Aleträffen 2004-10-03må 2004-10-04 21:59
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (5)            3220 m                      

    1          Gunnar Alexandersson    Uddevalla IS                 59:47 G        
    2          Gustav Elvmyr           Göteborgs Spårvägars GIF   1:02:36 G        
    3          Åke Ternemyr            FK Herkules                1:07:17 S        
    4          Nils Emanuelsson        Stenungsunds OK            1:25:25 B        

               Karl-Erik Aktiv         Trollhättans SOK          ej start          



H75  (11)           3350 m                      

    1          Ture Gunnarsson         Göteborg-Majorna OK          49:54 G        
    2          Bengt Olausson          OK Orinto                    54:38 G        
    3          Gösta Pettersson        IK Uven                      55:59 S        
    4          Arne Wahlgren           SOK Träff                  1:00:50 S        
    5          Ingvar Johansson        Stenungsunds OK            1:09:18 S        
    6          Bengt Borg              Göteborg-Majorna OK        1:13:14 B        
    7          Per-Olof Qvirist        Göteborg-Majorna OK        1:15:32          
    8          Göte Höglund            FK Herkules                1:17:00          
    9          Hugo Krause             Tolered-Utby Ol-klubb      1:25:10          
   10          Tage Fredriksson        Ljungskile FK              1:43:43          

               Erik Axelsson           IF Rigor                  ej start          



H70  (23)           3820 m                      

    1          Harry Söderberg         FK Friskus Varberg           46:11 G        
    2          Rolf Johnsson           Vänersborgs SK               50:38 G        
    3          Åke Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb        51:56 G        
    4          Björn Broman            Göteborg-Majorna OK          52:40 S        
    5          Kurt Johansson          Uddevalla IS                 53:06 S        
    6          Lennart Olsson          Kungälvs OK                  53:14 S        
    7          Jonny Blomqvist         Göteborg-Majorna OK          53:50 S        
    8          Sven Andersson          OK Stigen                    54:02 S        
    9          Sten Carlsson           Sävedalens AIK               55:24 S        
   10          Rolf Blom               Frölunda OL                  56:15 S        
   11          Nils Johansson          Kungälvs OK                  58:30 S        
   12          Rolf Forsman            Tolered-Utby Ol-klubb      1:02:38 S        
   13          Carl-Henrik Hallberg    IK Uven                    1:05:09 S        
   14          Leif Berg               Göteborg-Majorna OK        1:05:28 S        
   15          Gunnar Larsson          Uddevalla IS               1:07:37 B        
   16          Erik Johansson          Göteborgs Spårvägars GIF   1:09:04 B        
   17          Gösta Eriksson          Idefjordens SK             1:11:05          
   18          Lennart Andersson       Göteborg-Majorna OK        1:15:25          
   19          Hans Gädda              Kungälvs OK                1:15:30          
   20          Said Johansson          Uddevalla IS               1:15:49          
   21          Gösta Cederin           Göteborg-Majorna OK        1:21:36          
   22          Gustav Gustavsson       OK Orinto                  1:29:29          

               Bror Svensson           Uddevalla IS              Ej godk.          



H65  (26)           3820 m                      

    1          Roland Dahl             IFK Göteborg                 40:59 G        
    2          Göran Olofsson          Fjärås AIK                   45:10 G        
    3          Andre Alexandersson     Kungälvs OK                  45:22 G        
    4          Göran Nordh             Trollhättans SK              46:13 S        
    5          Lennart Bernhed         Tolered-Utby Ol-klubb        47:50 S        
    6          Matts Mattsson          OK Gipen                     48:24 S        
    7          Kjell Persson           Mariestads FK                51:25 S        
    8          Karl-Erik Holmberg      Fjärås AIK                   53:30 S        
    9          Roland Aasa             IK Uven                      54:07 S        
   10          Leif Johansson          Trollhättans SOK             56:34 S        
   11          Eive Jerkstrand         Tolered-Utby Ol-klubb        59:25 B        
   12          Per-Hugo Lundgren       Lerums SOK                   59:49 B        
   13          Bengt Hallén            Trollhättans SOK             59:51 B        
   14          Olle Petersson          Frölunda OL                1:00:45 B        
   15          Georg Paulsson          Uddevalla IS               1:01:19 B        
   16          Lars Jern               Sävedalens AIK             1:07:15          
   17          Sten Emanuelsson        Vänersborgs SK             1:07:28          
   18          Ragnar Gudmundsson      IF Rigor                   1:07:55          
   19          Ragnar Bewert           OK Landehof                1:10:08          
   20          Arne Fredholm           Frölunda OL                1:11:21          
   21          Östen Olsson            Göteborg-Majorna OK        1:22:52          
   22          Kurt Johansson          Fjärås AIK                 1:31:20          

               Rolf Stenström          Vänersborgs SK            Ej godk.          
               Jan Kjellström          Frölunda OL               ej start          
               Alban Carlbom           Lerums SOK                ej start          
               Gunnar Johansson        OK Gipen                  ej start          



H60  (27)           4410 m                      

    1          Lars Finbom             OK Landehof                  42:47 G        
    2          Lennart Carlström       OK Landehof                  43:33 G        
    3          Ronny Andersson         OK Skogshjortarna            47:24 G        
    4          Lennart Höije           OK Klyftamo                  48:38 S        
    5          Kenneth Rosén           Göteborg-Majorna OK          50:03 S        
    6          Göran Bengtsson         IK Trenne Ullared            50:29 S        
    7          Rune Arvidsson          OK Mark                      51:50 S        
    8          Lennart Karlsson        Främmestads IK               51:51 S        
    9          Gunnar Vallin           OK Landehof                  52:08 S        
   10          Bo Westerberg           Vänersborgs SK               52:40 S        
   11          Ingemar Wiklund         OK Skogsvargarna             54:08 S        
   12          Magne Hagström          Frölunda OL                  54:56 S        
   13          Hans Carlsson           OK Orinto                    55:25 S        
   14          Per Dalberg             IK Stern                     57:29 S        
   15          Lennart Olsson          IK Uven                      58:04 S        
   16          Olle Sandell            OK Kullingshof               59:14 S        
   17          Tore Pettersson         OK Gipen                   1:00:49 S        
   18          Mårten Svensson         Stångenäs AIS              1:01:06 B        
   19          Kenneth Jonsson         Vänersborgs SK             1:01:42 B        
   20          Percy Carlsson          Göteborgs Spårvägars GIF   1:03:30 B        
   21          Ingvar Ottosson         Göteborg-Majorna OK        1:03:54 B        
   22          Björn Holmer            Kungälvs OK                1:05:06          
   23          Lars Fredriksson        Frölunda OL                1:08:02          
   24          Karl-Axel Nilsson       Kungälvs OK                1:22:15          

               Sune Mentor             Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Sune Erikers            Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Stig Wallin             Lerums SOK                ej start          



H55  (33)           4720 m                      

    1          Carl-Henry Andersson    OK Orinto                    39:26 G        
    2          Torgny Pettersson       Kinnaströms SK               39:59 G        
    3          Rune Larsson            OK Skogshjortarna            41:07 G        
    4          Olle Adolfsson          Lerums SOK                   41:37 G        
    5          Anders Björnberg        Frölunda OL                  43:32 G        
    6          Per-Arne Källén         Uddevalla OK                 44:04 S        
    7          Rune Sandberg           Uddevalla OK                 45:58 S        
    8          Lennart Gustavsson      IK Uven                      50:44 S        
    9          Bo-Göran Gunnarsson     OK Mark                      50:47 S        
   10          Lars-Olof Dahlberg      OK Landehof                  52:44 S        
   11          Anders Axelsson         Sävedalens AIK               53:19 S        
   12          Per-Olof Andersson      OK Mark                      53:47 S        
   13          Christer Samuelsson     OK Löftan                    53:50 S        
   14          Mats Kågeson            Lerums SOK                   54:18 S        
   15          Jan Larsson             Sävedalens AIK               54:42 S        
   16          Jukka Rankanen          Sjövalla FK                  55:02 S        
   17          Lars-Olof Rönnqvist     OK Löftan                    55:39 S        
   18          Hans Carlstedt          Sävedalens AIK               56:44 B        
   19          Kjell Jeppson           IF Rigor                     57:10 B        
   20          Thomas Åberg            Tolered-Utby Ol-klubb        57:32 B        
   21          Hans Carlsson           IFK Göteborg                 59:21 B        
   22          Jörgen Nielsen          Ålborg OK                    59:32 B        
   23          Lars Mathiasson         IK Stern                   1:00:17          
   24          Kent Olausson           OK Orinto                  1:01:24          
   25          Rolf Olofsson           FK Friskus Varberg         1:04:41          
   26          Kurt-Åke Karlsson       Sjövalla FK                1:04:44          
   27          Gunnar Christiansson    Trollhättans SK            1:05:41          
   28          Per-Olof Fernberg       IS Skanne                  1:07:05          
   29          Jan Martner             Tolered-Utby Ol-klubb      1:11:03          
   30          Arne Bigsten            FK Herkules                1:23:52          
   31          Jan-Erik Pederstorp     IK Stern                   1:29:38          

               Kjell Sjunnesson        Kungälvs OK               ej start          
               Claes Lindegårdh        Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



H55 MOTION  (4)     3900 m                      

    1          Leif Nilsson            Göteborgs SK                 51:45 S        
    2          Roland Olsson           Sävedalens AIK             1:10:14 B        
    3          Håkan Karlsson          OK Flundrehof              1:24:41          

