9:43:00 
   749   405569        Hans Hugoh                  59    6 OK Landehof                      9:46:00 
   739    14630        Bertil Axbom                56    6 OK Landehof                      9:49:00 
   723   260947        Bengt Ziegler               58    6 Lerums SOK                       9:52:00 
   712    14571        Stefan Jansson              58    6 Lerums SOK                       9:55:00 
   667    11331        Kjell Andersson             56    6 FK Herkules                      9:58:00 
   288    10040        Asgeir Edvardsen            58    6 Göteborg-Majorna OK             10:01:00 
   289    14656        Anders Björklund            57    6 Sävedalens AIK                  10:04:00 
   290    26164        Karl Schneider              57    6 FK Herkules                     10:07:00 
   291   264510        Jan Fonselius               56    6 IF Marin Väst                   10:10:00 
   292    26191        Sven Börjeson               60    6 Göteborg-Majorna OK             10:13:00 
   293    14773        Christer Bergagård          58    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:16:00 
   294    14343        Gunnar Håkansson            58    6 IK Uven                         10:19:00 
   295   239863        Bengt Ottosson              57    6 Sjövalla FK                     10:22:00 
   296    14143        Ingemar Björkman            56    6 Göteborg-Majorna OK             10:25:00 
   297    14460        Claes Nilsson               57    6 Kungälvs OK                     10:28:00 
   298    11346        Johan Magnusson             58    6 FK Herkules                     10:31:00 
   299   352243        Bertil Thomas               58    6 Lerums SOK                      10:34:00 
   300    14056        Ulf Sundin                  58    6 Göteborg-Majorna OK             10:37:00 
   301    26163        Lars Magnusson              59    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:40:00 
   302   258688        Torbjörn Almgren            59    6 Göteborgs SK                    10:43:00 
   303    14334        Göran Håkansson             57    6 IK Uven                         10:46:00 
   304   212554        Göran Olesund               59    6 OK Landehof                     10:49:00 
   305    30195        Mats Farbrot                59    6 Göteborg-Majorna OK             10:52:00 
   306   405542        Martin Eickhoff             58    6 Sävedalens AIK                  10:55:00 
   307    26167        Magnus Uppström             59    6 FK Herkules                     10:58:00 
   308   263530        Tor Ehlersson               59    6 Sjövalla FK                     11:01:00 
   309    14044        Bengt Nilsson               57    6 Göteborg-Majorna OK             11:04:00 
   310    14796        Christer Hermansson         58    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:07:00 
   311    30178        Henrik Carlsson             57    6 IK Uven                         11:10:00 
   312    30156        Lars-Erik Andersson         58    6 Lerums SOK                      11:13:00 
   313    14050        Lars Norén                  59    6 Göteborg-Majorna OK             11:16:00 
   314    14659        Anders Spåner               57    6 Sävedalens AIK                  11:19:00 
   315   264512        Ingemar Bertilsson          57    6 FK Herkules                     11:22:00 
   316   302386        Hans Garmer                 59    6 IF Marin Väst                   11:25:00 



H45 MOTION  4140 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   317   226941        Calle Blomberg              59    6 Göteborg-Majorna OK             10:00:00 
   318    14153        Leif Nilsson                43    6 Göteborgs SK                    10:00:00 
   319   263523        Lars Larsson                56    6 Sjövalla FK                     10:00:00 
   754   247986        Jan Rydén                   59    6 Sjövalla FK                     10:00:00 



H40  (24)   6280 m            Startplats 1               

   680    29059        Pär Gustavsson              61    6 Göteborg-Majorna OK              9:57:00 
   320   611228        Maths Carlsson              61    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:00:00 
   321   260921        Odd Wallum                  64    6 Göteborg-Majorna OK             10:03:00 
   322   262197        Lars-Johan Våg              65    6 Lerums SOK                      10:06:00 
   323   354399        Stefan Gustafsson           60    6 IFK Göteborg                    10:09:00 
   324   258639        Björn Lindau                61    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:12:00 
   325   302414        Christer Borg               63    6 Göteborg-Majorna OK             10:15:00 
   326    11313        Ragnar Uppström             64    6 FK Herkules                     10:18:00 
   327    11589        Bernt Berndtsson            65    6 Frölunda OL                     10:21:00 
   328    14662        Pär Claesson                62    6 Sävedalens AIK                  10:24:00 
   329    14059        Ulf Andersson               61    6 Göteborg-Majorna OK             10:27:00 
   330   214319        Leif Einarsson              65    6 Kungälvs OK                     10:30:00 
   331    14774        Jan Hinder                  65    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:33:00 
   332    30198        Per Sander                  63    6 Göteborg-Majorna OK             10:36:00 
   333    11362        Hans Wedberg                62    6 Sjövalla FK                     10:39:00 
   334    13955        Per Flakberg                62    6 IFK Göteborg                    10:42:00 
   335    14660        Thomas Attfors              61    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:45:00 
   336   260943        Andrew Lago                 61    6 Göteborg-Majorna OK             10:48:00 
   337    26162        Magnus Wide                 62    6 FK Herkules                     10:51:00 
   338    30547        Bengt Grewin                63    6 Frölunda OL                     10:54:00 
   339    14666        Hans Hultman                62    6 Sävedalens AIK                  10:57:00 
   340    14071        Björn Karlsson              63    6 Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   341   264565        Leif Hagman                 63    6 IK Uven                         11:03:00 
   342    14522        Staffan Asplund             62    6 Kungälvs OK                     11:06:00 



