Öppna Ultra Lång KMlö 2005-11-19 14:48
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



1 Herrar  (20) 19000 m                     

    1          Nicolai Nielsen           00     6 Göteborg-Majorna OK        2:01:30 B        
    2          Anders Axenborg           76     6 Göteborg-Majorna OK        2:09:11 B        
    3          Lennart Bengtsson         69     7 Falkenbergs OK             2:21:12 B        
    4          Fredrik Sturesson         72     6 Göteborg-Majorna OK        2:23:54 B        
    5          Stefan Bengtsson          76     6 OK Alehof                  2:30:55 B        
    6          Ulrik Nielsen                      Aalborg OK                 2:31:36 B        
    7          Fredrik Karlsson          72     6 Göteborg-Majorna OK        2:32:08 B        
    8          Jonas Hogedal             78    20 Vänersborgs SK             2:40:46          
    9          Johnny Hålsjö             83     6 OK Alehof                  2:49:54          
   10          Mattias Karlsson          80     6 OK Alehof                  2:52:11          
   11          Anders Lövgärd            74     6 OK Alehof                  2:56:27          
   12          Jonas Leander             72     6 Lerums SOK                 3:08:13          
   13          Zoltan Raffai                      Klubblös                   3:08:16          
   14          Martin Rådbo              77     6 IF Marin Väst              3:40:13          

               Linus Lundström           85     8 Söderhamns OK             Ej godk.          
               Per-Åke Bastestad         76     6 Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk.          
               Jonatan Börjesson         66    20 Hestra IF                 Ej godk.          
               Robert Westman            75     6 OK Alehof                 ej start          
               Truls Persson             81     6 OK Alehof                 ej start          
               Victor Axbom              86     6 OK Landehof               ej start          



2 Herrar  (28) 14200 m                     

    1          Mikael Eliasson           87     6 OK Alehof                  1:23:25 B        
    2          Mattias Nilsson           88     6 OK Alehof                  1:24:56 B        
    3          Johan Strand              87     6 Göteborg-Majorna OK        1:33:19 B        
    4          Ulf Karlsson              65     6 OK Alehof                  1:46:29 B        
    5          Petter Mattsson           88     6 IK Uven                    1:49:34 B        
    6          David Modig               88     6 OK Alehof                  1:49:35 B        
    7          Anders Jonsson            77     6 IF Marin Väst              1:50:51          
    8          Hans Hugoh                59     6 OK Landehof                1:55:52          
    9          Anton Hemlin              88     6 IK Uven                    1:58:46          
   10          Anders H Johansson        74     6 Göteborg-Majorna OK        2:02:32          
   11          Per Näslund               65     6 OK Landehof                2:03:27          
   12          Lennart Hålsjö            54     6 OK Alehof                  2:04:58          
   13          Stefan Gustafsson         62     6 IFK Göteborg               2:05:13          
   14          Magnus Wallin             62    20 OK Mark                    2:11:47          
   15          Björn Pehrsson            89     6 OK Alehof                  2:13:42          
   16          Ulf Sundin                58     6 Göteborg-Majorna OK        2:15:20          
   17          Thomas Modig              61     6 OK Alehof                  2:18:12          
   18          Bengt Ziegler             58     6 Lerums SOK                 2:25:32          
   19          Jens Kvarnström           89     6 OK Landehof                2:39:42          
   20          Bertil Axbom              56     6 OK Landehof                2:39:46          
   21          Göran Olesund             59     6 OK Landehof                2:43:04          
   22          Bengt Kvarnström          57     6 OK Landehof                2:43:25          

               Engström Johan                   6 OK Landehof               Ej godk.          
               John Johnsson             60     6 OK Landehof               ej start          
               Göran Stuhlhofer          63     6 OK Landehof               ej start          
               Anders Björklund          57     6 Sävedalens AIK            ej start          
               Mats Lindqvist            58     6 Sävedalens AIK            ej start          
               Dennis Nyqvist            90     2 OK Gipen                  ej start          



2 Damer  (9)   14200 m                     

    1          Linda Martinsson          78     6 IF Marin Väst              1:50:59 B        
    2          Sofia Gustafson           81     6 Sävedalens AIK             1:51:18 B        
    3          Emelie Svalin             80    20 Vänersborgs SK             1:55:31 B        
    4          Anna Lövgärd              73     6 OK Alehof                  2:04:49 B        
    5          Kristin Olsson            73     6 OK Alehof                  2:18:10 B        
    6          Lotta Nilsson             85     6 OK Alehof                  2:18:36 B        
    7          Maria Gustafsson          85    14 OK Älme                    2:18:40 B        
    8          Lisa Engström             86     6 Lerums SOK                 2:43:01          

