Aleträffen 2004-10-03fr 2004-10-01 21:23
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

  Bricka Rank   Namn                      Klubb                              Start 


H80  (5)    3220 m       Startplats 2  

   26529        Gunnar Alexandersson      Uddevalla IS                    11:15:00 
   27757        Karl-Erik Aktiv           Trollhättans SOK                11:20:00 
   14000        Gustav Elvmyr             Göteborgs Spårvägars GIF        11:25:00 
   11317        Åke Ternemyr              FK Herkules                     11:30:00 
   44011        Nils Emanuelsson          Stenungsunds OK                 11:35:00 



H75  (11)   3350 m       Startplats 2  

   11009        Per-Olof Qvirist          Göteborg-Majorna OK              9:57:00 
   11003        Ture Gunnarsson           Göteborg-Majorna OK             10:01:00 
  400344        Bengt Olausson            OK Orinto                       10:05:00 
   25036        Erik Axelsson             IF Rigor                        10:09:00 
   26577        Tage Fredriksson          Ljungskile FK                   10:13:00 
   11019        Hugo Krause               Tolered-Utby Ol-klubb           10:17:00 
   14008        Bengt Borg                Göteborg-Majorna OK             10:21:00 
  302653        Ingvar Johansson          Stenungsunds OK                 10:25:00 
   14313        Gösta Pettersson          IK Uven                         10:29:00 
   11300        Göte Höglund              FK Herkules                     10:33:00 
  262828        Arne Wahlgren             SOK Träff                       10:37:00 



H70  (23)   3820 m       Startplats 2  

   19120        Gustav Gustavsson         OK Orinto                       11:08:00 
   14403        Nils Johansson            Kungälvs OK                     11:10:00 
  260920        Gösta Cederin             Göteborg-Majorna OK             11:12:00 
   26532        Kurt Johansson            Uddevalla IS                    11:14:00 
   25107        Rolf Johnsson             Vänersborgs SK                  11:16:00 
   14328        Carl-Henrik Hallberg      IK Uven                         11:18:00 
   11055        Rolf Forsman              Tolered-Utby Ol-klubb           11:20:00 
   14089        Lennart Andersson         Göteborg-Majorna OK             11:22:00 
   26534        Gunnar Larsson            Uddevalla IS                    11:24:00 
   11578        Rolf Blom                 Frölunda OL                     11:26:00 
   14478        Hans Gädda                Kungälvs OK                     11:28:00 
   11004        Björn Broman              Göteborg-Majorna OK             11:30:00 
   33575        Gösta Eriksson            Idefjordens SK                  11:32:00 
   13999        Erik Johansson            Göteborgs Spårvägars GIF        11:34:00 
   27707        Sven Andersson            OK Stigen                       11:36:00 
   11052        Åke Hermansson            Tolered-Utby Ol-klubb           11:38:00 
   14086        Leif Berg                 Göteborg-Majorna OK             11:40:00 
   26535        Bror Svensson             Uddevalla IS                    11:42:00 
   14722        Sten Carlsson             Sävedalens AIK                  11:44:00 
   14434        Lennart Olsson            Kungälvs OK                     11:46:00 
   11002        Jonny Blomqvist           Göteborg-Majorna OK             11:48:00 
   26533        Said Johansson            Uddevalla IS                    11:50:00 
   44001        Harry Söderberg           FK Friskus Varberg              11:52:00 



H65  (26)   3820 m       Startplats 2  

   30915        Ragnar Gudmundsson        IF Rigor                        10:00:00 
   19231        Karl-Erik Holmberg        Fjärås AIK                      10:02:00 
   11017        Eive Jerkstrand           Tolered-Utby Ol-klubb           10:04:00 
   11085        Arne Fredholm             Frölunda OL                     10:06:00 
   30552        Leif Johansson            Trollhättans SOK                10:08:00 
  302423        Östen Olsson              Göteborg-Majorna OK             10:10:00 
   26606        Gunnar Johansson          OK Gipen                        10:12:00 
   14582        Alban Carlbom             Lerums SOK                      10:14:00 
   25109        Sten Emanuelsson          Vänersborgs SK                  10:16:00 
   36470        Göran Olofsson            Fjärås AIK                      10:18:00 
   14752        Lars Jern                 Sävedalens AIK                  10:20:00 
   14230        Roland Dahl               IFK Göteborg                    10:22:00 
   11581        Jan Kjellström            Frölunda OL                     10:24:00 
   15014        Kjell Persson             Mariestads FK                   10:26:00 
  202441        Ragnar Bewert             OK Landehof                     10:28:00 
  306661        Göran Nordh               Trollhättans SK                 10:30:00 
   14504        Andre Alexandersson       Kungälvs OK                     10:32:00 
   26536        Georg Paulsson            Uddevalla IS                    10:34:00 
   19232        Kurt Johansson            Fjärås AIK                      10:36:00 
  260914        Lennart Bernhed           Tolered-Utby Ol-klubb           10:38:00 
   11582        Olle Petersson            Frölunda OL                     10:40:00 
   15861        Bengt Hallén              Trollhättans SOK                10:42:00 
   14311        Roland Aasa               IK Uven                         10:44:00 
   26326        Matts Mattsson            OK Gipen                        10:46:00 
   14574        Per-Hugo Lundgren         Lerums SOK                      10:48:00 
  264610        Rolf Stenström            Vänersborgs SK                  10:50:00 



H60  (27)   4410 m       Startplats 2  

   13755        Göran Bengtsson           IK Trenne Ullared                9:57:00 
   14030        Sune Mentor               Göteborg-Majorna OK             10:01:00 
  304952        Rune Arvidsson            OK Mark                         10:05:00 
   44409        Olle Sandell              OK Kullingshof                  10:09:00 
   14593        Lennart Carlström         OK Landehof                     10:13:00 
   14262        Per Dalberg               IK Stern                        10:17:00 
   25110        Kenneth Jonsson           Vänersborgs SK                  10:21:00 
   15883        Ingemar Wiklund           OK Skogsvargarna                10:25:00 
   14024        Kenneth Rosén             Göteborg-Majorna OK             10:29:00 
   26403        Mårten Svensson           Stångenäs AIS                   10:33:00 
   14400        Karl-Axel Nilsson         Kungälvs OK                     10:37:00 
  243127        Percy Carlsson            Göteborgs Spårvägars GIF        10:41:00 
   26328        Tore Pettersson           OK Gipen                        10:45:00 
   11583        Lars Fredriksson          Frölunda OL                     10:49:00 
   14028        Ingvar Ottosson           Göteborg-Majorna OK             10:53:00 
   14361        Lennart Olsson            IK Uven                         10:57:00 
   19115        Hans Carlsson             OK Orinto                       11:01:00 
  242277        Gunnar Vallin             OK Landehof                     11:05:00 
   15821        Ronny Andersson           OK Skogshjortarna               11:09:00 
   25111        Bo Westerberg             Vänersborgs SK                  11:13:00 
   15015        Lennart Höije             OK Klyftamo                     11:17:00 
  302408        Sune Erikers              Göteborg-Majorna OK             11:21:00 
  239803        Stig Wallin               Lerums SOK                      11:25:00 
   14394        Björn Holmer              Kungälvs OK                     11:29:00 
   14594        Lars Finbom               OK Landehof                     11:33:00 
   28492        Lennart Karlsson          Främmestads IK                  11:37:00 
   26185        Magne Hagström            Frölunda OL                     11:41:00 



H55  (33)   4720 m       Startplats 1  

   19564        Rune Larsson              OK Skogshjortarna                9:48:00 
   14746        Anders Axelsson           Sävedalens AIK                   9:51:00 
   18407        Per-Olof Andersson        OK Mark                          9:54:00 
  308905        Jörgen Nielsen            Ålborg OK                        9:57:00 
   26467        Per-Arne Källén           Uddevalla OK                    10:00:00 
   11367        Kurt-Åke Karlsson         Sjövalla FK                     10:03:00 
   11045        Claes Lindegårdh          Tolered-Utby Ol-klubb           10:06:00 
   25035        Kjell Jeppson             IF Rigor                        10:09:00 
   14408        Jan Larsson               Sävedalens AIK                  10:12:00 
   16830        Lars-Olof Rönnqvist       OK Löftan                       10:15:00 
   18408        Bo-Göran Gunnarsson       OK Mark                         10:18:00 
   15217        Kent Olausson             OK Orinto                       10:21:00 
   11006        Lars Mathiasson           IK Stern                        10:24:00 
   14560        Olle Adolfsson            Lerums SOK                      10:27:00 
   11307        Arne Bigsten              FK Herkules                     10:30:00 
   14206        Hans Carlsson             IFK Göteborg                    10:33:00 
   11046        Jan Martner               Tolered-Utby Ol-klubb           10:36:00 
   14329        Lennart Gustavsson        IK Uven                         10:39:00 
   30120        Lars-Olof Dahlberg        OK Landehof                     10:42:00 
   14412        Kjell Sjunnesson          Kungälvs OK                     10:45:00 
   15740        Torgny Pettersson         Kinnaströms SK                  10:48:00 
   27522        Rolf Olofsson             FK Friskus Varberg              10:51:00 
   26486        Rune Sandberg             Uddevalla OK                    10:54:00 
   11354        Jukka Rankanen            Sjövalla FK                     10:57:00 
   11032        Thomas Åberg              Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
   36139        Per-Olof Fernberg         IS Skanne                       11:03:00 
   14742        Hans Carlstedt            Sävedalens AIK                  11:06:00 
   16839        Christer Samuelsson       OK Löftan                       11:09:00 
   25558        Gunnar Christiansson      Trollhättans SK                 11:12:00 
  407267        Anders Björnberg          Frölunda OL                     11:15:00 
   19114        Carl-Henry Andersson      OK Orinto                       11:18:00 
   13992        Jan-Erik Pederstorp       IK Stern                        11:21:00 
   14553        Mats Kågeson              Lerums SOK                      11:24:00 