H35  (19)   8060 m            Startplats 1               

   694    13960        Bjarne Bäcklund             68    6 IFK Göteborg                    10:10:00 
   775   209834        Joakim Hermansson           01    6 Göteborg-Majorna OK             10:13:00 
   777   263960 (1057) Jörgen Ljungberg            70    6 Göteborg-Majorna OK             10:16:00 
   763    14676        Mattias Bååth               68    6 Sävedalens AIK                  10:19:00 
   776   262394        Håkan Eriksson              69    6 Göteborg-Majorna OK             10:22:00 
   693   202305        Nils Gustavsson             67    6 IFK Göteborg                    10:25:00 
   679                 Sören Sturesson             70    6 Göteborg-Majorna OK             10:28:00 
   343    11061        Anders Yngström             66    6 Göteborg-Majorna OK             10:31:00 
   344    10049        Thomas Kullander            69    6 Sävedalens AIK                  10:34:00 
   345   258641 (0840) Jari Williamsson            69    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:37:00 
   346    14396        Martin Ekdala               67    6 Kungälvs OK                     10:40:00 
   347    14704 (1024) Nichlas Wallström           68    6 Sävedalens AIK                  10:43:00 
   348    16944        Jonas Höijer                69    6 FK Herkules                     10:46:00 
   349    14691        Henrik Nordholm             67    6 Sävedalens AIK                  10:49:00 
   350   202025        Mads Mikkelsen              70    6 IFK Göteborg                    10:52:00 
   351    14410        Martin Nilsson              66    6 Kungälvs OK                     10:55:00 
   352   263501        Erik Österlin               70    6 Sävedalens AIK                  10:58:00 
   353    14117        Claes Hagstrand             67    6 Göteborg-Majorna OK             11:01:00 
   354    29022        Stefan Johansson            67    6 Sävedalens AIK                  11:04:00 



H35 MOTION  6160 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   355   352282        Gunnar Jansson              61    6 Göteborg-Majorna OK             10:00:00 



H21  (28)   12660 m           Startplats 1               

   107   730820        Martin Larsson              73    6 IFK Göteborg                     9:51:00 
   108    13997        Fredrik Eliasson            82    6 IK Stern                         9:54:00 
   109   811028 (0417) Per-Åke Bligård             00    6 Göteborg-Majorna OK              9:57:00 
   110   352284 (0523) Jakob Physant               78    6 Göteborg-Majorna OK             10:00:00 
   111   989898 (0024) Thomas Asp                  66    6 IFK Göteborg                    10:03:00 
   112    11033 (0522) Niklas Åberg                75    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:06:00 
   113    37325 (0701) Jonas Lundberg              74    6 Göteborg-Majorna OK             10:09:00 
   114   770312 (0203) Claus Bloch                 77    6 IFK Göteborg                    10:12:00 
   115    14707 (0370) Kalle Wrane                 69    6 Sävedalens AIK                  10:15:00 
   116    14111 (0333) Kristoffer Sideby           72    6 Göteborg-Majorna OK             10:18:00 
   117    18855 (0155) Andreas Johansson           84    6 IFK Göteborg                    10:21:00 
   118   354391        Jonas Nilsson               72    6 FK Herkules                     10:24:00 
   119   239809        Nicolai Nielsen             00    6 Göteborg-Majorna OK             10:27:00 
   120    14238 (0238) Joakim Hederskog            83    6 IFK Göteborg                    10:30:00 
   121    14703 (0200) Martin Pettersson           74    6 Sävedalens AIK                  10:33:00 
   122    11553 (0280) Truls Persson               81    6 OK Alehof                       10:36:00 
   123    15002 (0275) Anders Höije                80    6 Göteborg-Majorna OK             10:39:00 
   124   811222 (0111) Erik Engstrand              81    6 IFK Göteborg                    10:42:00 
   125    11048 (0130) Jonas Martner               75    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:45:00 
   126    14246 (0086) Andreas J Johansson         80    6 Göteborg-Majorna OK             10:48:00 
   127   721027 (0053) Martin Claesson             72    6 IFK Göteborg                    10:51:00 
   128    12555 (0367) Markus Båth                 79    6 Sävedalens AIK                  10:54:00 
   129    14007 (0083) Fredrik Sturesson           72    6 Göteborg-Majorna OK             10:57:00 
   130   830000 (0076) Henrik Eliasson             83    6 IFK Göteborg                    11:00:00 
   131    11012 (0703) Per-Åke Bastestad           76    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:03:00 
   132    14005 (0082) Anders Axenborg             77    6 Göteborg-Majorna OK             11:06:00 
   133   866866 (0113) Johan Greger Larsson        76    6 IFK Göteborg                    11:09:00 
   134    14277        Vidar Faxén                 84    6 Sävedalens AIK                  11:12:00 



H21 MOTION  7150 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   381   258687        Erik Hemmendorff            75    6 FK Herkules                     10:00:00 
   382   239874        Roger Lundin                71    6 FK Herkules                     10:00:00 
   383   258663        Ingemar Blom                67    6 IK Uven                         10:00:00 
   384    14641        Henrik Johansson            80    6 OK Landehof                     10:00:00 
   701   214333        Jacob Lundin                81    6 Kungälvs OK                     10:00:00 



H20  (6)    9460 m            Startplats 1               

   144    14631 (0671) Victor Axbom                86    6 OK Landehof                      9:58:00 
   145   850227 (0464) Joakim Berglund             85    6 Sävedalens AIK                  10:02:00 
   146   302429 (0055) Marcus Millegård            85    6 Sävedalens AIK                  10:06:00 
   147    14534 (0945) Björn Nilsson               86    6 Kungälvs OK                     10:10:00 
   148   405537 (0875) Joakim Järphag              86    6 Sävedalens AIK                  10:14:00 
   149    14690 (0581) Patrik Berglund             86    6 Sävedalens AIK                  10:18:00 