               Roger Jacobsson         Frölunda OL               ej start          



H50  (27)           5220 m                      

    1          Yngve Norell            FK Herkules                  43:00 G        
    2          Lasse Hogedal           Vänersborgs SK               48:19 S        
    3          Bo Herdersson           OK Mark                      48:28 S        
    4          Mats Karlsson           Stenungsunds OK              49:50 S        
    5          Jan-Åke Sörliklev       Trollhättans SOK             50:11 S        
    6          Kent Eriksson           IFK Göteborg                 55:34 S        
    7          Stanley Mattsson        IK Uven                      55:56 S        
    8          Göran Larsson           OK Skogsvargarna             56:11 S        
    8          Ingvar Svanberg         OK Löftan                    56:11 S        
   10          Ingemar Gunnarsson      Lerums SOK                   57:17 S        
   11          Yngve Nilsson           OK Gipen                   1:01:22 B        
   12          Björn Engström          Lerums SOK                 1:02:04 B        
   13          Lennart Sibeck          OK Djerf                   1:02:15 B        
   14          Bo Karlsson             Ljungskile FK              1:02:42 B        
   15          Stefan Janslätt         Tolered-Utby Ol-klubb      1:03:45 B        
   16          Reine Spetz             Stenungsunds OK            1:05:38          
   17          Sven-Erik Molander      Tolered-Utby Ol-klubb      1:06:13          
   18          Sten Blomström          IK Stern                   1:06:38          
   19          Håkan Carlbom           OK Gipen                   1:14:37          
   20          Bo Månsson              OK Löftan                  1:16:38          
   21          Åke Johannesson         Trollhättans SOK           1:23:40          
   22          Roland Mattsson         OK Skärmen                 1:23:59          
   23          Anders Mohlin           IK Stern                   1:44:43          

               Bengt Andersson         Främmestads IK              Felst.          
               Jan Kuchler             Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk.          
               Per Ivarsson            Trollhättans SOK          Ej godk.          
               Ulf Pettersson          Kungälvs OK               ej start          



H45  (49)           6110 m                      

    1          Torsten Backteman       Göteborg-Majorna OK          47:49 G        
    2          Nicke Bergman           Kungälvs OK                  50:43 G        
    3          Thomas Sellgren         Göteborg-Majorna OK          52:44 G        
    4          Lars Blom               OK Skärmen                   54:55 S        
    5          Lennart Karlsson        OK Mark                      55:09 S        
    6          Thomas Lundgren         Trollhättans SOK             55:18 S        
    7          Anders Björklund        Sävedalens AIK               55:55 S        
    8          Asgeir Edvardsen        Göteborg-Majorna OK          56:02 S        
    9          Christer Hermansson     Tolered-Utby Ol-klubb        57:01 S        
   10          Johan Carlsson          Trollhättans SOK             57:19 S        
   11          Jerker Netz             Trollhättans SOK             58:05 S        
   12          Mats Lindqvist          Sävedalens AIK               58:30 S        
   13          Lars Carlsson           Trollhättans SK            1:05:24 S        
   14          Hans Hugoh              OK Landehof                1:05:25 S        
   15          Stefan Jansson          Lerums SOK                 1:07:07 S        
   16          Björn Borg              Göteborg-Majorna OK        1:07:22 S        
   17          Bertil Thomas           Lerums SOK                 1:08:54 B        
   18          Anders Spåner           Sävedalens AIK             1:09:11 B        
   19          Bengt Nilsson           Göteborg-Majorna OK        1:09:55 B        
   20          Mats Strandhagen        Göteborg-Majorna OK        1:10:06 B        
   21          Christer Bergagård      Tolered-Utby Ol-klubb      1:12:21          
   22          Tomas Karlsson          OK Skogshjortarna          1:13:14          
   23          Ove Svensson            OK Gipen                   1:13:17          
   24          Anders Johansson        Trollhättans SOK           1:13:18          
   25          Ingemar Bertilsson      FK Herkules                1:13:23          
   26          Peter Larsson           OK Gipen                   1:13:34          
   27          Lars Norén              Göteborg-Majorna OK        1:14:13          
   28          Tomas Nilsson           OK Gipen                   1:17:15          
   29          Bernt Andersson         IF Rigor                   1:17:51          
   30          Johan Magnusson         FK Herkules                1:20:21          
   31          Gunnar Johansson        Trollhättans SOK           1:21:07          
   32          Ulf Sundin              Göteborg-Majorna OK        1:21:09          
   33          Lars Elfving            OK Gipen                   1:23:36          
   34          Karl Schneider          FK Herkules                1:24:40          
   35          Torbjörn Almgren        Göteborgs SK               1:26:03          
   36          Lars-Erik Andersson     Lerums SOK                 1:26:38          
   37          Johan Wedlin            Sävedalens AIK             1:31:52          
   38          Sven-Erik Ekedahl       Tolered-Utby Ol-klubb      1:33:33          
   39          Martin Eickhoff         Sävedalens AIK             1:38:30          
   40          Bertil Axbom            OK Landehof                1:42:40          
   41          Bengt Ziegler           Lerums SOK                 1:59:16          

               Göran Håkansson         IK Uven                   Ej godk.          
               Ingemar Björkman        Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Claes Nilsson           Kungälvs OK               ej start          
               Anders Larsson          OK Landehof               ej start          
               Bengt Kvarnström        OK Landehof               ej start          
               Mikael Bodén            OK Mark                   ej start          
               Per Andersson           OK Orinto                 ej start          
               Per Undeland            Uddevalla OK              ej start          



H45 MOTION  (12)    4720 m                      

    1          Anders Kjellberg        OK Flundrehof                58:30 S        
    2          Conny Sahlin            OK Skogsvargarna           1:07:23 S        
    3          Lennart Larsson         OK Flundrehof              1:10:44 S        
    4          Jonas Jerlin            Frölunda OL                1:11:12 B        
    5          Börje Sundberg          OK Gipen                   1:12:07 B        
    6          Bengt Lingegård         OK Gipen                   1:24:44 B        
    7          Rune Olausson           OK Gipen                   1:27:58 B        
    8          Björn Winberg           Stenungsunds OK            1:28:48 B        
    9          Benny Orsenmark         Sävedalens AIK             1:42:58          
   10          Jan-Erik Porath         Tolered-Utby Ol-klubb      1:59:39          

               Bo Hermansson           Göteborg-Majorna OK       Ej godk.          
               Jan Håkansson           Kungälvs OK               Ej godk.          



H40  (35)           6710 m                      

    1          Bertil Åkesson          Skene Sim o IS               49:17 G        
    2          Per Flakberg            IFK Göteborg                 51:41 G        
    3          Peter Cederberg         Vänersborgs SK               52:01 G        
    4          Maths Carlsson          Tolered-Utby Ol-klubb        54:41 G        
    5          Mats Kristianson        Trollhättans SOK             59:35 S        
    6          Niklas Andersson        Kinnaströms SK             1:00:00 S        
    7          Per-Olof Davallius      Sjövalla FK                1:00:51 S        
    8          Jörgen Hallén           Trollhättans SOK           1:01:22 S        
    9          Ragnar Uppström         FK Herkules                1:01:26 S        
   10          Bengt Norrman           Trollhättans SOK           1:01:51 S        
   11          Ulf Wallin              Sjövalla FK                1:02:56 S        
   12          Lars G Johansson        Vänersborgs SK             1:02:58 S        
   13          Magnus Wide             FK Herkules                1:04:43 S        
   14          Karl Persson            Tolered-Utby Ol-klubb      1:05:07 S        
   15          Carl-Axel Davallius     Uddevalla OK               1:06:23 S        
   16          Björn Lindau            Tolered-Utby Ol-klubb      1:08:56 S        
   17          Tomas Tranberg          Kinnaströms SK             1:11:50 B        
   18          Stefan Hornebrant       Trollhättans SOK           1:14:01 B        
   19          Stefan Gustafsson       IFK Göteborg               1:14:44 B        
   20          Stig Larsson            Göteborg-Majorna OK        1:15:42          
   21          Mats Lindström          OK Skärmen                 1:16:02          
   22          Lars Magnusson          OK Landehof                1:16:34          
   23          Patrik Fredriksson      FK Herkules                1:18:03          
   24          Hans Kööhler            Trollhättans SOK           1:18:11          
   25          Thomas Attfors          Tolered-Utby Ol-klubb      1:18:20          
   26          Nils-Olof Larsson       Vänersborgs SK             1:26:05          
   27          Bengt Classon           OK Orinto                  1:32:46          
   28          Michael Svensson        Frölunda OL                1:33:28          
   29          Dan Bertilsson          IK Uven                    2:11:16          

               Ulf Nyström             Trollhättans SOK            Felst.          
               Bengt Grewin            Frölunda OL               Ej godk.          
               Christer Borg           Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Ulf Andersson           Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Lars-Johan Våg          Lerums SOK                ej start          
               Magnus Ohlsson          Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



H35  (15)           7250 m                      

    1          Henrik Nordholm         Sävedalens AIK               55:07 G        
    2          Martin Nilsson          Kungälvs OK                  58:40 G        
    3          Janne Mattson           Trollhättans SOK           1:01:00 G        
    4          Anders Yngström         Göteborg-Majorna OK        1:01:51 G        
    5          Anders Pettersson       Stigsökarna                1:04:29 S        
    6          Bjarne Bäcklund         IFK Göteborg               1:07:35 S        
    7          Peter Havner            Kungälvs OK                1:09:17 S        
    8          Jan-Olof Gutke          Uddevalla OK               1:09:20 S        
    9          Martin Mandinger        Trollhättans SOK           1:12:34 S        
   10          Jonas Vallin            OK Landehof                1:13:34 S        
   11          Martin Ekdala           Kungälvs OK                1:21:07 B        
   12          Leif Einarsson          Kungälvs OK                1:21:34 B        
   13          Johan Wettergren        IK Uven                    1:32:19          

               Nils Gustavsson         IFK Göteborg                Felst.          
               Nicke Johansson         OK Landehof               ej start          



H35 MOTION  (5)     5700 m                      

    1          Gunnar Jansson          Göteborg-Majorna OK        1:23:52 S        
    2          Magnus Wallin           OK Mark                    1:28:31 S        
    3          Owe Pipkorn             OK Skogshjortarna          1:39:09 S        
    4          Mats Dahlrot            IK Uven                    1:43:09 B        

               Mikael Ragnarsson       OK Gipen                  Ej godk.          