               Helena Strand             87     6 OK Landehof               ej start          



3 Herrar  (28) 10500 m                     

    1          Kristoffer Sideby         72     6 Göteborg-Majorna OK        1:10:11 B        
    2          John Persson              91     6 OK Alehof                  1:21:50 B        
    3          Egil Edvardsen            92     6 Göteborg-Majorna OK        1:23:37 B        
    4          Jack Grönroos             46     6 OK Alehof                  1:24:42 B        
    5          Kenneth Rosén             44     6 Göteborg-Majorna OK        1:24:43 B        
    6          Henrik Hvoslef            42     6 IK Stern                   1:24:54 B        
    7          Albin Andersson           92    20 Kinnaströms SK             1:24:56 B        
    8          John Börjesson            92    20 Hestra IF                  1:25:05 B        
    9          Albin Thunberg            92     6 OK Alehof                  1:25:49 B        
   10          Erik Wallin               91    20 OK Mark                    1:27:43 B        
   11          Engström Carl                    6 OK Landehof                1:32:15 B        
   12          Emil Hugoh                92     6 OK Landehof                1:32:16 B        
   13          Per Dalberg               42     6 IK Stern                   1:32:28 B        
   14          Emil Karlsson             92     6 OK Alehof                  1:32:38 B        
   15          Olle Sandell              43    20 OK Kullingshof             1:32:51 B        
   16          Johan Blick               92     6 OK Alehof                  1:32:58 B        
   17          Christer Borg             63     6 Göteborg-Majorna OK        1:33:46          
   18          Tore Pettersson           40     2 OK Gipen                   1:35:24          
   19          Johan Sparrevik           91     6 Lerums SOK                 1:39:51          
   20          Larsson Lars                     6 OK Alehof                  1:41:50          
   21          Dan Börjesson             92    20 Hestra IF                  1:48:36          
   22          Acke Wåhlander            45     6 Göteborg-Majorna OK        1:49:07          
   23          Björn Engström            50     6 Lerums SOK                 1:50:44          
   24          Sven-Erik Molander        50     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:56:18          
   25          Gunnar Persson            40     2 Svanesunds GOIF            2:06:52          
   26          Jörgen Estving            52     6 Lerums SOK                 2:08:55          

               Joakim Estving            86     6 Lerums SOK                ej start          
               Jukka Rankanen            45     6 Sjövalla FK               ej start          



3 Damer  (6)   10500 m                     

    1          Laila B Höglund           62     6 FK Herkules                1:24:50 B        
    2          Johanna Estving           89     6 Lerums SOK                 1:33:37 B        
    3          Tina Rundström            65     6 OK Landehof                1:33:56 B        
    4          Ellinor Johansson         70     6 OK Alehof                  1:52:21          
    5          Therese Modig             90     6 OK Alehof                  1:56:21          
    6          Caroline Näslund          64     6 OK Landehof                2:15:46          



4 Herrar  (8)  7300 m                      

    1          Joakim Eliasson           93     6 OK Alehof                  1:07:48 B        
    2          Linus Hugoh               94     6 OK Landehof                1:12:19 B        
    3          Rasmus Larsson            94     6 OK Alehof                  1:19:54 B        
    4          åke hermansson            31     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:43:16          
    5          Totte Holm                35    20 OK Räven                   1:53:58          
    6          Roger Lindblad            66     6 OK Alehof                  1:55:02          
    7          Rikard Lindblad           97     6 OK Alehof                  2:56:38          

               Harry Söderberg           34     7 FK Friskus Varberg        ej start          



4 Damer  (20)  7300 m                      

    1          Ing-Marie Brander-Stran   52     6 Göteborg-Majorna OK        1:04:36 B        
    2          Amilia Björklund          93     6 Sävedalens AIK             1:04:45 B        
    3          Ann-Marie Holmström       49    20 IK Gandvik                 1:04:46 B        
    4          Elin Blick                94     6 OK Alehof                  1:12:45 B        
    5          Elsa Pedersen             94     6 OK Alehof                  1:13:39 B        
    6          Gunilla Hogedal           53    20 Vänersborgs SK             1:17:20 B        
    7          Felicia Stuhlhofer        95     6 OK Landehof                1:19:49 B        
    8          Karin Axelsson            51     6 IK Uven                    1:23:16 B        
    9          Eva Blomström             50     6 IK Stern                   1:25:49          
   10          Lisa Wallin               94    20 OK Mark                    1:26:37          
   11          Josefin Andersson         94    20 Kinnaströms SK             1:26:38          
   12          Eivor Steen-Olsson        37     6 Kungälvs OK                1:30:55          
   13          Britt-Marie Grönroos      49     6 OK Alehof                  1:37:06          
   14          Barbro Vallin             38     6 Kungälvs OK                1:44:11          
   15          Sofia Lindblad            95     6 OK Alehof                  1:54:58          
   16          Susanne Lindblad          62     6 OK Alehof                  2:56:44          

               Ann-Britt Björkman        42     6 Kungälvs OK               Ej godk.          
               Lilian Samuelsson         44     6 Kungälvs OK               ej start          
               Birgitta Tollesson        45     6 OK Alehof                 ej start          
               Eva Alsin                 47    20 IK Ymer                   ej start