AleKorten lö 2001-03-17
Resultat skapad av OE2000 Sverige © Stephan Krämer 2000

   Pl  Bricka  Rank Namn                    Dst Klubb                        Land       Tid Tvlmärke 



H80  (4)                1860 m  0 Hm                             

    1   14256       Arne Sandström            6 IK Stern                              43:38 Guld     
    2   14053       Lennart Jönsson           6 Göteborg-Majorna OK                   52:18 Silver   

        44037       Nils-Erik Larsson         2 Stenungsunds OK                      Felst. 
        14257       Joel Slättmyr             6 IK Stern                           ej start 



H75  (5)                1860 m  0 Hm                             

    1   14008       Bengt Borg                6 Göteborg-Majorna OK                   25:00 Guld     
    2   14027       Harry Muren               6 Göteborg-Majorna OK                   33:43 Silver   
    3   11019       Hugo Krause               6 Tolered-Utby OL                       36:33 Brons    
    4   26579       Gunnar Jakobsson          2 Ljungskile FK                         48:49 
    5   11577       Gunnar Nilsson            6 Frölunda OL                          120:41 



H70  (5)                2030 m  0 Hm                             

    1   11003       Ture Gunnarsson           6 Göteborg-Majorna OK                   28:06 Guld     
    2   15878       Karlerik Fransson        20 Trollhättans SOK                      30:41 Guld     
    3   14313       Gösta Pettersson          6 IK Uven                               34:10 Silver   
    4   14058       Arne Lång                 6 Göteborg-Majorna OK                   48:14 

        17087       Nils Andersson           20 Skene SOIS                         ej start 



H65  (6)                2440 m  0 Hm                             

    1   36178       Nils Jansson             18 Skattkärrs IF                         29:29 Guld     
    2   14443       Åke Hogedal               6 Kungälvs OK                           30:34 Guld     
    3   11016       Agne Östensson            6 Tolered-Utby OL                       36:07 Silver   
    4   11069       Rolf Osbeck               6 Tolered-Utby OL                       38:25 Silver   
    5   14751       Arvid Munther             6 Sävedalens AIK                        39:15 Silver   
    6   27483       Totte Holm               20 OK Räven                              57:42 



H60  (13)               2440 m  0 Hm                             

    1   14333       Ingemar Alfredsson        6 IK Uven                               25:07 Guld     
    2   25748       Mats-Erik Andersson      20 Ulricehamns OK                        29:09 Silver   
    3   30553       Göran Jönsson            20 Trollhättans SOK                      30:27 Silver   
    4   25775       Bernt Kvist              20 Ulricehamns OK                        30:46 Silver   
    5   14347       Ulf Harrysson             6 IK Uven                               31:09 Silver   
    6   14727       Roland Brandshage         6 Sävedalens AIK                        31:33 Silver   
    7   26328       Tore Pettersson           2 OK Gipen                              37:20 Brons    
    8   14311       Roland Aasa               6 IK Uven                               39:24 
    9   27052       Jb Larsson                7 OK Löftan                             40:33 
   10   11085       Arne Fredholm             6 Frölunda OL                           40:55 
   11   16836       Bengt Hansson             7 OK Löftan                             43:16 
   12   11348       Lars Lagerstedt           6 FK Herkules                           60:52 

        14113       Sune Erikers              6 Göteborg-Majorna OK                ej start 



H55  (18)               2760 m  0 Hm                             

    1   14262       Per Dalberg               6 IK Stern                              28:30 Guld     
    2   14207       Christer Westberg         6 IFK Göteborg                          30:45 Guld     
    3   14733       Kjell Bengtsson           6 Sävedalens AIK                        31:05 Guld     
    4   11032       Thomas Åberg              6 Tolered-Utby OL                       32:20 Silver   
    5   14742       Hans Carlstedt            6 Sävedalens AIK                        32:21 Silver   
    6   14408       Jan Larsson               6 Kungälvs OK                           34:53 Silver   
    7   14024       Kenneth Rosen             6 Göteborg-Majorna OK                   35:14 Silver   
    8   14613       Gunnar Vallin             6 OK Landehof                           36:13 Silver   
    9   14741       Lars-Göran Axmalm         6 Sävedalens AIK                        36:33 Silver   
   10   11585       Anders Björnberg          6 Frölunda OL                           37:44 Silver   
   11   25575       Hans Johansson           20 Trollhättans SK                       41:49 Brons    
   12   14030       Sune Mentor               6 Göteborg-Majorna OK                   42:38 Brons    
   13   25797       Lennart Alsin            20 IK Ymer                               52:36 