H21 LÅNG  (39)      11300 m                     

    1   (0032) Mikael Olofsson         FK Friskus Varberg         1:13:47 G        
    2   (0019) Peter Öberg             OK Hällen                  1:14:03 G        
    3   (0017) Thomas Asp              IFK Göteborg               1:15:11 G        
    4          Stig Alverstad          Wing OK                    1:16:11 G        
    5   (0068) Tommy Andersson         Vänersborgs SK             1:16:48 G        
    6   (0033) Martin Claesson         IFK Göteborg               1:16:52 G        
    7   (0111) Anders Axenborg         Göteborg-Majorna OK        1:17:30 G        
    8   (0150) Henrik Eliasson         IFK Göteborg               1:18:52 G        
    9   (0117) Erik Engstrand          IFK Göteborg               1:22:02 S        
   10          Jacob Svensson          OK Pan-Kristianstad        1:22:18 S        
   11   (0348) Jon Larsson             OK Skogshjortarna          1:23:05 S        
   12   (0234) Martin Ivarsson         Vänersborgs SK             1:23:35 S        
   13   (0180) Fredrik Herdersson      OK Mark                    1:24:21 S        
   14   (0350) Kristoffer Sideby       Göteborg-Majorna OK        1:26:19 S        
   15   (0208) Per-Anders Eggertsen    IF Hagen                   1:28:29 S        
   16   (0460) Niklas Åberg            Tolered-Utby Ol-klubb      1:30:06 S        
   17   (0430) Robert Enbom            Vänersborgs SK             1:31:47 S        
   18   (0259) Anders Höije            Göteborg-Majorna OK        1:32:55 S        
   19          Christoffer Smeds       IFK Göteborg               1:33:39 S        
   20   (0454) Johan Forssten          IFK Göteborg               1:34:11 S        
   20   (0084) Jonas Martner           Tolered-Utby Ol-klubb      1:34:11 S        
   22   (0456) Mikael Öhgren           Sävedalens AIK             1:35:39 S        
   23          Jonatan Börjesson       Hestra IF                  1:37:51 S        
   24          Fredrik Eliasson        IK Stern                   1:38:03 S        
   25          Andrej Abadjiev         IFK Göteborg               1:39:07 S        
   26          Thomas Hofer            OLG Huttwill               1:39:47 S        
   27   (0347) Lennart Bengtsson       Falkenbergs OK             1:40:26 S        
   28   (0792) Per-Åke Bastestad       Tolered-Utby Ol-klubb      1:43:37 S        
   29          Lars Hanning            IK Hakarpspojkarna         1:43:39 S        
   30   (1361) Nicolai Nielsen         Göteborg-Majorna OK        1:43:49 S        
   31   (0810) Jonas Lundberg          Göteborg-Majorna OK        1:44:04 B        
   32   (0330) Tobias Eliasson         Sundsvalls OK              1:46:10 B        
   33          Ulf Öhgren              Helsingborgs SOK           1:47:27 B        
   34   (0871) Mats Gustavsson         FK Friskus Varberg         2:01:29          

        (0453) Jonas Kjäll             FK Friskus Varberg        Ej godk.          
        (0067) Fredrik Sturesson       Göteborg-Majorna OK       Ej godk.          
        (0083) Magnus Olofsson         FK Friskus Varberg        ej start          
               Robert Johansson        IK Stern                  ej start          
        (0414) Mats Christiansson      Kungälvs OK               ej start          



H21  (28)           8180 m                      

    1          Christian Nielsen       OK Pan-Kristianstad        1:03:52 G        
    2          Markus Båth             Sävedalens AIK             1:03:58 G        
    3          Andreas Wikström        Uddevalla OK               1:07:35 G        
    4   (1215) Anders Johansson        Sjövalla FK                1:08:35 G        
    5          Martin Hjelström        Ulricehamns OK             1:10:22 G        
    6          Martin Ahlqvist         Frölunda OL                1:11:18 S        
    7   (0579) Staffan Johansson       Vänersborgs SK             1:11:44 S        
    8          Sven Igerud             OK Löftan                  1:13:05 S        
    9   (0390) Jonas Gustafsson        Vänersborgs SK             1:13:52 S        
   10   (1253) Jonatan Larsson         Uddevalla OK               1:15:03 S        
   11          Stefan Ring             OK Löftan                  1:16:44 S        
   12          Mats Karlfeldt          Sävedalens AIK             1:17:50 S        
   13          Magnus Hansson          OK Löftan                  1:18:57 S        
   14          Anders Leire            Sävedalens AIK             1:20:20 S        
   15          Anders Nilsson          OK Skogsstjärnan           1:21:06 S        
   16          Erik Österlin           Sävedalens AIK             1:23:55 S        
   17          Thomas Karlsson         Sjövalla FK                1:24:10 S        
   18          Jan Johansson           Frölunda OL                1:29:20 S        
   19          Anders Jonsson          IF Marin Väst              1:29:37 S        
   20          Örjan Emanuelsson       Tolered-Utby Ol-klubb      1:29:51 S        
   21          Tobias Holmqvist        IFK Göteborg               1:29:59 S        
   22          Jan Granäng             Kungälvs OK                1:30:32 B        
   23          Per Jonsson             Sjövalla FK                1:43:07          

               Klas Pettersson         IF Marin Väst             Ej godk.          
               Magnus Linde            Rävetofta OK              Ej godk.          
               Torkel Davidsson        OK Löftan                 Ej godk.          
               Peter Claesson          IFK Göteborg              ej start          
               Peder Hallberg          IK Ymer                   ej start          



H21 MOTION  (4)     5700 m                      

    1          Jonas Nielsen           OK Skogshjortarna          1:06:31 S        
    2          Jacob Lundin            Kungälvs OK                1:42:03          
    3          Roger Lundin            FK Herkules                2:37:49          

               Kent Skärberg           Vänersborgs SK            ej start          



H20  (3)            7250 m                      

    1   (0796) Vidar Faxén             IK Stern                   1:03:49 G        
    2   (0825) Gustav Östling          OK Skogshjortarna          1:12:59 S        
    3   (0994) Daniel Halvardsson      Nässjö OK                  1:44:17          



H18  (7)            6710 m                      

    1   (0624) Johan Strand            Göteborg-Majorna OK          56:57 G        
    2   (0878) Victor Axbom            OK Landehof                1:03:55 S        
    3   (0867) Erik Schultz            OK Löftan                  1:09:50 S        
    4          Anders Hermansson       Tolered-Utby Ol-klubb      1:15:17 S        
    5   (0932) Joakim Millegård        Sävedalens AIK             1:15:46 S        
    6   (1006) Andreas Bernérus        Sävedalens AIK             1:39:29          

        (0944) Björn Nilsson           Kungälvs OK               ej start          



H16  (33)           5220 m                      

    1          Anton Svanberg          OK Löftan                    44:33          
    2          Joakim Ekedahl          Tolered-Utby Ol-klubb        46:07          
    3   (1275) Mattias Nilsson         OK Alehof                    48:24          
    4          Jens Dahlstrand         Lerums SOK                   49:07          
    5          Petter Mattsson         IK Uven                      49:37          
    6          Per Spetz               Stenungsunds OK              49:52          
    7          Jonathan Wentzel        Kungälvs OK                  50:36          
    8          David Boman             Stångenäs AIS                51:51          
    9   (1274) David Modig             OK Alehof                    52:15          
   10          Anders Bergman          IK Uven                      54:43          
   11          Jacob Gunnarsson        Lerums SOK                   54:48          
   12          Hampus Olesund          OK Landehof                  55:10          
   13          Emil Johansson          Kungälvs OK                  56:42          
   14          Andreas Håkansson       Kungälvs OK                  56:57          
   15          Hugo Magnusson          FK Herkules                  57:32          
   16          Björn Svensson          Trollhättans SOK             58:42          
   17          Robin Swebilius         IK Uven                    1:00:41          
   18          Arvid Wedlin            Sävedalens AIK             1:01:31          
   19          Anton Hemlin            IK Uven                    1:01:33          
   20          Karl Ask                Lerums SOK                 1:01:34          
   21          Jonas Larsson           Tolered-Utby Ol-klubb      1:04:16          
   22          Pontus Carlsson         Trollhättans SOK           1:07:24          
   23          Björn Pehrsson          OK Alehof                  1:08:30          
   24          Johan Persson           Tolered-Utby Ol-klubb      1:15:04          
   25          Jens Kvarnström         OK Landehof                1:52:52          
   26          Viktor Axelsson         Trollhättans SK            2:18:47          

               Albin Persson           OK Alehof                 Ej godk.          
               Niklas Lindström        OK Skärmen                Ej godk.          
               Fredrik Norell          FK Herkules               ej start          
               Erik Eikeland           Lerums SOK                ej start          
        (1079) Charley Ziegler         Lerums SOK                ej start          
               Niclas Sahlin           Vänersborgs SK            ej start          
               Daniel Larsson          Vänersborgs SK            ej start          



H14  (42)           4090 m                      

    1          Anders Hedberg          Lerums SOK                   37:55          
    2          Mikael Johansson        OK Skärmen                   38:18          
    3          John Persson            OK Alehof                    40:11          
    4          Niclas Ståhl            FK Herkules                  43:16          
    5          Johan Bergagård         Tolered-Utby Ol-klubb        44:39          
    6          Christoffer Ohlsson     Uddevalla OK                 48:19          
    7          Erik Bernérus           Sävedalens AIK               48:22          
    8          Tobias Mattsson         Trollhättans SOK             49:14          
    9          Daniel Viikki           Lerums SOK                   52:34          
   10          Erik Wallin             OK Mark                      52:45          
   11          Viktor Hofmann          FK Herkules                  52:47          
   12          Jonas Hemlin            IK Uven                      52:58          
   13          Richard Svensson        Frölunda OL                  57:21          
   14          Mikael Martinsson       Göteborg-Majorna OK          58:35          
   15          Mattias Eliasson        IK Stern                   1:00:23          
   16          Ludvig Walentin         Frölunda OL                1:02:06          
   17          Sebastian Poka          Tolered-Utby Ol-klubb      1:03:11          
   18          Johan Attfors           Tolered-Utby Ol-klubb      1:03:26          
   19          Johan Carlshede         IK Uven                    1:04:19          
   20          Markus Junkers          Lerums SOK                 1:06:28          
   21          Johan Sparrevik         Lerums SOK                 1:06:34          
   22          Max Bergkvist           Frölunda OL                1:06:45          
   23          Anton Kööhler           Trollhättans SOK           1:06:59          
   24          Marcus Svalsjö          OK Landehof                1:07:13          
   25          Johan Pettersson        IK Stern                   1:07:34          
   26          Fredrik Edhborg         Lerums SOK                 1:07:53          
   27          David Cerwall           Tolered-Utby Ol-klubb      1:10:08          
   28          Tom Hedenström          Lerums SOK                 1:11:57          
   29          Elias Borgelsson        Göteborg-Majorna OK        1:15:59          
   30          Dag Stridh              Stenungsunds OK            1:16:16          
   31          Jonathan Pettersson     Lerums SOK                 1:16:35          
   32          Gustav Andersson        FK Herkules                1:16:43          
   33          Dennis Nyqvist          OK Gipen                   1:21:08          
   34          Erik Ranmalm            OK Alehof                  1:32:32          
   35          Olof Ask                Lerums SOK                 2:16:15          