H18  (16)   7480 m            Startplats 1               

   157    29034 (1026) Andreas Bernérus            87    6 Sävedalens AIK                   9:48:00 
   158   880602 (0788) Charley Ziegler             88    6 Lerums SOK                       9:52:00 
   159    14374        Alexander Glaerum           88    6 IK Uven                          9:56:00 
   160   870208 (0315) Ola Martner                 87    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:00:00 
   161    30170 (0802) Jens Dahlstrand             88    6 Lerums SOK                      10:04:00 
   162    14371 (0909) Anton Hemlin                88    6 IK Uven                         10:08:00 
   163    11571 (0424) Mikael Eliasson             87    6 OK Alehof                       10:12:00 
   164    14488 (0965) Emil Johansson              88    6 Kungälvs OK                     10:16:00 
   165   263515        Karl Ask                    88    6 Lerums SOK                      10:20:00 
   166    14323 (0744) Petter Mattsson             88    6 IK Uven                         10:24:00 
   167    36906 (0885) David Modig                 88    6 OK Alehof                       10:28:00 
   168   212058 (0785) Joakim Millegård            87    6 Sävedalens AIK                  10:32:00 
   169   870101 (0525) Johan Strand                87    6 Göteborg-Majorna OK             10:36:00 
   170    30161        Jacob Gunnarsson            88    6 Lerums SOK                      10:40:00 
   171   880526 (0902) Anders Bergman              88    6 IK Uven                         10:44:00 
   172    11542 (0582) Mattias Nilsson             88    6 OK Alehof                       10:48:00 



H16  (17)   5080 m            Startplats 1               

   767    29035        Erik Bernérus               90    6 Sävedalens AIK                  10:12:00 
   741   405572        Jens Kvarnström             89    6 OK Landehof                     10:15:00 
   737    26156        Björn Pehrsson              89    6 OK Alehof                       10:18:00 
   733   263514        Erik Eikeland               89    6 Lerums SOK                      10:21:00 
   706    14495        Andreas Håkansson           89    6 Kungälvs OK                     10:24:00 
   687   260926        Mattias Eliasson            90    6 IK Stern                        10:27:00 
   180   352236        Daniel Thomas               90    6 Lerums SOK                      10:30:00 
   181    14372        Jonas Hemlin                90    6 IK Uven                         10:33:00 
   182    11345        Hugo Magnusson              89    6 FK Herkules                     10:36:00 
   183    11026        Jonas Larsson               89    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:39:00 
   184    14725        Arvid Wedlin                89    6 Sävedalens AIK                  10:42:00 
   185    30899 (0940) Johan Nilsson               89    6 Kungälvs OK                     10:45:00 
   186    11320        Fredrik Norell              89    6 FK Herkules                     10:48:00 
   187   302400        Anders Hedberg              90    6 Lerums SOK                      10:51:00 
   188    14345        Erik Håkansson              89    6 IK Uven                         10:54:00 
   189   263521        Niclas Ståhl                90    6 FK Herkules                     10:57:00 
   190   405562        Hampus Olesund              89    6 OK Landehof                     11:00:00 



H14  (27)   3840 m            Startplats 1               

   772   264505        Olof Carlsson               91    6 Tolered-Utby Ol-klubb            9:40:00 
   751    30126        Emil Hugoh                  92    6 OK Landehof                      9:43:00 
   727    30162        Johan Sparrevik             91    6 Lerums SOK                       9:46:00 
   725   239841        Leo Pettersson              91    6 Lerums SOK                       9:49:00 
   720   239828        Tom Hedenström              91    6 Lerums SOK                       9:52:00 
   718   239821        Mattias Rydström            91    6 Lerums SOK                       9:55:00 
   716   258669        Jonathan Pettersson         91    6 Lerums SOK                       9:58:00 
   414   352261        Johan Bergagård             91    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:01:00 
   415    26154        John Persson                91    6 OK Alehof                       10:04:00 
   416   239857        Markus Junkers              91    6 Lerums SOK                      10:07:00 
   417    14084        Egil Edvardsen              92    6 Göteborg-Majorna OK             10:10:00 
   418    14523        Simon Asplund               92    6 Kungälvs OK                     10:13:00 
   419   263503        Patrik Eickhoff             92    6 Sävedalens AIK                  10:16:00 
   420   217237        Emil Karlsson               92    6 OK Alehof                       10:19:00 
   421   352237        Max Coxner                  92    6 Lerums SOK                      10:22:00 
   422   263527        Gustaf Ehlersson            92    6 Sjövalla FK                     10:25:00 
   423   405551        Oskar Arvidsson             92    6 FK Herkules                     10:28:00 
   424   260906        Johan Attfors               91    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:31:00 
   425   408885        Johan Blick                 92    6 OK Alehof                       10:34:00 
   426   302404        Joel Nilsson                92    6 Lerums SOK                      10:37:00 
   427   352280        Elias Borgelsson            91    6 Göteborg-Majorna OK             10:40:00 
   428   407282        Daniel Vedin                92    6 Frölunda OL                     10:43:00 
   429   258638        Carl Lindau                 92    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:46:00 
   430   246276        Albin Thunberg              92    6 OK Alehof                       10:49:00 
   431   263519        Gustav Glansén              92    6 Lerums SOK                      10:52:00 
   432    30104        Mikael Martinsson           91    6 Göteborg-Majorna OK             10:55:00 
   433   226990        Gustav Andersson            91    6 FK Herkules                     10:58:00 