        14309       Karl-Axel Johansson       6 IK Uven                            ej start 
        41680       Kerry Kempe              23 Linköpings OK                      ej start 
        26329       Kjell Pettersson          2 OK Gipen                           ej start 
        11371       Claes Green               6 Sjövalla FK                        ej start 
        26403       Mårten Svensson           2 Stångenäs AIS                      ej start 



H50  (17)               2760 m  0 Hm                             

    1   36479       Kent Jogeland            20 IK Ymer                               25:33 Guld     
    2   14225       Kent Eriksson             6 IFK Göteborg                          26:09 Guld     
    3   11351       Sören Svensson            6 Sjövalla FK                           28:43 Guld     
    4   11018       Sven-Erik Molander        6 Tolered-Utby OL                       29:59 Silver   
    5   14647       Lars Österberg            6 Sävedalens AIK                        30:44 Silver   
    6   16802       Hans Antonsson            7 OK Löftan                             31:27 Silver   
    7   14320       Stanley Mattsson          6 IK Uven                               32:18 Silver   
    8   14770       Jan Kuchler               6 Tolered-Utby OL                       33:07 Silver   
    9   16830       Lars-Olof Rönnqvist       7 OK Löftan                             36:27 Silver   
   10   25034       Bertil Fritzell           7 IF Rigor                              40:02 
   11   14412       Kjell Sjunnesson          6 Kungälvs OK                           43:49 
   12   11307       Arne Bigsten              6 FK Herkules                           91:48 

        15868       Per Ivarsson             20 Trollhättans SOK                     Felst. 
        14553       Mats Kågeson              6 Lerums SOK                         ej start 
        11045       Claes Lindegårdh          6 Tolered-Utby OL                    ej start 
        10397       Lasse Hogedal            20 Vänersborgs SK                     ej start 
        11037       Björn Kindberg            6 Tolered-Utby OL                    ej start 



H45  (18)               3170 m  0 Hm                             

    1   11318       Yngve Norell              6 FK Herkules                           27:09 Guld     
    2   19799       Bernt O. Myrvold            OL Sarpsborg                 N        30:56 Guld     
    3   25721       Ulf Palmér               20 Ulricehamns OK                        31:14 Silver   
    4   15876       Jan-Åke Sörliklev        20 Trollhättans SOK                      31:20 Silver   
    5   14618       Krister Strand            6 OK Landehof                           33:02 Silver   
    6   14771       Stefan Janslätt           6 Tolered-Utby OL                       33:37 Silver   
    7   30795       Tomas Sjöholm            20 Mullsjö SOK                           34:18 Silver   
    8   14440       Ulf Pettersson            6 Kungälvs OK                           34:31 Silver   
    9   14543       Ingemar Gunnarsson        6 Lerums SOK                            36:21 Silver   
   10   13908       Tore Watterdal              OL Tönsberg                  N        37:38 Silver   
   11   16824       Bo Månsson                7 OK Löftan                             40:46 Brons    
   12   14201       Kjell Ehrencrona          6 IFK Göteborg                          40:50 Brons    
   13   26262       Gunnar Bejbom             2 Munkedals SOK                         43:02 
   14   25045       Sven-Åke Andersson        7 IF Rigor                              43:26 
   15   19504       Janne Andersson          20 OK Skogshjortarna                     54:16 

        14315       Jan Axelsson              6 IK Uven                              Felst. 
        26480       Odd Ohlsson               2 Uddevalla OK                         Felst. 
        14143       Ingemar Björkman          6 Göteborg-Majorna OK                ej start 



H40  (10)               3170 m  0 Hm                             

    1   14036       Torbjörn Aronsson         6 Göteborg-Majorna OK                   32:37 Guld     
    2   14050       Lars Noren                6 Göteborg-Majorna OK                   37:08 Silver   
    3   26460       Stefan Josefsson          2 Uddevalla OK                          40:44 Silver   
    4   14044       Bengt Nilsson             6 Göteborg-Majorna OK                   42:42 Silver   
    5   30110       Rolf Eckermark            6 Göteborg-Majorna OK                   42:49 Silver   
    6   26607       Thord Johansson           2 OK Gipen                              53:31 
    7   14334       Göran Håkansson           6 IK Uven                               58:10 
    8   30178       Henrik Carlsson           6 IK Uven                               76:18 

        14656       Anders Björklund          6 Sävedalens AIK                     ej start 
        27754       Jerker Netz              20 Trollhättans SOK                   ej start 