               Mattias Rydström        Lerums SOK                Ej godk.          
               Johan Ranmalm           OK Alehof                 Ej godk.          
               Younes Chihani          FK Herkules               Ej godk.          
               Rickard Börjesson       Hestra IF                 ej start          
               Daniel Tuvskog          OK Alehof                 ej start          
               Daniel Sandberg         OK Gipen                  ej start          
               Olof Carlsson           Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



H12  (48)           3380 m                      

    1          Erik Claesson           OK Orinto                    27:30          
    2          Albin Thunberg          OK Alehof                    28:04          
    3          Joakim Eliasson         OK Alehof                    29:37          
    4          Gustav Glansén          Lerums SOK                   30:23          
    5          Joel Nilsson            Lerums SOK                   30:57          
    6          Max Coxner              Lerums SOK                   31:49          
    7          Pelle Rundström         OK Landehof                  33:04          
    8          Henrik Karlsson         Uddevalla OK                 33:05          
    9          Oskar Arvidsson         FK Herkules                  33:20          
   10          Johan Hinder            Tolered-Utby Ol-klubb        33:55          
   11          Henrik Dahlrot          IK Uven                      34:49          
   12          Dan Börjesson           Hestra IF                    35:04          
   13          Oscar Fredriksson       Sjövalla FK                  36:05          
   13          Johan Sandström         OK Gipen                     36:05          
   15          Anton Ledelius          IK Uven                      36:29          
   16          Albin Andersson         Kinnaströms SK               36:56          
   17          Victor Tedeman          Frölunda OL                  36:58          
   18          Emil Karlsson           OK Alehof                    37:39          
   19          Hampus Carlsson         Trollhättans SK              37:40          
   20          Johan Blick             OK Alehof                    38:11          
   21          Carl Lindau             Tolered-Utby Ol-klubb        39:10          
   22          Amir Chihani            FK Herkules                  40:38          
   23          Christoffer Hildebrand  Kungälvs OK                  40:46          
   24          Oskar Persson           Tolered-Utby Ol-klubb        47:19          
   25          Niklas Helmertz         FK Herkules                  47:29          
   26          Anders Ohlsson          Uddevalla OK                 48:21          
   27          Johan Gunnarsson        Lerums SOK                   49:27          
   28          Marcus Boman            Stångenäs AIS                51:54          
   29          Magnus Jansson          Kungälvs OK                  52:49          
   30          Jonathan Stämby         Kungälvs OK                  52:58          
   31          Kristian Narbro-Porath  Tolered-Utby Ol-klubb      1:01:13          
   32          Bjarne Gelotte          Tolered-Utby Ol-klubb      1:03:08          
   33          Oskar Havner            Kungälvs OK                1:20:06          
   34          Rickard Pettersson      Lerums SOK                 1:34:09          

               Emil Wide               FK Herkules                 Felst.          
               Dennis Andersson        Lerums SOK                Ej godk.          
               Emil Hugoh              OK Landehof               Ej godk.          
               Viktor Runnby           Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Egil Edvardsen          Göteborg-Majorna OK       ej start          
               John Börjesson          Hestra IF                 ej start          
               Fredrik Ekelund         IK Stern                  ej start          
               Maximilian Smith        IK Stern                  ej start          
               Oscar Wentzel           Kungälvs OK               ej start          
               Johan Eikeland          Lerums SOK                ej start          
               Patrik Hedenström       Lerums SOK                ej start          
               Albin Östling           OK Skogshjortarna         ej start          
               Andreas Mogren          OK Alehof                 ej start          
               Simon Bodén             OK Mark                   ej start          



H10  (29)           2350 m                      

    1          Viktor Flingmark        Uddevalla OK                 16:33          
    2          Linus Hugoh             OK Landehof                  17:01          
    3          Erik Skärberg           Vänersborgs SK               17:10          
    4          Jakob Perleroth         OK Landehof                  17:24          
    5          Pontus Karlsson         Kinnaströms SK               18:20          
    6          Rasmus Lygner           Lerums SOK                   18:58          
    7          Karl Modig              OK Alehof                    20:08          
    8          Gustaf Sparrevik        Lerums SOK                   21:25          
    9          Oskar Hallén            Trollhättans SOK             21:30          
   10          Gustav Hinder           Tolered-Utby Ol-klubb        21:55          
   11          Björn Cederberg         Vänersborgs SK               22:37          
   12          Erik Lindblom           Vänersborgs SK               22:58          
   13          Tobias Hansson          IK Uven                      23:10          
   14          Gustav Boqvist          IK Uven                      23:18          
   15          Fredrik Malmberg        IK Uven                      24:00          
   16          Johan Wendel            FK Herkules                  25:28          
   17          Carl Eckermark          OK Landehof                  25:29          
   18          Carl Thiringer          IK Stern                     25:57          
   19          Colin Fransson-Lee      OK Alehof                    27:10          
   20          Jonas Thunberg          OK Alehof                    28:50          
   21          Oskar Lindqvist         Sävedalens AIK               29:23          
   22          Åke Wettergren          IK Uven                      29:35          
   23          Anton Mohlin            IK Stern                     32:49          
   24          Fredrik Kjörk           Frölunda OL                  34:21          
   25          Alfred Steindahl        Stenungsunds OK              35:47          
   26          Daniel Zachrisson       Kungälvs OK                  37:36          

               Axel Löfgren            IK Stern                    Felst.          
               Pontus Hermansson       Tolered-Utby Ol-klubb       Felst.          
               Johan Höglund           FK Herkules               ej start          



D75  (3)            2820 m                      

    1          Signe Nyman             Uddevalla IS                 55:09 G        
    2          Netty Egeröd            FK Herkules                1:01:44 G        

               Doris Henriksson        OK Orinto                 Ej godk.          



D70  (8)            3060 m                      

    1          Inga-Lisa Johansson     Fjärås AIK                   47:28 G        
    2          Kerstin Adrian          Sjövalla FK                  53:04 S        
    3          Marianne Höglund        FK Herkules                  55:48 S        
    4          Eva Falk                IK Stern                     56:01 S        
    5          Anna-Lisa Berglund      Sävedalens AIK             1:04:25 S        
    6          Vera Lång               Göteborg-Majorna OK        1:15:58          
    7          Maj-Britt Pettersson    IK Uven                    1:24:15          
    8          Vira Nordh              Trollhättans SK            1:30:47          



D65  (13)           3220 m                      

    1          Eivor Steen-Olsson      Kungälvs OK                  41:18 G        
    2          Kerstin Fredriksson     Ljungskile FK                44:44 G        
    3          Gunnel Börjesson        IK Uven                      46:24 G        
    4          Gudrun Broman           Göteborg-Majorna OK          50:05 S        
    5          Barbro Vallin           Kungälvs OK                  52:37 S        
    6          Marianne Petersson      Frölunda OL                  58:48 S        
    7          Barbro Blom             Frölunda OL                1:00:15 B        
    8          Anne-Catrine Persson    Mariestads FK              1:00:43 B        
    9          Gull-Britt Grönberg     Kungälvs OK                1:01:49 B        
   10          Barbro Eckerlid         Sävedalens AIK             1:02:13 B        
   11          Berit Jern              Sävedalens AIK             1:03:32          
   12          Inger Hallberg          IK Uven                    1:14:27          

               Anne-Marie Carlsson     Sävedalens AIK            Ej godk.          



D60  (10)           3350 m                      

    1          Birgitta Stenström      Vänersborgs SK               49:41 G        
    2          Lilian Samuelsson       Kungälvs OK                  56:57 S        
    3          Ann-Britt Björkman      Kungälvs OK                1:03:32 S        
    4          Lisbeth Bernhed         Tolered-Utby Ol-klubb      1:08:12 S        
    5          Lillemor Hallin         OK Landehof                1:12:21 B        
    6          Inga Persson            OK Landehof                1:15:37          
    7          Birgitta Parkner        OK Landehof                1:21:31          
    8          Ulla Fredholm           Frölunda OL                1:23:16          

               Kerstin Johansson       OK Mark                   Ej godk.          
               Margareta Johansson     Trollhättans SOK          ej start          



D55  (17)           3690 m                      

    1          Lisbeth Olsson          Kungälvs OK                  52:46 G        
    2          Eva Höije               OK Klyftamo                  57:00 G        
    3          Ulla-Britt Ordasi       Kungälvs OK                  57:39 G        
    4          Lotta Börjesson         Sävedalens AIK               58:03 G        
    5          Inga-Lisa Axenborg      Göteborg-Majorna OK          59:57 S        
    6          Ingrid Rex Wallström    IK Uven                    1:01:12 S        
    7          Anna-Carin Christianssn Trollhättans SK            1:01:33 S        
    8          Lizzie Hansen           OK Landehof                1:06:00 S        
    9          Eva-Britt Martner       Tolered-Utby Ol-klubb      1:06:02 S        
   10          Inga Gustavsson         IK Uven                    1:06:34 S        
   11          Elisabeth Rosén         Göteborg-Majorna OK        1:07:39 S        
   12          Ann Olsson              Sävedalens AIK             1:09:42 S        
   13          Barbro Andersson        OK Skogshjortarna          1:11:00 S        
   14          Gunnel Steen            Kungälvs OK                1:11:57 S        
   15          Ingrid Carlstedt        Sävedalens AIK             1:15:36 B        
   16          Ann-Christine Borg      Frölunda OL                1:16:24 B        

               Marianne Faxén          IK Stern                  Ej godk.          