H55 MOTION  3900 m       Startplats 1  

   14736        Roland Olsson             Sävedalens AIK                  10:01:00 
   11584        Roger Jacobsson           Frölunda OL                     10:05:00 
   28984        Håkan Karlsson            OK Flundrehof                   10:09:00 
   14153        Leif Nilsson              Göteborgs SK                    10:13:00 



H50  (26)   5220 m       Startplats 1  

   29181        Lennart Sibeck            OK Djerf                         9:59:00 
   30550        Åke Johannesson           Trollhättans SOK                10:02:00 
   14320        Stanley Mattsson          IK Uven                         10:05:00 
  263937        Reine Spetz               Stenungsunds OK                 10:08:00 
   27060        Ingvar Svanberg           OK Löftan                       10:11:00 
   14270        Sten Blomström            IK Stern                        10:14:00 
   14543        Ingemar Gunnarsson        Lerums SOK                      10:17:00 
   26293        Yngve Nilsson             OK Gipen                        10:20:00 
   14771        Stefan Janslätt           Tolered-Utby Ol-klubb           10:23:00 
  500514        Lasse Hogedal             Vänersborgs SK                  10:26:00 
   15868        Per Ivarsson              Trollhättans SOK                10:29:00 
   28486        Bengt Andersson           Främmestads IK                  10:32:00 
   26511        Roland Mattsson           OK Skärmen                      10:35:00 
   18412        Bo Herdersson             OK Mark                         10:38:00 
   11318        Yngve Norell              FK Herkules                     10:41:00 
   14225        Kent Eriksson             IFK Göteborg                    10:44:00 
   15896        Göran Larsson             OK Skogsvargarna                10:47:00 
   14770        Jan Kuchler               Tolered-Utby Ol-klubb           10:50:00 
  500009        Jan-Åke Sörliklev         Trollhättans SOK                10:53:00 
   14440        Ulf Pettersson            Kungälvs OK                     10:56:00 
  402893        Mats Karlsson             Stenungsunds OK                 10:59:00 
   16824        Bo Månsson                OK Löftan                       11:02:00 
  260931        Anders Mohlin             IK Stern                        11:05:00 
  302403        Björn Engström            Lerums SOK                      11:08:00 
   26291        Håkan Carlbom             OK Gipen                        11:11:00 
   11018        Sven-Erik Molander        Tolered-Utby Ol-klubb           11:14:00 



H45  (49)   6110 m       Startplats 1  

  405577        Mats Lindqvist            Sävedalens AIK                   9:56:00 
   26164        Karl Schneider            FK Herkules                      9:58:00 
   11067        Sven-Erik Ekedahl         Tolered-Utby Ol-klubb           10:00:00 
  409557        Jerker Netz               Trollhättans SOK                10:02:00 
   10040        Asgeir Edvardsen          Göteborg-Majorna OK             10:04:00 
  351135        Ove Svensson              OK Gipen                        10:06:00 
   30491        Lars Carlsson             Trollhättans SK                 10:08:00 
   14659        Anders Spåner             Sävedalens AIK                  10:10:00 
   14571        Stefan Jansson            Lerums SOK                      10:12:00 
   14044        Bengt Nilsson             Göteborg-Majorna OK             10:14:00 
   30125        Anders Larsson            OK Landehof                     10:16:00 
   49931        Per Undeland              Uddevalla OK                    10:18:00 
   18418        Lennart Karlsson          OK Mark                         10:20:00 
   19989        Thomas Lundgren           Trollhättans SOK                10:22:00 
   14050        Lars Norén                Göteborg-Majorna OK             10:24:00 
   26337        Tomas Nilsson             OK Gipen                        10:26:00 
  264512        Ingemar Bertilsson        FK Herkules                     10:28:00 
  405538        Johan Wedlin              Sävedalens AIK                  10:30:00 
  352243        Bertil Thomas             Lerums SOK                      10:32:00 
  247914        Björn Borg                Göteborg-Majorna OK             10:34:00 
  212537        Bengt Kvarnström          OK Landehof                     10:36:00 
   30501        Per Andersson             OK Orinto                       10:38:00 
   14528        Nicke Bergman             Kungälvs OK                     10:40:00 
   14773        Christer Bergagård        Tolered-Utby Ol-klubb           10:42:00 
   30545        Johan Carlsson            Trollhättans SOK                10:44:00 
   30106        Thomas Sellgren           Göteborg-Majorna OK             10:46:00 
   26497        Lars Blom                 OK Skärmen                      10:48:00 
   19510        Tomas Karlsson            OK Skogshjortarna               10:50:00 
   14656        Anders Björklund          Sävedalens AIK                  10:52:00 
   30156        Lars-Erik Andersson       Lerums SOK                      10:54:00 
   14114        Torsten Backteman         Göteborg-Majorna OK             10:56:00 
   14630        Bertil Axbom              OK Landehof                     10:58:00 
   25031        Bernt Andersson           IF Rigor                        11:00:00 
   18416        Mikael Bodén              OK Mark                         11:02:00 
                Anders Johansson          Trollhättans SOK                11:04:00 
   14107        Mats Strandhagen          Göteborg-Majorna OK             11:06:00 
   26330        Lars Elfving              OK Gipen                        11:08:00 
   11346        Johan Magnusson           FK Herkules                     11:10:00 
  405542        Martin Eickhoff           Sävedalens AIK                  11:12:00 
  260947        Bengt Ziegler             Lerums SOK                      11:14:00 
   14143        Ingemar Björkman          Göteborg-Majorna OK             11:16:00 
  405569        Hans Hugoh                OK Landehof                     11:18:00 
  258688        Torbjörn Almgren          Göteborgs SK                    11:20:00 
   14460        Claes Nilsson             Kungälvs OK                     11:22:00 
   14796        Christer Hermansson       Tolered-Utby Ol-klubb           11:24:00 
   15867        Gunnar Johansson          Trollhättans SOK                11:26:00 
   14056        Ulf Sundin                Göteborg-Majorna OK             11:28:00 
   26625        Peter Larsson             OK Gipen                        11:30:00 
   14334        Göran Håkansson           IK Uven                         11:32:00 



H45 MOTION  4720 m       Startplats 2  

  264975        Anders Kjellberg          OK Flundrehof                   10:01:00 
  226951        Benny Orsenmark           Sävedalens AIK                  10:04:00 
  258635        Jan-Erik Porath           Tolered-Utby Ol-klubb           10:07:00 
   33563        Bengt Lingegård           OK Gipen                        10:10:00 
                Jan Håkansson             Kungälvs OK                     10:13:00 
  407270        Jonas Jerlin              Frölunda OL                     10:16:00 
  217293        Bo Hermansson             Göteborg-Majorna OK             10:19:00 
                Börje Sundberg            OK Gipen                        10:22:00 
   28915        Lennart Larsson           OK Flundrehof                   10:25:00 
   40940        Björn Winberg             Stenungsunds OK                 10:28:00 
   15886        Conny Sahlin              OK Skogsvargarna                10:31:00 
   26296        Rune Olausson             OK Gipen                        10:34:00 