H35  (6)                3320 m  0 Hm                             

    1   26162       Magnus Wide               6 FK Herkules                           32:26 Guld     
    2   17351       Pär Johansson             7 Falkenbergs OK                        34:24 Guld     
    3   11313       Ragnar Uppström           6 FK Herkules                           38:04 Silver   

       264511       Per Dillner               6 FK Herkules                          Felst. 
        14035       Christer Borg             6 Göteborg-Majorna OK                ej start 
        14662       Pär Claesson              6 Sävedalens AIK                     ej start 



H21  (61)               4370 m  0 Hm                             

    1   13017       Holger Hott Johansen        SK Bäkkelagets               N        30:01 Guld     
    2   13959 0002) Tomas Asp                 6 IFK Göteborg                          30:46 Guld     
    3   13025       Jarkko Heikkinen            Vehkalahden Veikot           SF       32:36 Guld     
    4   29947 0112) Martin Claesson          20 Hestra IF                             33:12 Guld     
    5   13006       Daniel Marston              SK Bäkkelagets               N        33:38 Guld     
    6   41702 0367) Mikael Pihel             12 OK Tisaren                            34:23 Guld     
    7   41432 0144) Oskar Gustafsson         23 Boxholm-Mjölby OL                     35:33 Silver   
    8   14243 0034) Peter Miketinac           6 IFK Göteborg                          35:40 Silver   
    9   13005       Jim Öystein Nybråten        SK Bäkkelagets               N        38:08 Silver   
   10   13012       Erik Paulsrud               SK Bäkkelagets               N        38:15 Silver   
   11   18649 0822) Tobias Holmqvist         14 IK Hakarpspojkarna                    38:31 Silver   
   12   13960 0394) Bjarne Bäcklund           6 IFK Göteborg                          38:51 Silver   
   13   13007       Neil Marston                SK Bäkkelagets               N        39:06 Silver   
   14   13011       Jarle Gullaksen             SK Bäkkelagets               N        39:17 Silver   
   15   16430 0488) Martin Johansson          7 Halmstad OK                           40:31 Silver   
   16   13009       Torgeir Watne               SK Bäkkelagets               N        40:40 Silver   
   17   13002 0733) Tomas Johansson          19 IFK Umeå                              41:00 Silver   
   18   17369 0450) Lennart Bengtsson         7 Falkenbergs OK                        41:34 Silver   
   18   13032       Magnus Hansson           15 IFK Lidingö SOK                       41:34 Silver   
   20   13027       Olav Nedrelid               Oppsal orientering           N        42:12 Silver   
   21   14083       Anders Dahlén             6 Göteborg-Majorna OK                   42:28 Silver   
   22   11033       Niklas Åberg              3 OK Kåre                               42:31 Silver   
   23   15734       Frode Konst                 IL Tyrving                   N        43:20 Silver   
   24   14677       Jim Axmalm                6 Sävedalens AIK                        43:44 Silver   
   25  202303       James Scarborough         6 IFK Göteborg                          44:12 Brons    
   26   18691 0658) Petter Ottevik           14 IK Hakarpspojkarna                    44:15 Brons    
   27   14009 0941) Per Ivarsson              6 Göteborg-Majorna OK                   44:18 Brons    
   28   13014       Yngvar Christiansen         SK Bäkkelagets               N        44:29 Brons    
   29   13010       Jörn Sundby                 SK Bäkkelagets               N        44:31 Brons    
   30   13015       Idar Brekke                 SK Bäkkelagets               N        44:42 Brons    
   31   25457 0618) Niclas Nilsson           14 Bredaryds SOK                         45:05 Brons    
   32   29524 1370) Per Norlin                6 Göteborg-Majorna OK                   45:31 Brons    
   33   15553       Ulf Johansson            14 OK Gisle                              46:07 Brons    
   34   41769 0593) Rickard Lindkvist        23 OK Denseln                            46:11 Brons    
   35   13026       Lars Granum                 Oppsal orientering           N        47:40 
   36   13004       Jonas Vallin              6 OK Landehof                           47:52 
   37   16688 0542) Magnus Larsson            1 OK Dacke                              48:24 
   38   13970       Peter Asp                 6 IFK Göteborg                          48:57 
   39   13008       Michal Glowacki             SK Bäkkelagets               N        49:47 
   40   14709 1210) Magnus Bengtsson          6 Sävedalens AIK                        51:23 
   41   25104 0660) Anders Ryvallius         20 Vänersborgs SK                        52:39 
   42   25456 0283) Rickard Svensson         14 Bredaryds SOK                         53:09 
   43   17286       Hans Svensson            20 OK Kullingshof                        55:07 
   44   36745       Magnus Lindberg          20 IK Ymer                               57:51 
   45   14026 0938) Mats Ljungblom            6 Göteborg-Majorna OK                   60:53 
   46   13031       Martin Lingsten          20 Trollhättans SOK                      64:21 
   47   15739       David Bengtsson          13 FK Åsen                               73:58 
   48   11337       David Luvö                6 FK Herkules                           83:11 