D55 MOTION  (6)     2920 m                      

    1          Görel Nordin            Vänersborgs SK               54:14 S        
    2          Carin Bengtsson         FK Herkules                  59:58 S        
    3          Gun Johansson           OK Landehof                1:00:38 S        
    4          Birgit Ljung            OK Gipen                   1:32:05          

               Doris Nilsson           Göteborgs SK              Ej godk.          
               Britt-Marie Jacobson    Frölunda OL               ej start          



D50  (12)           3690 m                      

    1          Maria Norell            FK Herkules                  46:34 G        
    2          Titti Bergendahl        OK Måsen                     49:35 G        
    3          Solveig Hedenblom       Sjövalla FK                  51:58 G        
    4          Eva Blomström           IK Stern                     58:35 S        
    5          Karin Axelsson          IK Uven                    1:01:46 S        
    6          Ulla Carlstedt          Sävedalens AIK             1:04:04 S        
    7          Eva Thörnblom           Sjövalla FK                1:04:45 S        
    7          Ann-Kristin Lindegårdh  Tolered-Utby Ol-klubb      1:04:45 S        
    9          Britt Karlsson          Stenungsunds OK            1:12:19          
   10          Lizkulla Pettersson     Kinnaströms SK             1:19:24          

               Monia Lindström         IK Uven                   ej start          
               Eva Bergman             IK Uven                   ej start          



D45  (16)           3810 m                      

    1          Eva Britta Lidström     OK Landehof                  42:37 G        
    2          Ingmarie Brander Strand Göteborg-Majorna OK          43:24 G        
    3          Birgitta Andersson      Främmestads IK               43:53 G        
    4          Anneli Brander          Göteborg-Majorna OK          47:59 G        
    5          Silke Klick             IK Stern                     50:01 S        
    6          Anna-Karin Granath      Tolered-Utby Ol-klubb        50:52 S        
    7          Catharina Carlsson      Trollhättans SOK             54:24 S        
    8          Katarina Östling        OK Skogshjortarna            59:54 S        
    9          Christina Nilsson       Lerums SOK                 1:01:52 B        
   10          Gunilla Carlsson        FK Herkules                1:02:32 B        
   11          Lena Håkansson          IK Uven                    1:03:52 B        
   12          Febe Jacobsson          Göteborg-Majorna OK        1:10:29          
   13          Elise Johannesson       Trollhättans SOK           1:12:52          
   14          Lisa Larsson            Sjövalla FK                1:13:49          
   15          Kristina Westerlund     FK Herkules                1:22:49          

               My Engström             Lerums SOK                Ej godk.          



D45 MOTION  (6)     3520 m                      

    1          Berith Pettersson       OK Skogsvargarna           1:10:10 S        
    2          Margareta Netz          Trollhättans SOK           1:14:13 S        
    3          Annika Herdersson       OK Mark                    1:22:02 S        
    4          Lena Carlström          Sävedalens AIK             1:26:19 B        
    5          Anna-Karin Lindroos     Göteborg-Majorna OK        1:38:14 B        

               Lilian Håkansson        Kungälvs OK               ej start          



D40  (15)           3810 m                      

    1          Britta Sahlin           OK Skogsvargarna             42:21 G        
    2          Helena Sellgren         Göteborg-Majorna OK          44:27 G        
    3          Pia Hermansson          Tolered-Utby Ol-klubb        45:37 G        
    4          Lena Larsson            Göteborg-Majorna OK          45:46 G        
    5          Britt Flakberg          IFK Göteborg                 46:33 G        
    6          Anita Davallius         Uddevalla IS                 46:46 G        
    7          Annette Falck-Larsson   Vänersborgs SK               52:41 S        
    8          Susanne Johansson       Fjärås AIK                   57:32 S        
    9          Kristin Back            Vänersborgs SK               59:24 S        
   10          Eva Sandström           OK Gipen                   1:00:05 S        
   11          Gry Bergman             Kungälvs OK                1:02:38 B        
   12          Annika Aasa             IK Uven                    1:03:19 B        
   13          Annie Edvardsen         Göteborg-Majorna OK        1:03:46 B        

               Ann-Charlotte Johansson IFK Göteborg              Ej godk.          
               Marina Nilsson          Kungälvs OK               ej start          



D35  (7)            4820 m                      

    1          Lotta Kronlid           Göteborg-Majorna OK          54:29 G        
    2          Lena Karlsson           Kinnaströms SK               58:55 G        
    3          Ann Chihani             FK Herkules                1:05:06 S        
    4          Anna Abrahamsson        FK Herkules                1:05:26 S        

               Annelie Gutke           Uddevalla OK              Ej godk.          
               Jessica Andersson       Vänersborgs SK            Ej godk.          
               Malin Årebäck           Göteborg-Majorna OK       ej start          



D35 MOTION  (9)     3900 m                      

    1          Anna-Karin Mattson      Trollhättans SOK             46:27 S        
    2          Tina Rundström          OK Landehof                1:00:39 B        
    3          Helena Andersson        Kinnaströms SK             1:02:56 B        
    4          Camilla Andersson       Vänersborgs SK             1:15:57          
    5          Annika Hallen           Trollhättans SOK           1:30:09          
    6          Catarina Winberg        Stenungsunds OK            1:33:09          
    7          Marie Wide              FK Herkules                1:40:57          

               Bodil Ahlström          Trollhättans SOK          Ej godk.          
               Catarina Blomberg       Göteborg-Majorna OK       ej start          



D21 LÅNG  (36)      6710 m                      

    1   (0050) Emma Andersson          Sävedalens AIK               55:40 G        
    2   (0032) Camilla Berglund        Sävedalens AIK               56:22 G        
    3   (0017) Elisabeth Hansson       IFK Lidingös Skid o OK       57:28 G        
    4   (0699) Kristina Kull Österlin  Sävedalens AIK               58:53 G        
    5          Åsa Lindqvist           Skogslöparna                 59:04 G        
    6   (0086) Helena Andersson        FK Friskus Varberg           59:38 G        
    7   (0016) Laila B Höglund         FK Herkules                1:00:12 G        
    8   (0026) Bodil Holmström         IFK Göteborg               1:00:59 G        
    9   (0078) Elsa Törnros            Tumba-Mälarhöjden OK       1:01:18 G        
   10          Agneta Nordholm         Sävedalens AIK             1:01:36 G        
   11   (0079) Johanna Gunnarsson      Kristinehamns OK           1:04:02 S        
   12   (0300) Jennifer Gull           FK Friskus Varberg         1:04:11 S        
   13   (0331) Lisa Bigsten            FK Herkules                1:05:34 S        
   13   (0269) Therese Gustavsson      Ronneby OK                 1:05:34 S        
   15   (0073) Annika Påhlstorp        Stora Tuna IK              1:05:39 S        
   16   (0070) Maria Magnusson         FK Friskus Varberg         1:06:09 S        
   17          Linda Martinsson        IF Marin Väst              1:06:18 S        
   18   (0199) Emma Green              Långshyttans AIK OK        1:07:00 S        
   19   (0094) Jenny Nyman             Vänersborgs SK             1:09:28 S        
   20   (0120) Anna-Karin Bondesson    OK Pan-Kristianstad        1:10:09 S        
   21   (0339) Annica Clevnert         Sävedalens AIK             1:10:39 S        
   22          Anna Bigsten            FK Herkules                1:12:52 S        
   23   (0149) Ida Svensson            Sjövalla FK                1:14:08 S        
   24          Karin Karlfeldt         Vänersborgs SK             1:14:32 S        
   25   (0358) Bodil Halvarson         OK Kåre                    1:14:52 S        
   26   (0133) Frida Nero              Ronneby OK                 1:16:12 S        
   27   (0314) Kristin Ekdala          Kungälvs OK                1:17:36 S        
   28   (0505) Julia Torstensson       OK Landehof                1:19:54 B        
   29   (0443) Isabell Håkansson       IK Uven                    1:19:57 B        
   30   (0245) Charlotte Wahlström     Almby IK                   1:23:34 B        
   31          Katarina Andersson      Vänersborgs SK             1:24:29          

        (0897) Mia Norrgrann           IFK Göteborg              Ej godk.          
        (0043) Yvonne Fjordside        Sävedalens AIK            Ej godk.          
        (0027) Caroline Jönsson        FK Friskus Varberg        ej start          
        (0264) Sofia Malmqvist         Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Inger Cederberg         Vänersborgs SK            ej start          



D21  (17)           5220 m                      

    1          Åsa Lindström           IK Uven                      58:04 G        
    2          Lisa Ahnoff             Göteborg-Majorna OK          58:24 G        
    3          Karin Lindkvist         Sjövalla FK                  59:25 G        
    4          Frida Steen             Kungälvs OK                1:01:24 G        
    5          Jessica Haglöf          OK Kåre                    1:04:37 G        
    6          Sara Lorén              OK Kullingshof             1:06:44 S        
    7          Anna Bengtsson          FK Herkules                1:08:00 S        
    8          Linda Svensson          Sjövalla FK                1:11:51 S        
    9          Ann Sundberg            Selånger SOK               1:15:13 S        
   10          Minna Lappalainen       Ljungskile FK              1:16:53 S        
   11          Tova Dahlgren           Göteborg-Majorna OK        1:22:13 S        
   12          Linnéa Karlsson         Stenungsunds OK            1:25:06 B        
   13          Kristina Leivo          OK Landehof                1:30:27          
   14          Ulrika Wernesjö         Norrhults SOK              1:33:07          

               Maria Dellming          IF Marin Väst             ej start          
               Malin Christiansson     Kungälvs OK               ej start          
               Britt-Marie Erlandsson  Stigsökarna               ej start          



D21 MOTION  (1)     4720 m                      

    1          Karin Andersson         Frölunda OL                1:18:17 S        



D20  (4)            4820 m                      

    1   (0790) Hanna Mattsson          IK Uven                      59:29 G        
    2   (0694) Maria Svensson          Trollhättans SOK           1:06:40 S        
    3          Hanna Weimann           IK Uven                    1:15:30 S        

               Lina Svensson           Stigmännen Karlshamns OK  Ej godk.          