H12  (24)   2940 m            Startplats 1               

   753   405567        Jakob Perleroth             94    6 OK Landehof                      9:42:00 
   750    30121        Linus Hugoh                 94    6 OK Landehof                      9:44:00 
   738   246010        Rasmus Larsson              94    6 OK Alehof                        9:46:00 
   730   355757        Johan Eikeland              93    6 Lerums SOK                       9:48:00 
   724   239847        Rickard Pettersson          93    6 Lerums SOK                       9:50:00 
   721   247989        Albin Casparsson            93    6 Lerums SOK                       9:52:00 
   719   239869        Patrik Hedenström           93    6 Lerums SOK                       9:54:00 
   673   258679        Johan Wendel                94    6 FK Herkules                      9:56:00 
   672   302449        Simon Vogel                 93    6 FK Herkules                      9:58:00 
   434   352264        Johan Hinder                93    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:00:00 
   435   214326        Daniel Zachrisson           94    6 Kungälvs OK                     10:02:00 
   436   263549        Emil Wide                   93    6 FK Herkules                     10:04:00 
   437   247968        Rasmus Lygner               94    6 Lerums SOK                      10:06:00 
   438   247995        Lucas Persson               93    6 FK Herkules                     10:08:00 
   439   239846        Viktor Runnby               93    6 Göteborg-Majorna OK             10:10:00 
   440   258662        Anton Blom                  94    6 IK Uven                         10:12:00 
   441   405546        Niklas Helmertz             93    6 FK Herkules                     10:14:00 
   442   239827        Johan Gunnarsson            93    6 Lerums SOK                      10:16:00 
   443    30151        Amir Chihani                93    6 FK Herkules                     10:18:00 
   444   302365        Kristian Narbro-Porath      93    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:20:00 
   445    14474        Joakim Eliasson             93    6 OK Alehof                       10:22:00 
   446   247943        Lukas Samuelsson            93    6 FK Herkules                     10:24:00 
   447   247931        Tim Junkers                 93    6 Lerums SOK                      10:26:00 
   448    11343        Robin Höglund               93    6 FK Herkules                     10:28:00 



H10  (18)   2550 m            Startplats 2               

   770   226964        Oskar Lindqvist             96    6 Sävedalens AIK                  10:18:00 
   747   242281        Tobias Karlsson             95    6 OK Landehof                     10:20:00 
   746   212503        Filip Wadsten               96    6 OK Landehof                     10:22:00 
   729   247960        Magnus Trouvé Raa           95    6 Lerums SOK                      10:24:00 
   728   239835        Gustaf Sparrevik            95    6 Lerums SOK                      10:26:00 
   681                 Staffan Strandell           95    6 Göteborgs SK                    10:28:00 
   449   264344        Karl Modig                  95    6 OK Alehof                       10:30:00 
   450   263547        Johan Höglund               96    6 FK Herkules                     10:32:00 
   451   258642        Sven Magnusson              95    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:34:00 
   452   247935        Viktor Yngström             95    6 Göteborg-Majorna OK             10:36:00 
   453   244824        Colin Fransson-Lee          95    6 OK Alehof                       10:38:00 
   454   247981        Erik Abrahamsson            96    6 FK Herkules                     10:40:00 
   455   226988        Jacob Lövstedt              96    6 Sjövalla FK                     10:42:00 
   456   262196        Arvid Våg                   95    6 Lerums SOK                      10:44:00 
   457   241514        Jonas Thunberg              95    6 OK Alehof                       10:46:00 
   458   355748        Jonatan Bernhed             96    6 FK Herkules                     10:48:00 
   459   264503        Pontus Hermansson           95    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:50:00 
   460   260933        Anton Mohlin                95    6 IK Stern                        10:52:00 



D75  (2)    2590 m            Startplats 1               

   461    14567        Maj-Britt Malmborg          28    6 Lerums SOK                      10:00:00 
   462    11344        Netty Egeröd                25    6 FK Herkules                     10:05:00 



D70  (5)    2590 m            Startplats 1               

   463    11308        Marianne Höglund            33    6 FK Herkules                     10:30:00 
   464    14579        Evelyn Alexandersson        32    6 Lerums SOK                      10:33:00 
   465    14037        Vera Lång                   32    6 Göteborg-Majorna OK             10:36:00 
   466    14284        Eva Falk                    32    6 IK Stern                        10:39:00 
   467    14356        Maj-Britt Pettersson        33    6 IK Uven                         10:42:00 



D65  (11)   2790 m            Startplats 1               

   468    14614        Lillemor Hallin             40    6 OK Landehof                     10:29:00 
   469    14439        Gull-Britt Grönberg         39    6 Kungälvs OK                     10:32:00 
   470    14731        Anne-Marie Carlsson         36    6 Sävedalens AIK                  10:35:00 
   471    14326        Gunnel Börjesson            38    6 IK Uven                         10:38:00 
   472    11979        Gudrun Broman               39    6 Göteborg-Majorna OK             10:41:00 
   473    14448        Barbro Vallin               38    6 Kungälvs OK                     10:44:00 
   474    14285        Ingvor Hjertqvist           37    6 IK Stern                        10:47:00 
   475    14612        Inga Persson                40    6 OK Landehof                     10:50:00 
   476    14437        Eivor Steen-Olsson          37    6 Kungälvs OK                     10:53:00 
   477    11072        Barbro Blom                 38    6 Frölunda OL                     10:56:00 
   478    14327        Inger Hallberg              37    6 IK Uven                         10:59:00 



D60  (9)    3510 m            Startplats 1               

   479    14433        Ann-Britt Björkman          42    6 Kungälvs OK                     10:43:00 
   480    11086        Ulla Fredholm               43    6 Frölunda OL                     10:45:00 
   481    14287        Ulla Lindhe                 42    6 IK Stern                        10:47:00 
   482    14737        Marianne Johansson          42    6 Sävedalens AIK                  10:49:00 
   483    14421        Lilian Samuelsson           44    6 Kungälvs OK                     10:51:00 
   484    14595        Birgitta Parkner            43    6 OK Landehof                     10:53:00 
   485   226999        Christina Schedwin          44    6 FK Herkules                     10:55:00 
   486    30143        Lisbeth Bernhed             41    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:57:00 
   487    11564        Birgitta Tollesson          45    6 OK Alehof                       10:59:00 



D55  (18)   3620 m            Startplats 1               

   779    14015        Inga-Lisa Axenborg          47    6 Göteborg-Majorna OK              9:58:00 
   488    14330        Inga Gustavsson             46    6 IK Uven                         10:01:00 
   489    14190        Eva Dellming                46    6 IF Marin Väst                   10:04:00 
   490    14387        Eva Johansson               50    6 Kungälvs OK                     10:07:00 
   491    14654        Ingalill Svensson           48    6 Sävedalens AIK                  10:10:00 
   492    14373        Rosa Johansson              47    6 IK Uven                         10:13:00 
   493    14043        Elisabeth Rosén             47    6 Göteborg-Majorna OK             10:16:00 
   494   247961        Eva Blomström               50    6 IK Stern                        10:19:00 
   495    11029        Ann-Kristin Lindegårdh      50    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:22:00 
   496    13991        Marianne Faxén              48    6 Sävedalens AIK                  10:25:00 
   497    11311        Ingrid Rex Wallström        46    6 IK Uven                         10:28:00 
   498    14635        Lizzie Hansen               48    6 OK Landehof                     10:31:00 
   499    14570        Birgit Tisell               46    6 Lerums SOK                      10:34:00 
   500    14738        Lotta Börjesson             48    6 Sävedalens AIK                  10:37:00 
   501   264587        Monia Lindström             50    6 IK Uven                         10:40:00 
   502    14290        Margareta Lindberg          46    6 Frölunda OL                     10:43:00 
   503    14289        Ann-Britt Johansson         46    6 IK Stern                        10:46:00 
   504    14652        Ulla Carlstedt              49    6 Sävedalens AIK                  10:49:00 



D50  (8)    3620 m            Startplats 1               

   505    11005        Solveig Hedenblom           53    6 Sjövalla FK                     11:03:00 
   506    14646        Monica Knutsson             52    6 Sävedalens AIK                  11:05:00 
   507    11319        Maria Norell                51    6 FK Herkules                     11:07:00 
   508    14001        Ing-Marie Brander-Strand    52    6 Göteborg-Majorna OK             11:09:00 
   509    11373        Eva Thörnblom               51    6 Sjövalla FK                     11:11:00 
   510    30695        Susanne Berglund            54    6 Sävedalens AIK                  11:13:00 
   511    11025        Karin Larsson               55    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:15:00 
   512    14380        Karin Axelsson              51    6 IK Uven                         11:17:00 



D45  (13)   3930 m            Startplats 1               

   731   239870        Kerstin Eikeland            58    6 Lerums SOK                      10:36:00 
   513   302390        Lena From                   58    6 IK Stern                        10:38:00 
   514   239830        Maria Olsson                59    6 Lerums SOK                      10:40:00 
   515    14337        Lena Håkansson              58    6 IK Uven                         10:42:00 
   516   263524        Lisa Larsson                59    6 Sjövalla FK                     10:44:00 
   517    14081        Anneli Brander              56    6 Göteborg-Majorna OK             10:46:00 
   518    14747        Gunilla Axelsson            57    6 Sävedalens AIK                  10:48:00 
   519    14294        Silke Klick                 59    6 IK Stern                        10:50:00 
   520   247908        Gunilla Carlsson            59    6 FK Herkules                     10:52:00 
   521    14316        Helen Axelsson              58    6 IK Uven                         10:54:00 
   522   212527        Eva Britta Lidström         55    6 OK Landehof                     10:56:00 
   523    14106        Elisabeth Strandhagen       60    6 Göteborg-Majorna OK             10:58:00 
   524    14783        Lisbeth Bergagård           60    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 



D45 MOTION  2950 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   525   606060        Elsi-Brith Jodal            43    6 Göteborg-Majorna OK             10:00:00 
   526   258695        Britt Mohlin                55    6 IK Stern                        10:00:00 
   527   243721        Monica Swärd                      6 Göteborgs Spårvägars GIF        10:00:00 
   669   247901        Carina Wiström              57    6 FK Herkules                     10:00:00 



D40  (14)   3930 m            Startplats 1               

   726   258675        Cecilia Palm                65    6 Lerums SOK                       9:56:00 
   695    13961        Ann-Charlotte Johansson     64    6 IFK Göteborg                     9:58:00 
   528    14521        Anna Asplund                65    6 Kungälvs OK                     10:00:00 
   529    11326        Anette Bernhed              65    6 FK Herkules                     10:02:00 
   530    30194        Anne Farbrot                61    6 Göteborg-Majorna OK             10:04:00 
   531   352241        Britt-Marie Coxner          61    6 Lerums SOK                      10:06:00 
   532    14786        Pia Hermansson              61    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:08:00 
   533   260915        Malin Årebäck               65    6 Göteborg-Majorna OK             10:10:00 
   534    14461        Marina Nilsson              61    6 Kungälvs OK                     10:12:00 
   535    13968        Britt Flakberg              64    6 IFK Göteborg                    10:14:00 
   536    14080        Annie Edvardsen             62    6 Göteborg-Majorna OK             10:16:00 
   537   405578        Katarina Hedberg            65    6 Lerums SOK                      10:18:00 
   538   234646        Carina Rudolfsson           62    6 IK Uven                         10:20:00 
   539   260924        Lena Carlsson               65    6 Göteborg-Majorna OK             10:22:00 



D35  (6)    5430 m            Startplats 1               

   735    11509        Ellinor Johansson           70    6 OK Alehof                       10:28:00 
   540    14714        Agneta Nordholm             66    6 Sävedalens AIK                  10:30:00 
   541   239836        Lotta Kronlid               00    6 Göteborg-Majorna OK             10:32:00 
   542    14671        Christina Südhoff           70    6 Sävedalens AIK                  10:34:00 
   543    11349        Anna Abrahamsson            67    6 FK Herkules                     10:36:00 
   544    14134        Liselotte Falk              67    6 Göteborg-Majorna OK             10:38:00 



D35 MOTION  3760 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   545   226920        Marie Wide                  66    6 FK Herkules                     10:00:00 
   546   247983        Christel Andersson          66    6 FK Herkules                     10:00:00 
   547    14073        Catarina Blomberg           61    6 Göteborg-Majorna OK             10:00:00 



D21  (28)   7280 m            Startplats 1               

     5    14486        Frida Steen                 80    6 Kungälvs OK                      9:46:00 
     6   404247 (0107) Mia Norrgrann               79    6 IFK Göteborg                     9:49:00 
     7   264578        Åsa Lindström               76    6 IK Uven                          9:52:00 
     8    28624 (0810) Hanna Rangert               74    6 Sävedalens AIK                   9:55:00 
     9   501067        Helen Bridle                79    6 Göteborg-Majorna OK              9:58:00 
    10    11333 (0101) Frida Wallström             76    6 Sävedalens AIK                  10:01:00 
    11    11350 (0119) Ida Svensson                83    6 Sjövalla FK                     10:04:00 
    12    13988 (0222) Linda Martinsson            78    6 IF Marin Väst                   10:07:00 
    13    29317 (0063) Annica Påhlstorp            79    6 IFK Göteborg                    10:10:00 
    14    37145 (0168) Sofia Malmqvist             76    6 Göteborg-Majorna OK             10:13:00 
    15   810423 (0008) Camilla Berglund            81    6 Sävedalens AIK                  10:16:00 
    16    14397 (0326) Kristin Ekdala              71    6 Kungälvs OK                     10:19:00 
    17    11340        Anna Bengtsson              75    6 FK Herkules                     10:22:00 
    18   239814 (0252) Elisabet Larsson            00    6 Göteborg-Majorna OK             10:25:00 
    19   700417 (0085) Yvonne Fjordside            70    6 Sävedalens AIK                  10:28:00 
    20    11079        Lena Max                    80    6 Frölunda OL                     10:31:00 
    21   402044        Jessica Haglöf              75    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:34:00 
    22   264528 (0061) Maria Holmstrand            79    6 IFK Göteborg                    10:37:00 
    23    14051        Stina Ahlnér                75    6 Göteborg-Majorna OK             10:40:00 
    24   264597        Charlotte Wedlin            80    6 Sävedalens AIK                  10:43:00 
    25    14419        Susanne Svensson            77    6 Kungälvs OK                     10:46:00 
    26   352272 (0035) Laila B Höglund             62    6 FK Herkules                     10:49:00 
    27    27594 (0172) Marie-Louise Johansson      77    6 Göteborg-Majorna OK             10:52:00 
    28   750915 (0039) Emma Andersson              75    6 Sävedalens AIK                  10:55:00 
    29    14632        Liselott Nordgren           72    6 OK Landehof                     10:58:00 
    30    13987        Maria Dellming              77    6 IF Marin Väst                   11:01:00 
    31    14414 (0218) Karolina Norin              81    6 IFK Göteborg                    11:04:00 
    32    14011 (0460) Sara Holmberg               81    6 Göteborg-Majorna OK             11:07:00 



D20  (3)    5500 m            Startplats 1               

    45    14643 (0378) Julia Torstensson           86    6 OK Landehof                     10:20:00 
    46    14600 (0111) Linnea Lidström             86    6 OK Landehof                     10:26:00 
    47    11541 (0313) Lotta Nilsson               85    6 OK Alehof                       10:32:00 



D18  (11)   5350 m            Startplats 1               

    55    14622 (0449) Kristin Ander               88    6 OK Landehof                      9:45:00 
    56    14616 (0350) Helena Strand               87    6 OK Landehof                      9:48:00 
    57    14565        Jenny Adolfsson             88    6 Lerums SOK                       9:51:00 
    58    14549 (0531) Hanna Jansson               87    6 Lerums SOK                       9:54:00 
    59    29048        Elena Orrlöv                88    6 Frölunda OL                      9:57:00 
    60    36944        Marie Rönngård              88    6 OK Alehof                       10:00:00 
    61    14748 (0482) Janni Axelsson              87    6 Sävedalens AIK                  10:03:00 
    62    30119 (0458) Elin Hamrefors              87    6 OK Landehof                     10:06:00 
    63   881223 (0257) Lina Strand                 88    6 Göteborg-Majorna OK             10:09:00 
    64    14683 (0486) Hanna Hultman               87    6 Sävedalens AIK                  10:12:00 
    65    14601 (0379) Johanna Lidström            88    6 OK Landehof                     10:15:00 



D16  (18)   4130 m            Startplats 1               

   771   260901        Kristina Persson            89    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:07:00 
    80    26155        Sara Pedersen               89    6 OK Alehof                       10:10:00 
    81    14082        Kristin Edvardsen           90    6 Göteborg-Majorna OK             10:13:00 
    82    14792        Josefin Bergagård           90    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:16:00 
    83   302382        Josefine Malmgren           90    6 Lerums SOK                      10:19:00 
    84    11572        Maria Eliasson              89    6 OK Alehof                       10:22:00 
    85    11377        Rebecka Höglund             90    6 Sjövalla FK                     10:25:00 
    86    11316 (0747) Lina Lindqvist              89    6 FK Herkules                     10:28:00 
    87    30138        Ylva Fonselius              90    6 IF Marin Väst                   10:31:00 
    88   258646        Lisa Weimann                89    6 IK Uven                         10:34:00 
    89    36926        Therese Modig               90    6 OK Alehof                       10:37:00 
    90    14047        Annika Blomberg             89    6 Göteborg-Majorna OK             10:40:00 
    91    14794        Malin Hermansson            90    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:43:00 
    92   263511        Lovisa Nilsson              90    6 Lerums SOK                      10:46:00 
    93    11511        Malin Börjesson             89    6 OK Alehof                       10:49:00 
    94   263525        Anna Larsson                90    6 Sjövalla FK                     10:52:00 
    95   263544        Josefin Bertilsson          89    6 FK Herkules                     10:55:00 
    96   302401        Johanna Estving             89    6 Lerums SOK                      10:58:00 



D14  (14)   3260 m            Startplats 1               

   752   405566        Louise Perleroth            92    6 OK Landehof                      9:58:00 
   597    30135        Emma Garmer                 91    6 IF Marin Väst                   10:00:00 
   598   247920        Susanna Hagman              91    6 IK Uven                         10:02:00 
   599    26161        Sofia Wide                  91    6 FK Herkules                     10:04:00 
   600    14087        Johanna Blomberg            91    6 Göteborg-Majorna OK             10:06:00 
   601    30137        Hanna Westerberg            91    6 IF Marin Väst                   10:08:00 
   602   226908        Mia Gustafsson              91    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:10:00 
   603   405545        Frida Strandberg            92    6 Sävedalens AIK                  10:12:00 
   604   405563        Julia Olesund               91    6 OK Landehof                     10:14:00 
   605   302402        Malin Hedberg               92    6 Lerums SOK                      10:16:00 
   606    30134        Clara Garmer                92    6 IF Marin Väst                   10:18:00 
   607    30146        Johanna Lindström           91    6 IK Uven                         10:20:00 
   608   263546        Julia Schneider             91    6 FK Herkules                     10:22:00 
   609    14108        Elin Strandhagen            91    6 Göteborg-Majorna OK             10:24:00 



D12  (26)   2940 m            Startplats 1               

   778   247913        Frida Björklund             93    6 Sjövalla FK                     10:30:00 
   769   352253        Erika Lindqvist             93    6 Sävedalens AIK                  10:32:00 
   766   352252        Emmeli Axmalm               94    6 Sävedalens AIK                  10:34:00 
   760   263505        Lovisa Bernérus             94    6 Sävedalens AIK                  10:36:00 
   757   302411        Anna Wallin                 94    6 Sjövalla FK                     10:38:00 
   710   239892        Linnéa Jansson              93    6 Lerums SOK                      10:40:00 
   610   244812        Elsa Pedersen               94    6 OK Alehof                       10:42:00 
   611   226984        Caroline Lövstedt           94    6 Sjövalla FK                     10:44:00 
   613   247970        Johanna Andersson           94    6 FK Herkules                     10:48:00 
   614    14526        Julia Asplund               94    6 Kungälvs OK                     10:50:00 
   615   242225        Felicia Stuhlhofer          95    6 OK Landehof                     10:52:00 
   616   355774        Helena Hedberg              94    6 Lerums SOK                      10:54:00 
   617   226957        Linnea Wahlgren             94    6 Sjövalla FK                     10:56:00 
   618   405539        Amilia Björklund            93    6 Sävedalens AIK                  10:58:00 
   619   352266        Paula Jungbjer              94    6 FK Herkules                     11:00:00 
   620   405552        Lisa Hüls                   94    6 Frölunda OL                     11:02:00 
   621   405197        Elin Blick                  94    6 OK Alehof                       11:04:00 
   622   258621        Fanny Fredriksson           94    6 Sjövalla FK                     11:06:00 
   623    30179        Klara Hemlin                94    6 IK Uven                         11:08:00 
   624   239884        Sara Abrahamsson            93    6 FK Herkules                     11:10:00 
   625   264535        Madeleine Attfors           93    6 Tolered-Utby Ol-klubb           11:12:00 
   626   355754        Mina Coxner                 94    6 Lerums SOK                      11:14:00 
   627   239816        Klara Åhsberg-Ottosson      93    6 Sjövalla FK                     11:16:00 
   628   302426        Filippa Spånér              94    6 Sävedalens AIK                  11:18:00 
   629    22696        Hanna Magnusson             94    6 FK Herkules                     11:20:00 
   630   352279        Elsa Borgelsson             93    6 Göteborg-Majorna OK             11:22:00 



D10  (14)   2550 m            Startplats 2               

   756   302353        Clara Wallin                96    6 Sjövalla FK                      9:48:00 
   709                 Hanna Djerf                 95    6 Lerums SOK                       9:50:00 
   707    14226        Hanna Eriksson              95    6 Lerums SOK                       9:52:00 
   703                 Klara Pålsson               95    6 Kungälvs OK                      9:54:00 
   700                 Daniela Nilsson             95    6 Kungälvs OK                      9:56:00 
   699    14531        Sofia Andreasson            95    6 Kungälvs OK                      9:58:00 
   631   258677        Sofia Helmertz              95    6 FK Herkules                     10:00:00 
   632   302357        Erica Pettersson            95    6 Sjövalla FK                     10:02:00 
   633   214328        Danielle Fröstad            95    6 Kungälvs OK                     10:04:00 
   634   354182        Sofia Johansson             95    6 OK Alehof                       10:06:00 
   635    14175        Lovisa Leman                95    6 Göteborgs SK                    10:08:00 
   636   227000        Frida Arvidsson             95    6 FK Herkules                     10:10:00 
   638   226942        Ylva Mattsson               96    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:14:00 
   639   408887        Tilda Karlsson              95    6 OK Alehof                       10:16:00 



U4  (2)     3500 m            Startplats 2   Start: 10:0 

   640   263513        Fredrik Edhborg             90    6 Lerums SOK                      10:00:00 
   692                 Birger Andersson            90    6 IK Uven                         10:00:00 



U3  (7)     3080 m            Startplats 2   Start: 10:0 

   641   248262        Frida Rehnberg              94    6 Frölunda OL                     10:00:00 
   642   408884        Emil Andersson              94    6 OK Alehof                       10:00:00 
   643   226901        Stina Gustafsson            94    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:00:00 
   644   302362        Lina Magnusson              92    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:00:00 
   717                 Frida Bilén                 94    6 Lerums SOK                      10:00:00 
   764   247938        Lina Henriksson             94    6 Sävedalens AIK                  10:00:00 
   782    44069        Helén Toftered              93    7 IF Rigor                        10:00:00 



U2  (19)    2220 m            Startplats 2   Start: 10:0 

   645                 Fredrik Lind                96    6 FK Herkules                     10:00:00 
   646   247994        Ella Samuelsson             95    6 FK Herkules                     10:00:00 
   647   239896        Jessica Hagström            94    6 FK Herkules                     10:00:00 
   648                 Sara Huhtanen               93    6 FK Herkules                     10:00:00 
   649   247965        Johanna Persson             96    6 FK Herkules                     10:00:00 
   650   239890        Hanna Gawlitza              95    6 FK Herkules                     10:00:00 
   651   248202        Freja Björnberg             95    6 Frölunda OL                     10:00:00 
   652   214327        Filip Zachrisson            97    6 Kungälvs OK                     10:00:00 
   653                 Gustav Blide                93    6 Lerums SOK                      10:00:00 
   654   226987        Elin Wahlgren               96    6 Sjövalla FK                     10:00:00 
   670                 Ida Andréasson              96    6 FK Herkules                     10:00:00 
   671   258686        Marcus Vogel                96    6 FK Herkules                     10:00:00 
   674                 Alvina Westling             94    6 FK Herkules                     10:00:00 
   682                 Linnea Hjortmarker          93    6 Göteborgs SK                    10:00:00 
   704    14527        Sara Havner                 95    6 Kungälvs OK                     10:00:00 
   732   355768        Hanna Eikeland              97    6 Lerums SOK                      10:00:00 
   736                 Louise Paulsson             94    6 OK Alehof                       10:00:00 
   742   405565        Erika Perleroth             96    6 OK Landehof                     10:00:00 
   781   352906        Ulrika Toftered             95    7 IF Rigor                        10:00:00 



U1  (8)     2210 m            Startplats 2   Start: 10:0 

   655   247964        Sofia Gawlitza              98    6 FK Herkules                     10:00:00 
   656   226930        Gustav Yngström             98    6 Göteborg-Majorna OK             10:00:00 
   657   248908        Douglas Fransson-Lee        98    6 OK Alehof                       10:00:00 
   668   247907        Natalie Kadir               96    6 FK Herkules                     10:00:00 
   683                 Sebastian Hjortmarker       96    6 Göteborgs SK                    10:00:00 
   684    14176        Filip Leman                 96    6 Göteborgs SK                    10:00:00 
   705   214335        Emma Havner                 98    6 Kungälvs OK                     10:00:00 
   708                 Viktoria Lidin              96    6 Lerums SOK                      10:00:00 



INSKOLNING  2210 m            Startplats 2   Start: 10:0 

   658                 Mikael Lind                 98    6 FK Herkules                     10:00:00 
   659   242233        Jonas Toftered              98    7 IF Rigor                        10:00:00 
   660                 Oliver Fransson-Lee         00    6 OK Alehof                       10:00:00 
   661   302425        Agnes Spånér                98    6 Sävedalens AIK                  10:00:00 
   765   247957        Anna Henriksson             98    6 Sävedalens AIK                  10:00:00 



Öppen 2  (1 3380 m            Startplats 2   Start: 10:0 

   662                 Jan Persson                 70    6 FK Herkules                     10:00:00 



Öppen 3  (1 4250 m            Startplats 2   Start: 10:0 

   663   247945        Anna Hagström               69    6 FK Herkules                     10:00:00 



Öppen 4  (2 2760 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   664   214348        Teres Zachrisson            73    6 Kungälvs OK                     10:00:00 
   665   258635        Jan-Erik Porath             55    6 Tolered-Utby Ol-klubb           10:00:00 



Öppen 9  (1 7070 m            Startplats 1   Start: 10:0 

   666   226952        Lasse Williamsson           72    6 Sävedalens AIK                  10:00:00