        30150 0369) Andreas J Johansson       6 Göteborg-Majorna OK                  Felst. 
        14239 0016) Martin Larsson            6 IFK Göteborg                         Felst. 
        14240 0057) Arto Rautiainen           6 IFK Göteborg                         Felst. 
        13013       Johan Bernt Michelsen       SK Bäkkelagets               N       Felst. 
        14349 0645) Per Rosen                 6 IK Uven                        ej fullföljt 
        27558 0251) Ola Tengnér               7 FK Friskus-Varberg                 ej start 
       263541       Niklas Delersjö           6 FK Herkules                        ej start 
        26444 0199) Magnus Arvidsson          6 IFK Göteborg                       ej start 
        14220 0602) Peter Claesson            6 IFK Göteborg                       ej start 
        12621 0554) Per-Åke Bligård           1 OK Vilse 87                        ej start 
        41163       Jörgen Stegard           15 Skarpnäcks OL                      ej start 
        13016       Johan Ivarsson              SK Bäkkelagets               N     ej start 
        14200 1064) Daniel Robertson          6 IFK Göteborg                       ej start 



H20  (6)                3320 m  0 Hm                             

    1   16804 0908) Joakim Antonsson          7 OK Löftan                             29:55 Guld     
    2   14390 1238) Christian Johansson       6 Kungälvs OK                           34:18 Silver   
    3   14566       Jonas Gunnarsson          6 Lerums SOK                            36:04 Silver   
    4   27524 1189) Karl Rundberg             7 FK Friskus-Varberg                    41:45 Silver   
    5   27057       Björn Johannesson         7 OK Löftan                             46:30 
    6   14210 1274) Anders Lindblom           6 IFK Göteborg                          56:19 



H18  (10)               3320 m  0 Hm                             

    1   15865 0628) Martin Ivarsson          20 Trollhättans SOK                      28:10 Guld     
    2  262165 0589) Kristjan Laas            20 OK Skogshjortarna                     29:11 Guld     
    3   13907       Eirik Watterdal             OL Tönsberg                  N        29:29 Guld     
    4   27561 0683) Olle Winroth              7 FK Friskus-Varberg                    29:32 Guld     
    5   26471 0817) Karl Larsson              2 Uddevalla OK                          29:33 Guld     
    6   26459 1261) Mattias Josefsson         2 Uddevalla OK                          31:40 Guld     
    7   14581 1305) Jacob Adolfsson           6 Lerums SOK                            38:31 Silver   
    8   27505 1154) Johan Hedlund             7 FK Friskus-Varberg                    49:37 

        19243 0713) Henrik Eliasson           6 IFK Göteborg                       ej start 
        27756 1068) Daniel Netz              20 Trollhättans SOK                   ej start 



H16  (17)               2980 m  0 Hm                             

    1   11031       Marcus Lindegårdh         6 Sävedalens AIK                        27:04 
    2  202455       David Bejbom              2 Uddevalla OK                          28:04 
    3   14606       William Lind              6 OK Landehof                           29:11 
    4   14631       Victor Axbom              6 OK Landehof                           33:58 
    5   14617       Magnus Strand             6 OK Landehof                           34:35 
    6   15903       Oscar Borg               13 FK Åsen                               37:36 
    7   26264       Daniel Olsson             2 Munkedals SOK                         42:01 
    8   15902       Andreas Nyberg           13 FK Åsen                               42:47 
    9   26166       David Johansson           6 FK Herkules                           43:11 
   10   14318       Johan Axelsson            6 IK Uven                               43:16 
   11   16826       Stefan Månsson            7 OK Löftan                             44:36 
   12   14192       Björn Johansson           6 IF Marin Väst                         48:46 
   13   14186       Daniel Thorén             6 IF Marin Väst                         52:21 
   14   14193       Rikard Malm               6 IF Marin Väst                         62:13 
   15   30499       Rickard Björkman         20 Trollhättans SK                       69:07 

        14191       Erik Eckerdal             6 IF Marin Väst                      ej start 
        14189       Alexander Lundin          6 IF Marin Väst                      ej start 