D18  (2)            4820 m                      

    1   (0526) Elin Svensson           Trollhättans SOK           1:05:42 G        
    2          Hanna Jansson           Lerums SOK                 1:08:43 G        



D16  (30)           3810 m                      

    1   (0704) Johanna Lidström        OK Landehof                  40:29          
    2          Johanna Estving         Lerums SOK                   44:02          
    3   (0809) Lina Lindqvist          FK Herkules                  45:52          
    4   (0703) Kristin Ander           OK Landehof                  46:36          
    5          Sofia Salomonsson       Vänersborgs SK               47:05          
    6          Lisa Weimann            IK Uven                      47:08          
    7          Lina Larsson            Vänersborgs SK               47:54          
    8          Therese Wängdahl        OK Gipen                     48:22          
    9          Lisa Johannesson        Trollhättans SOK             49:14          
   10          Josefin Bertilsson      FK Herkules                  49:55          
   11          Anna Månsson            OK Löftan                    51:05          
   12          Jenny Adolfsson         Lerums SOK                   53:34          
   13          Sara Pedersen           OK Alehof                    53:55          
   14          Agnes Ramle             Sjövalla FK                  56:35          
   15          Carolina Josefsson      Vänersborgs SK               56:40          
   16          Annika Blomberg         Göteborg-Majorna OK          59:32          
   17          Malin Börjesson         OK Alehof                  1:03:49          
   18          Malin Olsson            OK Gipen                   1:05:22          
   19          Maria Poka              Tolered-Utby Ol-klubb      1:06:09          
   20          Maria Eliasson          OK Alehof                  1:14:32          
   21          Hanna Karlsson          Stenungsunds OK            1:15:30          
   22          Louise Junkers          Lerums SOK                 1:38:25          
   23          Ann-Christine Troberg   Frölunda OL                1:41:41          
   24          Annelie Håkansson       Lerums SOK                 1:45:49          

               Emma Hilmersson         Trollhättans SK           Ej godk.          
               Agnes Abrahamsson       Främmestads IK            ej start          
               Malin Larsson           Främmestads IK            ej start          
               Elena Orrlöv            Frölunda OL               ej start          
               Anna Broberg            IF Marin Väst             ej start          
               Kristina Persson        Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



D14  (30)           3600 m                      

    1          Josefin Bergagård       Tolered-Utby Ol-klubb        37:30          
    2          Hanna Westerberg        IF Marin Väst                39:07          
    3          Lovisa Nilsson          Lerums SOK                   41:58          
    4          Emma Garmer             IF Marin Väst                43:00          
    5          Elin Månsson            OK Löftan                    43:32          
    6          Kristin Edvardsen       Göteborg-Majorna OK          47:11          
    7          Ylva Fonselius          IF Marin Väst                47:47          
    8          Elin Strandhagen        Göteborg-Majorna OK          48:04          
    9          Josefine Malmgren       Lerums SOK                   48:28          
   10          Caroline Carlsson       Trollhättans SK              49:38          
   11          Malin Hermansson        Tolered-Utby Ol-klubb        51:21          
   12          Susanna Hagman          IK Uven                      53:12          
   13          Kajsa Winberg           Stenungsunds OK              53:58          
   14          Anna Larsson            Sjövalla FK                  54:14          
   15          Emilia Carlsson         Tolered-Utby Ol-klubb        54:53          
   16          Amanda Hallén           Trollhättans SOK             55:26          
   17          Sara Lingegård          OK Gipen                     55:58          
   18          Johanna Lindström       IK Uven                      56:09          
   19          Malin Hall              Tolered-Utby Ol-klubb        56:51          
   20          Maria Alfredsson        OK Gipen                     57:50          
   21          Therese Modig           OK Alehof                    58:36          
   22          Mia Gustafsson          Tolered-Utby Ol-klubb        59:14          
   23          Sofia Wide              FK Herkules                  59:52          
   24          Johanna Blomberg        Göteborg-Majorna OK        1:00:15          
   25          Erika Engberg           Tolered-Utby Ol-klubb      1:04:27          
   26          Sandra Eliasson         Tolered-Utby Ol-klubb      1:15:24          

               Julia Schneider         FK Herkules                 Felst.          
               Rebecka Höglund         Sjövalla FK               Ej godk.          
               Ida Horst               OK Gipen                  ej start          
               Sara Öberg              Vänersborgs SK            ej start          



D12  (26)           3380 m                      

    1          Sofia Johansson         Trollhättans SOK             28:30          
    2          Louise Perleroth        OK Landehof                  33:20          
    3          Malin Hedberg           Lerums SOK                   33:33          
    4          Evelina Johansson       Vänersborgs SK               34:54          
    5          Frida Strandberg        Sävedalens AIK               37:05          
    6          Jessica Svalsjö         OK Landehof                  38:09          
    7          Louise Bertilsson       IK Uven                      38:26          
    8          Emelie Malmberg         IK Uven                      39:34          
    9          Madeleine Attfors       Tolered-Utby Ol-klubb        39:57          
   10          Amilia Björklund        Sävedalens AIK               42:20          
   11          Johanna Ekedahl         Tolered-Utby Ol-klubb        46:39          
   12          Lisa Winberg            Stenungsunds OK              47:45          
   13          Josephine Davallius     Sjövalla FK                  48:01          
   14          Emma Almehed            Frölunda OL                  48:15          
   15          Pernilla Karlsson       OK Mark                      48:25          
   16          Linnéa Jansson          Lerums SOK                   48:50          
   17          Jenny Hultman           IF Marin Väst                49:45          
   18          Elinor Andersson        IK Uven                      50:24          
   19          Hanna Carlsson          Tolered-Utby Ol-klubb        50:33          
   20          Eleonor Poka            Tolered-Utby Ol-klubb        52:24          
   21          Kristin Lindblom        Vänersborgs SK             1:04:59          
   22          Lina Magnusson          Tolered-Utby Ol-klubb      1:12:30          
   23          Johanna Alfredsson      Vänersborgs SK             1:18:59          

               Elsa Borgelsson         Göteborg-Majorna OK       ej start          
               Clara Garmer            IF Marin Väst             ej start          
               Anna Kööhler            Trollhättans SOK          ej start          



D10  (31)           2350 m                      

    1          Josefin Andersson       Kinnaströms SK               16:01          
    2          Klara Hemlin            IK Uven                      18:20          
    3          Anna Wallin             Sjövalla FK                  18:34          
    4          Hanna Magnusson         FK Herkules                  20:00          
    4          Lisa Wallin             OK Mark                      20:00          
    6          Elsa Pedersen           OK Alehof                    20:04          
    7          Filippa Spånér          Sävedalens AIK               20:27          
    8          Elvira Ramle            Sjövalla FK                  20:38          
    9          Linnea Wahlgren         Sjövalla FK                  20:56          
   10          Paula Jungbjer          FK Herkules                  21:07          
   11          Elin Blick              OK Alehof                    21:14          
   12          Helena Hedberg          Lerums SOK                   21:20          
   13          Julia Ohlsson           Uddevalla OK                 21:50          
   14          Elin Wallin             Frölunda OL                  22:01          
   15          Lisa Hüls               IK Stern                     22:19          
   16          Felicia Stuhlhofer      OK Landehof                  23:05          
   17          Tilda Karlsson          OK Alehof                    23:35          
   18          Julia Mattsson          Trollhättans SOK             24:03          
   19          Frida Arvidsson         FK Herkules                  24:49          
   20          Sofia Johansson         OK Alehof                    26:40          
   21          Sara Magnusson          OK Landehof                  27:25          
   22          Cecilia Smedbro         FK Herkules                  27:42          
   23          Elin Winberg            Stenungsunds OK              30:58          
   24          Sofia Andreasson        Kungälvs OK                  31:25          
   25          Frida Eliasson          Tolered-Utby Ol-klubb        33:00          
   26          Fanny Fredriksson       Sjövalla FK                  33:52          
   27          Caroline Lövstedt       Sjövalla FK                  35:54          
   28          Frida Bertilsson        IK Uven                      38:08          
   29          Sofia Lindblad          OK Alehof                    45:14          
   30          Amanda Steindahl        Stenungsunds OK            1:06:56          

               Julia Birath            Stenungsunds OK           ej start          



U4  (4)             3600 m                      

    1          Linnea Hermansson       Tolered-Utby Ol-klubb      1:07:14          
    2          Silvana Nicklasson      OK Gipen                   1:08:42          
    3          Karin Magnusson         Tolered-Utby Ol-klubb      1:24:46          

               Anna Ingvarsson         Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



U3  (16)            3380 m                      

    1          Magnus Noren            OK Alehof                    36:13          
    2          Daniel Abrahamsson      OK Alehof                    36:24          
    3          Gustav Persson          Tolered-Utby Ol-klubb        37:52          
    4          Lars Lundberg           Tolered-Utby Ol-klubb        39:16          
    5          Lucas Persson           FK Herkules                  44:16          
    6          Linn Öström             Frölunda OL                  46:26          
    7          Åsa Nordling            OK Gipen                     47:11          
    8          Matilda Wassgren        IF Marin Väst                55:36          
    9          Lisa Atterskog          OK Alehof                    58:29          
   10          Leo Pettersson          Lerums SOK                 1:00:31          
   11          Cornelia Strandfors     IK Uven                    1:04:48          
   12          Therese Dahlin          Tolered-Utby Ol-klubb      1:08:01          
   13          Erik Ask                Lerums SOK                 1:15:38          

               Hedvig Lindström        Sjövalla FK               Ej godk.          
               Mikael Martinsson       Kungälvs OK               ej start          
               Rebecka Jungver         OK Landehof               ej start          



U2  (40)            2350 m                      

    1          Tim Junkers             Lerums SOK                   18:12          
    2          Rasmus Larsson          OK Alehof                    20:08          
    3          Joakim Brorsson         Kungälvs OK                  20:36          
    4          Agnes Hofmann           FK Herkules                  20:50          
    5          Arvid Våg               Lerums SOK                   20:55          
    6          Jonatan Bernhed         FK Herkules                  21:05          
    7          Kim Fredriksson         Lerums SOK                   22:31          
    8          Pontus Jansson          Kungälvs OK                  22:32          
    9          Tim Ryynänen            Lerums SOK                   23:57          
   10          Arvid Hammar            FK Herkules                  24:11          
   11          Emil Andersson          OK Alehof                    24:12          
   12          Sofia Ziethe´n          OK Alehof                    24:15          
   13          Ida Almbratt            Kungälvs OK                  25:15          
   14          Leo Karestrand          FK Herkules                  26:42          
   15          Jessica Hagström        FK Herkules                  26:48          
   16          Isak Ekedahl            Tolered-Utby Ol-klubb        26:56          
   17          David Hjelmström        Tolered-Utby Ol-klubb        27:22          
   18          Lisa Wulfsberg          Kungälvs OK                  27:46          
   19          Max Alsterberg          FK Herkules                  28:10          
   20          Carl Sundberg           OK Alehof                    28:48          
   21          Kalle Alsterberg        FK Herkules                  29:16          
   22          Danielle Fröstad        Kungälvs OK                  30:02          
   23          Anders Magnusson        OK Landehof                  30:19          
   24          Frida Bilén             Lerums SOK                   30:23          
   25          Jacob Lövstedt          Sjövalla FK                  30:27          
   26          Filip Zachrisson        Kungälvs OK                  31:27          
   27          Alvina Westling         FK Herkules                  31:41          
   28          Sara Havner             Kungälvs OK                  31:44          
   29          Agnes Westberg          Göteborg-Majorna OK          31:59          
   30          Maja Albrektson         Göteborg-Majorna OK          32:08          
   31          Eric Dahllöw            OK Alehof                    32:45          
   32          Minda Langmoen          Kungälvs OK                  33:11          
   33          Hanna Tingström         Lerums SOK                   33:25          
   34          Oscar Andersson         Kungälvs OK                  33:37          
   35          Sandra Dahlin           Tolered-Utby Ol-klubb        33:51          
   36          Jonathan Örgård         OK Alehof                    35:47          
   37          Albin Casparsson        Lerums SOK                   40:33          
   38          Johanna Olsson          IK Uven                      54:59          