H40  (35)   6710 m       Startplats 1  

  306501        Ulf Nyström               Trollhättans SOK                10:05:00 
   26544        Carl-Axel Davallius       Uddevalla OK                    10:07:00 
   26162        Magnus Wide               FK Herkules                     10:09:00 
                Dan Bertilsson            IK Uven                         10:11:00 
  306499        Bengt Norrman             Trollhättans SOK                10:13:00 
  258639        Björn Lindau              Tolered-Utby Ol-klubb           10:15:00 
   33407        Nils-Olof Larsson         Vänersborgs SK                  10:17:00 
  302414        Christer Borg             Göteborg-Majorna OK             10:19:00 
  260940        Ulf Wallin                Sjövalla FK                     10:21:00 
  407273        Michael Svensson          Frölunda OL                     10:23:00 
  403126        Mats Lindström            OK Skärmen                      10:25:00 
  306492        Stefan Hornebrant         Trollhättans SOK                10:27:00 
  611228        Maths Carlsson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:29:00 
  203809        Tomas Tranberg            Kinnaströms SK                  10:31:00 
  354399        Stefan Gustafsson         IFK Göteborg                    10:33:00 
  262197        Lars-Johan Våg            Lerums SOK                      10:35:00 
   11313        Ragnar Uppström           FK Herkules                     10:37:00 
  217423        Hans Kööhler              Trollhättans SOK                10:39:00 
   11021        Magnus Ohlsson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:41:00 
   19986        Peter Cederberg           Vänersborgs SK                  10:43:00 
  302415        Stig Larsson              Göteborg-Majorna OK             10:45:00 
  258626        Per-Olof Davallius        Sjövalla FK                     10:47:00 
   30547        Bengt Grewin              Frölunda OL                     10:49:00 
   42101        Bengt Classon             OK Orinto                       10:51:00 
  306490        Jörgen Hallén             Trollhättans SOK                10:53:00 
  263534        Karl Persson              Tolered-Utby Ol-klubb           10:55:00 
   28816        Niklas Andersson          Kinnaströms SK                  10:57:00 
   13955        Per Flakberg              IFK Göteborg                    10:59:00 
   17083        Bertil Åkesson            Skene Sim o IS                  11:01:00 
  264514        Patrik Fredriksson        FK Herkules                     11:03:00 
  405560        Lars Magnusson            OK Landehof                     11:05:00 
   30555        Mats Kristianson          Trollhättans SOK                11:07:00 
   14660        Thomas Attfors            Tolered-Utby Ol-klubb           11:09:00 
   25114        Lars G Johansson          Vänersborgs SK                  11:11:00 
   14059        Ulf Andersson             Göteborg-Majorna OK             11:13:00 



H35  (15)   7250 m       Startplats 1  

  306493        Martin Mandinger          Trollhättans SOK                 9:54:00 
  202305        Nils Gustavsson           IFK Göteborg                     9:57:00 
  355784        Johan Wettergren          IK Uven                         10:00:00 
                Peter Havner              Kungälvs OK                     10:03:00 
   13960        Bjarne Bäcklund           IFK Göteborg                    10:06:00 
   26362        Anders Pettersson         Stigsökarna                     10:09:00 
  212561        Jonas Vallin              OK Landehof                     10:12:00 
   14396        Martin Ekdala             Kungälvs OK                     10:15:00 
   11061        Anders Yngström           Göteborg-Majorna OK             10:18:00 
  356090        Jan-Olof Gutke            Uddevalla OK                    10:21:00 
   14410        Martin Nilsson            Kungälvs OK                     10:24:00 
  264977        Janne Mattson             Trollhättans SOK                10:27:00 
  212589        Nicke Johansson           OK Landehof                     10:30:00 
  214319        Leif Einarsson            Kungälvs OK                     10:33:00 
   14691        Henrik Nordholm           Sävedalens AIK                  10:36:00 



H35 MOTION  5700 m       Startplats 1  

                Owe Pipkorn               OK Skogshjortarna               10:45:00 
  264571        Mats Dahlrot              IK Uven                         10:49:00 
  351136        Mikael Ragnarsson         OK Gipen                        10:53:00 
  304956        Magnus Wallin             OK Mark                         10:57:00 
  352282        Gunnar Jansson            Göteborg-Majorna OK             11:01:00 



H21 LÅNG  ( 11300 m      Startplats 1  

   18964        Jacob Svensson            OK Pan-Kristianstad              9:58:00 
  404206        Lars Hanning              IK Hakarpspojkarna              10:00:00 
  810222 (0208) Per-Anders Eggertsen      IF Hagen                        10:02:00 
  721027 (0033) Martin Claesson           IFK Göteborg                    10:04:00 
   15538 (0871) Mats Gustavsson           FK Friskus Varberg              10:06:00 
   37325 (0810) Jonas Lundberg            Göteborg-Majorna OK             10:08:00 
  680318 (0456) Mikael Öhgren             Sävedalens AIK                  10:10:00 
   11048 (0084) Jonas Martner             Tolered-Utby Ol-klubb           10:12:00 
  810802        Stig Alverstad            Wing OK                         10:14:00 
   14222 (0454) Johan Forssten            IFK Göteborg                    10:16:00 
  351100 (0430) Robert Enbom              Vänersborgs SK                  10:18:00 
   15002 (0259) Anders Höije              Göteborg-Majorna OK             10:20:00 
   13997        Fredrik Eliasson          IK Stern                        10:22:00 
   18401 (0180) Fredrik Herdersson        OK Mark                         10:24:00 
  830000 (0150) Henrik Eliasson           IFK Göteborg                    10:26:00 
   27556 (0032) Mikael Olofsson           FK Friskus Varberg              10:28:00 
  239809 (1361) Nicolai Nielsen           Göteborg-Majorna OK             10:30:00 
   29030        Ulf Öhgren                Helsingborgs SOK                10:32:00 
   11033 (0460) Niklas Åberg              Tolered-Utby Ol-klubb           10:34:00 
   14401 (0414) Mats Christiansson        Kungälvs OK                     10:36:00 
  811222 (0117) Erik Engstrand            IFK Göteborg                    10:38:00 
   25101 (0068) Tommy Andersson           Vänersborgs SK                  10:40:00 
   17369 (0347) Lennart Bengtsson         Falkenbergs OK                  10:42:00 
   38878 (0330) Tobias Eliasson           Sundsvalls OK                   10:44:00 
   29948        Jonatan Börjesson         Hestra IF                       10:46:00 
   29947        Christoffer Smeds         IFK Göteborg                    10:48:00 
   27523 (0453) Jonas Kjäll               FK Friskus Varberg              10:50:00 
   14111 (0350) Kristoffer Sideby         Göteborg-Majorna OK             10:52:00 
  800417 (0019) Peter Öberg               OK Hällen                       10:54:00 
   11012 (0792) Per-Åke Bastestad         Tolered-Utby Ol-klubb           10:56:00 
   59364        Thomas Hofer              OLG Huttwill                    10:58:00 
   14203        Andrej Abadjiev           IFK Göteborg                    11:00:00 
   15865 (0234) Martin Ivarsson           Vänersborgs SK                  11:02:00 
   14005 (0111) Anders Axenborg           Göteborg-Majorna OK             11:04:00 
   30150        Robert Johansson          IK Stern                        11:06:00 
   17296 (0348) Jon Larsson               OK Skogshjortarna               11:08:00 
  989898 (0017) Thomas Asp                IFK Göteborg                    11:10:00 
   27521 (0083) Magnus Olofsson           FK Friskus Varberg              11:12:00 
   14007 (0067) Fredrik Sturesson         Göteborg-Majorna OK             11:14:00 



H21  (28)   8180 m       Startplats 1  

   19646        Magnus Hansson            OK Löftan                       10:11:00 
  780626        Christian Nielsen         OK Pan-Kristianstad             10:14:00 
  780703        Peder Hallberg            IK Ymer                         10:17:00 
   25704        Martin Hjelström          Ulricehamns OK                  10:20:00 
   38473        Torkel Davidsson          OK Löftan                       10:23:00 
   26435        Andreas Wikström          Uddevalla OK                    10:26:00 
   11363        Thomas Karlsson           Sjövalla FK                     10:29:00 
   41395        Sven Igerud               OK Löftan                       10:32:00 
   25103 (0390) Jonas Gustafsson          Vänersborgs SK                  10:35:00 
   12555        Markus Båth               Sävedalens AIK                  10:38:00 
   14418        Jan Granäng               Kungälvs OK                     10:41:00 
   26474 (1253) Jonatan Larsson           Uddevalla OK                    10:44:00 
  263062        Magnus Linde              Rävetofta OK                    10:47:00 
   18649        Tobias Holmqvist          IFK Göteborg                    10:50:00 
   11595        Jan Johansson             Frölunda OL                     10:53:00 
  740726        Anders Leire              Sävedalens AIK                  10:56:00 
   14183        Anders Jonsson            IF Marin Väst                   10:59:00 
  302355        Per Jonsson               Sjövalla FK                     11:02:00 
  204606        Stefan Ring               OK Löftan                       11:05:00 
   25563 (0579) Staffan Johansson         Vänersborgs SK                  11:08:00 
   14699        Mats Karlfeldt            Sävedalens AIK                  11:11:00 
   15331        Anders Nilsson            OK Skogsstjärnan                11:14:00 
   14776        Örjan Emanuelsson         Tolered-Utby Ol-klubb           11:17:00 
   11353 (1215) Anders Johansson          Sjövalla FK                     11:20:00 
   14220        Peter Claesson            IFK Göteborg                    11:23:00 
   11588        Martin Ahlqvist           Frölunda OL                     11:26:00 
  263501        Erik Österlin             Sävedalens AIK                  11:29:00 
   14185        Klas Pettersson           IF Marin Väst                   11:32:00 



H21 MOTION  5700 m       Startplats 1  

  239874        Roger Lundin              FK Herkules                     10:15:00 
  214333        Jacob Lundin              Kungälvs OK                     10:19:00 
  203847        Kent Skärberg             Vänersborgs SK                  10:23:00 
  246771        Jonas Nielsen             OK Skogshjortarna               10:27:00 



H20  (3)    7250 m       Startplats 1  

  202578 (0994) Daniel Halvardsson        Nässjö OK                       11:00:00 
   19512 (0825) Gustav Östling            OK Skogshjortarna               11:03:00 
   14277 (0796) Vidar Faxén               IK Stern                        11:06:00 



H18  (7)    6710 m       Startplats 1  

  212058 (0932) Joakim Millegård          Sävedalens AIK                  10:00:00 
   14631 (0878) Victor Axbom              OK Landehof                     10:03:00 
   14779        Anders Hermansson         Tolered-Utby Ol-klubb           10:06:00 
   14004 (0624) Johan Strand              Göteborg-Majorna OK             10:09:00 
   29034 (1006) Andreas Bernérus          Sävedalens AIK                  10:12:00 
   14534 (0944) Björn Nilsson             Kungälvs OK                     10:15:00 
   16831 (0867) Erik Schultz              OK Löftan                       10:18:00 



H16  (33)   5220 m       Startplats 1  

   14323        Petter Mattsson           IK Uven                         10:00:00 
   11026        Jonas Larsson             Tolered-Utby Ol-klubb           10:02:00 
   14495        Andreas Håkansson         Kungälvs OK                     10:04:00 
  263514        Erik Eikeland             Lerums SOK                      10:06:00 
   26156        Björn Pehrsson            OK Alehof                       10:08:00 
   30543        Pontus Carlsson           Trollhättans SOK                10:10:00 
   14725        Arvid Wedlin              Sävedalens AIK                  10:12:00 
   14371        Anton Hemlin              IK Uven                         10:14:00 
   11320        Fredrik Norell            FK Herkules                     10:16:00 
  880207        Daniel Larsson            Vänersborgs SK                  10:18:00 
  880602 (1079) Charley Ziegler           Lerums SOK                      10:20:00 
   36906 (1274) David Modig               OK Alehof                       10:22:00 
  405562        Hampus Olesund            OK Landehof                     10:24:00 
  403156        Niklas Lindström          OK Skärmen                      10:26:00 
  263531        Johan Persson             Tolered-Utby Ol-klubb           10:28:00 
   14509        Jonathan Wentzel          Kungälvs OK                     10:30:00 
   30170        Jens Dahlstrand           Lerums SOK                      10:32:00 
  306665        Viktor Axelsson           Trollhättans SK                 10:34:00 
  890902        David Boman               Stångenäs AIS                   10:36:00 
   26558        Per Spetz                 Stenungsunds OK                 10:38:00 
   14355        Anders Bergman            IK Uven                         10:40:00 
   11345        Hugo Magnusson            FK Herkules                     10:42:00 
  880314        Niclas Sahlin             Vänersborgs SK                  10:44:00 
  263515        Karl Ask                  Lerums SOK                      10:46:00 
   11550        Albin Persson             OK Alehof                       10:48:00 
  405572        Jens Kvarnström           OK Landehof                     10:50:00 
   14364        Robin Swebilius           IK Uven                         10:52:00 
   11042        Joakim Ekedahl            Tolered-Utby Ol-klubb           10:54:00 
   14488        Emil Johansson            Kungälvs OK                     10:56:00 
   30161        Jacob Gunnarsson          Lerums SOK                      10:58:00 
   11542 (1275) Mattias Nilsson           OK Alehof                       11:00:00 
   19981        Björn Svensson            Trollhättans SOK                11:02:00 
   27062        Anton Svanberg            OK Löftan                       11:04:00 



H14  (41)   4090 m       Startplats 2  

  263512        Daniel Viikki             Lerums SOK                      10:16:00 
  226990        Gustav Andersson          FK Herkules                     10:18:00 
   29957        Rickard Börjesson         Hestra IF                       10:20:00 
  260926        Mattias Eliasson          IK Stern                        10:22:00 
  264505        Olof Carlsson             Tolered-Utby Ol-klubb           10:24:00 
   33560        Dennis Nyqvist            OK Gipen                        10:26:00 
   30162        Johan Sparrevik           Lerums SOK                      10:28:00 
   29035        Erik Bernérus             Sävedalens AIK                  10:30:00 
                Johan Ranmalm             OK Alehof                       10:32:00 
  219959        Max Bergkvist             Frölunda OL                     10:34:00 
   30104        Mikael Martinsson         Göteborg-Majorna OK             10:36:00 
  258669        Jonathan Pettersson       Lerums SOK                      10:38:00 
   10567        Erik Wallin               OK Mark                         10:40:00 
  264584        Johan Carlshede           IK Uven                         10:42:00 
  264530        David Cerwall             Tolered-Utby Ol-klubb           10:44:00 
  263521        Niclas Ståhl              FK Herkules                     10:46:00 
                Markus Junkers            Lerums SOK                      10:48:00 
  244892        Erik Ranmalm              OK Alehof                       10:50:00 
   29052        Ludvig Walentin           Frölunda OL                     10:52:00 
  208102        Anton Kööhler             Trollhättans SOK                10:54:00 
  263513        Fredrik Edhborg           Lerums SOK                      10:56:00 
   26515        Mikael Johansson          OK Skärmen                      10:58:00 
  260929        Johan Pettersson          IK Stern                        11:00:00 
  260906        Johan Attfors             Tolered-Utby Ol-klubb           11:02:00 
   26623        Daniel Sandberg           OK Gipen                        11:04:00 
  239828        Tom Hedenström            Lerums SOK                      11:06:00 
   30324        Christoffer Ohlsson       Uddevalla OK                    11:08:00 
   26154        John Persson              OK Alehof                       11:10:00 
   29051        Richard Svensson          Frölunda OL                     11:12:00 
  352280        Elias Borgelsson          Göteborg-Majorna OK             11:14:00 
  263516        Olof Ask                  Lerums SOK                      11:16:00 
  208172        Dag Stridh                Stenungsunds OK                 11:18:00 
   14372        Jonas Hemlin              IK Uven                         11:20:00 
  352261        Johan Bergagård           Tolered-Utby Ol-klubb           11:22:00 
  226910        Viktor Hofmann            FK Herkules                     11:24:00 
  239821        Mattias Rydström          Lerums SOK                      11:26:00 
  405575        Marcus Svalsjö            OK Landehof                     11:28:00 
                Daniel Tuvskog            OK Alehof                       11:30:00 
  302371        Sebastian Poka            Tolered-Utby Ol-klubb           11:32:00 
  264980        Tobias Mattsson           Trollhättans SOK                11:34:00 
  302400        Anders Hedberg            Lerums SOK                      11:36:00 



H12  (48)   3380 m       Startplats 2  

   11386        Bjarne Gelotte            Tolered-Utby Ol-klubb            9:59:00 
  214316        Magnus Jansson            Kungälvs OK                     10:01:00 
   46955        Hampus Carlsson           Trollhättans SK                 10:03:00 
  258696        Fredrik Ekelund           IK Stern                        10:05:00 
  263549        Emil Wide                 FK Herkules                     10:07:00 
  239869        Patrik Hedenström         Lerums SOK                      10:09:00 
   14474        Joakim Eliasson           OK Alehof                       10:11:00 
  212558        Pelle Rundström           OK Landehof                     10:13:00 
  351126        Johan Sandström           OK Gipen                        10:15:00 
   30325        Anders Ohlsson            Uddevalla OK                    10:17:00 
  352264        Johan Hinder              Tolered-Utby Ol-klubb           10:19:00 
  352237        Max Coxner                Lerums SOK                      10:21:00 
   29955        John Börjesson            Hestra IF                       10:23:00 
                Oscar Wentzel             Kungälvs OK                     10:25:00 
  258622        Oscar Fredriksson         Sjövalla FK                     10:27:00 
  239846        Viktor Runnby             Göteborg-Majorna OK             10:29:00 
  405546        Niklas Helmertz           FK Herkules                     10:31:00 
  239827        Johan Gunnarsson          Lerums SOK                      10:33:00 
  241508        Albin Thunberg            OK Alehof                       10:35:00 
   43640        Simon Bodén               OK Mark                         10:37:00 
  258664        Anton Ledelius            IK Uven                         10:39:00 
  263533        Oskar Persson             Tolered-Utby Ol-klubb           10:41:00 
  263519        Gustav Glansén            Lerums SOK                      10:43:00 
  920909        Albin Andersson           Kinnaströms SK                  10:45:00 
   14512        Oskar Havner              Kungälvs OK                     10:47:00 
  263753        Albin Östling             OK Skogshjortarna               10:49:00 
                Maximilian Smith          IK Stern                        10:51:00 
  405551        Oskar Arvidsson           FK Herkules                     10:53:00 
  302404        Joel Nilsson              Lerums SOK                      10:55:00 
  408885        Johan Blick               OK Alehof                       10:57:00 
   30126        Emil Hugoh                OK Landehof                     10:59:00 
   42100        Erik Claesson             OK Orinto                       11:01:00 
  356095        Henrik Karlsson           Uddevalla OK                    11:03:00 
  258638        Carl Lindau               Tolered-Utby Ol-klubb           11:05:00 
  355757        Johan Eikeland            Lerums SOK                      11:07:00 
   29958        Dan Börjesson             Hestra IF                       11:09:00 
                Jonathan Stämby           Kungälvs OK                     11:11:00 
  407277        Victor Tedeman            Frölunda OL                     11:13:00 
   14084        Egil Edvardsen            Göteborg-Majorna OK             11:15:00 
   30151        Amir Chihani              FK Herkules                     11:17:00 
                Dennis Andersson          Lerums SOK                      11:19:00 
  217237        Emil Karlsson             OK Alehof                       11:21:00 
   14535        Christoffer Hildebrand    Kungälvs OK                     11:23:00 
  590202        Marcus Boman              Stångenäs AIS                   11:25:00 
  264573        Henrik Dahlrot            IK Uven                         11:27:00 
  302365        Kristian Narbro-Porath    Tolered-Utby Ol-klubb           11:29:00 
  239847        Rickard Pettersson        Lerums SOK                      11:31:00 
  403169        Andreas Mogren            OK Alehof                       11:33:00 



H10  (29)   2350 m       Startplats 2  

  226964        Oskar Lindqvist           Sävedalens AIK                   9:46:00 
  212567        Carl Eckermark            OK Landehof                      9:49:00 
  203814        Pontus Karlsson           Kinnaströms SK                   9:52:00 
  258654        Fredrik Malmberg          IK Uven                          9:55:00 
  350581        Viktor Flingmark          Uddevalla OK                     9:58:00 
  263547        Johan Höglund             FK Herkules                     10:01:00 
  239835        Gustaf Sparrevik          Lerums SOK                      10:04:00 
  258700        Axel Löfgren              IK Stern                        10:07:00 
  218218        Björn Cederberg           Vänersborgs SK                  10:10:00 
  264503        Pontus Hermansson         Tolered-Utby Ol-klubb           10:13:00 
  258658        Gustav Boqvist            IK Uven                         10:16:00 
  244824        Colin Fransson-Lee        OK Alehof                       10:19:00 
  405567        Jakob Perleroth           OK Landehof                     10:22:00 
  214326        Daniel Zachrisson         Kungälvs OK                     10:25:00 
  208031        Alfred Steindahl          Stenungsunds OK                 10:28:00 
  260933        Anton Mohlin              IK Stern                        10:31:00 
  214276        Erik Lindblom             Vänersborgs SK                  10:34:00 
  217415        Oskar Hallén              Trollhättans SOK                10:37:00 
  355790        Åke Wettergren            IK Uven                         10:40:00 
  241514        Jonas Thunberg            OK Alehof                       10:43:00 
  219974        Fredrik Kjörk             Frölunda OL                     10:46:00 
  258679        Johan Wendel              FK Herkules                     10:49:00 
                Rasmus Lygner             Lerums SOK                      10:52:00 
  258698        Carl Thiringer            IK Stern                        10:55:00 
  218245        Erik Skärberg             Vänersborgs SK                  10:58:00 
  352265        Gustav Hinder             Tolered-Utby Ol-klubb           11:01:00 
                Tobias Hansson            IK Uven                         11:04:00 
  264344        Karl Modig                OK Alehof                       11:07:00 
   30121        Linus Hugoh               OK Landehof                     11:10:00 



D75  (3)    2820 m       Startplats 2  

   19128        Doris Henriksson          OK Orinto                       10:20:00 
   26541        Signe Nyman               Uddevalla IS                    10:25:00 
   11344        Netty Egeröd              FK Herkules                     10:30:00 



D70  (8)    3060 m       Startplats 2  

   14356        Maj-Britt Pettersson      IK Uven                         11:00:00 
   11308        Marianne Höglund          FK Herkules                     11:05:00 
   11391        Kerstin Adrian            Sjövalla FK                     11:10:00 
   14729        Anna-Lisa Berglund        Sävedalens AIK                  11:15:00 
   25571        Vira Nordh                Trollhättans SK                 11:20:00 
   28677        Inga-Lisa Johansson       Fjärås AIK                      11:25:00 
   14284        Eva Falk                  IK Stern                        11:30:00 
   14037        Vera Lång                 Göteborg-Majorna OK             11:35:00 



D65  (13)   3220 m       Startplats 2  

   14327        Inger Hallberg            IK Uven                         10:00:00 
   14439        Gull-Britt Grönberg       Kungälvs OK                     10:05:00 
   14698        Barbro Eckerlid           Sävedalens AIK                  10:10:00 
   11073        Marianne Petersson        Frölunda OL                     10:15:00 
   15037        Anne-Catrine Persson      Mariestads FK                   10:20:00 
   14448        Barbro Vallin             Kungälvs OK                     10:25:00 
  226965        Berit Jern                Sävedalens AIK                  10:30:00 
   11979        Gudrun Broman             Göteborg-Majorna OK             10:35:00 
   26576        Kerstin Fredriksson       Ljungskile FK                   10:40:00 
   14326        Gunnel Börjesson          IK Uven                         10:45:00 
   14437        Eivor Steen-Olsson        Kungälvs OK                     10:50:00 
   14731        Anne-Marie Carlsson       Sävedalens AIK                  10:55:00 
   11072        Barbro Blom               Frölunda OL                     11:00:00 



D60  (10)   3350 m       Startplats 2  

   30143        Lisbeth Bernhed           Tolered-Utby Ol-klubb           10:56:00 
   30546        Margareta Johansson       Trollhättans SOK                11:00:00 
   14421        Lilian Samuelsson         Kungälvs OK                     11:04:00 
   14612        Inga Persson              OK Landehof                     11:08:00 
   18425        Kerstin Johansson         OK Mark                         11:12:00 
   25120        Birgitta Stenström        Vänersborgs SK                  11:16:00 
   14614        Lillemor Hallin           OK Landehof                     11:20:00 
   11086        Ulla Fredholm             Frölunda OL                     11:24:00 
   14433        Ann-Britt Björkman        Kungälvs OK                     11:28:00 
   14595        Birgitta Parkner          OK Landehof                     11:32:00 



D55  (17)   3690 m       Startplats 2  

   11311        Ingrid Rex Wallström      IK Uven                         11:00:00 
   11047        Eva-Britt Martner         Tolered-Utby Ol-klubb           11:03:00 
   14453        Gunnel Steen              Kungälvs OK                     11:06:00 
   14015        Inga-Lisa Axenborg        Göteborg-Majorna OK             11:09:00 
   14738        Lotta Börjesson           Sävedalens AIK                  11:12:00 
   13991        Marianne Faxén            IK Stern                        11:15:00 
   15820        Barbro Andersson          OK Skogshjortarna               11:18:00 
   11075        Ann-Christine Borg        Frölunda OL                     11:21:00 
   14493        Ulla-Britt Ordasi         Kungälvs OK                     11:24:00 
   14635        Lizzie Hansen             OK Landehof                     11:27:00 
   14653        Ann Olsson                Sävedalens AIK                  11:30:00 
   14330        Inga Gustavsson           IK Uven                         11:33:00 
   15039        Eva Höije                 OK Klyftamo                     11:36:00 
   14449        Lisbeth Olsson            Kungälvs OK                     11:39:00 
   14043        Elisabeth Rosén           Göteborg-Majorna OK             11:42:00 
   14674        Ingrid Carlstedt          Sävedalens AIK                  11:45:00 
   25559        Anna-Carin Christianssn   Trollhättans SK                 11:48:00 



D55 MOTION  2920 m       Startplats 2  

   25130        Görel Nordin              Vänersborgs SK                  10:50:00 
   14596        Gun Johansson             OK Landehof                     10:55:00 
  264513        Carin Bengtsson           FK Herkules                     11:00:00 
   14157        Doris Nilsson             Göteborgs SK                    11:05:00 
   26308        Birgit Ljung              OK Gipen                        11:10:00 
   26189        Britt-Marie Jacobson      Frölunda OL                     11:15:00 



D50  (12)   3690 m       Startplats 2  

   26547        Britt Karlsson            Stenungsunds OK                 10:00:00 
   14353        Eva Bergman               IK Uven                         10:03:00 
   11029        Ann-Kristin Lindegårdh    Tolered-Utby Ol-klubb           10:06:00 
   11373        Eva Thörnblom             Sjövalla FK                     10:09:00 
   11319        Maria Norell              FK Herkules                     10:12:00 
   14380        Karin Axelsson            IK Uven                         10:15:00 
   14652        Ulla Carlstedt            Sävedalens AIK                  10:18:00 
   36655        Titti Bergendahl          OK Måsen                        10:21:00 
   15741        Lizkulla Pettersson       Kinnaströms SK                  10:24:00 
  264587        Monia Lindström           IK Uven                         10:27:00 
   14292        Eva Blomström             IK Stern                        10:30:00 
   11005        Solveig Hedenblom         Sjövalla FK                     10:33:00 



D45  (16)   3810 m       Startplats 2  

  263540        Anna-Karin Granath        Tolered-Utby Ol-klubb           11:09:00 
   14337        Lena Håkansson            IK Uven                         11:12:00 
   11309        Gunilla Carlsson          FK Herkules                     11:15:00 
  263524        Lisa Larsson              Sjövalla FK                     11:18:00 
   14001        Ingmarie Brander Strand   Göteborg-Majorna OK             11:21:00 
   30160        My Engström               Lerums SOK                      11:24:00 
   30542        Catharina Carlsson        Trollhättans SOK                11:27:00 
  212527        Eva Britta Lidström       OK Landehof                     11:30:00 
   14081        Anneli Brander            Göteborg-Majorna OK             11:33:00 
  302590        Katarina Östling          OK Skogshjortarna               11:36:00 
   14294        Silke Klick               IK Stern                        11:39:00 
  302444        Kristina Westerlund       FK Herkules                     11:42:00 
   28487        Birgitta Andersson        Främmestads IK                  11:45:00 
   14119        Febe Jacobsson            Göteborg-Majorna OK             11:48:00 
  302384        Christina Nilsson         Lerums SOK                      11:51:00 
   30551        Elise Johannesson         Trollhättans SOK                11:54:00 



D45 MOTION  3520 m       Startplats 2  

  302406        Anna-Karin Lindroos       Göteborg-Majorna OK             10:22:00 
   14494        Lilian Håkansson          Kungälvs OK                     10:27:00 
   15897        Berith Pettersson         OK Skogsvargarna                10:32:00 
   30188        Lena Carlström            Sävedalens AIK                  10:37:00 
   27755        Margareta Netz            Trollhättans SOK                10:42:00 
   18428        Annika Herdersson         OK Mark                         10:47:00 



D40  (15)   3810 m       Startplats 2  

   14461        Marina Nilsson            Kungälvs OK                     10:00:00 
   14080        Annie Edvardsen           Göteborg-Majorna OK             10:03:00 
   13968        Britt Flakberg            IFK Göteborg                    10:06:00 
   14786        Pia Hermansson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:09:00 
  264607        Kristin Back              Vänersborgs SK                  10:12:00 
   28679        Susanne Johansson         Fjärås AIK                      10:15:00 
   30107        Lena Larsson              Göteborg-Majorna OK             10:18:00 
   14367        Annika Aasa               IK Uven                         10:21:00 
   15887        Britta Sahlin             OK Skogsvargarna                10:24:00 
   26540        Anita Davallius           Uddevalla IS                    10:27:00 
   14529        Gry Bergman               Kungälvs OK                     10:30:00 
  264527        Helena Sellgren           Göteborg-Majorna OK             10:33:00 
   13961        Ann-Charlotte Johansson   IFK Göteborg                    10:36:00 
  351134        Eva Sandström             OK Gipen                        10:39:00 
   33406        Annette Falck-Larsson     Vänersborgs SK                  10:42:00 



D35  (7)    4820 m       Startplats 1  

   44472        Lena Karlsson             Kinnaströms SK                   9:58:00 
  264608        Jessica Andersson         Vänersborgs SK                  10:01:00 
  239836        Lotta Kronlid             Göteborg-Majorna OK             10:04:00 
   11349        Anna Abrahamsson          FK Herkules                     10:07:00 
                Annelie Gutke             Uddevalla OK                    10:10:00 
  260915        Malin Årebäck             Göteborg-Majorna OK             10:13:00 
  258678        Ann Chihani               FK Herkules                     10:16:00 



D35 MOTION  3900 m       Startplats 1  

  264605        Camilla Andersson         Vänersborgs SK                  10:45:00 
   14073        Catarina Blomberg         Göteborg-Majorna OK             10:49:00 
  306497        Anna-Karin Mattson        Trollhättans SOK                10:53:00 
  203804        Helena Andersson          Kinnaströms SK                  10:57:00 
  209022        Catarina Winberg          Stenungsunds OK                 11:01:00 
  217420        Annika Hallen             Trollhättans SOK                11:05:00 
  226920        Marie Wide                FK Herkules                     11:09:00 
  208450        Bodil Ahlström            Trollhättans SOK                11:13:00 
  212598        Tina Rundström            OK Landehof                     11:17:00 



D21 LÅNG  ( 6710 m       Startplats 1  

   13988        Linda Martinsson          IF Marin Väst                   10:26:00 
   11302        Anna Bigsten              FK Herkules                     10:28:00 
   14397 (0314) Kristin Ekdala            Kungälvs OK                     10:30:00 
   19136 (0245) Charlotte Wahlström       Almby IK                        10:32:00 
   46953        Karin Karlfeldt           Vänersborgs SK                  10:34:00 
  263502 (0043) Yvonne Fjordside          Sävedalens AIK                  10:36:00 
   27536 (0086) Helena Andersson          FK Friskus Varberg              10:38:00 
   15157 (0017) Elisabeth Hansson         IFK Lidingös Skid o OK          10:40:00 
   18707 (0078) Elsa Törnros              Tumba-Mälarhöjden OK            10:42:00 
   25124        Katarina Andersson        Vänersborgs SK                  10:44:00 
   14714        Agneta Nordholm           Sävedalens AIK                  10:46:00 
   16139 (0070) Maria Magnusson           FK Friskus Varberg              10:48:00 
  262691 (0199) Emma Green                Långshyttans AIK OK             10:50:00 
   11304 (0331) Lisa Bigsten              FK Herkules                     10:52:00 
   38262 (0358) Bodil Halvarson           OK Kåre                         10:54:00 
  354790 (0133) Frida Nero                Ronneby OK                      10:56:00 
   17371 (0699) Kristina Kull Österlin    Sävedalens AIK                  10:58:00 
  259168 (0026) Bodil Holmström           IFK Göteborg                    11:00:00 
  790301 (0120) Anna-Karin Bondesson      OK Pan-Kristianstad             11:02:00 
  820407 (0079) Johanna Gunnarsson        Kristinehamns OK                11:04:00 
  218230        Inger Cederberg           Vänersborgs SK                  11:06:00 
  263508 (0050) Emma Andersson            Sävedalens AIK                  11:08:00 
   27519 (0027) Caroline Jönsson          FK Friskus Varberg              11:10:00 
   29317 (0073) Annika Påhlstorp          Stora Tuna IK                   11:12:00 
   37145 (0264) Sofia Malmqvist           Göteborg-Majorna OK             11:14:00 
   14643 (0505) Julia Torstensson         OK Landehof                     11:16:00 
   25123 (0094) Jenny Nyman               Vänersborgs SK                  11:18:00 
   14716 (0032) Camilla Berglund          Sävedalens AIK                  11:20:00 
   27518 (0300) Jennifer Gull             FK Friskus Varberg              11:22:00 
   11350 (0149) Ida Svensson              Sjövalla FK                     11:24:00 
  352272 (0016) Laila B Höglund           FK Herkules                     11:26:00 
   12483 (0269) Therese Gustavsson        Ronneby OK                      11:28:00 
   10440 (0339) Annica Clevnert           Sävedalens AIK                  11:30:00 
  404247 (0897) Mia Norrgrann             IFK Göteborg                    11:32:00 
   14336 (0443) Isabell Håkansson         IK Uven                         11:34:00 



D21  (17)   5220 m       Startplats 1  

                Ann Sundberg              Selånger SOK                    11:05:00 
  780220        Åsa Lindqvist             Skogslöparna                    11:07:00 
  264578        Åsa Lindström             IK Uven                         11:09:00 
   13987        Maria Dellming            IF Marin Väst                   11:11:00 
  402044        Jessica Haglöf            OK Kåre                         11:13:00 
   11340        Anna Bengtsson            FK Herkules                     11:15:00 
   14514        Malin Christiansson       Kungälvs OK                     11:17:00 
   11394        Linda Svensson            Sjövalla FK                     11:19:00 
  352281        Lisa Ahnoff               Göteborg-Majorna OK             11:21:00 
                Kristina Leivo            OK Landehof                     11:23:00 
   19168        Ulrika Wernesjö           Norrhults SOK                   11:25:00 
   26398        Britt-Marie Erlandsson    Stigsökarna                     11:27:00 
   26548        Linnéa Karlsson           Stenungsunds OK                 11:29:00 
   44405        Sara Lorén                OK Kullingshof                  11:31:00 
   14486        Frida Steen               Kungälvs OK                     11:33:00 
  258624        Karin Lindkvist           Sjövalla FK                     11:35:00 
   14120        Tova Dahlgren             Göteborg-Majorna OK             11:37:00 



D21 MOTION  4720 m       Startplats 2  

   26184        Karin Andersson           Frölunda OL                     11:00:00 



D20  (4)    4820 m       Startplats 1  

   15236        Lina Svensson             Stigmännen Karlshamns OK        10:37:00 
   14322 (0790) Hanna Mattsson            IK Uven                         10:40:00 
   15872 (0694) Maria Svensson            Trollhättans SOK                10:43:00 
   14340        Hanna Weimann             IK Uven                         10:46:00 



D18  (2)    4820 m       Startplats 1  

  245813 (0526) Elin Svensson             Trollhättans SOK                10:55:00 
   14549        Hanna Jansson             Lerums SOK                      10:58:00 



D16  (30)   3810 m       Startplats 2  

  407276        Ann-Christine Troberg     Frölunda OL                      9:58:00 
   11511        Malin Börjesson           OK Alehof                       10:01:00 
   11316 (0809) Lina Lindqvist            FK Herkules                     10:04:00 
   14047        Annika Blomberg           Göteborg-Majorna OK             10:07:00 
   11395        Agnes Ramle               Sjövalla FK                     10:10:00 
   14565        Jenny Adolfsson           Lerums SOK                      10:13:00 
  352779        Malin Larsson             Främmestads IK                  10:16:00 
  891101        Sofia Salomonsson         Vänersborgs SK                  10:19:00 
   46958        Emma Hilmersson           Trollhättans SK                 10:22:00 
   33565        Therese Wängdahl          OK Gipen                        10:25:00 
  260901        Kristina Persson          Tolered-Utby Ol-klubb           10:28:00 
   29048        Elena Orrlöv              Frölunda OL                     10:31:00 
   26549        Hanna Karlsson            Stenungsunds OK                 10:34:00 
                Louise Junkers            Lerums SOK                      10:37:00 
   14622 (0703) Kristin Ander             OK Landehof                     10:40:00 
   16827        Anna Månsson              OK Löftan                       10:43:00 
   11572        Maria Eliasson            OK Alehof                       10:46:00 
  263544        Josefin Bertilsson        FK Herkules                     10:49:00 
   30131        Anna Broberg              IF Marin Väst                   10:52:00 
  258646        Lisa Weimann              IK Uven                         10:55:00 
  302401        Johanna Estving           Lerums SOK                      10:58:00 
  352778        Agnes Abrahamsson         Främmestads IK                  11:01:00 
  900120        Lina Larsson              Vänersborgs SK                  11:04:00 
   26155        Sara Pedersen             OK Alehof                       11:07:00 
   26324        Malin Olsson              OK Gipen                        11:10:00 
  302372        Maria Poka                Tolered-Utby Ol-klubb           11:13:00 
  409554        Lisa Johannesson          Trollhättans SOK                11:16:00 
  405580        Annelie Håkansson         Lerums SOK                      11:19:00 
   14601 (0704) Johanna Lidström          OK Landehof                     11:22:00 
  891120        Carolina Josefsson        Vänersborgs SK                  11:25:00 



D14  (30)   3600 m       Startplats 2  

  263546        Julia Schneider           FK Herkules                     10:28:00 
   36926        Therese Modig             OK Alehof                       10:30:00 
  263511        Lovisa Nilsson            Lerums SOK                      10:32:00 
   33568        Ida Horst                 OK Gipen                        10:34:00 
  226908        Mia Gustafsson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:36:00 
  306491        Amanda Hallén             Trollhättans SOK                10:38:00 
   30137        Hanna Westerberg          IF Marin Väst                   10:40:00 
   14087        Johanna Blomberg          Göteborg-Majorna OK             10:42:00 
   14792        Josefin Bergagård         Tolered-Utby Ol-klubb           10:44:00 
   30146        Johanna Lindström         IK Uven                         10:46:00 
  263525        Anna Larsson              Sjövalla FK                     10:48:00 
  351095        Sara Öberg                Vänersborgs SK                  10:50:00 
  258634        Erika Engberg             Tolered-Utby Ol-klubb           10:52:00 
   26161        Sofia Wide                FK Herkules                     10:54:00 
   30135        Emma Garmer               IF Marin Väst                   10:56:00 
   46954        Caroline Carlsson         Trollhättans SK                 10:58:00 
   14082        Kristin Edvardsen         Göteborg-Majorna OK             11:00:00 
   14794        Malin Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb           11:02:00 
  259346        Kajsa Winberg             Stenungsunds OK                 11:04:00 
  302382        Josefine Malmgren         Lerums SOK                      11:06:00 
  264986        Maria Alfredsson          OK Gipen                        11:08:00 
   11068        Emilia Carlsson           Tolered-Utby Ol-klubb           11:10:00 
  264565        Susanna Hagman            IK Uven                         11:12:00 
   30138        Ylva Fonselius            IF Marin Väst                   11:14:00 
   14108        Elin Strandhagen          Göteborg-Majorna OK             11:16:00 
  260905        Sandra Eliasson           Tolered-Utby Ol-klubb           11:18:00 
  920208        Elin Månsson              OK Löftan                       11:20:00 
   11377        Rebecka Höglund           Sjövalla FK                     11:22:00 
   33572        Sara Lingegård            OK Gipen                        11:24:00 
  260900        Malin Hall                Tolered-Utby Ol-klubb           11:26:00 



D12  (27)   3380 m       Startplats 2  

  351085        Johanna Alfredsson        Vänersborgs SK                   9:56:00 
  258655        Emelie Malmberg           IK Uven                          9:58:00 
  351130        Åsa Nordling              OK Gipen                        10:00:00 
  302373        Eleonor Poka              Tolered-Utby Ol-klubb           10:02:00 
   30145        Elinor Andersson          IK Uven                         10:04:00 
  405545        Frida Strandberg          Sävedalens AIK                  10:06:00 
  405574        Jessica Svalsjö           OK Landehof                     10:08:00 
  351094        Kristin Lindblom          Vänersborgs SK                  10:10:00 
  352256        Hanna Carlsson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:12:00 
  302402        Malin Hedberg             Lerums SOK                      10:14:00 
  208441        Anna Kööhler              Trollhättans SOK                10:16:00 
   13989        Jenny Hultman             IF Marin Väst                   10:18:00 
  209048        Lisa Winberg              Stenungsunds OK                 10:20:00 
  260909        Johanna Ekedahl           Tolered-Utby Ol-klubb           10:22:00 
  258628        Josephine Davallius       Sjövalla FK                     10:24:00 
  352279        Elsa Borgelsson           Göteborg-Majorna OK             10:26:00 
  407269        Emma Almehed              Frölunda OL                     10:28:00 
  351099        Evelina Johansson         Vänersborgs SK                  10:30:00 
  264535        Madeleine Attfors         Tolered-Utby Ol-klubb           10:32:00 
  239892        Linnéa Jansson            Lerums SOK                      10:34:00 
  409560        Sofia Johansson           Trollhättans SOK                10:36:00 
   30134        Clara Garmer              IF Marin Väst                   10:38:00 
   10579        Pernilla Karlsson         OK Mark                         10:40:00 
  302362        Lina Magnusson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:42:00 
                Louise Bertilsson         IK Uven                         10:44:00 
  405539        Amilia Björklund          Sävedalens AIK                  10:46:00 
  405566        Louise Perleroth          OK Landehof                     10:48:00 



D10  (31)   2350 m       Startplats 2  

  354631        Julia Birath              Stenungsunds OK                  9:57:00 
  242257        Sara Magnusson            OK Landehof                     10:02:00 
  302426        Filippa Spånér            Sävedalens AIK                  10:05:00 
  405197        Elin Blick                OK Alehof                       10:08:00 
  227000        Frida Arvidsson           FK Herkules                     10:11:00 
  302411        Anna Wallin               Sjövalla FK                     10:14:00 
  202474        Julia Ohlsson             Uddevalla OK                    10:17:00 
   30179        Klara Hemlin              IK Uven                         10:20:00 
  208058        Amanda Steindahl          Stenungsunds OK                 10:23:00 
  244812        Elsa Pedersen             OK Alehof                       10:26:00 
  226995        Cecilia Smedbro           FK Herkules                     10:29:00 
  226984        Caroline Lövstedt         Sjövalla FK                     10:32:00 
  407275        Elin Wallin               Frölunda OL                     10:35:00 
   14531        Sofia Andreasson          Kungälvs OK                     10:38:00 
   10568        Lisa Wallin               OK Mark                         10:41:00 
  408887        Tilda Karlsson            OK Alehof                       10:44:00 
  306496        Julia Mattsson            Trollhättans SOK                10:47:00 
  226957        Linnea Wahlgren           Sjövalla FK                     10:50:00 
  260912        Frida Eliasson            Tolered-Utby Ol-klubb           10:53:00 
                Frida Bertilsson          IK Uven                         10:56:00 
  209064        Elin Winberg              Stenungsunds OK                 10:59:00 
  354182        Sofia Johansson           OK Alehof                       11:02:00 
   22696        Hanna Magnusson           FK Herkules                     11:05:00 
   11396        Elvira Ramle              Sjövalla FK                     11:08:00 
  355774        Helena Hedberg            Lerums SOK                      11:11:00 
  242225        Felicia Stuhlhofer        OK Landehof                     11:14:00 
  405552        Lisa Hüls                 IK Stern                        11:17:00 
  217210        Sofia Lindblad            OK Alehof                       11:20:00 
  352266        Paula Jungbjer            FK Herkules                     11:23:00 
  258621        Fanny Fredriksson         Sjövalla FK                     11:26:00 
  203810        Josefin Andersson         Kinnaströms SK                  11:29:00 



U4  (4)     3600 m       Startplats 2  

  263535        Linnea Hermansson         Tolered-Utby Ol-klubb            9:58:00 
   14781        Anna Ingvarsson           Tolered-Utby Ol-klubb            9:58:00 
  351132        Silvana Nicklasson        OK Gipen                        10:00:00 
  302361        Karin Magnusson           Tolered-Utby Ol-klubb           10:02:00 



U3  (15)    3380 m       Startplats 2  

  264563        Therese Dahlin            Tolered-Utby Ol-klubb           11:00:00 
                Lucas Persson             FK Herkules                     11:02:00 
  239841        Leo Pettersson            Lerums SOK                      11:04:00 
                Mikael Martinsson         Kungälvs OK                     11:06:00 
                Daniel Abrahamsson        OK Alehof                       11:08:00 
                Magnus Noren              OK Alehof                       11:08:00 
  263532        Gustav Persson            Tolered-Utby Ol-klubb           11:12:00 
  239854        Hedvig Lindström          Sjövalla FK                     11:14:00 
  242203        Rebecka Jungver           OK Landehof                     11:16:00 
  227894        Linn Öström               Frölunda OL                     11:18:00 
                Lisa Atterskog            OK Alehof                       11:20:00 
  258640        Lars Lundberg             Tolered-Utby Ol-klubb           11:22:00 
                Cornelia Strandfors       IK Uven                         11:24:00 
  263517        Erik Ask                  Lerums SOK                      11:26:00 
   14194        Matilda Wassgren          IF Marin Väst                   11:28:00 



U2  (40)    2350 m       Startplats 2  

                Lisa Wulfsberg            Kungälvs OK                      9:54:00 
                Minda Langmoen            Kungälvs OK                      9:57:00 
  243465        Arvid Hammar              FK Herkules                     10:00:00 
                Albin Casparsson          Lerums SOK                      10:03:00 
  408884        Emil Andersson            OK Alehof                       10:06:00 
   14527        Sara Havner               Kungälvs OK                     10:09:00 
                Max Alsterberg            FK Herkules                     10:12:00 
                Tim Junkers               Lerums SOK                      10:15:00 
                Eric DahllöW              OK Alehof                       10:18:00 
   14510        Pontus Jansson            Kungälvs OK                     10:21:00 
                Kalle Alsterberg          FK Herkules                     10:24:00 
  262196        Arvid Våg                 Lerums SOK                      10:27:00 
  264534        Sandra Dahlin             Tolered-Utby Ol-klubb           10:30:00 
  214328        Danielle Fröstad          Kungälvs OK                     10:33:00 
  239898        Agnes Hofmann             FK Herkules                     10:36:00 
  355706        Agnes Westberg            Göteborg-Majorna OK             10:39:00 
                Maja Albrektson           Göteborg-Majorna OK             10:39:00 
  242255        Anders Magnusson          OK Landehof                     10:45:00 
                Jonathan Örgård           OK Alehof                       10:48:00 
                Joakim Brorsson           Kungälvs OK                     10:51:00 
  355748        Jonatan Bernhed           FK Herkules                     10:54:00 
                Hanna Tingström           Lerums SOK                      10:57:00 
                Carl Sundberg             OK Alehof                       11:00:00 
  226988        Jacob Lövstedt            Sjövalla FK                     11:03:00 
  239896        Jessica Hagström          FK Herkules                     11:06:00 
  239889        Tim Ryynänen              Lerums SOK                      11:09:00 
  302376        David Hjelmström          Tolered-Utby Ol-klubb           11:12:00 
                Ida Almbratt              Kungälvs OK                     11:15:00 
                Alvina Westling           FK Herkules                     11:18:00 
                Kim Fredriksson           Lerums SOK                      11:21:00 
  246010        Rasmus Larsson            OK Alehof                       11:24:00 
  214327        Filip Zachrisson          Kungälvs OK                     11:27:00 
                Kajsa Sannerholm          FK Herkules                     11:30:00 
                Johanna Olsson            IK Uven                         11:33:00 
                Sofia Ziethe´n            OK Alehof                       11:36:00 
                Oscar Andersson           Kungälvs OK                     11:39:00 
                Leo Karestrand            FK Herkules                     11:42:00 
                Frida Bilén               Lerums SOK                      11:45:00 
  264529        Isak Ekedahl              Tolered-Utby Ol-klubb           11:48:00 
                Hanna Marsh               Kungälvs OK                     11:51:00 



U1  (48)    1500 m       Startplats 2  

   14793        Johan Douglasson          Tolered-Utby Ol-klubb           10:05:00 
  264504        Tommy Gelotte             Tolered-Utby Ol-klubb           10:05:00 
                Joakim Logren             Sjövalla FK                     10:07:00 
                Anna Lycke                Sjövalla FK                     10:09:00 
                Joel Fjällborg            OK Landehof                     10:11:00 
  212504        Molly Rundström           OK Landehof                     10:13:00 
  208728        Sara Almehed              Frölunda OL                     10:15:00 
   11022        Lisa Carlsson             Tolered-Utby Ol-klubb           10:17:00 
  248202        Freja Björnberg           Frölunda OL                     10:19:00 
  355768        Hanna Eikeland            Lerums SOK                      10:21:00 
                Emma Havner               Kungälvs OK                     10:23:00 
   14175        Lovisa Leman              Göteborgs SK                    10:25:00 
                Agnes Wennerberg          IK Uven                         10:27:00 
                Evelina Wennerberg        IK Uven                         10:27:00 
                Ida Dahllöw               OK Alehof                       10:29:00 
                Erik Frisenstam           IK Stern                        10:31:00 
  226987        Elin Wahlgren             Sjövalla FK                     10:33:00 
  248222        Hampus Hammersberg        Frölunda OL                     10:35:00 
  405565        Erika Perleroth           OK Landehof                     10:37:00 
                Andrée Leinstedt          Lerums SOK                      10:39:00 
  226916        Viktor Yngström           Göteborg-Majorna OK             10:41:00 
   14174        Marcus Söderström         Göteborgs SK                    10:43:00 
                Sofia Andersson           IK Uven                         10:45:00 
                Sophia Andersson          OK Alehof                       10:47:00 
                Aron Wladis               Sjövalla FK                     10:49:00 
                Johanna Persson           FK Herkules                     10:51:00 
  226901        Stina Gustafsson          Tolered-Utby Ol-klubb           10:53:00 
                Jacob Thomas              Lerums SOK                      10:55:00 
   14517        Jesper Jansson            Kungälvs OK                     10:57:00 
   42114        Elin Claesson             OK Orinto                       10:59:00 
                Frida Andersson           IK Uven                         11:01:00 
                Josef Marmqvist           OK Alehof                       11:03:00 
                Carl Frisenstam           IK Stern                        11:05:00 
  218223        Alfred Jansson            Vänersborgs SK                  11:07:00 
                Sofia Göransson           Lerums SOK                      11:11:00 
  226930        Gustav Yngström           Göteborg-Majorna OK             11:13:00 
                Anton Främberg            Göteborgs SK                    11:15:00 
                Douglas Fransson-Lee      OK Alehof                       11:17:00 
                Nelly Wladis              Sjövalla FK                     11:19:00 
                Lina Wallin               Frölunda OL                     11:21:00 
  258633        Emma Lindau               Tolered-Utby Ol-klubb           11:23:00 
                Erik Larsson              Lerums SOK                      11:25:00 
   14513        Jesper Samuelsson         Kungälvs OK                     11:27:00 
                Linnea Hjortmarker        Göteborgs SK                    11:29:00 
  258651        Anders Dahlrot            IK Uven                         11:31:00 
  217262        Rikard Lindblad           OK Alehof                       11:33:00 
  260932        Aina Hüls                 IK Stern                        11:35:00 
  302353        Clara Wallin              Sjövalla FK                     11:37:00 



INSKOLNING  1500 m       Startplats 2  

                Lukas Wallin              Frölunda OL                     10:00:00 
  214226        Wilma Jansson             Vänersborgs SK                  10:02:00 
                Chayenne Sivris           Lerums SOK                      10:04:00 
  248223        Karl Hammersberg          Frölunda OL                     10:06:00 
  302377        Linnéa Hjelmström         Tolered-Utby Ol-klubb           10:08:00 
                Linn Fällgren             Lerums SOK                      10:10:00