H14  (16)               2820 m  0 Hm                             

    1   30798       Anton Sjöholm            20 Mullsjö SOK                           26:06 
    2   13909       Öyvind Watterdal            OL Tönsberg                  N        31:05 
    3   30183       Joakim Millegård          6 Sävedalens AIK                        31:33 
    4   14323       Petter Mattsson           6 IK Uven                               32:17 
    5   25046       Jonas Andersson           7 IF Rigor                              32:22 
    6   30170       Jens Dahlstrand           6 Lerums SOK                            33:27 
    7   14609       Robert Lind               6 OK Landehof                           36:44 
    8   14364       Robin Swebilius           6 IK Uven                               38:38 
    9   14371       Anton Hemlin              6 IK Uven                               40:54 
   10   13976       David Romell              6 IF Marin Väst                         43:33 
   11   13977       Viktor Ahlqvist           6 IF Marin Väst                         44:20 
   12   26495       Henrik Bagge-Johansson    2 OK Skärmen                            48:35 
   13   14374       Alexander Glaerum         6 IK Uven                               49:54 
   14   14140       Johan Björkman            6 Göteborg-Majorna OK                   69:13 

        14382       Robin Braaf               6 IK Uven                            ej start 
        25570       Emil Johansson           20 Trollhättans SK                    ej start 



H12  (6)                2590 m  0 Hm                             

    1   15901       Johannes Nyberg          13 FK Åsen                               33:19 
    2   11320       Fredrik Norell            6 FK Herkules                           34:47 
    3   36960       Mikael Rönngård           6 OK Alehof                             36:35 
    4   26156       Björn Pehrsson            6 OK Alehof                             45:01 
    5   16806       Johan Antonsson           7 OK Löftan                             49:07 
    6   14372       Jonas Hemlin              6 IK Uven                               56:18 



H10  (5)                2110 m  0 Hm                             

    1   26154       John Persson              6 OK Alehof                             20:59 
    2   10567       Erik Wallin              20 OK Mark                               24:10 
    3   14474       Joakim Eliasson           6 OK Alehof                             28:07 
    4   30324       Christoffer Ohlsson       2 Uddevalla OK                          42:15 

        30912       Mikael Andersson          7 IF Rigor                           ej start 



D70  (2)                1860 m  0 Hm                             

    1   26541       Signe Nyman               2 Uddevalla IS                          41:42 Guld     

        11344       Netty Egeröd              6 FK Herkules                        ej start 



D65  (4)                2030 m  0 Hm                             

    1   14284       Eva Falk                  6 IK Stern                              33:01 Guld     
    2   11308       Marianne Höglund          6 FK Herkules                           38:17 Silver   
    3   14037       Vera Lång                 6 Göteborg-Majorna OK                   58:46 

        17086       Berit Andersson          20 Skene SOIS                         ej start 



D60  (5)                2030 m  0 Hm                             

    1   14326       Gunnel Börjesson          6 IK Uven                               27:50 Guld     
    2   14310       Elisabeth Aasa            6 IK Uven                               38:00 Silver   
    3   14327       Inger Hallberg            6 IK Uven                               38:08 Silver   
    4   14442       Christina Hogedal         6 Kungälvs OK                           52:29 

        14612       Inga Persson              6 OK Landehof                        ej start 



D55  (6)                2030 m  0 Hm                             

    1   11315       Christina Schedwin        6 FK Herkules                           25:20 Guld     
    2   11311       Ingrid Rex Wallström      6 FK Herkules                           26:25 Guld     
    3   11370       Inger Green               6 Sjövalla FK                           40:40 
    4   14068       Eva Johnsson              6 Göteborg-Majorna OK                   40:52 
    5   27053       Ing-Mari Larsson          7 OK Löftan                             46:40 

        26308       Birgit Ljung              2 OK Gipen                           ej start 



D50  (10)               2160 m  0 Hm                             

    1   14652       Ulla Carlstedt            6 Sävedalens AIK                        26:36 Guld     
    2   25798       Eva Alsin                20 IK Ymer                               29:42 Guld     
    3   11029       Ann-Kristin Lindegårdh    6 Tolered-Utby OL                       31:58 Silver   
    4   14380       Karin Axelsson            6 IK Uven                               33:20 Silver   
    5   14043       Elisabeth Rosén           6 Göteborg-Majorna OK                   35:24 Silver   
    6   37854       Ylva Larsson              7 Fjärås AIK                            35:45 Silver   
    7   14493       Ulla-Britt Ordasi         6 Kungälvs OK                           39:30 Brons    
    8   14738       Ann-Charlotte Börjesson   6 Sävedalens AIK                        40:15 Brons    
    9   11319       Maria Norell              6 FK Herkules                           46:47 