               Kajsa Sannerholm        FK Herkules               ej start          
               Hanna Marsh             Kungälvs OK               ej start          



U1  (48)            1500 m                      

    1          Sofia Göransson         Lerums SOK                   13:02          
    2          Joakim Logren           Sjövalla FK                  13:27          
    3          Erika Perleroth         OK Landehof                  13:45          
    4          Frida Andersson         IK Uven                      13:48          
    5          Freja Björnberg         Frölunda OL                  14:19          
    6          Molly Rundström         OK Landehof                  14:31          
    7          Evelina Wennerberg      IK Uven                      14:33          
    8          Linnea Hjortmarker      Göteborgs SK                 14:35          
    8          Agnes Wennerberg        IK Uven                      14:35          
   10          Jesper Jansson          Kungälvs OK                  14:55          
   11          Alfred Jansson          Vänersborgs SK               14:56          
   12          Elin Claesson           OK Orinto                    15:31          
   13          Viktor Yngström         Göteborg-Majorna OK          15:48          
   14          Sara Almehed            Frölunda OL                  15:52          
   15          Hampus Hammersberg      Frölunda OL                  16:10          
   16          Nelly Wladis            Sjövalla FK                  16:17          
   17          Aron Wladis             Sjövalla FK                  16:19          
   17          Emma Lindau             Tolered-Utby Ol-klubb        16:19          
   19          Anna Lycke              Sjövalla FK                  16:34          
   20          Lovisa Leman            Göteborgs SK                 16:42          
   21          Carl Frisenstam         IK Stern                     17:02          
   22          Anton Främberg          Göteborgs SK                 17:23          
   23          Stina Gustafsson        Tolered-Utby Ol-klubb        17:32          
   24          Douglas Fransson-Lee    OK Alehof                    17:50          
   25          Lina Wallin             Frölunda OL                  18:27          
   26          Joel Fjällborg          OK Landehof                  18:34          
   27          Johanna Persson         FK Herkules                  19:38          
   28          Sofia Andersson         IK Uven                      19:40          
   29          Hanna Eikeland          Lerums SOK                   19:46          
   30          Gustav Yngström         Göteborg-Majorna OK          20:02          
   31          Marcus Söderström       Göteborgs SK                 21:07          
   32          Erik Larsson            Lerums SOK                   21:36          
   33          Anders Dahlrot          IK Uven                      21:46          
   34          Josef Marmqvist         OK Alehof                    21:54          
   35          Emma Havner             Kungälvs OK                  22:41          
   36          Erik Frisenstam         IK Stern                     22:43          
   36          Sophia Andersson        OK Alehof                    22:43          
   38          Jesper Samuelsson       Kungälvs OK                  22:50          
   39          Lisa Carlsson           Tolered-Utby Ol-klubb        23:41          
   40          Clara Wallin            Sjövalla FK                  24:27          
   41          Elin Wahlgren           Sjövalla FK                  24:28          
   42          Rikard Lindblad         OK Alehof                    27:03          
   43          Tommy Gelotte           Tolered-Utby Ol-klubb        29:07          
   44          Ida Dahllöw             OK Alehof                    31:48          
   45          Aina Hüls               IK Stern                     35:10          

               Jacob Thomas            Lerums SOK                ej start          
               Andrée Leinstedt        Lerums SOK                ej start          
               Johan Douglasson        Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          



INSKOLNING  (29)    1500 m                      

               Malcolm Forsberg        Sjövalla FK                  Godk.          
               Matilda Söderström      Göteborgs SK                 Godk.          
               Lukas Wallin            Frölunda OL                  Godk.          
               Martin Langmoen         Kungälvs OK                  Godk.          
               Fredrik Linden          Frölunda OL                  Godk.          
               joel Flakberg           IFK Göteborg                 Godk.          
               Elin Skärberg           Vänersborgs SK               Godk.          
               Erik Blick              OK Alehof                    Godk.          
               Hanna Karlsson          Kinnaströms SK               Godk.          
               Elin Bergström          Göteborg-Majorna OK          Godk.          
               Karl Hammersberg        Frölunda OL                  Godk.          
               Fanny Andersson         Göteborg-Majorna OK          Godk.          
               Emelie Andersson        Vänersborgs SK               Godk.          
               Ellen Granath           Tolered-Utby Ol-klubb        Godk.          
               Gustav Nyman            Vänersborgs SK               Godk.          
               Lina Henriksson         Sävedalens AIK               Godk.          
               Sebastian Hjortmarker   Göteborgs SK                 Godk.          
               Filip Leman             Göteborgs SK                 Godk.          
               Tobias Karlsson         KFUK-KFUM IA Göteborg        Godk.          
               Niclas Sparrevik        Lerums SOK                   Godk.          
               Agnes Spånér            Sävedalens AIK               Godk.          
               Ronja Steindahl         Stenungsunds OK              Godk.          
               Signe Steindahl         Stenungsunds OK              Godk.          
               Tove johansson          OK Alehof                    Godk.          
               Petter Sjölin           Falköpings AIK               Godk.          

               Linn Fällgren           Lerums SOK                ej start          
               Chayenne Sivris         Lerums SOK                ej start          
               Linnéa Hjelmström       Tolered-Utby Ol-klubb     ej start          
               Wilma Jansson           Vänersborgs SK            ej start          



Öppen 1  (13)       2350 m                      

    1          Inger Hultman           IF Marin Väst                23:08 B        
    2          Andreas Höglund         Sjövalla FK                  27:59 B        
    3          Carina Lövstedt         Sjövalla FK                  28:53 B        
    4          Hanna Sträng            IF Marin Väst                31:30 B        
    5          Per Henrik Adrian       Sjövalla FK                  34:45          
    6          Katrin Adrian           Sjövalla FK                  35:36          
    7          Martin Lingvall         IF Marin Väst                36:24          
    8          Jonas Toftered          IF Rigor                     39:36          
    9          Linnea Hjelmström       Tolered-Utby Ol-klubb        42:48          
   10          Malcolm Forsberg        Sjövalla FK                  42:51          
   11          Henrik Augustsson       IF Rigor                     43:04          
   12          William Forsberg        ingen klubb                  43:20          
   13          Lena Hallbeck           Stenungsunds OK              46:06          



Öppen 2  (18)       3380 m                      

    1          Jessica Carsson         IFK Göteborg                 38:31 B        
    2          Bengt Mylund            Sävedalens AIK               39:49 B        
    3          Karin Wahlgren          Sjövalla FK                  43:14 B        
    4          Sanna Bergman           Kungälvs OK                  44:01 B        
    5          Isabella moora          ingen klubb                  48:47 B        
    6          Marika Lindqvist        Sävedalens AIK               51:22          
    7          Britta Andersson        Trollhättans SOK             56:05          
    8          Sanna Carlshede         IK Uven                      56:27          
    9          Lena Carlshede          IK Uven                      56:33          
   10          Agneta Böregård         OK Gläntan                   58:15          
   11          Karl-Åke Böregård       OK Gläntan                   58:16          
   12          Karin Haase             Vänersborgs SK               59:05          
   13          Sofia Edlundh           Vänersborgs SK               59:12          
   14          Deserie Karlsson        OK Gipen                   1:00:00          
   15          David Edlundh           Vänersborgs SK             1:00:01          
   16          Helen Edlundh           Vänersborgs SK             1:00:09          
   17          Liv Larsson             ingen klubb                1:11:47          
   18          Mari Eckerlid           Sävedalens AIK             1:47:42          



Öppen 3  (9)        4160 m                      

    1          Algot Hansson           Kungälvs OK                  41:51 B        
    2          Christer Henriksson     Göteborg-Majorna OK          51:18 B        
    3          Ingrid Wadman           Göteborg-Majorna OK          52:05 B        
    4          Fredrik Andersson       ingen klubb                  52:06 B        
    5          Magnus Karlsson         OK Landehof                  52:38 B        
    6          Louise Bördegård        OK Gläntan                   52:43 B        
    6          Helena Axelsson         OK Gläntan                   52:43 B        
    8          Eva-Lotta Westberg      Göteborg-Majorna OK          53:41 B        
    9          Anna Hagström           FK Herkules                  57:12          



Öppen 4  (35)       2920 m                      

    1          Tore Jansson            Kungälvs OK                  27:51 B        
    2          Torbjörn Kjörk          Frölunda OL                  34:46 B        
    3          Magnus Wall             Göteborgs SK                 35:14 B        
    4          Daniel Torstensson      Göteborgs SK                 35:48 B        
    5          Anders Lindblom         Vänersborgs SK               36:28 B        
    6          Karin Höglund           Sjövalla FK                  37:25          
    7          Anton Fredriksson       Göteborg-Majorna OK          38:00          
    8          Svante Johansson        Göteborgs SK                 40:01          
    9          göran Karestrand        FK Herkules                  41:10          
   10          Staffan Johansson       Göteborgs SK                 42:28          
   11          Rune Jungbjer           Göteborgs SK                 46:24          
   12          Caroline Höglund        Sjövalla FK                  47:08          
   13          Hasse Johansson         Trollhättans SOK             47:45          
   14          Anna Adrian             Åmåls OK                     48:48          
   15          Susanne Arvidsson       FK Herkules                  51:02          
   16          Sara Lindgren           ingen klubb                  51:04          
   17          Marita Salomonsson      Vänersborgs SK               51:52          
   18          Lars Torstensson        Göteborgs SK                 51:53          
   19          Sture Andersson         IF Rigor                     52:57          
   20          Carina Sandberg         OK Gipen                     53:45          
   21          Tony Schultz            OK Löftan                    54:11          
   21          Christina Schultz       OK Löftan                    54:11          
   23          Karin Larsson           Tolered-Utby Ol-klubb        54:39          
   24          Sten Helmertz           FK Herkules                  55:21          
   25          Ann-Christine Augustsso Stenungsunds OK              59:37          
   26          Vera Toftered           IF Rigor                   1:00:47          
   27          Britt-Marie Carlström   OK Landehof                1:04:00          
   28          Margareta Pettersson    IF Marin Väst              1:06:23          
   29          Kerstin Ahlquist        IF Marin Väst              1:06:27          
   30          Teres Zachrisson        Kungälvs OK                1:07:03          
   31          Ulla-Karin Gustafsson   Tolered-Utby Ol-klubb      1:13:44          
   32          Carl-Gustav Carlsson    Kungälvs OK                1:16:13          
   33          Anders Hall             Tolered-Utby Ol-klubb      1:21:14          
   34          Gunnar Eriksson         Avesta OK                  1:34:38          

               Bertil Johansson        OK Landehof                 Felst.          