        14373       Rosa Johansson            6 IK Uven                            ej start 



D45  (5)                2160 m  0 Hm                             

    1   16803       Anita Antonsson           7 OK Löftan                             22:38 Guld     
    2   14646       Monica Knutsson           6 Sävedalens AIK                        25:38 Guld     
    3   11005       Solveig Hedenblom         6 Sjövalla FK                           29:23 Silver   
    4   19505       Annika Andersson-Thern   20 OK Skogshjortarna                     39:33 

        10398       Gunilla Hogedal          20 Vänersborgs SK                     ej start 



D40  (7)                2160 m  0 Hm                             

    1   16825       Elisabet Månsson          7 OK Löftan                             25:48 Guld     
    2   14316       Helen Axelsson            6 IK Uven                               27:47 Guld     
    3   14294       Silke Klick               6 IK Stern                              28:48 Guld     
    4   26266       Nina Bejbom               2 Munkedals SOK                         33:04 Silver   
    5   14615       Gunilla Lindh             6 OK Landehof                           33:25 Silver   

        14048       Ann Westerdahl            6 Göteborg-Majorna OK                  Felst. 
        14337       Lena Håkansson            6 IK Uven                            ej start 



D35  (4)                2440 m  0 Hm                             

    1  260915       Malin Årebäck             6 Göteborg-Majorna OK                   23:48 Guld     
    2   14367       Annika Aasa               6 IK Uven                               29:31 Silver   

        11326       Anette Bernhed            6 FK Herkules                        ej start 
        13968       Britt Flakberg            6 IFK Göteborg                       ej start 



D21  (39)               3270 m  0 Hm                             

    1   13020       Anne Margrethe Hausken      SK Bäkkelagets               N        30:04 Guld     
    2   19903 0150) Åsa Hellquist            14 SOL Tranås                            31:15 Guld     
    3   11324 0031) Laila Höglund             6 FK Herkules                           32:38 Guld     
    4   15299 0330) Jenny Johansson           6 Sävedalens AIK                        32:58 Guld     
    5   13022       Lene Moe                    SK Bäkkelagets               N        33:58 Guld     
    6   13023       Sandy Hott Johansen         SK Bäkkelagets               N        34:15 Guld     
    7   13019       Marte Balchen               SK Bäkkelagets               N        34:43 Guld     
    8   26478 0290) Anna Nordh                2 Uddevalla OK                          34:50 Guld     
    9   25556 0151) Maria Wiklund            14 IK Hakarpspojkarna                    35:43 Silver   
   10   13024       Anniina Heikkinen           Vehkalahden Veikot           SF       36:43 Silver   
   11   28435 0503) Sandra Andersson         20 OK Skogshjortarna                     37:46 Silver   
   12    2497       Margit Breckle            6 FK Herkules                           37:55 Silver   
   13   11312 0430) Desire Wallström          6 FK Herkules                           40:01 Silver   
   14   27078 0643) Åsa Mårsell              16 Södertälje/Nykvarn                    40:09 Silver   
   15   14070       Andrea Wallenius          6 Göteborg-Majorna OK                   41:36 Silver   
   16   16687 0343) Linda Petersson           1 OK Dacke                              42:45 Silver   
   17   38655       Anna Nilsson             20 IK Ymer                               44:55 Brons    
   18   11304 0248) Lisa Bigsten              6 FK Herkules                           46:15 Brons    
   19   13961 0425) Ann-Charlotte Johansson   6 IFK Göteborg                          47:19 
   19   19554 0701) Marie Johansson          20 OK Skogshjortarna                     47:19 
   21  259227       Karin Jogeland           20 IK Ymer                               47:44 
   22   36433 0508) Lina Jogeland            20 IK Ymer                               49:19 
   23   11340       Anna Bengtsson            6 FK Herkules                           52:05 
   24   10541 0617) Martina Vejedal          20 OK Mark                               57:46 
   25   11336 0787) Sofia Luvö                6 FK Herkules                           70:06 
   26   13969       Maria Asp                 6 IFK Göteborg                          80:04 

        14850       Anna Fagerström           6 IFK Göteborg                         Felst. 
        25562 0081) Maria Holmstrand         20 Trollhättans SK                      Felst. 
        37636 0477) Ellinor Kallin           20 SOK 68                               Felst. 
        36736       Martina Edlund           20 IK Ymer                        ej fullföljt 
       264518       Susanne Bergh             6 Göteborg-Majorna OK                ej start 
       202300 0086) Helen Bridle              6 IFK Göteborg                       ej start 
        14208       Karin Westberg            6 IFK Göteborg                       ej start 
        19999 0707) Linnea Hjalmarsson       20 IK Ymer                            ej start 
        13018       Anne Marie Bleken           SK Bäkkelagets               N     ej start 
        13021       Kari-Ann Ånensen            SK Bäkkelagets               N     ej start 
        38190 0008) Jenny Borgström           3 Svärdsjö IF                        ej start 
        26282 0381) Maria Olausson            2 OK Gipen                           ej start 
        26281       Lisa Gunnarsson           2 OK Gipen                           ej start 



D18  (12)               2760 m  0 Hm                             

    1   13030       Jorid Flatekval             Oppsal orientering           N        26:52 Guld     
    2   14322 0437) Hanna Mattsson            6 IK Uven                               26:58 Guld     
    3   13029       Martine Fjogstad            Oppsal orientering           N        28:47 Guld     
    4   26494 0513) Jenny Bagge-Johansson     2 OK Skärmen                            28:57 Guld     
    5   11080 0400) Anna Max                  6 Frölunda OL                           30:33 Silver   
    6   14317 0342) Linda Axelsson            6 IK Uven                               32:10 Silver   
    7   14580 0616) Julia Gunnarsson          6 Lerums SOK                            32:36 Silver   
    8   14021       Jenny Westerdahl          6 Göteborg-Majorna OK                   34:03 Silver   
    9   15213 0645) Karin Kaill              20 IK Omega                              35:18 Silver   
   10   11341 0496) Sandra Köster             6 FK Herkules                           35:39 Silver   
   11   26470 0504) Linnea Larsson            2 Uddevalla OK                          38:20 Brons    
   12   26320       Jeanette Sjöö             2 OK Gipen                              46:12 



D16  (7)                2440 m  0 Hm                             

    1   17278       Anna-Karin Claesson      20 OK Kullingshof                        30:04 
    2   14643       Julia Torstensson         6 OK Landehof                           33:38 
    3   14336       Isabell Håkansson         6 IK Uven                               33:45 
    4   14204       Carolina Ehrencrona       6 IFK Göteborg                          35:53 
    5   14340       Hanna Weimann             6 IK Uven                               39:49 

        14669       Kajsa Börjesson           6 Sävedalens AIK                     ej start 
        30554       Mikaela Jönsson          20 Trollhättans SOK                   ej start 



D14  (5)                2250 m  0 Hm                             

    1   14616       Helena Strand             6 OK Landehof                           22:00 
    2   15211       Lisa Kaill               20 IK Omega                              25:33 
    3   47183       Louise Borg              13 FK Åsen                               29:16 
    3   16827       Anna Månsson              7 OK Löftan                             29:16 
    5   26267       Monica Olsson             2 Munkedals SOK                         29:39 



D12  (6)                2590 m  0 Hm                             

    1   11316       Lina Lindqvist            6 FK Herkules                           32:16 
    2   11511       Malin Börjesson           6 OK Alehof                             37:45 
    3   13001       Hanna Danielsson          7 Fjärås AIK                            38:06 
    4  263544       Josefin Bertilsson        6 FK Herkules                           40:15 
    5   26155       Sara Pedersen             6 OK Alehof                             41:27 
    6   11572       Maria Eliasson            6 OK Alehof                             41:57 



D10  (4)                2110 m  0 Hm                             

    1   26268       Rebecca Bejbom            2 Munkedals SOK                         20:55 
    2   16828       Elin Månsson              7 OK Löftan                             24:59 
    3   26161       Sofia Wide                6 FK Herkules                           33:30 

        14375       Anna Glaerum              6 IK Uven                            ej start 



U3  (6)                 2590 m  0 Hm                             

    1   30161       Jacob Gunnarsson          6 Lerums SOK                            25:55 
    2   13979       Axel Schiller             6 IF Marin Väst                         38:31 
    3   30132       Erik Fonselius            6 IF Marin Väst                         40:08 
    4   30139       Johan Fröhlander          6 IF Marin Väst                         44:46 
    5   13003       Elena Orrlöv              6 Frölunda OL                           65:56 

        30159       Peter Bruce               6 Lerums SOK                           Felst. 



U1  (1)                 1640 m  0 Hm                             

        10568       Lisa Wallin              20 OK Mark                            ej start 



INSKOLNING  (3)         1640 m  0 Hm                             

       263549       Emil Wide                 6 FK Herkules                           Godk. 
        13044       Maria Johansson           6 FK Herkules                           Godk. 
        30179       Klara Hemlin              6 IK Uven                               Godk. 



Öppen 1  (1)            2110 m  0 Hm                             

    1   30147       Rebecca Jansson           6 IK Uven                               35:39 Brons    



Öppen 2  (4)            2820 m  0 Hm                             

    1   13054       Christina Bruce           6 Lerums SOK                            41:44 Brons    
    2   30188       Lena Carlström            6 Sävedalens AIK                        65:16 

        15206       Lennart Arvidsson        20 IK Ymer                            Ej godk. 
        13045       Solveig Jansson          18 Skattkärrs IF                  ej fullföljt 



Öppen 4  (13)           2820 m  0 Hm                             

    1   27515       Petter Rundberg           7 FK Friskus-Varberg                    42:28 Brons    
    2   30148       Erik Lind                 6 IK Uven                               62:01 
    3   30149       Maj Malm                  6 IK Uven                               62:16 
    4   13053       Henrik Kloo               6 FK Herkules                           65:50 
    5   29957       Rickard Börjesson        20 Hestra IF                             68:06 
    6  264391       Billy Johansson          20 SOK 68                                68:09 
    7   13985       Kerstin Ahlqvist          6 IF Marin Väst                         79:51 
    8   13986       Margareta Pettersson      6 IF Marin Väst                         79:54 
    9   14356       Maj-Britt Pettersson      6 IK Uven                               80:23 
   10   11076       Karin Max                 6 Frölunda OL                           80:53 
        14614       Lillemor Hallin           6 OK Landehof                           Godk. 

        14693       Maud Halvarsson           6 Sävedalens AIK                       Felst. 
        13055       Helen Johansson             klubblös                             Felst. 



Öppen 5  (6)            3320 m  0 Hm                             

    1   37910       Tobias Lidén             20 Toarps OK                             33:30 Brons    
    2   26291       Håkan Carlbom             2 OK Gipen                              45:00 Brons    
    3   14226       Joakim Eriksson           6 IFK Göteborg                          50:37 
    4   30155       Sune Wikström             6 IK Uven                               56:02 
    5   10275       Torbjörn Claesson        20 IK Ymer                               60:17 
    6   30140       Per Arne Malm             6 IF Marin Väst                        113:18 



Öppen 7  (5)            2760 m  0 Hm                             

    1   17276       Anders Claesson          20 OK Kullingshof                        38:00 Brons    
    2   14014       Christina Halvarsson      6 Göteborg-Majorna OK                   39:22 Brons    
    3  264512       Ingemar Bertilsson        6 FK Herkules                           39:28 Brons    
    4   26265       Karin Olsson              2 Munkedals SOK                         45:28 Brons    
    5   25033       Lena Fritzell             7 IF Rigor                              59:02 



Öppen 8  (19)           4100 m  0 Hm                             

    1   13051       Jonn are Myhren             SK Bäkkelagets               N        34:57 Brons    
    2  260641       Magnus Karlsson          14 FK Finn                               39:21 Brons    
    3   13046       Anders Nordahl           12 Hällefors OK                          40:42 Brons    
    4   13050       Nils Gustavsson           6 IFK Göteborg                          43:28 Brons    
    5   29948       Jonatan Börjesson        20 Hestra IF                             45:25 Brons    
    6   43848       Preben Jörgensen          6 IFK Göteborg                          46:13 
    7   13052       Peter Danielsson          7 Fjärås AIK                            47:02 
    8   15575       Henrik Klasson           14 OK Gisle                              48:42 
    9   18600       Daniel Claesson          20 IK Ymer                               49:13 
   10   13048       Maria Munther             6 Sävedalens AIK                        53:49 
   11   26491       Per Johansson             2 OK Skärmen                            57:38 
   12   36401       Tobias Österlund         20 IK Ymer                               59:47 
   13   26468       Bert Ove Larsson          2 Uddevalla OK                          61:21 
   14   13049       Jonas Nilsson               klubblös                              64:16 
   15   26500       Dan Widecrantz            2 OK Skärmen                            65:42 
   16   11057       Tobias Söderholm          6 Tolered-Utby OL                       66:59 
   17   26469       Helene Larsson            2 Uddevalla OK                          70:00 
   18   25144       Stig Wallerman           20 Borås GIF                             76:34 
   19  259177       Anna Wallerman           20 Hestra IF                             79:06