Öppen 5  (24)       3900 m                      

    1          Jan Coxner              Lerums SOK                   46:57 B        
    2          Martin Carrick          OK Gläntan                   47:36 B        
    3          Lars-Ove Ranmalm        OK Alehof                    48:27 B        
    4          Bernt Swebilius         IK Uven                      53:22 B        
    5          Tony Grantz             Ljungskile FK                55:47 B        
    6          Per Liljeros            ingen klubb                  58:00 B        
    7          Eva Larsson             ingen klubb                  58:01 B        
    8          Jenny Förander          IFK Göteborg               1:01:50 B        
    9          Martin Carlsson         Tolered-Utby Ol-klubb      1:01:54 B        
   10          Christian Eriksson      OK Gläntan                 1:02:15          
   11          Tomas Arvidsson         Göteborg-Majorna OK        1:02:46          
   12          Pär Ekström             ingen klubb                1:05:47          
   13          Christer Bernérus       Sävedalens AIK             1:05:54          
   14          Hans Voksepp            OK Skogshjortarna          1:08:10          
   15          Jan Kinn                Kinnaströms SK             1:08:23          
   16          Roland Pettersson       IK Stern                   1:10:44          
   17          Jörgen Estving          Lerums SOK                 1:14:08          
   18          Sten Willstrand         Trollhättans SK            1:15:40          
   19          Bengt-Åke Sjöström      Tolered-Utby Ol-klubb      1:16:16          
   20          Karin Cederlöf          KFUM Örebro OK             1:24:11          
   21          Staffan Cederlöf        KFUM Örebro OK             1:27:14          
   22          Johan Broström          ingen klubb                1:28:05          
   23          Göran Högberg           Frölunda OL                2:00:57          

               Kent Johansson          FK Herkules               Ej godk.          



Öppen 6  (6)        5700 m                      

    1          Mikael Adrian           Åmåls OK                     54:40 B        
    2          Magnus Franzén          Lessebo OK                 1:13:57          
    3          Peter Abrahamsson       Sk Björnen                 1:19:30          
    4          Anders Ekberg           OK Mark                    1:26:36          
    5          Maria Bengtsson         ingen klubb                1:33:50          
    6          Olof Strandberg         Jönköpings OK              1:49:48          



Öppen 7  (34)       3220 m                      

    1          Per Hentze              Fjärås AIK                   35:20 B        
    2          Niclas Nilsson          OK Gipen                     37:33 B        
    3          Henrik Sennelöv         ingen klubb                  38:20 B        
    4          Elisabet Månsson        OK Löftan                    39:11 B        
    5          Mikael Jungbjer         Göteborgs SK                 40:14 B        
    6          Leif Hagman             IK Uven                      40:52 B        
    7          Roland Larsson          Tolered-Utby Ol-klubb        43:27 B        
    8          Lars Magnusson          Tolered-Utby Ol-klubb        43:55 B        
    9          Bengt-Rune Wallström    IK Uven                      44:27 B        
   10          Björn Lekman            IF Rigor                     44:37 B        
   11          Malin Eriksson          OK Gipen                     46:12 B        
   12          Göran Sthlhofer         OK Landehof                  47:04          
   13          Irene Andersen          ingen klubb                  47:05          
   14          Sofia Karlsson          OK Landehof                  47:27          
   15          Thomas Steindahl        Stenungsunds OK              47:59          
   16          Kerstin Martinsson      Göteborg-Majorna OK          48:39          
   17          Sven-Olof Martinsson    Göteborg-Majorna OK          49:10          
   18          Pia Johansson           OK Landehof                  49:21          
   19          Ann-Britt Johansson     IK Stern                     49:27          
   20          Annika Hogedal          Göteborg-Majorna OK          51:14          
   21          Leif Savenäs            Lerums SOK                   51:45          
   22          Bengt-Ove Torstensson   OK Landehof                  56:00          
   23          Göran Granath           Tolered-Utby Ol-klubb        57:27          
   24          Michael Andersson       Göteborg-Majorna OK        1:00:55          
   25          Sofia Bengtsson         FK Herkules                1:01:26          
   26          Bengt Mohlin            Göteborgs SK               1:03:49          
   27          Tove Anger              Almby IK                   1:04:24          
   28          Lars Anders Lundqvist   Göteborg-Majorna OK        1:07:01          
   29          Rune Karlsson           OK Löftan                  1:07:10          
   30          Keith Johansson         Sjövalla FK                1:11:14          
   31          Agneta Pettersson       FK Herkules                1:11:23          
   32          Jonas Ledelius          IK Uven                    1:19:51          
   33          Linda Ivarsson          Fjärås AIK                 1:20:58          

               Lars-Ove Karlsson       OK Landehof               Ej godk.          



Öppen 8  (38)       4720 m                      

    1          Fredrik Löwegren        IFK Göteborg                 38:28 B        
    2          Johan Gunnarsson        KFUM Örebro OK               39:22 B        
    3          Olof Gardell            Linköpings OK                42:20 B        
    4          Otto Pile               KFUK-KFUM IA Göteborg        42:27 B        
    5          Johan Byström           KFUK-KFUM IA Göteborg        43:26 B        
    6          Anders Kallin           KFUM Örebro OK               44:22 B        
    7          Per-Arne Wahlgren       Sjövalla FK                  45:11 B        
    8          Daniel Vulcan           Tolered-Utby Ol-klubb        45:52 B        
    9          Christina Green         Sjövalla FK                  47:32 B        
   10          Hans Karlsson           IFK Göteborg                 47:40 B        
   11          Gunnar Jönsson          Göteborg-Majorna OK          48:35 B        
   12          Anders Larsson          Tolered-Utby Ol-klubb        48:43 B        
   13          Håkan Flingmark         Uddevalla OK                 48:51 B        
   14          Jan Vulcan              Tolered-Utby Ol-klubb        50:18 B        
   15          Stellan Bondesson       Lerums SOK                   52:27          
   16          Lars Eriksson           Skene Sim o IS               53:54          
   17          Maria Bengtsson         FK Friskus Varberg           54:20          
   17          Jonas Lindqvist         ingen klubb                  54:20          
   19          Alexander Lundin        IF Marin Väst                54:47          
   20          Jonas Leander           Lerums SOK                   56:24          
   21          Kristina Lundgren       Lessebo OK                   56:33          
   22          Lyuba Shtykova          Kungälvs OK                  58:04          
   23          Claes Green             Sjövalla FK                  58:50          
   24          Lars-Göran Davidsson    Göteborg-Majorna OK        1:00:29          
   25          Erik Toftered           IF Rigor                   1:01:34          
   26          Sune Wikström           IK Uven                    1:02:07          
   27          Tommy Lafqvist          Trollhättans SOK           1:02:33          
   28          Lennart Almström        IK Stern                   1:03:24          
   29          Ann Stridh              Trollhättans SOK           1:05:26          
   30          Olof Andersson          IF Rigor                   1:05:54          
   31          Karl Bjerkeli           OK Berget                  1:06:46          
   32          Kåre Tengnér            FK Friskus Varberg         1:07:52          
   33          Tommy Pedersen          OK Orinto                  1:10:49          
   34          Thomas Blomqvist        KFUK-KFUM IA Göteborg      1:10:58          
   35          Anders Westerberg       IF Marin Väst              1:12:35          
   36          Lars-Göran Carlsson     Sävedalens AIK             1:20:18          
   37          Ragnar Fallström        Lerums SOK                 1:23:37          
   38          Jan Fonselius           IF Marin Väst              1:46:24          



Öppen 9  (18)       7250 m                      

    1          Andreas J Johansson     Göteborg-Majorna OK          51:14 B        
    2          Sören Sturesson         Göteborg-Majorna OK          58:36 B        
    3          Patrik Svensson         Sävedalens AIK             1:00:15 B        
    4          Joakim Gunnarsson       Ringsjö OK                 1:02:04 B        
    5          Franz Andersson         Uddevalla OK               1:02:22 B        
    6          Tobias Bengtsson        Göteborg-Majorna OK        1:02:49 B        
    7          David Nilsson           Uddevalla OK               1:03:43 B        
    8          Tomas Pettersson        IFK Göteborg               1:05:09 B        
    9          Per Kjellander          Göteborg-Majorna OK        1:05:53 B        
   10          Jonas Höijer            FK Herkules                1:06:54 B        
   11          Henrik Undeland         IFK Göteborg               1:09:12          
   12          Roger Ivarsson          Fjärås AIK                 1:09:26          
   13          Stefan Johansson        Kungälvs OK                1:10:15          
   14          Anders Berglund         OK Skogshjortarna          1:28:36          
   15          Mads Mikkelsen          ingen klubb                1:38:27          
   16          Michael Naef            IMP071 Lunds OK            1:46:03          
   17          Hammar Stefan           FK Herkules                1:52:08          

               Jan Wipenmyr            Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk.